Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/11/19 in all areas

 1. 8 points
  Bazyli na LoveStory.pl odrzucał takie kwoty, o których my możemy tylko śnić przy naszych marnych portfoliach.
 2. 8 points
  Jestem pełen podziwu dla osób, które publicznie są w stanie osądzić portfolio Korneliusza wnosząc po jednej aukcji jednej domeny. Uświadomiłem sobie, że ja jestem zdecydowanie poniżej Twojej krytyki ponieważ nie odnowiłem lub sprzedałem na LastMinute przeszło 30 000 domen w życiu - mówiąc krótko zrezygnowałem z utrzymywania z różnych powodów. Rozumiem, że jestem 30 000 razy gorszy niż Korneliusz. Czy pan Piechocki wycofując część kolekcji Reserved lub robiąc posezonową wyprzedaż też zasługuje na taką pogardliwą ocenę? To i ja osądzę Ciebie i Twoje doświadczenie, którym popierasz swoją ocenę zadając jak sądzę retoryczne pytanie. Czy suma wszystkich Twoich sprzedaży domen stanowi chociaż 10% wartości sprzedaży jednej domeny, którą Korneliusz zbył w ubiegłym roku?
 3. 8 points
 4. 7 points
  Dziękuję wszystkim za zgłoszone dotychczas uwagi. Prowizja od wypłat w PLN zostanie usunięta; zaktualizowany cennik zostanie umieszczony na stronie w przyszłym tygodniu. Widzę, że najwięcej emocji budzi kwestia sprzedaży domen zewnętrznych. Rozumiem argumenty wskazujące że z giełdy mogą zniknąć dobre generyki, których właściciele nie chcą przenosić ich do AM z przeróżnych względów. Dlatego też zdecydowaliśmy iż sprzedaż domen zewnętrznych będzie nadal możliwa, jednak na nieco zmienionych zasadach, wynikających z tego że (jak słusznie podniesiono w tym wątku), wyłączenie tej funkcji miało kilka celów, takich jak ograniczenie mechanizmu Escrow tylko do domen utrzymywanych w AM (co zapewnia że przeniesienie własności domeny zostanie na pewno zrealizowane) oraz przekonanie części użytkowników do przeniesienia domen do AM. * Domeny zewnętrzne będzie można nadal wystawiać na sprzedaż na giełdzie, ale nie można wystawić aukcji domen zewnętrznych. Aukcję domeny można wystawić tylko po przetransferowaniu domeny do AM. * Kupujący mogą prowadzić negocjacje kupna domeny zewnętrznej, ale akceptacja oferty kupującego wymaga najpierw przetransferowania domeny do AM. Podobnie, przetransferowanie domeny wymagane jest przed wysłaniem kontroferty - zapewnia to, że jeśli kupujący zaakceptuje kontrofertę, domena także będzie znajdowała się w AM. Jeśli sprzedający nie chce transferować domeny tylko po to, aby złożyć kontrofertę, może odrzucić ofertę kupującego z komentarzem typu "Oczekuję oferty w wysokości ...". Bez zmian pozostaje to, że, tak jak dotychczas, dla domen zewnętrznych nie można włączyć opcji rat ani dzierżawy, oraz że opcja Kup Teraz nie powoduje natychmiastowego kupna domeny, ale złożenie oferty kupna z kwotą równą wskazanej cenie Kup Teraz. Dodatkowo, domeny zewnętrzne będzie można łączyć w grupy, także z domenami wewnętrznymi (teraz to niemożliwe). Aby jednak zachęcić posiadaczy mniej ciekawych domen do przenosin do AM, wprowadzona zostanie opłata za wystawianie na sprzedaż domen zewnętrznych, w wysokości 1 grosza za dzień za każdą domenę. W przypadku sprzedaży domeny, poniesione opłaty zostaną odliczone od prowizji za sprzedaż.
 5. 7 points
  Myślę, że taką możliwość da się wprowadzić
 6. 6 points
  Stosunkowo często widzę, że doszło do sprzedaży dobrych domen, jednak szerzej nie znane są kwoty i okoliczności przejęcia, za to sam fakt przejęcia jest istotny dla rynku. Wątek gdzie można publikować informacje o takich zdarzeniach. Jeżeli ktoś ma więcej informacji na temat danej domeny to proszę się podzielić. Pierwsza taka sprzedaż domena film*pl Informacje z AM: film.pl 2019-02-25 Sprzedaż na giełdzie
 7. 5 points
  tak. słabo jest. dramat na szczęście nie aż tak, jak pokazuje zestawienie
 8. 5 points
  i jeszcze dodam , że nie w złotówkach
 9. 5 points
  w sumie nie mam zakazu publikowania ceny a więc podaję , na złość wszystkim przeciwnikom nowych domen: prawie 10 tys.
