Jump to content
tmi

Przed zakupem bądz rejestracją sprawdź czy domena ma bana

Recommended Posts

Sprawdzanie blokady w Adsense

 

Pewnie wiele razy zdarzyło się wam zarejestrować domenę internetową bądź odkupić np. na aukcji która ma bana w Adsense i nie można na niej wstawić reklam albo zaparkować. Wiele razy widziałem na forach bądź aukcjach domeny które ludzie sprzedawali nie informując o banie w Adsense. Jako że obecnie na parkingach nie mamy zbyt dużego wyboru reklamodawców to myślę że warto sprawdzić ten stan przed faktem dokonanym.

 

Uwaga, nie mylcie bana w wynikach wyszukiwania z banem w Adsense!

 

Przed rejestracją

Aby sprawdzić przed rejestracją czy domena jest zablokowana w programie reklamowym Google należy sprawdzić czy na stronie np. http://ndparking.com/nazwadomeny.pl bądź http://sedoparking.com/nazwadomeny.pl wyświetlają się reklamy. W przypadku gdy widzimy same kategorie a w nich brak polskich reklam - domena ma bana. Jeśli w kategoriach widzimy pojedyncze anglojęzyczne reklamy- domena ma bana a widzimy jedynie poboczny feed z parkingu.

 

Jeśli domena już istnieje

Gdy kupujemy domenę na aukcji, np. na której jest jakiś serwis, oprócz sposobu powyżej możemy sprawdzić jeszcze w jeden sposób. Instalujemy narzędzie do podglądania reklam Adsense wg tych istrukcji https://www.google.com/adsense/support/bin/...5&topic=160 (tylko dla Internet Explorer). Następnie wchodzimy na stronę której domenę chcemy zakupić, klikamy prawym przyciskiem i jeśli widzimy reklamy jest dobrze - jeśli widzimy napis "e:-2146697208" to jest 100% ban.

 

Tak więc sprawdzajcie takie rzeczy przed zakupem ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydatne, ale co się dzieje jak domena ma bana i przedłużę ją na opcję? Nie mogę napisać, że zmienił się właściciel? Ban się nie kasuje? Kasuje się po jakimś czasie? Chyba nie jest do końca świata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio z tmi probowalismy to rozgryzc, ale nie do konca sie udalo... okazuje sie ze czasem taki ban z niewiadomych przyczyn znika lecz zazwyczaj zostaje. Jesli chodzi o probe wyjasnienia sprawy z google to marne szanse, niestety...

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne to trochę...bo sprawdziłem swoją dawną domenę która spadła, nic na niej nie stało przez ten czas a na to wygląda że właśnie ma e - cyferki

Edited by fandomen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy kiedy wpiszemy komendę do Googla

 

site:domena.pl

 

I domeny nie ma, czy to oznacza, że domena jest zbanowana w Google ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy kiedy wpiszemy komendę do Googla

 

site:domena.pl

 

I domeny nie ma, czy to oznacza, że domena jest zbanowana w Google ?

 

Nie. Mogła po prostu zostać niezaindeksowana przez Google. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie. Mogła po prostu zostać niezaindeksowana przez Google. B)

Niezaindeksowana/wyindeksowana, bana G daje rzadko i nie sądzę żeby był problem ze zdjęciem bana na nowego właściciela w panelu webmastera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niezaindeksowana/wyindeksowana, bana G daje rzadko i nie sądzę żeby był problem ze zdjęciem bana na nowego właściciela w panelu webmastera.

 

ja właśnie dzisiaj zgłaszałem, też nie chciało mi zindeksować domeny zobaczymy co z tego będzie

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja właśnie dzisiaj zgłaszałem, też nie chciało mi zindeksować domeny zobaczymy co z tego będzie

 

Musisz uzbroić się w cierpliwość B) Ja na odpowiedź w sprawie bana czekałem prawie dwa tygodnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musisz uzbroić się w cierpliwość B) Ja na odpowiedź w sprawie bana czekałem prawie dwa tygodnie.

 

to ładnie ;/

dzięki za info :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ładnie ;/

dzięki za info B)

Blink - nie gniewaj się za mą szczerość - a inni niech wybaczą mi pisanie nie na temat - ale chyba nie tylko mi się marzy żebyś zaczął wreszcie pisać coś treściwego ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanko...

