Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/29/20 in Posts

 1. 1 point
  Kardio.net PM with offer
 2. 1 point
  pizzeria*pl terapeuci*pl
 3. 1 point
  To dla utrzymania porządku, pisz często o znaczących, polskich transakcjach, zamiast krytykować poszerzanie wiedzy o innych końcówkach.
 4. 1 point
  Chłopczyno.. ja domenami zajmuję się już tylko hobbystycznie i dawno nie muszę nic "próbować" ani udawadniać. Podałem konkret a ty pytasz o domeny .info? Brakło ci argumentów? Ot odwiedziłem Di i zobaczyłem, że dalej bijesz pianę, obrażając wszystkich dookoła. Jak chcesz brać udział w konkursie na najdłuższego penisa to zacznij od prezentacji swoich spektakularnych sprzedaży bo o ile doczytałem to TY zacząłeś temat i TY napinasz się jak guma w galotach, więc to na tobie spoczywa obowiązek argumentacji. I nie zapomnij wykupić sobie końcówkę .co dla swojego TheBillionDollarSecret.com billionerze.
 5. 1 point
  To jest właśnie największy błąd założycieli: brak weryfikacji czy ktokolwiek potrzebuje produktu, na pomysł którego się wpadło, a następnie trwanie przy nim aż do momentu, kiedy skończą się pieniądze.
 6. 1 point
  Drożej niż samo .pl ? No nie wiem, czy to jest jakkolwiek zachęcające. Edit: Nie wiem też, czy jest to zabawne, jak ktoś sugerował. Bardziej śmieszne niż zabawne.
 7. 1 point
  Aby ten biznes zadziałał? Nikomu nie zależy aby twój biznes zadziałał. Jako przedsiębiorca powinieneś wiedzieć jakie są potrzeby rynku i je spełniać zamiast wymyślać usługi nieprzydatne nikomu i zastanawiać się jak je komuś wcisnąć.
 8. 1 point
  Ale wiecie, że to były żarty w poprzednim wątku? Przecież ten pomysł jest nie tyle co nietrafiony, a nawet zabawny. Chociaż tyle
 9. 1 point
  Jesteście "serwisem" rejestrującym SUBDOMENY !!! Ceny wzięte z kosmosu Jak najdalej od tego typu firemek
 10. 1 point
  BRAWO !!! Stop domenowym oszustom i naciągaczom !!! Jesli domenowy biznes ma być poważnym biznesem MUSI być też uczuciwym. I fajnie że AM ma podobne zdanie na temat tego domenowego śmiecia. Mam nadzieję że PREMIUM ich nie przyjmie pod swój "dach"
 11. 1 point
  Teoretycznie w tej sytuacji ma zastosowanie przepis: Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. W praktyce ciężko to byłoby udowodnić bo przecież widziały gały co brały. Problem w tym, że niedoświadczeni klienci nie widzą, że literka i wygląda trochę inaczej. Nikt tutaj chyba nie ma wątpliwości, że fìlmy.pl sprzedały wyłącznie dlatego że kupujący myślał, że kupuje filmy.pl. To jest chamski wałek, polowanie na mniej doświadczonych użytkowników, licząc na ich pomyłkę by sprzedać im bezwartościową domenę. Scam.
 12. 1 point
  Co by tu kto nie napisał, praktyka ta jest żałosna i nieetyczna. Taki typowy handlarz Mirek....
 13. 1 point
  Masz całkowitą rację. Próbuję rownież zwrócić na to uwagę ale dla niektórych cwaniactwo i krętactwo to powód dumy a brak zasad to życiowe motto. Z tym tylko że dzięki takim postawom tracą wszyscy ci którzy wyżej stawiają uczciwość.
 14. 1 point
  Ten chujek z -39 jeszcze wczoraj miał chyba -9. Czyli działa aktywnie... Co z takimi zrobić?
