Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą oceną od 2018.04.24 w Posty

 1. 4 punkty
  Trafiłem dzisiaj na materiał dr. Dariusza Adamskiego z 2011 roku, w którym są informacje dot. mniej lub bardziej znanych spraw z orzecznictwa d/s domen. Zatytułowany jest Naruszenia praw w wyniku rejestracji domeny - uwagi do orzecznictwa sądu ds. domen internetowych przy PIIT. Wpiszę tylko nazwy domen, na które tam trafiłem. Wielu z nich nie ma w orzecznictwie na stronie PIIT. - mercedes.com.pl - mybet.pl - dora-go.pl - komputronix.pl - obiezyswiat-biuro.pl - obiezyworld.pl - gromada.szczecin.pl , gromada-tour.pl - prowident.pl - euroagd.pl , euroagd.com.pl - alpinus.pl , alpinus.com.pl - tvpsport.pl - kardiomed.pl , kardiomed.com.pl - af.pl - plusligakobiet.pl - slodkitelegram.pl - cuprod.pl - polmos.pl - schwartau.pl i schwartau.com.pl - twojesoczewki.pl - orange.pl - orange-group.pl - orangewarsawfestival.pl - manopower.pl, manpower.com.pl - as.24.pl - kandy.pl i kandy.com.pl - deltim.pl - logostravel.com.pl, logostravel.pl, logos-travel.com.pl, logos-travel.pl - bekaert.pl - mybaby.pl - plasmacut.pl i plasmacut.com.pl - inoxplus.pl - machina.pl - hdf.pl - estetika.pl - soda-brand.pl i soda-brand.com.pl - autoswiat.pl - farbydulux.com.pl i farbydulux.pl - lumix.pl, lumix.com.pl - toughbook.com.pl - niteworks.pl - asus.pl - bisazza.pl, bisazza.com.pl, bisazza-instalation.pl - polmotors.com.pl - netgear.pl, netgear.info.pl, netgear.org.pl, netgear.net.pl - orion-zakladpogrzebowy.pl i orion.szczecin.pl - sitagroup.pl - hormann.krakow.pl i hormannkrakow.pl - aqq.pl - biznesplatforma.pl - canton.com.pl - nekermann.pl, neckerman.pl i nekerman.pl - e-intymna.pl - aspect.pl - jako-sport.pl - copix.pl - torunskiepierniki.pl i piernikitorunskie.pl - rodzice.pl - bileteria.pl, bileteria.com.pl - creditmutuel.pl - komputerświat.pl - dlaczego.pl - przegladsportowy.pl - mobyland.pl oraz mobyland.com.pl - siodemka.pl - bustravel.pl - gazetapraca.pl - zabytki.pl i zabytki.com.pl - carpartner.pl, carpartner.com.pl, car-partner.pl, car-partner.com.pl - xvid.pl - benchmark.com.pl - dentalpoint.pl - audioklan.pl - amica.pl - callan.waw.pl i callan.com.pl - świstak.pl - gerdmadex.pl - vogels.pl, vogels.org.pl, vogels.net.pl i vogels.info.pl - nikeid.pl i nikeid.com.pl - exponet.pl - kenwood.pl oraz kenwood.com.pl - darboven.com.pl - goretex.pl i gore-tex.pl - lug.pl - rama.pl - yamaha.pl i yamaha.com.pl - yahoo.com.pl - michnik.pl - olsztyn.pl - pzw.pl - zyrtec.pl - gmail.com.pl - playmobil.pl - dominet.org.pl Na koniec tylko wspomnę jeszcze, że niektóre wyroki można łatwiej znaleźć w innych zasobach sieci niż na stronach PIIT. Tak jak z wyrokiem w sprawie domeny aqq.pl , której na stronie Sądu Polubownego nie widzę. Jest tam też wiele innych orzeczeń. Np. hdf.pl Także inne ciekawe informacje jak Kontrola wyroku sądu polubownego przez sąd powszechny.
 2. 4 punkty
  Istnieje 12 milionów kombinacji 5 liter alfabetu. 8 milionów jeśli litery nie będą się powtarzać. Nawet jeśli tylko część z nich jest brandable, to nadal mówimy o milionach zamienników co sprawia że trudno taką domenę sprzedać za więcej niż na nią wydałeś. Domena brzmi ok ale jak ją sprzedać? Może wymyśl dla niej branżę, zleć zrobienie logo i spróbuj sprzedać jako brand nowo powstającej firmie z tej dziedziny? Równie dobrze możesz tylko utopić dodatkową kasę i zostać z niepotrzebnym logo na wieki, ale zawsze to jakaś opcja.
 3. 2 punkty
  Czy każdemu z osobna trzeba pisać żeby przeczytał to, co zostało już napisane wcześniej? Informacyjne, a nawet reklamowe użycie czyjegoś znaku towarowego jest dozwolone pod pewnymi warunkami. Jest jednak wyraźna różnica pomiędzy nazwą własnego przedsiębiorstwa, bądź własną marką, a wykorzystaniem czyjegoś znaku towarowego do wskazania klientom zakresu obsługiwanych marek innych firm.