 10. 4 points
  Wszystko pięknie i fajnie ale może już czas najwyższy aby wraz z blokadą w czasie trwania aukcji anulować oferty zablokowanych licytujących ??? Bo obecny system wręcz zachęca do nadużyć.
 11. 4 points
  Raty i dzierżawa wedle ustaleń sprzedających a nie AM...Dało by radę ? Punkt kolejny...Aukcje przechwyconych bez możliwości dołączenia osób które nie dodały domeny do przechwycenia.
 12. 4 points
  Czy weryfikacja jest przesadna? Przelanie 1 zł ze swojego konta trwa niecała minutę, gdy robi się to przelewem elektronicznym (np. mTransfer). Sprzedający bardzo często spotykają się z problemem kupujących którzy rejestrują konta na zupełnie fałszywe dane i składają oferty bez zamiaru płacenia za domeny. Zmieniony proces weryfikacji ma za zdanie ograniczenie takich sytuacji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast User Premium wystawiać Last Minute. Są jednakowo skuteczne.
 13. 4 points
  Zapowiadają się żenujące zmiany. Szczególnie na minus wyłączenie domen zewnętrznych i jak się domyślam niskich priorytetów przechwytywania.
 14. 3 points
  No to jedziemy z tematem. A już myślałem, że domeny umarły a tu proszę, taki duży gracz inwestuje w rozwój. https://nowy.aftermarket.pl/ Myślę, że to zainteresuje nas najbardziej Wyłączone funkcje: https://nowy.aftermarket.pl/tag/wylaczone/
 15. 3 points
  Jaka domena takie reakcje???
 16. 3 points
  Pan_Grzegorz takich należy ignorować, szkoda marnować kliknięć w przyciski klawiatury... Wracając do tematu podoba mi się określenie przywilejów dla twardej gwardii Aftermarket. Tak to powinno właśnie wyglądać. Bardzo dobry pomysł. W końcu powinni zostać docenieni wierni użytkownicy serwisu. Wystawianie domen zewnętrznych dla ogółu NIE, natomiast dla użytkowników zaufanych powiedzmy z ratingiem sprzedażowym +100, czy tam +500 (niech sobie Aftermarket ustali wymagania) TAK i za darmo. Dołączanie do aukcji domen przechwyconych NIE, natomiast dla użytkowników z ratingiem sprzedażowym +500 TAK. Przechwytywanie Lite NIE, natomiast dla użytkowników z ratingiem sprzedażowym +500 TAK, w cenie 15 PLN netto. Tylko wtedy ten rating zacznie cokolwiek znaczyć, dawać jakieś przywileje, użytkownicy zaczną dążyć do osiągnięcia jakiegoś pułapu wierności Aftermarket (korzyści poza szampanem na Sylwestra który bądź co bądź jest fajnym pomysłem).
 17. 3 points
  O tym samym pomyślałem. Po 11 latach obecności na giełdzie nagle dowiaduję się, że Aftermarket obawia się niedopełnienia przeze mnie warunków sprzedaży, mimo że dotychczas taka sytuacja nie miała miejsca. Może czas podzielić konta użytkowników na zaufane i te specjalnej troski, a nie od razu kwalifikować wszystkie do 2 grupy. Jaki będzie kolejny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa? Proponuję papierową cesję z przesłaniem skanów dowodów tożsamości.
 18. 3 points
  Dostaję mail od Aftermarket o przykładowej treści: Witaj! Otrzymałeś właśnie ofertę kupna domeny xcxccxcxc.pl w serwisie AfterMarket.pl. (...) Chciałbym, żeby po kliknięciu w nazwę domeny, której dotyczy wiadomość przenosiło mnie na stronę, teraz muszę wklejać domenę w pasek adresu. Druga kwestia dotyczy tego, że po zakończeniu aukcji zbyt szybko znika jej archiwum, nie można zobaczyć za jaką kwotę została sprzedana domena jeżeli przegapiło się aukcję. Dobrze, żeby jeszcze przez kilka dni dłużej była taka możliwość.
 19. 3 points
  Nóżki do mebli to jeden z wielu akcesoriów do mebli. Nikt o zdrowym rozumie nie będzie budował strony czy sklepu dla tak wąskiego asortymentu. Takie drobiazgi kupuje się w każdym sklepie z meblami. Ciężko mi uwierzyć w historię o znajomym z hurtowni ale może to jakiś rzadki fascynat nóżek. Nie zarejestrowałbym, mimo, że również gustuję w ładnych nogach
 20. 3 points
  paczucha.pl kupiła wczoraj spółka, której nazwa po norwesku oznacza „dochód”. Nie jestem całkowicie pewny za jaką cenę doszło do sprzedaży, ale mam pewne przypuszczenia.