 15. 1 point
  Jak rejestrator się zwinie, to domena nam nie przepadnie, odzyskamy ją z nasku (na przykładzie .pl, ale pewnie w innych końcówkach jest podobnie), stracimy jedynie trochę czasu i nerwów. Jeśli jednak zwinie się serwis, w którym miałem swój wirtualny portfel, to pa pa pieniążki. Rozumiem, że kryptowaluty są z założenia zdecentralizowane, więc taki sam mechanizm nie może tu działać, ale przydałoby się jednak jakieś systemowe zabezpieczenie takich sytuacji. Mnie osobiście zniechęca stopień skompliowania całego procesu. Mam gdzieś tam odłożone trochę dogecoinów, które kupiłem za ~500 zł, myślałem żeby spieniężyć niedawno jak były warte $4000, ale najpierw musiałem się naszukać pliku portfela, a potem i tak się okazało że nie pamiętam do niego hasła. Bez sensu taka robota, domeny jednak mają w sobie jakąś logikę, są inherentnie bezpieczne - nawet jak ktoś Ci ukradnie domenę i ją sprzeda, to możesz ją odzyskać, wszak rejestr ma wszystkie dane i historię zmian. Kruptowaluty niby są jeszcze bardziej przejrzyste, bo każdy może zajrzeć w blockchain, a jednak jak dla mnie ich bezpieczeństwo jest niemal zerowe. Nie wiem czy coś wniosłem, jeśli nie to przepraszam. ;-)
 16. 1 point
  Tego to już się dowiedziałem od byłych abonentów niektórych z wymienionych domen.
 17. 1 point
  Dalej nie wiem co z tym fantem zrobić Miało być po roku a już 2 lata minęły i nie jestem w stanie trzeźwo ocenić swojej zbieraniny - w tym czasie pozbyłem się jednej z powyższego zestawienia za 3,5 k pln brutto Pozdrawiam, Muszę sobie obiecać, że do początku wakacji wrzucę tu swoje subiektywne TOP na następny rok. Zauważyłem, że uczy to trochę pokory...
 18. 1 point
  Jednak nie wiesz, czy to KK czy kolejne konto podbijacza. To nie jest margines tylko plaga. Przede wszystkim dla domen przechwyconych. Jasne, że dla AM im więcej osób podbije tym wyższe zyski, ale my na tym tracimy. Wysokość kaucji powinna być uzależniona od kwoty licytacji, np. 20%.
 19. 1 point
  Jest taka zasada w biznesie że jak się coś kupuje to się za to płaci, jeśli się nie płaci to ma się negatywną opinię w środowisku i w ogóle (można być wpisanym na przykład do rejestru dłużników) - wtedy jakiekolwiek działania na rynku są troszkę "utrudnione". Jestem nowy w temacie domen, giełdy AM itd. jednak wydaje mi się, że ktoś z ujemnym rankingiem nie powinien nawet być dopuszczony z automatu do licytacji. Tak, chodzi o tą aukcję, nie zależy mi na niej jakoś specjalnie, jednak jestem zdziwiony że ktoś z ujemnym rankingiem (w Twoim przypadku - 7) może wygrać licytację. Wyobrażacie sobie poważną licytację np. dzieła sztuki i podbijanie ceny przez kogoś o kim powszechnie wiadomo że nie płaci ? Nawet by nie został wpuszczony do budynku. Druga sytuacja - podbijanie aukcji specjalnie aby zawyżyć jej koszt o czymś ktoś tutaj już wspominał... Pawelec 7 - nie mam nic do Ciebie osobiście, gratuluję wygrania aukcji . Zapamiętaj jednak , że na opinię negatywną pracuje się bardzo łatwo, trudniej jest mieć i utrzymać opinię pozytywną.
 20. 1 point
  w dzisiejszym newsletterze z AM "najciekawsze domeny do przechwycenia" w kategorii II - najlepsze domeny słownikowe: maszynyrolniczne.pl Dodałem z marszu ale coś mnie tknęło żeby wrócić i sprawdzić
 21. 1 point
  Kłamiesz. Nie zrobiłeś tego pierwszy raz o czym wspomniałem w moich wcześniejszych postach. Oszukiwałeś ludzi tylko dla zysku i uważam, że będziesz robił to dalej. Jak to mówią "chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy".
