Skocz do zawartości

Najbardziej lubiana zawartość


#560093 [AM] Zostałem wprowadzony w bład ....

Napisane przez Dropped.pl w 04 September 2013 - 16:09

Rzeczywiście, podczas wysyłania zapytania system "ucina" kwotę po spacji. Błąd ten zostanie przez nas poprawiony. Twoje konto zostało zasilone kwotą 9990 zł.
#620790 Zrealizowane opcje

Napisane przez networker w 11 January 2016 - 15:47

Opcja na domenę kawa.pl została zrealizowana

 

a mówili, że z agnat-a się nie realizują opcje ;)
#630850 Zrealizowane opcje

Napisane przez apze w 22 August 2016 - 16:18

brykiet kropka pl
#635061 Zrealizowane opcje

Napisane przez korneliusz.com w 18 December 2016 - 10:41

lody.pl i pudła.pl
#528533 Pomocne kontrargumenty

Napisane przez apze w 23 November 2012 - 09:16

Już kilka razy myślałem o takim wątku, w którym wg poniższego schematu zebralibyśmy listę najczęściej używanych argumentów przez osoby i kancelarie starające się o nasze domeny wraz z możliwymi argumentami. Często nie mają oni racji lub jest szansa na przeciągnięcie sporu na swoją stronę za pomocą odpowiedniej argumentacji i odpierania zarzutów.

Co pewien czas w mojej głowie pojawiają się rożne scenariusze. Tak więc na początek wypiszę kilka, o których teraz pamiętam.
ps słownictwo i konstrukcja jest przypadkowa i nieprzemyślana :P


Argument:
Domena została zaparkowana celem osiągnięcia dochodów kosztem naszego klienta
Możliwa odpowiedź:
Domena została zaparkowana celem zmniejszenia kosztów utrzymania, które wynoszą w home.pl aż 99zł każdego roku. Jako, że projekt jest odległy w czasie postanowiłem dziś zadbać o swoją domenę (jak widać słusznie, gdyż nie tylko mi wpadła w oko). Jako abonent domeny mam pełne prawo do emisji reklam.

Argument:
Państwa domena została zarejestrowana po fakcie ogłoszenia przez naszego klienta zamiaru wejścia na rynek polski.
Możliwa odpowiedź w przypadku, gdy na domenę została założona opcja i tak weszliśmy w jej posiadanie:
Tą domeną interesowaliśmy się na długo przed Państwa ekspansją na rynek polski. W załączniku przesyłam fakt zgłoszenia opcji na nazwę domeny (rezerwacji domeny, gdyby ta wygasła) na którą dyspozycję złożyliśmy już w ubiegłym roku.
[chodzi o to, by pamiętać że założenie opcji na nazwę domeny uprzedza informację prasową]

Argument:
Celowo umieścili Państwo link na sprzedaż na zaparkowanej domenie, by wzbogacić się kosztem klienta
Możliwa odpowiedź:
Pojawienie się linka na sprzedaż jest niezależne ode mnie. Przesyłam w załączniku potwierdzenie w postaci printscreenu, z którego można wyczytać, iż link kontaktowy w takiej formie jest standardową i domyślną funkcją strony parkingowej, która pojawia się na wszystkich zaparkowanych domenach w panelu.
[w przypadku, gdy np: w NameDrive jest to funkcja ustawiona za domyślną]

Argument:
Posiada Pan minimum 300 domen ja sprawdziliśmy w Interneie, zajmuje się Pan handlem domenami
Możliwa odpowiedź:
Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, którą kieruje państwo, a która jest jednocześnie operatorem domeny .pl nie narzuca odgórnego limitu domen.
Dla przykładu firma Microsoft posiada kilka tysięcy domen, a rząd RP kilkaset, gdyż nie jest to w żadnym stopniu wzbronione w naszym rejestrze.

Argument:
Używa Pan na swojej stronie reklam nawiązujących do produktów naszego klienta i związanych z segmentem, w których posiada on zastrzeżone znaki towarowe dla tego oznaczenia.
Możliwa odpowiedź:
Reklamy, które dostępne są na stronie dostarczane są przez największego na świecie dostawcę reklam, firmę Google. Zgodnie z informacją zawartą pod poniższymi linkami:
http://support.googl...&answer=1634057
https://support.goog...&answer=1697735
Google personalizuje reklamy na podstawie wcześniejszych referencji użytkownika. Na mojej domenie wyświetlają się dla Pana reklamy związane z samochodami, ponieważ w okresie ostatnich dni z pewnością z tego IP odwiedzał Pan strony o tej tematyce, bądź stronę swojego mocodawcy.
Tak więc na tematykę reklam nie mam wpływu i jest ona zależna od historii Pańskiego IP w sieci.

