Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 2017.08.22 uwzględniając wszystkie działy

 1. 6 punktów
 2. 5 punktów
  Haha zabrzmiało dziwnie
 3. 5 punktów
  Rozmawiałem wczoraj z Philippem z Rocket-Internet (Zalando, Jumia, Hellofresh etc.), rozmowa dotyczyła min. ich nowego projektu Campsy. Philipp twierdzi, że nie miał najmniejszego pojęcia o możliwości przejęcia tak dobrej domeny. Ponieważ (niestety) brand "CamPsy" ma w języku polskim pejoratywne zabarwienie, domena camping*pl byłaby na polskim rynku idealna do tego typu prezencji internetowej (cena 50k € ? w takim wypadku no problem).
 4. 5 punktów
 5. 4 punkty
  Moja sprzedaż domeny przechwyconej w lipcu br. Zaatakowałem kilka firm z branży i zgłosiła się jedna przystając na cenę sugerowaną w waszych wycenach. Wydaje mi się, że można było z nią jeszcze poczekać i wyciągnąć troszkę więcej ale jak to mówią darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Firma która niedawno wylicytowała w AM wifi*pl niby zainteresowana ale oferowali dużo mniej Cena dla KK - 1500 PLN netto przez AfterMarket Smog
 6. 4 punkty
  Do ostatniego raportu NASK załączony został wywiad z prezesem sądu polubownego ds. domen internetowych przy PIIT. Okazją do wywiadu jest fakt, że arbitrzy rozpatrzyli już ponad 1000 spraw domenowych - szkoda, że tylko w nielicznych przypadkach wyniki postępowań ujrzały światło dzienne, na szczęście wywiad rzuca (minimalnie) więcej światła na kilka aspektów, myślę że warto poczytać. https://www.dns.pl/NASK_Q2_2017_RAPORT.pdf Ciekawy fragment na zachętę: "W większości spraw Arbitrzy uznawali, że nie dochodzi do naruszenia prawa ochronnego na znak towarowy w sytuacji, w której strona internetowa opatrzona sporną nazwą domeny internetowej nie jest aktywna."
 7. 4 punkty
  mojafirma*pl Nie pamiętam kiedy ostatnio mi się jakaś opcja zrealizowała DD
 8. 4 punkty
  nie zastanawiaj się tylko rezerwuj i zaproponuj 3750 +VAT pln za roczną dzierżawę, kontrakt na 10 lat z możliwością przedłużenia
 9. 3 punkty
  Nie moja sprzedaż, ale warta odnotowania (31.08.2017r.) GoldCoin.pl - 2974 USD (ok. 10 600 PLN) Platforma SEDO
 10. 3 punkty
  Naprawdę na takie domeny trzeba już zakładać opcje? Masz jakiś pomysł na nią? Jakaś konkurencja dla Sejmu?
 11. 3 punkty
  Inna ciekawostka z wywiadu: "[seminarium] które odbyło się 17 maja b.r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (...) dotyczyło problemu rejestracji domen regionalnych. Uczestnicy seminarium, odpowiadając na potrzeby różnych podmiotów, analizowali problem zawarty w pytaniu – czy rejestracja nazwy domeny internetowej .pl zawierającej nazwę miasta, regionu, jednostki administracyjnej narusza prawo, czy osoba fizyczna może zarejestrować nazwę domeny internetowej np. olsztyn.pl?" Niestety brak w tekście odpowiedzi na pytanie, nie znalazłem też żadnych materiałów z seminarium prócz newsa i agendy: http://archiwum.piit.org.pl//documents/10181/5705142/V Seminarium_Agenda.pdf - czy może ktoś z Was był i może się podzielić wiedzą? :-) Podobno "[d]yskusja panelowa pozwoliła odpowiedzieć m.in. na pytanie – czy zawarcie umowy o utrzymanie nazwy domeny internetowej np. Warszawa.pl, Wolsztyn.pl narusza prawa podmiotów, które nazwy te wykorzystują w swojej działalności", więc warto wiedzieć...