 22. 1 point
  W całej tej akcji wqurw..a mnie tylko to że taki czesiek z dupy wzięty robi w balona X osób z forum - i robi to świadomie i z premedytacją - a tutaj pojawiają się opinie typu, "że nie no przecież gościu ma łeb do biznesu (czytaj robienia ludzi w chuja) i o co w ogóle chodzi". Napisałem już wcześniej, że smród po tej akcji będzie się za typkiem ciągnął latami i wierzę w to, że część z Was podziela to zdanie i nie będzie podejmować z tym (edycja) jakichkolwiek transakcji. Dodatkowo wkurw..a mnie to, że poświęciłem swój czas i odpowiedziałem grzecznie palantowi, że to nie moja domena i jeszcze doradziłem mu jak negocjować zakup ... a ten fiut siedział sobie jak to pisze "ze szwagrem najeb...y przy grzańcu" i wymyślał koncepcję na zrobienie w ch..a kilkudziesięciu osób. Wracając do sedna... całkowicie popieram Bazylego... (edycja)
 23. 1 point
  Wow, jaki "wyrobiony marketingowiec"... i te chwyty socjotechniczne i ta psychologia rodem z kredytów argentyńskich. Jestem pod wrażeniem. Ośmieszanie, negowanie, kręcenie i kłamanie - klasyka oszusta. Odbijanie piłeczki, wyśmiewanie oszukanego i wmawianie mu, że to on jest winny, wymuszanie wyrzutów sumienia, wytykanie, krytykowanie, wyzywanie, mataczenie i ogólnie - prowokowanie (w tym oczywiście jest pewien cel). Dopiero przeczytałem ten wątek i oczom nie wierzę, że ktoś taki jeszcze ma prawo pisać na tym forum.
 24. 1 point
  ...nie zasłaniam się Owsiakiem tylko żartobliwie przekazałem informację, że część pieniędzy pójdzie z tego zarobku na cele orkiestry... Panie Wojciechu M... Ja zaposiłkowałem się tylko jedną rozmową...z Prokuraturą Rejonową w Rybniku... Jeśli wpłynie oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez Pana przestępstwa z art. 286 KK to chętnie się zajmą uświadomieniem Panu iż Pańskie działania marketingowe oraz badania wyczerpały znamiona popełnienia przestępstwa z w/w artykułu... I tyle. Ponawiam prośbę o kontakt ze mną osób poszkodowanych przez w/w...
 25. 1 point
  A tak na marginesie...Vul...do chwili obecnej nie wiedziałem jak zagospodarować domenę UwagaOszust.pl...dzisiaj już wiem...będziesz pod tym adresem jedyną "gwiazdą " Ty chłopie jesteś chyba nieprzytomny albo naćpany. Poczytaj nagłówki wiadomości...albo się po prostu naucz czytać... http://zapodaj.net/6f4d0c595c365.jpg.html
 26. 1 point
  Jesteś chłopie nie tylko oszustem ale i zakłamanym gnojkiem...: ( czytać od dołu ) Witam, Żona prowadzi salon kosmetyczny. Przed momentem z nią rozmawiałem i twierdzi, że już rozmawiała rano telefonicznie z właścicielem domeny. Tak więc najmocniej Panu dziękuję za pomoc i zaangażowanie się. Pozdrawiam, Tadeusz W dniu 9 stycznia 2014 14:10 użytkownik DomainsBroker <bazyli@kwietniak.pl> napisał: Dzień dobry. Dziękuję za informację, jednocześnie chciałem zapytać pod jaki projekt żonie potrzebna ta domena? Pozdrawiam B. Kwietniak W dniu 09.01.2014 10:45, Tadeusz Skrzypczyński napisał(a): Witam Szanownego Pana, Dziękuję za obszerne wyjaśnienia oraz propozycję zakupu domeny. Będę temat rozwijał z żoną natomiast z tego co wiem to jest zainteresowana adresem www o którym pisałem w poprzedniej korespondencji. Pisałem już do Państwa zarządu w tej sprawie dwa razy. Będę rozważał i niebawem się odezwę. Myślę, że w weekend dam Państwu znać co do dalszych decyzji - aktualnie przebywam pod Bielskiem w sanatorium. Moje uszanowanie, Tadeusz W