 4. 2 punkty
  Szczerze dla mnie chyba nawet niewarta rejestracji. Ot, zlepek nic nie znaczących słów, których pełno. Na początku myślałem, że to nazwa jakiegoś miasteczka w Niemczech/Austrii. Powodzenia.
 5. 2 punkty
 6. 2 punkty
  http://slodkachwila.pl/ a IDN leży i się kurzy...
 7. 1 punkt
  Sugeruje niezwykły zbieg okoliczności...
 8. 1 punkt
  Czego to ludzie nie wymyślą, żeby zareklamować swoją aukcję
 9. 1 punkt
  Poczytaj to, co zostało już napisane wcześniej. Informacyjne, a nawet reklamowe użycie czyjegoś znaku towarowego jest dozwolone.
 10. 1 punkt
  Zapytaj firmę Casio. Niektórym brandom to zwisa a inne walczą nawet o domeny przypominające nazwę brandu. Np. Apple ->Ap.pl
 11. 1 punkt
 12. 1 punkt
  RainbowTours.pl -> R.pl NationaleNederlanden -> NN.pl Liberty Ubezpieczenia -> LU.pl NaszaKlasa.pl -> NK.pl
 13. 1 punkt
  wirtualnyspacer.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2269170 Gdyby nie podbijacz z ratingiem -9 który podbił cenę pewnie dla sportu, to aucja zakończyłaby się pewnie kwotą 300 zł. Samowoli na aukcjach AM ciąg dalszy...
 14. 1 punkt
  Wpadłem kilka dni temu na poniższy materiał z aukcji domen na spotkaniu poświeconemu domenom. Przeglądnąłem jakie domeny zostały sprzedane i które z nich nadal czekają na klienta - tak na oko to chyba z 50%. To były czasy gdy tam sprzedawały się domeny za konkretniejsze kwoty w D2D. Polecam obejrzeć.
 15. 1 punkt
  Poszła na aukcji za 2,000 zł
 16. 1 punkt
  1) Tak. Z punktu widzenia handlu towarem taka sytuacja jest podejrzana ale domeny to nie towary, a usługi. 2) Nie. Domenę możesz kupić za 10 PLN i sprzedać nawet za milion. Jeśli zapłaciłeś podatek to nikomu nic do tego. 3) Możesz i brać nawet po 5000 złotych za godzinę naprawiania kranów. Kwestia tylko tego czy znajdziesz klienta na taką kwotę i zapłacisz od takiej kwoty podatek. 4) Nie bardzo rozumiem o co Ci tutaj chodzi. To za ile wykonujesz jakąkolwiek usługę w ramach swojej działalności to jest tylko i wyłącznie Twoja sprawa. Płacisz podatki i nikogo nie interesuje czy bierzesz 5000 czy 50 za godzinę naprawiania kranów. Za cesję praw do domeny.
 17. 1 punkt
  Coś czuję, że najlepiej zrobię, jak założę bloga i zatrudnię Copywritera, który będzie pisał SEO na temat inwestycji. Tak naprawdę premium można nazwać różne rzeczy. Nawóz też może być premium. Tu chodzi o to, aby odpowiednio sprzedać klientowi ostateczny produkt
 18. 1 punkt
  Każdy przedsiębiorca sam decyduje, jakie wydatki chce zaliczyć sobie do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli ma taki kaprys, może nie księgować żadnych kosztów, jego sprawa, będzie płacił wyższe podatki. Domeny nie są środkami trwałymi, nie prowadzi się dla nich gospodarki magazynowej, ba, w ogóle ich nie "kupujesz" ani nie "sprzedajesz" (co wyjaśniono dokładnie powyżej), więc nikogo nie obchodzi, że zarejestrowałeś sobie na siebie 10 domen, a wystawiłeś klientowi fakturę za rejestrację 30 domen. Jeśli tylko uczciwie płacisz podatki od tych faktur, które wystawiasz. I jeśli usługa rzeczywiście miała miejsce.
 19. 1 punkt
  bestkitchen.eu Co sądzicie? Btw. Pewnie zaraz znów się pojawi opinia, że lepiej kupić "maść na szczury" (cokolwiek autor miał na myśli).
 20. 1 punkt
  Lepszą inwestycją byłaby maść na szczury.
 21. 1 punkt
  Ostatnio hekko.pl udostępniło "Odkrywcę domen" - dość ciekawą wyszukiwarkę domen wolnych. Więcej o jej funkcjach możecie przeczytać na https://dns.biz.pl/rewolucja-w-wyszukiwaniu-wolnych-nazw-domenowych/
 22. 1 punkt
  Śliczna domena dla proktologa :)!
 23. 1 punkt
  Zwłaszcza że już sprzedana do KK. ;-)
 24. 1 punkt
  westfalia*pl 12.500 €.
 25. 1 punkt
  ortoptysta*pl 650zł netto Moja pierwsza sprzedana domena po około 2 tygodniach od rejestracji "z palucha". Cieszy bo "branża" bardzo niszowa a ja bardzo początkujący


×