 12. 3 punkty
  Dostałem zapytanie ofertowe z pewnego urzędu - pytają o oszacowanie wartości zamówienia usługi "zarejestrowanie domeny ...." - i podają pełną nazwę tej domeny. Normalna generyczna domena, żaden znak towarowy. Wciąż wolna :-) No i co takiemu urzędnikowi odpowiedzieć? Przecież podkupienie im takiej domeny to jakby na ulicy ukraść balonik niepełnosprawnemu dziecku. No nic, jestem ciekaw czy będą robić przetarg na 9 złotych :-)
 13. 3 punkty
  Otóż to. Większość zapewne nie zauważyła delikatnej różnicy w nickach obu licytujących.....
 14. 3 punkty
  No ale dlaczego ja mam się co chwila kogoś prosić żeby mnie nie dodawał? Dodanie powinno być tylko za potwierdzeniem ze strony osoby zaproszonej. Takie dodanie skutkuje nie tylko obserwacją aukcji ale równierz dodającego i domeny więc trzeba poklikać żeby nie dostawać powiadomień. Najbardziej wkurzający jest fakt że na tych aukcjach są same potworki których nie chciałbym za darmo.
 15. 3 punkty
  Podeślij nazwę na pw, uwolnię Cię od tych zmartwień
 16. 3 punkty
  Sumienie mi nie pozwala :-)
 17. 3 punkty
 18. 3 punkty
 19. 2 punkty
  Tylko u nas, e-bielizna ze specjalnym czipem, otrzymuj powiadomienia sms kiedy partner/partnerka zdejmie majtki poza domem. Moim zdaniem słabo, ale ci z myślnikiem może dadzą się namówić, albo konkurencja na przekierowanie.
 20. 2 punkty
  Nie moja sprzedaż, ale warta odnotowania (20.09.2017r.) SYMBIOSYS.pl - 5000 USD (ok. 17 800 PLN) Platforma SEDO Obecny abonent/właściciel: BIOCODEX - producent leków.
 21. 2 punkty
  Ten ruch nie ma żadnej wartości, bo jest sztuczny. Extrapanel to niegdyś panel aukcyjny, oni nie rozprowadzali szablonów. Firma się zwinęła, a ludzie mają ich skrypt dodany do swoich aukcji allegro. Użytkownik wchodzi na aukcję takiej osoby, przegląda aukcję, a w tle ładuję się skrypt, który nie potrafi się załadować przez co nalicza wejścia na domenę extrapanel.pl Gdy do tego dołożymy to, że w czerwcu 2018 nie będzie możliwości świadczyć usług typu paneli aukcyjnych , szablonów w serwisie allegro.pl to domena niestety nie ma żadnej wartości. Pozdrawiam
 22. 2 punkty
  Interes życia, a Ty nie korzystasz
 23. 2 punkty
  Dlugo, dlugo nic a dziś Ekonometria.pl
 24. 2 punkty
  Moze to nie był typowy hijacking ale przypomnę, ze w majestacie prawa arbiter Włodarczyk odebrał mi w arbitrażu domenę zabytki.pl i w tym sporze powód spółka Lokomobila nie wykazał ze posiadała ochronę w postaci znaku graficznego anie słownego. Pisze o tym bo ta sprawa nigdy nie daje mi spokoju i uwiera mnie jak szyszka w bucie
 25. 2 punkty
  Dla mnie szokujące jest, że europejski urząd patentowy zarejestrował znak towarowy okazje.pl mimo braku praw zgłaszającego do domeny. Wprawdzie jest to znak graficzny, a nie słowny, ale mimo wszystko nie powinno zostać przyznane prawo ochronne w tej sytuacji. Ewidentnie rejestracja była zgłoszona "pod arbitraż", na szczęście bez oczekiwanego efektu.
 26. 2 punkty
  Twój cytat odnosi się do uzyskania prawa wyłączności, czyli znaku towarowego, a nie możliwości zarejestrowania domeny z nazwą miasta czy regionu w ogóle,. To, o czym pisze @pb, a to, co cytujesz, to są zupełnie dwie inne kwestie.