dniu 9 stycznia 2014 01:30 użytkownik DomainsBroker <bazyli@kwietniak.pl> napisał: http://www.aftermarket.pl/domena/lovestory.pl?nostat=1&test_a=0&utm_source=direct_entryDobry wieczór Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Mam jednak obawy iż wraz z fakturą VAT nie zamknie się Pan w oczekiwanej kwocie. Nasze oczekiwania to kwota 8000 netto. Proces zakupu rozpoczyna się poprzez złożenia oferty zakupu na stronie: [5] lub wejdzie Pan bezpośrednio poprzez wpisanie adresu www.lovestory.pl [6] w przeglądarkę. O ile nie jest Pan zarejestrowanym użytkownikiem serwisu AfterMarket.pl system przeprowadzi Pana przez proces rejestracji. W takcie rejestracji musi Pan określić dane osobowe lub firmowe oraz sposób fakturowania Pańskich zakupów. Tutaj do wyboru dwie opcje, polska faktura VAT lub faktura cypryjska bez VATu. Po zarejestrowaniu się będzie Pan mógł złożyć ofertę zakupu z proponowaną kwotą. Po akceptacji Pańskiej oferty zostanie Pan powiadomiony o konieczności uiszczenia zapłaty. Może Pan to zrobić dwojaki sposób, poprzez szybkie płatności lub wpłacając pieniądze na swoje konto w serwisie AfterMarket. W momencie kiedy środki na opłacenie domeny znajdą się na Pańskim koncie automatycznie domena zostanie przypisana do Pańskiego konta jak również zostaną zmienione dane Whois na Pańskie ( firmowe ). A zapłata za domenę zostanie pobrana z Pańskiego konta w serwisie Aftermarket.pl. W opłatę za domenę nie są wliczane usługi hostingowe. Od chwili zmiany danych właściciela domeny to on odpowiada za przedłużanie okresu rozliczeniowego domeny. W chwili obecnej domena lovestory.pl [1] jest opłacona do dnia 2014.11.04 W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt bezpośredni ze mną : 798 138 061 lub infolinią serwisu aftermarket.pl [7] : +48 12 3767128 [8] lub 801 014 128 Pozdrawiam B.Kwietniak W dniu 08.01.2014 23:58, Tadeusz Skrzypczyński napisał(a): Poniższa wiadomość została wysłana z formularza kontaktowego na stronie AfterMarket.pl Dotyczy ona domeny: lovestory.pl [1] ---------------------------------------------------------------------------------- Nadawca wiadomości: Tadeusz Skrzypczyński, tadeuszskrzypczynski@gmail.com Treść wiadomości: Dobry wieczór Państwu, Jestem zainteresowany zakupem adresu www który wyszukałem na Państwa giełdzie - americanbeauty.pl [2] Chciałbym zamknąć się ze wszystkim w granicach 7000 zł pod warunkiem, że wystawiacie Państwo fakturę VAT. Jak technicznie wygląda sprawa z transakcją? Mało znam się na tych sprawach. Czy w cenę wejdzie również utrzymanie serwera (hosting?). Co z odnowieniami domeny i kto za nie odpowiada? Proszę o odpowiedź w tym temacie. Prosiłbym o finalizację jeszcze w styczniu bo później wyjeżdżam z żoną za granicę. Z wyrazami szacunku, Skrzypczyński Tadeusz 8 styczeń, Gdańsk ------------------ 155.133.35.254 [3] 2014-01-08 23:58:37 Myślę, że zorientowani wiedzą w czyim posiadaniu jest domena LoveStory.pl
 27. 1 point
  Z przebiegu z dyskusji wynika, że "w balona" dały się zrobić tylko dwie osoby (o tylu wiemy). Gdyby tomekb nie napisał swojego pierwszego posta pewnie naciągnąłbyś więcej osób, nie przyznał się do tego i utwierdził się w przekonaniu, że tak własnie można i należy robić. Niezależnie od wyniku ewentualnego sporu sadowego pewne jest tylko jedno: własnie panie vul zostawiłeś za sobą smród, który długo będzie się za tobą ciągnął w środowisku.
