Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 2017.10.19 uwzględniając wszystkie działy

 1. 9 punktów
  Wyślij na niego swojego drona. Zorganizujcie walkę w powietrzu.
 2. 8 punktów
 3. 7 punktów
 4. 6 punktów
  Jak będziesz pobierał authinfo to ręką monitor zasłaniaj
 5. 6 punktów
 6. 5 punktów
  Dziękuję. Pomyślałem, że warto by uspokoić ew. wyobrażenia na temat kwot w związku z TM na tych domenach i ich sprzedaży. Były to symboliczne kwoty w wysokości kilku tysięcy PLN każda, jako wynagrodzenie za dostarczenie domen z rynku wtórnego. Żadnej z domen nie odebrano mi na podstawie wyroku sadowego - co myślę, dla innych może być ważnym sygnałem, aby nie być pazernym i pracować z drugą stroną po partnersku. Pierwsza firma z tej listy wytoczyła przeciw mnie bardzo duża, międzynarodową kancelarię ich obsługującą, ale z racji tonu w jakim prowadzili pierwotną korespondencję oddałem temat swojej kancelarii. Do drobnej przepychance prawników, sam zadzwoniłem do reprezentującej ich stronę i przedstawiłem jak ja to widzę i czego oczekuję. Doszliśmy do porozumienia. Drugi znak było łatwiej, marka samochodu, powiązanie z dealerami, klubem oraz prosta droga do osób zarządzających w PL. Trzecia to historia porażek, kiedy po adres zgłaszały się "agencje" obsługujące markę - odpadały w przedbiegach, gdyż cesję chcieli robić na siebie, a nie na koncern Dan**e. Adres jest na tyle dla nich nieznaczący, że do dziś (przez kilka ostatnich lat) nie zrobili choćby przekierowania na adres "z kreseczką" który od samego początku używali i promowali. Finalnie również udało się skomunikować z właścicielem marki wody i po partnersku ustalić co i jak. Moim założeniem przy tych adresach, było je przytrzymać zanim wpadną w Wasze łapki ;-) Na adresach nie promowałem innych treści, nie przekierowywałem. Czekałem aż się zgłosi ten który ma prawa i będę mógł przekazać adresy z wynagrodzeniem za moją pracę. Co innego pozostałe dwie, ale to już tajemnica handlowa.
 7. 5 punktów
  Zamontowałem czujnik ruchu z sygnalizatorem dzwiękowym zdalnym. Dodatkowo jestem uzbrojony w miotłę. Dam znać jak przyniesie to efekty. EDIT: Tylko czy czujnik na podczerwień wykryje drona?
 8. 5 punktów
  Na tym forum wiele takich było, np. Odpowiedź trochę przewrotna
 9. 5 punktów
  Wielkie dzięki mwyczolkowski za wycenę po 6 latach, cały czas na nią czekałem, teraz można zamknąć temat
 10. 4 punkty
  Ja osobiście nie bawiłbym się w domeny lokalne tylko użył domeny .com i regionalizacji strony np. metalart.com/se Rozumiem, ze metalart.com może być niedostępna więc znalazłbym podobny adres i nawet dokonał modyfikacji nazwy firmy aby stworzyć spójny brand. Przy systemie rozważanym przez ciebie, jeśli kiedyś zdecydujesz się na nowy rynek to może się okazać że na każdy rynek potrzebujesz innej domeny. Domena .com pozwoli ci działać globalnie i dokonać szybkich zmian w polityce rynkowej. Możesz np. zauważyć wzmożony popyt na twoje usługi na innych rynkach i wtedy szybko będziesz w stanie zareagować.
 11. 4 punkty
 12. 4 punkty
  Prawdopodobnie określeniem którego szukasz jest "Ninja"
 13. 4 punkty
  zapominając przy okazji, że była to transakcja przejęcia dobrze prosperującej konkurencji, nie zaś samej domeny Swoją drogą, nawiązując do dyskusji w pierwotnym wątku, sklep miał się dobrze działając pod generykiem opony.pl, to samo tyczy się gazeta.pl, sport.pl, dom.pl, meble.pl i wielu innych, które niektórzy zaczęli uważać za domeny wątpliwej jakości marketingowej. Dla jednego domena dom.pl będzie warta milion słów, inny postawi na otodom.pl i przy odpowiedniej motywacji / funduszach / know-how / zapleczu obaj wyjdą na tym dobrze, trzeci zaś wtopi mając nieruchomosci.pl bo zabraknie mu innych zmiennych lub nazwa zwyczajnie nie będzie zazębiać się z prowadzonym biznesem, grupą docelową itd. Podsumowując, jeden biznes będzie łatwiej budować korzystając z nazwy generycznej, inny z nazwy własnej, w trzecim przypadku nawet najtrafniej dobrana nazwa nie pomoże.