 21. 3 points
  Niestety ja również uważam, że usunięcie domen zewnętrznych to strzał w kolano... I potwierdzam, że dane są błędne, ponieważ zawsze domena jest transferowana do Aftermarket przed realizacją transakcji. Uważam, że spokojnie będzie tutaj 20% sprzedaży. Z jakiego powodu likwidujecie przechwytywanie lite w cenie 25zł? Właśnie dla przechwytywania lite wiele osób utrzymuje ponad 100 domen w Premium. Jak je przeniosę do Aftermarket to w Premium niestety będę miał przechwytywanie w cenie 99zł. Teraz mam te domeny wystawione i przekierowane na Aftermarket, jak to rozwiązać po zmianach? Wielka szkoda porzucenia przechwytywania z niskim priorytetem (próba rejestracji). Rozważcie pozostawienie tej opcji dla słabych domen w cenie 20 PLN, a normalne przechwytywanie niech kosztuje nawet te 50zł. Obecnie nie spada wiele na tyle wartościowych domen :/ To zupełnie inne opcje o diametralnie innej skuteczności. Aukcja User Premium jest droższa, ale znacznie lepsza. Domena przez te 30 dni spada i jest widziana na listach przez osoby przechwytujące. Domena jest odgórnie promowana w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia". W aukcjach domen przechwyconych zdecydowanie częściej dochodzi do "efektu Dropped" A Last Minute? Zupełny brak korzyści, poza oszczędnością pieniędzy na założenie opcji... Te lepsze to są domeny nadające się na User Premium, a te słabsze na Last Minute. Jeśli chodzi o weryfikację to w ostatnim czasie procent nieopłaconych transakcji stale rośnie, więc jestem za Myślicie coś o możliwości utworzenia ze swojego portfolio sklepu wewnątrz Aftermarket ze swoją domeną?
 22. 3 points
  Oczywiście To jest zrobione.
 23. 3 points
  OK, rozumiem ideę - czyli chodzi o to, że akceptacja oferty w negocjacjach nie blokuje domeny, która może być w tym czasie sprzedana innej osobie. To jest dobry pomysł, nie wiem czy wyrobimy się z tym na 30 marca ale na pewno zostanie to wprowadzone.
 24. 3 points
  Mam nadzieję, że ta szata graficzna będzie minimalistyczna i dobrze przystosowana pod urządzenia mobilne, a nie tylko komputery. Z cyklu,czego mi najbardziej brakuje w AM: 1. przekierowanie w ramce z dodatkową treścią jak w premium. 2. brak możliwości dołączenia wiadomości do kupującego przy zatwierdzaniu oferty podczas negocjacji. Nie można nawet podziękować za zakup.
 25. 3 points
  A bierzecie Państwo pod uwagę, że znikoma ilość sprzedaży domen zewnętrznych wynika z tego, że zazwyczaj zanim dojdzie do finalizacji są transferowane do AM?
 26. 3 points
  Dużo przydatnych informacji
 27. 3 points
  wdupie.pl byłaby lepsza serio
 28. 3 points
  Mój były pracodawca (paradoks, że zajmujący się bezpieczeństwem m.in. w ministerstwach) działa sobie na com.pl i mają też eu. Problem tylko taki, że .pl ma jakaś mała (w tej chwili już nie taka mała) firma, która prawdopodobnie leci na pomyłkach .com.pl->.pl. Ba! Wiele razy zdarzyło się, że sami pracownicy walili babola i w mailu wpisywali .pl . Pół biedy, jak admin jest na tyle kumaty, żeby w wewnątrz corpo zrobić odpowiedni wpis DNS i kierować taki ruch do odpowiedniej domeny. Niestety, tam admin był/jest ignoranckim bucem i miał to w d... O ile wewnątrz na routerze można cokolwiek zrobić i jakoś się zabezpieczyć, kontrahentom takiego luksusu już nie zafundujesz. Tu nie chodzi o prestiż, ale o bezpieczeństwo korespondencji/danych. Mail to obecnie być albo nie być dla wielu firm. Niestety, na moją propozycję, by zaproponować 10-20k zł i odkupić, stwierdzono, że to jednak za dużo. Cóż, lepiej hodować sobie konkurencję a zaoszczędzoną kasę wydać na dodatkowy pakiet do Lexusa... Sam posiadam jedną .pl, gdzie .eu należy do pewnego urzędu gminy. Czasem trafi się ciekawa lektura...