 28. 1 point
  Gdybyś miał rozum, to byś oddał pieniądze, które straciły osoby, jak widać zaczynające dopiero handel domenami, a nie zasłaniał Owsiakiem, bo zawsze są granice, których lepiej nie przekraczać. Aby nie było wątpliwości, to jest zwykłe oszustwo w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Wprowadzenie w błąd nastąpiło poprzez podanie: nieprawdziwych danych, korzystanie z wielu kont mailowych, celowego podawania nieprawdziwych informacji. Wszystko można byłoby obrócić w żart, gdyby nie własnie korzyść majątkowa, która tu jest decydująca w ocenie sytuacji. Dlatego napisałem, że gdybyś miał rozum to byś zwrócił stracone przez nich środki. Ale z tego co piszesz wynika, że go nie masz, a nawet znajdujesz osoby, które z braku elementarnej wiedzy utwierdzają cię w twojej postawie. Nie twierdzę, że osoby pokrzywdzone na pewno wygrają w sądzie, ale znając całość sprawy nie mam najmniejszych wątpliwości w ocenie sytuacji.
 29. 1 point
  O jakim podkradaniu mówisz?? Czy nie tak właśnie działa rynek, że człowiek kupuje taniej a sprzedaje drożej ?? W jakim celu kupujesz domeny od innych userów a później wystawiasz je na aukcjach drożej? Dlaczego zakładasz opcje na domeny innych użytkowników? Czy przypadkiem nie po to aby świadomie podkraść ich stronę nazwę i adres, aby później pertraktować o warunkach cenowych? Zejdź na ziemie, żyjesz w Polsce i robisz własnych kolegów w balona, na takich ludzi jest tylko jedno określenie, myślę, że doskonale wiesz jakie. Nie zastraszaj mnie teraz, że wrzucisz treść korespondencji, prywatnej na forum ( masz tupet). Wiem co napisałem i nie mam sobie nic do zarzucenia. Nie skarżę się nikomu, tylko przestrzegam innych użytkowników forum przed takimi osobami jak Ty,żeby nie zostali oszukani i naciągnięci na pieniądze.
 30. 1 point
  Ja również czuję się oszukany. Zostałem wplątany świadomie w głupią grę i żerowanie na ludzkiej naiwności. Przykre, bo miałem dobre chęci jak i intencje ( poinformowałem o pomyłce i fakcie, że domena nie jest w moim posiadaniu), później już dałem się wciągnąć w grę, tracąc 500zł. (Również nie mam zamiaru opłacać domeny, w tym wypadku AM ściągnie 100zł z mojego konta, będę odwoływał się do suportu, z prośbą o nagrodzenie żartownisia, a także anulowanie kosztów) . Przykry jest fakt, że vul żeruje na ludzkim nieszczęściu, przy czym się świetnie bawi, ponieważ gdyby prowadził badanie nie musiałby akceptować ofert. Uważam, że jest to mocno nie w porządku do innych osób wrobionych w ten przekręt. Osoba, która siedzi w domenach i robi śmierdzącą kupę do gniazda. Była to bolesna lekcja, prawdziwa i dużo dała mi do myślenia - ale tylko w kontekście większego braku zaufania do użytkowników forum DI. Okazuje się, że nie można nikomu ufać, nawet najbliższym, ponieważ zdobędą Twoje zaufanie po czym świadomie wsadzą Ci nóż w plecy...