 14. 4 punkty
  Co ta zabawa ma wnieść? Ma pokazać jak bardzo ludzie sugerują się wcześniejszymi transakcjami, np. tak jak w przypadku opony.pl ? Gdyby tylko kraj obiegła wiadomość o ciekawej transakcji np. na domeny handel.pl, ogloszenia.pl , oferty.pl, moda.pl, dom.pl, samoloty.pl, auta.pl czy samochody.pl , a nie było informacji o zakupie opony.pl, to ktoś by ją w takiej ankiecie w ogóle umieścił?
 15. 4 punkty
  Myślę, że najistotniejszy był tu fakt, że domeny nieprzedłużone przez jednostki wojskowe mogły być potem zarejestrowane przez dowolną osobę, a co za tym idzie, mogła ona uzyskać dostęp do korespondencji kierowanej na istniejące wcześniej w tej domenie adresy. A to już jest poważna sprawa i prawdopodobny powód decyzji o wypowiedzeniu umów dla wszystkich domen .mil.pl, które nie są obecnie w rękach wojska. Oczywiście korespondencja "wojskowa" powinna być szyfrowana i nie powinno to stanowić problemu, ale jak jest faktycznie, tego nie wiem.
 16. 4 punkty
  Wiele osób z tego forum powinno się raczej cieszyć niż burzyć. Jeżeli ludzie mieli swe strony na subdomenach i te adresy im się zabiera, to będą musieli te strony gdzieś przenieść. Raczej na kolejne subdomeny już się nie zdecydują. Zatem jest szansa, że poszukają jakiejś peelki.
 17. 3 punkty
  ... a co jeśli po roku domena nie będzie zdatna do spożycia? (ban w googlach, firma się zwinęła z kasą klientów itp)
 18. 3 punkty
 19. 3 punkty
  Możecie sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby ktoś w Niemczech zarejestrował spółkę o nazwie H88 ? 8 = ósma litera alfabetu. 88 = HH = Heil Hitler (do tego jeszcze w nazwie spółki H przed cyframi 88 . Sorosowe, lewackie cyngle spowodowałyby, że w przeciągu kilku dni spółka przestałaby istnieć. Nie tak dawno temu wybuchła tego typu afera w związku z akcją marketingową sklepu internetowego Hertie.de. https://www.welt.de/finanzen/article170215812/Absurde-Nazi-Vorwuerfe-gegen-Hertie.html Przepraszam za OT.
 20. 3 punkty
  Myślałem, że pochwalenie się Deliego sprzedażą GryDlaDzieci.pl przekonało ostatnich nieprzekonanych na tym forum.
 21. 3 punkty
  Uwaga uwaga, nowy mop marki... Gosia (gosia.pl)
 22. 3 punkty
 23. 3 punkty
  Korzystając z okazji chciałbym zapytać o stanowisko firmy odnośnie https://www.wykop.pl/link/3905319/nazwa-pl-przejmuje-ranking-firm-hostingowych-i-manipuluje-nim-na-swoja-korzysc/
 24. 3 punkty
 25. 2 punkty
  Jeśli ktoś chce wchodzić w dobry biznes to nie będzie się bawił w blackhat seo. A nawet jakby trafiły się jakieś to po tym czasie można się z nich zrzec i usunąć tym samym filtr. Więc to akurat żaden argument Natomiast wartość przychodzących wartościowych backlinków może być więcej warte niż te 20k
 26. 2 punkty
  Dla podgrzania tematu S.T.Y.R.O.P.I.A.N.PL Cytując: ( umowa na rok ) Płacę z góry 10 000 netto, potem na koniec okresu dzierżawy kolejne 10 000netto. Ma Pan zatem na rok zagwarantowane 20tyś netto. Inwestuje rok w domenę i "sprawdzam" co da się z niej zarobić. Jeśli kalkulacje będą pozytywne to proponuję że we wrześniu 2018 Wykupuję od Pana tą domenę: w kwocie 100tyś netto (fkv) .
 27. 2 punkty
  Jak ktoś ma za dużo kasy i chce ją władować w domeny to jest to bardzo dobry sygnał dla rynku domenowego, a szczególnie dla AM. Zamiast narzekać, zaproponuj Juzero swoje domeny a być może znajdziesz dobrego klienta.
 28. 2 punkty
  Instytut Północny (juzero) ma osobliwy model biznesowy, trzeba zaakceptować i robić swoje
 29. 2 punkty
  A może by tak masowo pomęczyć ich o ceny odnowień ?
 30. 2 punkty
  Jakbyś potrzebował to parę ptaków do łapania dronów też się znajdzie...
 31. 2 punkty
  #tmi - zrób stream jak walczysz z dronem za pomocą miotły - może być ciekawie
 32. 2 punkty
  szkoda, ze w nazwa.pl trzeba wysyłać podpisane dokumenty i skan dowodu emailem
 33. 2 punkty
  I nagle privacy protection dla domen nabiera większego sensu.
 34. 2 punkty
  Gorzej, jeśli to jest pewna osoba z forum...