Argument:
Wykorzystuje Pan literówkę naszego serwisu lub domenę po naszej firmie, gdyż posiada ona ruch i osiąga Pan przychód naszym kosztem.
Możliwa odpowiedź:
Posiadanie domen z ruchem jest bardzo popularną praktyką, na rynku wtórnym domen .pl. Praktyka ta nie jest potępiana przez rejestr domen .pl. Operator rejestru udostępnił nawet szereg narzędzi, które pomagają pozyskanie domen z ruchem poprzez:
-Publikację listy nieistniejących domen pod adresem:
http://nxdomain.pl/nxtop10k.txt
-Publikację listy domen usuniętych:
https://www.dns.pl/p...d_domains.shtml
-Wprowadzenie DNT (ang. Domain Name Tasting) https://www.dns.pl/uslugi.html

Argument:
Domena została zarejestrowana w złej wierze.
Możliwa odpowiedź:
Który sąd tak orzekł w sprawie tej domeny? Na ten moment to tylko subiektywne odczucie.

Argument
Handel domenami jest nieetyczny.
Możliwa odpowiedź:
NASK (operator domeny .pl) zdaje sobie sprawę z istnienia rynku wtórnego domen w Polsce i obecnie jako organ nadzorujący rejestrację domen.pl nie ogranicza go w żaden sposób. Odnoszę wrażenie, że rynek ten jest nawet wspierany przez NASK poprzez:
- udostępnienie rejestracji opcji na nazwę domeny.
- możliwość dokonywania cesji praw.
- wielu rejestratorów jak AZ.pl AfterMarket.pl Nazwa.pl Premium.pl posiada swoje giełdy domen i są pełnoprawnymi partnerami NASK: https://www.dns.pl/p...ie/partner.html NASK mógłby wypowiedzieć im umowy, jednak tego nie robi.
- przedstawiciele NASK pojawiają się na konferencjach związanych z rynkiem wtórnym domen na całym świecie jak i w Polsce (np: MeetDomainers) w roli uczestnika jak i prelegenta. Rejestr .pl jest więc jednym z najnowocześniejszych i najbardziej otwartych rejestrów na świecie.
- gdy rynek wtórny nadwyrężył infrastrukturę, pojawiła się możliwość wypowiedzenia umów partnerom NASK, którzy obciążali i blokowali rejestr. NASK w tym momencie zdecydował się na wniesienie opłaty za zbędne komendy zamiast rozwiązać współpracę z partnerami.
- możliwość posiadania wielu partnerów przez jedną grupę kapitałową, co pozwala zwiększyć skuteczność przechwytywania domen.

Nie biorę odpowiedzialności, za wykorzystanie powyższych argumentów. Liczę też, że wielu z Was pomoże mi rozbudować tę bazę odpowiedzi o swoje przykłady. Pewnie wiele z powyższych argumentów z uwagi na różne okoliczności i wiedzę oponenta zostanie łatwo zbita, jednak w pewnych przypadkach pomogą odsiać mniej zdesperowanych wyłudzaczy.


#594867 Zrealizowane opcje

Napisane przez networker w 26 October 2014 - 19:48

był kiedyś taki program, a teraz fajna opcja się zrealizowała:

 

usterka.pl
#633721 Naturalny.pl, Militarny.pl, zoologiczny.pl, ozdoby.pl itd.

Napisane przez korneliusz.com w 13 November 2016 - 18:00

Proszę przestańcie pisać o mnie pan Korneliusz, bo się staro czuję. Zawsze wszystkie materialne rzeczy mam na sprzedaż, kwestią jest tylko cena. Im więcej zaś osób się o tym dowie, tym większa szansa na zarobek. A to, co mam bezcenne, czyli czas, poświęcam mojej wspaniałej żonie i czwórce dzieci, więc wygląda to jak wygląda. :)
#638284 mycard.pl

Napisane przez deli w 07 March 2017 - 22:29

5000 PLN netto (+ VAT). Sprzedaz poprzez AM.

Zakup za 90 PLN w 2016 roku na aukcji z przechwyconych na AM.

 

 

 
#635365 eKwiaty.pl & Pagerank.pl

Napisane przez przemowild w 28 December 2016 - 13:20

eKwiaty.pl poszła do właściciela e-kwiaty.pl za 6000 netto (telefon do firmy, rozmowa z osobą z działu marketingu i oferta mailowa).

Pagerank.pl poszła za 5000 pln netto. Kupiec sam się zgłosił. Wcześniej było o nią sporo zapytań ale oferty nie przekroczyły 3k, więc kiedy pojawiła się oferta na 5k, to ją zaakceptowałem.