 31. 1 point
  Witam , gratuluję siedem miesięcy na AM i 232 domeny sprzedane . Ciekawe jak długo Byś to jeszcze ciągnął , cwaniak jesteś i tyle nie było to pierwszy raz bo ja sam miałem już z 3 takie przypadki w ciągu paru miesięcy... pisałem o tym w moim pierwszym poście w tym temacie , osobiście poinformuje o tym odpowiednie służby i nie będzie już tak wesoło . PS . pozdrowienia dla Madzi .
 32. 1 point
  Jak ktoś nie opłacił domen "kupionych" to lepiej zapłacić 20% kary edit: vul - mam nadzieję, że się nie gniewasz, że popsułem Ci "interes"
 33. 1 point
  Nie wiem czy Rybnik tak wysoko w górach jest Ja bym się jednak zastanowił czy oby na pewno to nie podchodzi pod oszustwo. ps. złamałeś regulamin forum
 34. 1 point
  No oczywiście - wyrzucony za obrażenie Matki boskiej i papieża - powróciłbym na forum pod innym nickiem. Bądźmy tolerancyjni, nie wyrzucajcie kogoś za to, że jest Protestantem, a nie Katolikiem. A swoje i tak usłyszałem - imbecyl, pali zioła. Master był już wyrzucony z kilku serwisów internetowych: - wyrzucony z Katolik.pl za głoszenie poglądów protestanckich, - wyrzucony z NLP Polska, za namawianie do wróżenia z Biblii, - i jeszcze z dwóch innych stron - za namawianie chorych do niezażywania leków. Ja posiadam piękne marzenia. Świat w kolorach tęczy, po ulicach chodzą sami przyjaciele. Moje marzenia - nikt tobą nie pogardza, nikt nikim nie podgardza. Wszyscy sobie życzliwi, nikt nikogo nie krzywdzi. Ale moje marzenia się spełnią - w Królestwie Bożym. Dziękuję za to, że we mnie wierzycie.
 35. 1 point
  Tak jak nie jesteś w stanie zrozumieć kwestii gospodarczych, tak samo nie potrafisz zrozumieć kwestii społeczno-politycznych. Religia w szkołach, pielgrzymki na ulicach, itd. to nie jest problem ideologiczno-religijny tylko ustrojowy. Takie problemy nie istniałyby w ustroju wolnościowym, gdyż każdy rodzic mógłby posłać dziecko do takiej szkoły jakiej chce, z religią albo bez, każdy mógłby wynająć(za opłatą oczywiście) część jezdni, czy chodnika do dowolnych celów(pielgrzymki, protesty, itd.) Ty i tobie podobni, z głupoty lub niewiedzy propagujecie ustrój totalniacki, w którym człowiek podlega bezwzględnej kontroli i przymusowi, a wymienione problemy są tylko i wyłącznie pochodną istnienia takiego ustroju. Tak właśnie jest, tylko że z ateizmem. Istota ateizmu to negacja zjawisk nadprzyrodzonych i istot niematerialnych, jak np. bóg. Żaden ateista nie posiada możliwości weryfikacji swoich założeń, a mimo tego przyjmuje postawę zamkniętą, co z gruntu jest głupie i niedorzeczne. Stąd właśnie ateizm to zabobon najgorszego rodzaju, a ateiści są tak podatni na wiarę w zabobony także na innych płaszczyznach jak choćby ślepa wiara w aktualny stan wiedzy i nauki. Ty jesteś właśnie modelowym ateistą, a z uwagi na to że ateiści strasznie lgną do agnostyków lubiąc stawiać się z nimi w jednym szeregu, to tutaj masz jasno wyłożone co agnostycy uważają na temat ateizmu i ateistów.