 27. 2 punkty
  Może i bieganie.pl jest lepsza od biegi.pl , ale czy jest obecnie jakaś lepsza na rynku wtórnym od domeny z tego wątku? Piszecie przykładowo 3 tys. zł. Czyli mniej niż niejeden biegacz wydaje na zestaw do biegania? A ponoć w różnych formach biega już 22% Polaków (źródło)
 28. 2 punkty
  drukarka*.pl, odchudzanie24*pl, silownie*pl - gratuluje dobrego zakupu opcji ode mnie
 29. 2 punkty
 30. 2 punkty
  Co w niej dziwnego? Aukcja domeny przechwyconej, dołączyły do licytacji dwie firmy o takiej nazwie i poszła licytacja na noże. Dla producenta drzwi, parapetów itp. taka cena to jak splunięcie
 31. 2 punkty
  3) Nie zarejestrował bym.
 32. 2 punkty
  A czy ty wiesz że angielski to nie łacina? video pochodzi z łaciny i jako takie się nie odmienia? videō - z łac. "widzę", wprowadzone w 1935 do obiegu jako video kompletujące inne łacińskie słowo - audio (nie ałdjo)
 33. 2 punkty
  Na wielki plus : ...Nowelizacja sprawi między innymi, że każdy kto świadczy usługi przez internet, będzie podlegał polskiemu prawu. Nie będzie miało znaczenia to, w jakim kraju ma siedzibę....
 34. 2 punkty
  Tak, podejrzewam, że wybrali z listy https://www.dns.pl/porozumienie/partner.html firmę z tego samego miasta. Dzwonili też na numer telefonu, który mam podany tylko tam. Na razie założyłem na tę domenę rezerwację na 14 dni :-)
 35. 2 punkty
  To musiało być bardzo dawno temu, najpóźniej w 1998 bo od tego czasu domena jest zarejestrowana.
 36. 2 punkty
  Miałeś kogoś konkretnego na myśli?
 37. 2 punkty
  No proszę, domainer z zasadami. Taki Konrad Wallendrod domainingu Respect!
 38. 2 punkty
 39. 1 punkt
  dokładnie - wartość rejestracji ... choć ja osobiście bym jej nie kupił z prostego względu że na .pl klient anglojęzyczny nie wejdzie.
 40. 1 punkt
  Wykup ten certyfikat to się wszyscy przekonamy
 41. 1 punkt
 42. 1 punkt
  Scam, kupisz "certyfikat" i bye.
 43. 1 punkt
  Raczej wszystkie bez wartości. #prawniczy.pl
 44. 1 punkt
  Rejestracjaponiedziałek o 16:22 Napisano poniedziałek o 16:24
 45. 1 punkt
 46. 1 punkt
  Biegam pół swojego życia i również jestem świadomy, ale nie jestem takim optymistą co do wyceny jak Ty Wg mnie 10k byłoby bardzo dobrą kwotą.
 47. 1 punkt
  Jeśli mogę się wypowiedzieć w tym temacie, to ja nie wyobrażam sobie, aby serwis internetowy nie miał prawa moderować komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Przede wszystkim dlatego, że jako społeczeństwo do tego nie dorośliśmy i chyba nigdy nie dorośniemy – nie trzeba daleko szukać, aby zobaczyć miejsca zaspamowane reklamami o Viagrze itp. Nie mówię już o zwykłych wulgaryzmach, wycieczkach osobistych, spamie... takie zaspamowane komentarze same w sobie staną się jedną wielką dezinformacją. Śmietnikiem. Jako właściciel serwisu internetowego wolałbym nawet przy nowych zasadach dla spokoju możliwość komentowania artykułów całkowicie wyłączyć. Niestety pozostaje jeszcze aspekt marketingowy... dzisiaj komentarze na popularnych serwisach są elementem przyciągającym odwiedzającego. Komentarze nabijają po prostu klikalność i wyświetlenia strony. Możliwe, że nowe zasady skłonią właścicieli serwisów do wyłączenia komentarzy, a to przekładając się w oczywisty sposób na wyświetlenia ich stron uderzy we wpływy z reklam – może o to chodzi? Z serwisami internetowymi jest trochę tak – "Nie podoba Ci się co piszą, nie czytaj... nie podoba Ci się, że usuwają Twoje komentarze, to ich nie pisz..." to jednak własność