 35. 2 punkty
 36. 2 punkty
  Jakiej teorii? Właściwie to napisałem to, aby zaprzeczyć generalizowaniu. Jeśli trójwyrazowa fraza jest akurat tą, która najlepiej oddaje istotę rzeczy, to nie ma co się jej bać.
 37. 2 punkty
  To, że Tobie się tak wydaje to nie znaczy, że domeny w Polsce nie są warte kwot zbliżonych do miliona. Uwierz mi gdyby niektóre domeny były do kupienia to milion zł zostałby spokojnie osiągnięty.
 38. 2 punkty
  ale co w tym jest niesamowitego? Oferta dotyczy serwisu + domeny, gdzie wg mnie serwis stanowi 99,9 wartości tej kwoty (bez względu czy ta kwota jest z kosmosu czy okazyjna)
 39. 2 punkty
  Całkiem ciekawa domena, nie sprzedawałbym poniżej kilkudziesięciu tys. zł(20-30tys.).
 40. 2 punkty
  domain hack https://en.wikipedia.org/wiki/Domain_hack
 41. 2 punkty
  Zwykły podróżnik, który dostaje co miesiąc na konto ... 6-cyfrową kwotę. https://turystyka.wp.pl/dawniej-ksiegowa-dzis-wzieta-podrozniczka-nigdy-nie-przypuszczala-ile-bedzie-zarabiac-6181307704957057a
 42. 2 punkty
 43. 2 punkty
 44. 2 punkty
  Coś ostatnio zrobiłeś się czuły na uwagi. Nie piję do Ciebie, tylko staram się skupić na meritum, a nie odchodzić w boczne uliczki, które rozmydlają temat. Pytałeś "Kto kupuje muzykę w PL? ", to pokazałem rzeczowe dane pokazujące, że ktoś jednak kupuje a nawet, że sprzedaż rośnie. W jaki sposób ktoś potrafi zarobić na muzyce, to rzecz wtórna. To, że ktoś z nas nie potrafi w jakiejś branży dostrzec biznesu nie oznacza, że nie zrobią tego inni. Nie narzucajmy sobie sami zbędnych ograniczeń bo ci, którzy odnoszą największe sukcesy, potrafią się ich wyzbyć. Domenę za milion (a nawet za więcej) można zaliczyć do dóbr luksusowych. Dla ludzi, którzy nie mają wiele pieniędzy i nie potrafią wczuć się w rolę bogatego nabywcy, trudno jest zmienić myślenie. Jeśli ktoś patrzy na szczyt i z góry zakłada, że na niego nie wejdzie, to pewnie tak będzie. Dla przykładu najdroższy rower świata kosztuje $ 500 000 ( po obniżce o 50% ). I znaleźli się na niego chętni. A to tylko jeden z wielu przykładów produktów, które na pierwszy rzut oka, nie mają szans znaleźć kupca. Są też domy, które kosztują 100 mln zł, a nawet 100 milionów dolarów. I też znajdują nabywców. A przecież za 10% tej kwoty też można znaleźć świetne oferty. Ktoś majętny może wydać milion ot po prostu - bo coś mu się podoba i chce właśnie to mieć. Tym bardziej, że nikt już poza nim takiego adresu nie będzie miał. I nie ma sensu wmawiać sobie samemu, że jest to niemożliwe.
 45. 2 punkty
  Mniej więcej taki sam jak kupienia domeny za 20k, 50 k, 100k. lub 500k. Cena to rzecz wtórna jeżeli ktoś ma odpowiednio wysoki budżet i potrzebę budowania marki własnego przedsiębiorstwa, strony lub produktu w oparciu o daną domenę. Jeżeli ktoś wydaje rocznie na działania reklamowe setki milionów złotych, to kwota 1 mln zł nie musi na nim robić większego wrażenia. Będzie ułamkiem jego budżetu reklamowego. Warto zauważyć, że największy reklamodawca w Polsce przeznaczył na reklamę w 2016 roku ... 1,83 mld zł ( źródło ). Tylko w mediach tradycyjnych (bez internetu).
 46. 2 punkty
  Wystarczy jakikolwiek stan nadzwyczajny zapisany w Konstytucji i można tak zrobić. Jak pewnie zresztą w 100% innych krajów na świecie, choć mogę się mylić. Co do subdomen *mil.pl błąd moim zdaniem został popełniony już wcześniej. Niepotrzebnie zezwolono na rejestrację takich adresów podmiotom które być może faktycznie nie powinny być do tego uprawnione. Niestety, kto daje i odbiera, ten się w... zatem cała sprawa może niestety słusznie bulwersować.
 47. 2 punkty
  Regulamin nazw domeny .pl 24. NASK może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej. Tyle w temacie skarg i zażaleń... Pewnie edu.pl wcześniej czy później czeka podobny los, może jedynie bez rozwiązywania dotychczas obowiązujących umów, bo nie ma tu "zagrożenia dla obronności".
 48. 2 punkty
  To teraz powinno być trochę łatwiej. ;-)
 49. 2 punkty
 50. 2 punkty
  nazwisko + odpowiednia działalność + domena = komplet
×