 36. 1 point
  Kosmiczny Teleskop Hubble'a sfotografował Boga http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/kosm...,wiadomosc.html yeah
 37. 1 point
  Może im Go po prostu brakuje. Są zagubieni i Go szukają. Za postawę poszukującą nie zamierzam nikogo piętnować. Inna rzecz, że często szukają na swój prosty, ludyczny sposób. Jako osoba wierząca uważam, że kierunek jaki powinni raczej obrać to próbować nawiązać bezpośrednią relację osobową "ja - Bóg".
 38. 1 point
  Żeby powróciła normalność to władzę nad szkołą powinno się jak najszybciej oddać rodzicom. To rada rodziców powinna decydować czego uczą się ich własne dzieci, w jednej szkole będą uczyć lekcji seksu, a w innych religii. Szkoła to nie jest miejsce do przepychanek ideologicznych. Jestem pewien, że przytłaczająca większość rodziców wybrałaby mądrze : przedmioty ścisłe, j. polski , j. obce, przedsiębiorczość, tak jak mądrze wybiera decydując się na dodatkowe korepetycje. Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek wykupił korepetycje dla swojego dziecka z wychowania seksualnego.
 39. 1 point
  Jak to dlaczego? To Ty nie wiesz? źródło: http://www.poland.gov.pl Wszystko przez to, że ludzie na ogół nie występują z kościoła, a każdego ochrzczonego w tym obrządku uważa się za katolika... A propos tematu to podobają mi się słowa z wywiadu Newsweek'a z Adamem "Nergalem" Darskim: Bardzo trafnie to wszystko podsumował Treść całej rozmowy: Newsweek KLIK
 40. 1 point
  Niestety jest dokładnie tak jak piszesz. Problem polega na tym, że tego betonu już praktycznie nie ma. Kościół na Soborze Watykańskim II wyrzekł się wszystkich wartości, które mimo wszystko wypracowało chrześcijaństwo przez stulecia w zamian za korzyści materialne. Dzisiejsza nauka KK to zbiór jakichś przypowiastek, masońskich obrzędów, ideologi New Age, modernistycznej nowomowy itd. Stąd takie zepsucie moralne w samym kościele, które najbardziej wylazło do wierzchu za pontyfikatu JP2.
 41. 1 point
  Blokada konta po pierwszym niezrealizowaniu płatności ( i późniejsze odblokowanie za kasę) przy kontach bez domen ma sens.
 42. 1 point
  A czy ja gdzies potepiam wiare? Nie myl kleru z wiara, i antyklerykalizmu z ateizmem, bo to zupelnie odrebne pojecia. Poza tym, wtedy tez jeszcze chodzilem do kosciola... Ba! kilkanascie lat temu bylem ministrantem i doszedlem w hierarchii do najwyzszej rangi ;-) Problem nie jest w wierzeniu czy niewierze. Problem jest w tym, ze niektore osoby zaslepione w to co wierza, nie dostrzegaja, albo nie chca dostrzegac pewnych spraw. Niech sobie bedzie i tysiac kosciolow na jedno miasto... Mi to naprawde nie przeszkadza. Ale idac do kosciola ochrzcic dziecko, licze na to, ze zostanie ochrzczone za darmo, tak samo z pogrzebem. A co zastaje, gdy ide w obu tych sprawach do kosciola? Na to taki cennik, a na to taki. Jak nie masz, albo nie godzisz sie na te lichwiarskie stawki, to zostaniesz zaszczuty na ambonie, bos jakis antychryst, ktory nie chce wlasnego dziecka ochrzcic. Jak jestes biedna wdowa, ktora ma trojke dzieci chodzacych w zime do szkoly w trampkach, to klechy i tak nie obchodzi, ze ona nie ma pieniedzy na pochowek meza... Nie ma kasy, nie ma pogrzebu. Odnosnie ich statusu majatkowego - niech sobie maja i Maybachy! Ale niech pozniej na kazaniach