 

Kupiłem ciekawą domenę lepiej pasującą pod mój obecny serwis internetowy. Planowałem zrobić przekierowanie htaccess, ale domena ta jest na 100% zbanowana w Adsense (gość się potem przyznał, że zablokowali mu całe konto GA, a w nim miał tylko tą domenę)... Czy jeżeli zrobię przekierowanie to Google zbanuje moje konto w Adsense przez tą domenę? Jest jakiś formularz do zgłoszenia nowego właściciela domeny czy coś tym podobne w Adsense? Czy jedynym wyjściem jest olanie tej domeny i szukanie innej, a kasa poszła w błoto?

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

W panelu webmastera należy dodać domenę i poprosić o ponowne zindeksowanie uzasadniając odkładnie jakie zmiany zaszły (w tym przypadku zmiana właściciela). Po wszystkim należy czekać od 2 tygodni do 3 miesięcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saint nie pisałeś o banie w wyszukiwarce Google, tylko w Google Adsense tak?

 

Jakbym od tak podłączył ją pod mój serwis i podpiął reklamy ze swojego konta Google Adsense to ban i strata konta raczej pewna?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Saint nie pisałeś o banie w wyszukiwarce Google, tylko w Google Adsense tak?

 

Jakbym od tak podłączył ją pod mój serwis i podpiął reklamy ze swojego konta Google Adsense to ban i strata konta raczej pewna?

Ban domeny na AdSense nie oznacza blokady konta, na innych domenach podpiętych pod konto reklamy będą dalej się ukazywały a zarobki będą naliczane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ArturZ wiem, tyle, że gościowi zbanowali całe konto w obrębie którego była tylko ta domena. Sprawdzałem i reklamy z mojego konta Adsense normalnie się na niej wyświetlają. Więc wygląda na to, że gość dostał bana na konto, ale nie na domenę i nic mi nie grozi umieszczając w jej obrębie swoich reklam??

Share this post


Link to post
Share on other sites

A weź testowo kliknij we własną reklamę (pamiętaj: raz, z innego komputera i z innego nr IP, najlepiej poproś kogoś z innej miejscowości) i wtedy się przekonasz czy kliki są opłacane czy nie.

Poza tym czasami klik jest wynagradzany poniżej 1 eurocenta więc wyświetla się 0 ale kilka takich klików już daje wartość powyżej 1. I jeszcze jedno: jak google ma o coś pretensję to przestaje wyświetlać reklamy. Osobiście nigdy nie widziałem jeszcze konta w którym reklamy się wyświetlają a pieniądze nie są naliczane.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
ArturZ wiem, tyle, że gościowi zbanowali całe konto w obrębie którego była tylko ta domena. Sprawdzałem i reklamy z mojego konta Adsense normalnie się na niej wyświetlają. Więc wygląda na to, że gość dostał bana na konto, ale nie na domenę i nic mi nie grozi umieszczając w jej obrębie swoich reklam??

 

Konto mogą Ci zablokować za klikanie we własne reklamy, także ja bym odradzał robić nawet jedno kliknięcie dla testów. Może na tej nowej domenie wstaw trochę unikalnej treści lub zrób prostą ministronę i umieśc tam reklamy. Jak przez miesiąc będzie OK, to spokojnie możesz przenosić starą stronę pod nową domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak wytlumaczyc takie zjawisko: domena ma bana od google'a w ND i Sedo natomiast nie ma bana w adsense ? (sprawdze jeszcze czy nie ma bana w google for domains bo jesli nie ma to czemu ma na parkingach ?). Ban w ND nie jest na pewno od ND tylko od google. ND przelaczylo domene na alternatywny feed(yahoo).

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, ja mam pytanie- zarejestrowalam domene, nie od

 

kogos tylko poprostu jako nowa domena i zaparkowalam

 

ja na ND i teraz wyglada tak

 

http://ndparking.com/iforsa.pl

 

czy ta domena ma bana czy nie ?, sa rekalmy ale z

 

boku w kategoriach widac dziwne obcojezyczne wpisy

 

???? i kiedy sie dostaje bana od czego to zalezy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×