Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/04/20 in all areas

 1. 4 points
  Domena po znanej księgarni internetowej jest do wylicytowania u komornika. Szacunku jej wartości dokonał biegły sądowy i ocenił, że jest warta 157 536,00 zł, cena wywoławcza 118 152,00 zł. Dużo/mało? Ciekawe jakiej metody wyceny użył biegły. Może uda się dostać ten operat na maila to coś dopiszę. https://licytacje.komornik.pl/Notice/Details/505861
 2. 2 points
  A czy handel czymkolwiek to nie spekulacja? Niektóre rynki reguluje prawo, że niby nieuczciwa konkurencja, czy tam monopol. Ale to tyle.
 3. 2 points
  Zdefiniuj "nadmierny zysk". Moim zdaniem ta definicja odnosi się do tzw. commodities, czyli towarów powtarzalnych (wszystko jedno którą sztukę kupisz), jeśli na rynku tego towaru zaczyna brakować, a Ty wykupujesz zapasy i sprzedajesz 2x drożej, to jest spekulacja. Np. obecnie maseczki. Handel dziełami sztuki, nieruchomościami, antykami, domenami, to nie spekulacja, to inwestycja.
 4. 1 point
  Gdzie można kupić Tether? Na giełdzie kryptowalut? Równie dobrze mogę wpłacić tam USD i "zaczaić się na BTC". Jakoś nie widzę sensu używania Tether-a.
 5. 1 point
  Jeżeli pasjonuje Cię to od strony językowej to chyba są odpowiedniejsze miejsca do toczenia takiej dyskusji niż pośród samych zainteresowanych, którzy są często nazbyt wrażliwi co do swojej roli i zatracają obiektywizm. Dla mnie "nieważne jest czy kot jest czarny, czy biały, ważne aby łapał myszy". Tak samo nieważne jest jak to nazwiesz, ważne aby wypracować skuteczną strategię i dobrze zarobić. Na potrzeby zewnętrznej propagandy można używać słowa inwestowanie bo lepiej się kojarzy i to jedyny powód.
 6. 1 point
  No dobra, a Tether to jak kupujesz? Też musisz zrobić przelew.
 7. 1 point
  Miejmy nadzieję, że się nie mylisz. Bo jeśli ...." dojdzie do wojny lub rewolucji...", na pierwszy ogień pójdą milionerzy i ich asystenci: > kara chłosty na gołą pupę pod pręgierzem< jako następni domenowi spekulanci: >za karę wszyscy będą się musieli uścisnąć Monikę Olejnik<
 8. 1 point
  Z tego co rozumiem, nie zabierają, tylko informują, że zabiorą jak będzie im potrzebny (w razie mobilizacji lub wojny). To samo dotyczy wielu innych pojazdów, np. samochodów terenowych. Nie jest to nic nowego, może facet niedawno kupił ciężarówkę i pierwszy raz się z tym spotkał.
 9. 1 point
  Alexis siejesz trochę zamęt jak osoba udostępniająca to pismo.
 10. 1 point
  Na pewno ktoś przed wyłożeniem takiej kasy, dwa razy się zastanowi. Ale ja pierwsze słyszę o upadku tej księgarni, a parę razy tam kupowałem, więc jeśli dziś bym wszedł i zastał przekierowanie, to nie wpłynęłoby to negatywnie (w moich oczach) na wizerunek "docelowej" księgarni.
 11. 1 point
  Wątpię, aby konsumenci cokolwiek na ten temat wiedzieli (albo żeby ich to obchodziło), a marka jest w miarę rozpoznawalna. O ile nie było sytuacji, że wzięli kasę, a nie wysłali książki, to domena jest "czysta".
 12. 1 point
  1. Sprobuj zaplacic karta 100 mln USD. 2. Jesli robisz przelewem to trwa to 1-2 dni albo wiecej, jesli jest to przelew miedzynarodowy, do tego dostarczenie dowodow pochodzenia srodkow itp.itd. Ten proces trwa kilka dni i nie masz na to wplywu. Natomiast jak masz juz Tether, to jestes przygotowany na uderzenie w BTC w DOWOLNEJ, strategicznej dla ciebie chwili, natychmiastowo. Kilka dni zwloki w BTC moze oznaczac cene x2, albo x3, tak jak to bylo w 2017.
 13. 1 point
  3/4 wartości szacunkowej Zastanawiam się czy ta aukcja jest skierowana pod konkretną firmę z tej branży.
 14. 1 point
  Po co za USD kupować Tether i później zamienić go na BTC, skoro można kupić BTC od razu za USD?
×