Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną w 2017.12.08 uwzględniając wszystkie działy

 1. 1 punkt
  Fajna domena. Strach coś więcej napisać Narzekanie że 2-5-10% prowizji za bezpieczną transakcję to zdzierstwo to niedojrzalosc biznesowa. Ale tak to może być, jak się ma wyobrażenie ze sprzeda się za 100-200 tyś. Fakt, trochę się prowizji uzbiera. Ale czy aż tyle...? Zgadzam się z opinią że domena trochę przenoszona. Ale nadal dobra, fajna i wartosciowa. Różnica kiedyś i teraz moim zdaniem moze być tylko w czasie oczekiwania na kk. Kiedyś jak powstawało więcej banków była bardzo duża konkurencja i wysyp ofert, była większa szansa na szybszą ofertę. A jak ta domena stoi z ofertami, ruchem itp?
 2. 1 punkt
  @nolimits Co od DNSów to w zasadzie nie gra roli. Można trzymać te rejestratora i kierować ruch na IP hostingu w rekordach A. Im większe zróżnicowanie, tym potencjalnie więcej trudu by to wszystko powiązać z jednym użytkownikiem. Im większy rejestrator czy hosting, tym więcej domen ma jego DNS, czyli to lepiej, gdy chcemy się ukryć z domenami. Cloudflare jest fajne, ale darmowa opcja potrafi czasem lekko zamulać i strona wyświetla się nieco później, niż jakby ruch nie szedł przez ich proxy. Ale z kolei mają tysiące IP, więc też powiązanie ze sobą czegokolwiek co używa Cloudflare jest znacznie utrudnione. Z seohostingów nie korzystam, ale nie mają one dobrych opinii (IP zaspamowane, słaba wydajność). Ale prawda taka, że jeśli chcemy się ukryć przed jakimś Google, to nikt nie we jakie oni mają możliwości szpiegowania i co potrafią ze sobą powiązać. A potrafią na pewno niemało.
 3. 1 punkt
  Nie zarejestrowałbym.
 4. 1 punkt
  @szmiko Na rejestrację wydałem nieco ponad 6 dolarów, do przeżycia. @mwyczolkowski Czas pokaże, czasem trzeba zaryzykować. Po prostu słowo-generyk, pasowało mi do końcówki. Dziękuję wszystkim za dotychczasowe opinie. Jeśli jeszcze ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat tej domeny, to zachęcam
 5. 1 punkt
  Nie publikuje swoich sprzedaży ale tym razem zrobilem wyjatek, bo wydaje się dosyć ciekawa ze względu na końcówkę com.pl Zmieniła właściciela dziś za trzy k netto.
 6. 1 punkt
  Nie chcę się kłócić, ale sam raz napisałem prawdziwą kwotę jaką mi zaproponowano za jedną z moich domen (ofertę odrzuciłem) i wszyscy zaczęli po mnie jechać, iż kłamię... rynek domen jest piękny w swojej nieprzewidywalności. Dla jednego diament to tylko węgiel, dla drugiego szlachetny kamień. Domena jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zaoferować. Nic więcej, nic mniej. A jak ktoś ma dobry powód dlaczego jest dla niego wartościowa to i tak zarobi na takiej transakcji krocie.