 29. 3 points
  NIE POLECAM Łatwo Cię "skubnąć" na metodę "TESTY VUL-a"... zakładam kilka maili nazwijmy je testowe... następnie zgłaszam się do Ciebie i piszę mam kontakty do właścicieli X domen z Twojej listy, wysyłam Ci je, Ty piszesz, ja z każdego odpisuję CENĘ KOSMOS (żeby od razu uciąć ew. negocjacje) Ty wpłacasz hajs, ja znikam.... no chyba że Ty znikasz szybciej to wtedy wygrywasz
 30. 2 points
  Delegacje Nie Wakacje Nie bedzie Za nia wakacji Tylko frustracje.
 31. 2 points
 32. 2 points
  Człowiek nie krowa, zdanie zmienić może Właśnie przechwyciłem tę domenę i ciekaw byłem czy była już na forum a tu nie dość, że była to jeszcze 10 lat temu uważałem ją za nic nie wartą Wydaje mi się, że od czego czasu biznes czyszczenia grobów się mocno rozwinął i są setki małych firm które się tym zajmują. Jakie jest Wasze zdanie po 10 latach?
 33. 2 points
  Panowie, proszę trzymać się tematu.
 34. 2 points
  Chętnie cię uwolnię od stresu Wytransferuj domenę do mnie a ja wezmę problemy na siebie
 35. 2 points
  treść pierwszego wpisu w tym wątku z pewnością pomoże ocenić ową "wiarę"
 36. 2 points
  Przecież już od dawno było to sugerowane !!!!
 37. 2 points
  Sprzedający będzie mógł zdecydować, czy jego domeny na giełdzie będą mogli kupować niezweryfikowani użytkownicy. Natomiast ze względu na innych licytujących, licytacja w aukcjach będzie zawsze wymagać weryfikacji.
 38. 2 points
  No to przespałem. Ale chyba nie tylko ja. W Premium nadal wygasa tylko 5 dni https://pomoc.premium.pl/420/rezerwacja-domen/
 39. 2 points
  Od 15 grudnia 2014. ;-) https://www.dns.pl/newsy/item/588
 40. 2 points
  Wobec tego odszczekuję swoje słowa Nie wiedziałem, że w nogach tkwi taki potencjał. Mimo to jednak nie zarejestruję Nogidomebli.pl która właśnie wygasa po rejestracji...
 41. 2 points
  Drastyczne zmiany z reguły nie są dobre. Myślę, że nastąpi duży odpływ domeniarzy z AM jeżeli poniższe zmiany zostaną wprowadzone: 1. Brak tańszego przechwytywania. 2. Brak User Premium. 3. Monitorowanie whois ma być płatne. 4. Nowy cennik pewnie oznacza, że będzie drożej. Jedyną pozytywną zmianą jest https, ale to powinno zostać wprowadzone już dawno. Czy Aftermarket nie obawia się, że może dojść do bojkotu serwisu jak zmiany zostaną wprowadzone i wszyscy domeniarze wyniosą się do Premium.pl?
 42. 2 points
  Ciekaw jestem z czego wynika wycofanie domen zewnętrznych? Czy jest konkretny powód/powody?
 43. 2 points
  Decyzja co do wysokości rat i ich ilości, a także wpłaty początkowej nie ma być narzucana przez AM a ma być wyborem umowy pomiędzy kupujacym a sprzedającym. Tak jak i dizerżawa.
 44. 2 points
  Czyli jak? Jeżeli sprzedawca akceptuje cenę zaproponowaną przez kupującego, to informacja o tym idzie do kupującego i musi on zapłacić w jakimś tam terminie (obecnie 7 dni). Jak miałaby więc tutaj działać "natychmiastowa zapłata" ze strony kupującego? Kaucje były swego czasu, niestety nie sprawdziły się.
 45. 2 points
  Likwidacja domen zewnetrznych to kiepski pomysl. Chyba zrezygnuje z AM
 46. 2 points
  1. Brak możliwości sprzedaży domen zewnętrznych. 2. Weryfikacja przelewem przed składaniem ofert zakupu. 3. Likwidacja User Premium. Wy tak na poważnie?
 47. 2 points
  Jeżeli nie będzie możliwości wystawienia na sprzedaż domen zewnętrznych, to #żegnajAM ...
 48. 2 points
 49. 2 points
  ... jeden mieszka pod miastem drugi w centrum. I ten co mieszka pod miastem może mieć piękny, wypasiony dom, a ten co w mieście może żyć w starym zdezelowanym domu. Jednak wartość 1 m działki będzie wyższa w Centrum. Z domenami jest tak samo... oczywiście można mieć meble24h.com.pl i być wielką firmą tylko to trochę wstyd jeśli mając milionowe obroty nie chcieli by kupić meble.pl za np. 500 tys. Zresztą poważna firma na słabej domenie (nie mówię o brandach) wygląda trochę jak wysiadający gość w dresie i mokasynach z Bentleya...
 50. 2 points
  Jeśli była do odkupienia za 4,5 i mogli mieć ją za tyle bez "lat walki" to są idiotami.
×