#621062 Planeta*pl

Napisane przez przemowild w 14 January 2016 - 14:11

15 000 pln
#618362 Zrealizowane opcje

Napisane przez korneliusz.com w 23 November 2015 - 18:21

okazja.pl


#613245 Zrealizowane opcje

Napisane przez lufthansa w 17 August 2015 - 07:32

barcelona*pl
#612252 Meble.eu

Napisane przez Slawko w 24 July 2015 - 19:12

Sprzedane za 27.500 pln
Kupiona 3 lata wcześniej za €1150.


#614892 Komplecik Diety*pl i befit*pl

Napisane przez banialuka1 w 24 September 2015 - 16:13

Jakiś czas temu poszły 2 moje serwisy, diety*pl i befit*pl.

 

Kwota wywoławcza 70.000 zł.

 

Kwota sprzedaży 50.000 zł.

 

Negocjacje trwały coś około 4 tygodni.

 

Pozdrawiam

G.

 

 

 
#609876 Można już wystawiać domeny zewnętrzne w premium.pl

Napisane przez pb w 03 June 2015 - 22:03

Miło mi ogłosić, że dziś z sukcesem zakończyliśmy prace nad umożliwieniem wystawiania na giełdzie premium.pl domen zewnętrznych. Na giełdzie premium.pl można już wystawiać wszystkie domeny .pl, niezależnie od tego, u którego rejestratora są utrzymywane. Aby zapobiec wystawianiu na giełdę cudzych domen, wymagana jest weryfikacja przez dodanie rekordu CNAME do domeny. Każda domena wystawiana jest w trybie "Złóż ofertę", co pozwoli zapobiec przypadkowej sprzedaży domeny przez Kup Teraz w dwóch różnych miejscach. Akceptacja oferty wymaga podania kodu authinfo. Zabezpieczenia zostały przemyślane tak, aby były jak najmniej uciążliwe przy jednoczesnym zapewnieniu 99,9% bezpieczeństwa transakcji - bez tego nie chcieliśmy umożliwiać wystawiania domen zewnętrznych. Wszystkie wystawione w ten sposób domeny prezentowane będą także w wynikach wyszukiwania home.pl. Prowizja za sprzedaż domeny zewnętrznej wynosi 10%, zaś rozliczenie (np. fakturowanie premium.pl) odbywa się identycznie jak dla domen utrzymywanych w premium.pl.

 

Zapraszam do dodawania swoich domen, a wcześniej do zapoznania się z krótkim opisem procedury: http://pomoc.premium...eny-z-zewnatrz/
#570436 Zrealizowane opcje

Napisane przez korneliusz.com w 10 December 2013 - 12:10

książki.pl
płoty.pl
przemyśl.pl
śląsk.pl
hbr.pl


#552785 Czym są sprzedaże D2D i ceny D2D

Napisane przez pb w 21 June 2013 - 12:20

W nawiązaniu do tematu:

http://di.pl/topic/9...2d/#entry552154

 

Wprawdzie mnie temat nie dotyczy, ale nie wytrzymuję czytając takie rzeczy: nie ma czegoś takiego jak "cena d2d". Jest sprzedaż "d2d", w takim sensie, że nabywca traktuje domenę jako inwestycję, ale nie ma czegoś takiego jak "cena d2d"; mam wrażenie że osoby używające tego określenia są na podobnym poziomie co "kk" opisywani w wątku "zabawne komentarze do ofert", oczekując że kupią daną domenę za 10% jej wartości tylko dlatego że użyją zaklęcia "d2d" czy "student". To tak jakbym chciał kupić fajną działkę za 10% ceny tylko dlatego że jestem rolnikiem. O ile można liczyć, że kogoś przypili potrzeba gotówki i sprzeda domenę poniżej oczekiwań, o tyle wysuwanie pretensji że właściciel domeny "nie rozumie co to znaczy cena d2d" to już niezły absurd. Przepraszam za off-topic.
#620204 B_e_D_i_e_t * pl

Napisane przez miro87 w 31 December 2015 - 13:49

Sprzedaż bezpośrednia.

 

10 578 zł brutto.

 

KK zgłosił się sam. Krótkie negocjacje. Przyjemna transakcja na zakończenie roku :)
#618441 Zrealizowane opcje

Napisane przez apze w 24 November 2015 - 18:08

skutery peel
#582642 Odrzucone oferty

Napisane przez pb w 18 April 2014 - 09:25

A ja bezczelnie żądam od zainteresowanego klienta, który sam się zgłasza 300 zł za domenę i otrzymuję w zamian wielkiego focha.

 

Jak dla mnie, to ogromne pieniądze. Jeśli to oczywiście prawda.

 

Musisz czekać na zapytania od firm z USA i Kanady, oni zawsze płacą w Euro.