prywatna i jak się nam nie podoba, to są inne portale. Sam mam swoje ulubione i takie, na które nie zaglądam, bo coś się mi w nich nie podoba. Każdy z nas ma prawo wyboru. Problem niestety jest bardziej skomplikowany. Co do dezinformacji samej w sobie, to już dawno większość dziennikarstwa odeszła od źródeł. Większość wywiadów jest dziś np. nieautoryzowana... notorycznie przekręca się wypowiedzi, manipuluje się tytułami, nagłówkami. Zestawia się wiadomości i fakty nie mające ze sobą nic wspólnego, ale razem tworzące sensację. Wręcz niekiedy razem z informacją podaje się odbiorcy od razu jej interpretację. Tak było i będzie. Bierze się to przede wszystkim z walki o odbiorcę i klikalność – im bardziej atrakcyjny news, tym więcej dany portal na tym zarobi. A, że przeciętny odbiorca informacji staje się coraz mniej wybredny na jej jakość, i tabloidyzacja mediów jest mu na rękę – to dodatkowa przyczyna, ale i zupełnie inna bajka. Wszystko to jest swego rodzaju gruntem na którym tzw. dezinformacja może z powodzeniem kwitnąć. I tego problemu niestety nowa ustawa zdaje się w ogóle nie rozwiązywać... o ile w ogóle jakiekolwiek działanie ze strony państwa mogłoby tutaj pomóc.
 48. 1 punkt
  Coraz częściej zostaję dodany do licytacji domen którymi nie jestem zainteresowany ani nie wyrażałem zgody aby nie dodano. Jak zablokować możliwość dodania mnie do aukcji w AM?
 49. 1 punkt
  ja w ogóle nie rozumiem po co ktoś startuje z aukcją prywatną i potem szuka "jeleni" ? też dziś dostałem @ z zaproszeniem do tego czegoś
 50. 1 punkt
  Domena night.pl rewelacyjna, aż dziwne, że poszła za tak niską kwotę. Gdybym wiedział to sam dołączyłbym do aukcji.O możliwych zastosowaniach nie będę pisał, bo już widzę, że wiecie lepiej. Szczyt ambicji. Za to domena LoveStory.pl beznadziejna, dalbym max 50 polskich złotych brutto, tak jak kazdy inteligentny czlowiek. Jak ktoś ją kiedykolwiek kupi za więcej niż 1000 PLN to będzie największym frajerem w historii polskiego domeniarstwa. Nie ma się co burzyć Bazylii, po prostu wyrazam swoją opinie. A i nie dziwcie, się że sprzedaże są coraz rzadziej ujawniane (to nie rynek się psuje, to ludzka zawiść blokuje napływ informacji o coraz większej ilości sprzedaży i kwot za jakie idą, więc cieszcie się z tego co Wam zostało na aukcjach i na jakichś śmiesznych podsumowaniach; no i czasem jakis lepszy domainer cos wam podrzuci, czasem sedo - cieszcie sie z tych ochlapow i piszcie, ze przeplacone i hejtujcie - to wasze zajecie, a nie inwestowanie w domeny), skoro tak plujecie jadem na tych co faktycznie inwestują w domeny. To jest po prostu żenada, żal Wam dupę ściska, że niektórzy zainwestowali w dobre, przyszłościowe domeny, mają konkretną sprzedaż, a Wy otrzymujecie jakieś śmieszne oferty na Wasze byle co. Jak ktoś chce słuchać takich ludzi z tego forum i inwestowac w domeny to już niech lepiej wejdzie w kryptowaluty, bo tutaj to zglupieje. Wszystko zero, wszystko przeplacone, wszystko zle, tylko oni maja super domenki na ktore jakos nikt nie sklada powaznej oferty (a jak im fartem wpada oferta na 2k na domene z bledem to jej nie przyjmuja, bo licza wtedy na zlote gory hahaha). Jak ktos chce inwestowac w domeny to niech nie siedzi na tym forum, bo to nie jest forum dla inteligentnych, kulturalnych ludzi, ktorzy chca innym pomagac. Oni chca Cie zdeptac jak mrowke i napisac sobie w opisie, ze sa suk...synem. Kozak w internecie, p...a w swiecie. Cześć i czołem!
×