 7. 1 punkt
  W kotki na cryptokitties.co Ostatnio sprzedane kotki: kittysales.herokuapp.com
 8. 1 punkt
  Tak, zbytnio nie pomogłem poprzednim postem. Tak więc pora się zrehabilitować. 1. Rejestrując domeny nie przepłacaj, sprawdzaj promo, cenniki hurtowe, kody/rabaty itp. 2. Unikaj rejestrowania domen funkcjonalnych, regionalnych. Skup się przede wszystkim na samych .pl a w globalnych tylko na .com 3. AM, premium.pl to sprawdzone i pewne miejsca aby sprzedawać swoje domeny 4. Staraj się nie zawyżać cen słabych i bardzo słabych domen gdy już masz ofertę/zapytanie klienta. Sam sporo straciłem w ten sposób. 5. Mailing nie jest dobrze odbierany i strasznie męczy zarówno Ciebie jak i tych po drugiej stronie. Nie mówię, że zawsze ale w większości. Jak już musisz i chcesz wychodzić pierwszy to polecam telefon i rozmowę. 6. Często ustawienie z góry Kup-Teraz daje dobre efekty i miłe doznania gdy ktoś skorzysta z takiej oferty. 7. Szukaj domen, które mogą być przydatne sporej grupie klientów. 8. Teraz na topie generyki-brandable. Coś a'la ananas, free, kameleon itp. 9. Unikaj jak ognia odpowiedzi w stylu "a ile Pan da za nią?". Znaj wartość swoich domen. To nie musi być majątek. Pamiętaj, że za kiepską domenę 100 zł to kolejne 10 domen ;-) Powodzenia,
 9. 1 punkt
  Niestety nikt nie da Ci tu więcej złotych rad niż możesz wygrzebać w zakątkach tego forum. Sam jestem tu od roku i pomijając kilku forumowiczów od których otrzymałem sporo pomocy kierując do nich pytania na PM to resztę wiedzy musiałem przyswajać samemu. Odnosząc się do tego co napisał Vul to wydaje mi się, że w jakimś stopniu każdy na początku musi podjąć ryzyko hazardzisty i popełnić kilka błędów bo jak w każdym innym biznesie pewności na sukces nigdy nie mamy. Wszystko to kwestia wzlotów i upadków z których możemy się czegoś nauczyć. Nie jestem zwolennikiem biernego czekania dlatego właśnie mailing w tym roku pozwolił mi coś zarobić, reszta mniej czy bardziej sensownych ofert na AM kierowana była do mnie praktycznie tylko przez innych Domainerów którzy dawali właśnie dorobić te parę stówek (pominę oferty KK których jest mało albo nie są warte uwagi w większości wypadków). Czytaj, dawaj swoje domeny do wyceny i się nie zrażaj bo z perspektywy czasu jestem wdzięczny nawet tym którzy jeździli po moich domenach jak po łysej kobyle - dzisiaj w większości przypadków wyceniając je zrobiłbym to samo co oni Co do 500 złotych o których napisałeś to nie wiemy w posiadaniu jakich domen jesteś ale osobiście nie pogardziłbym takimi stałymi sprzedażami bo z czasem trzeba zejść z cen i marzeń o sprzedażach za XXXXX.
 10. 1 punkt
  Nie liczyłbym na rady nikogo życzliwego szczerze mówiąc, zwłaszcza jeżeli chodzi o fora związane jakkolwiek z biznesem, ludzie nie chętnie się dzielą swoimi patentami na zarabianie, albo udają, że się dzielą pisząc właśnie na zasadzie "Musisz mieć przemyślany i MAKSYMALNIE zoptymalizowany plan biznesowy", wiadomo, że to jest żadna odpowiedź i dla kogoś takiego jak Ty nic nie oznacza. Jak pokazuje życie do wszystkiego trzeba dojść samemu, po jakimś czasie, jeżeli poświęcisz go wystarczająco dużo, sam do tego dojdziesz, a jak nie to się prawdopodobnie nie nadajesz, ot co. Chętnie bym Ci powiedział coś dokładniejszego ale zwyczajnie nie wiem, nie utrzymuje się z domen, traktuje to jako hobby, nie wiem jak się z tego utrzymywać. Ale odpowiedzi na zasadzie tych powyżej to taka trochę analogia jakbyś zapytał doświadczonego wędkarza jak regularnie łapać duże ryby a on by Ci odpowiedział, że w zasadzie to musisz przemyśleć swoje podejście do wędkowania. No niby wszystko się zgadza ale jak gówno wiedziałeś tak gówno wiesz. Ze swojej strony dodam tylko, że ja domeny mam w AM i Sedo, w większości są z rynku wtórnego i czekają sobie na klienta, nic z nimi nie robię, odpowiadam jedynie na zapytania.
 11. 1 punkt
  Są dwa wyjścia: 1. Masz b.dobre domeny 2. Masz przemyślany i maksymalnie zoptymalizowany plan biznesowy dla tego typu spraw. Jeżeli chcesz sprzedawać domeny na zasadzie "zarejestruje domeny, które wydają mi się fajne" i poczekam na klienta to dla mnie to coś podobnego jakbyś powiedział "pójdę do kasyna wydać 1000 zł, może coś wygram". Pytanie kto co lubi. Jak już masz któryś z powyższych punktów to bierzesz obydwie giełdy (AM + premium.pl). Mailing odradzam bo to zwyczajnie nie ma sensu. Ten biznes trzeba wypracować i trochę się wykosztować. Tego nie da się zrobić od tak sobie. Mam oczywiście na myśli czynne zarabianie na domenach a nie "dorabianie czasami 300 zł".
 12. 1 punkt
  szkoda, ze w nazwa.pl trzeba wysyłać podpisane dokumenty i skan dowodu emailem


×