nie sieja obludy o milosierdziu i pomocy blizniemu! Jedz w ramach eksperymentu do Poznania i pochodz po kosciolach w ndz. za jakas potrzeba - niematerialną! Ja zwiedzilem wtedy pol Poznania walesajac sie od kosciola do kosciola... Nie zebralem o kase, tylko zwyczajnie chcialem szklanke wody i zadzwonic do rodziny, badz znajomych(a jestem z drugiego konca Warty), bo wtedy jeszcze nie kazdy mial tel komorkowy. Tylko raz zaproponowano mi, ze jesli to miejscowa i na stacjonarny, to moge zadzwonic, w przeciwnym wypadku nie ma o czym gadac! Po szklanke wody odsylano mnie do przytulkow... Zebym jeszcze wiedzial, gdzie one sa, to bym pewnie skorzystal, ale wtedy bylem pierwszy raz w P-niu, a nie jest to male miasto. W gaszczu tych wiezowcow, widoczne byly wierze kosciola, a nie przytulki dla biednych! Poza tym, wtedy wlasnie myslalem podobnie jak Ty, ze oni sa tacy super... Ze w koncu to co glosza, to i przekladaja w czyn. Nie przezyles tego i nie zycze Ci tego samego, aczkolwiek moze otworzyloby Ci oczy na pewne sprawy. No i podatki - ano maja te limuzyny... Ale dlatego, ze nie maja do czynienia z urzedami skarbowymi. Nawet nie masz pojecia, jakie to pralnie brudnych pieniedzy... Jesli wszyscy jestesmy rowni wobec prawa i nawet kler nakazuje przestrzegac to prawo, to czemu sami nie chca sie temu podporzadkowac?
 43. 1 point
  Podbijacz to pożyteczny user dla serwisu. Jak nie wygra to zwycięzca aukcji przepłaci i serwis zarobi jak wygra i nie opłaci - zapłaci karę czyli serwis też zarobi. Po głowie chodzi mi jeszcze jedna opcja ale się powstrzymam
 44. 1 point
  A co z podbijaczami "zerowymi" w innych aukcjach? Albo z zawodnikami, którzy mają jak przemeq (-224) i dalej licytują?
 45. 1 point
  Zgadzam się z Tobą. Yarowa pisze mądrze, umiarkowanie i ciekawie. Sam czasem mam ochotę coś napisać ale nie mam siły na dyskusje z zacietrzewionymi fanatykami którzy udają ludzi światłych. Fanatyzm może być religijny ale może być też antyreligijny. Umberto przekroczył po kolei wszystkie granice: ignorancji, głupoty aż doszedł do śmieszności. I niech tak zostanie.
 46. 1 point
  To już było umberto. Marks o tym mówił. Tymczasem tępe zniewolone (pewnie przez religię) hordy nawiedzonych, obaliły komunizm po to, abyś Ty właśnie mógł znowu te poglądy od nowa powtarzać ... Każe Ci ktoś wierzyć? Człowieku, rozumiem twoje zdziwienie, ja też się dziwię Światu w wielu przypadkach ... ale nie obśmiewam poglądów i ludzi wyrażających dane poglądy. Na tematy teologiczne nie będę się wypowiadał, choć gdzieś tam trochę jej "liznąłem", natomiast Twoje tezy typu: nie są odpowiednie do merytorycznej dyskusji o teologii. Teologia zadaje pytania. Ludzie wierzący także je zadają. A kto pokazuje dobry obraz rzeczywistości? Umberto? Yarowa? Ja, nawet nie ufam swoim receptorom, czy to co widzę wygląda tak w rzeczywistości. Czy to co słyszę w rzeczywistości ma taki tembr? Religia, wierzenia jako "hamulcowy" cywilizacji ... Już kiedyś postawiłem pytanie, czy wiesz jaki odsetek wierzących w Boga lub kogokolwiek, cokolwiek, jest wśód tych, którzy napędzali lub napędzają Świat? Nie wiem czy wiiesz, ale wysuwasz takie jednoznaczne twierdzenia jakbyś o tym wiedział ... Religia to sfera wierzenia danej osoby. Są osoby wierzące i niewierzące. Tak po prostu. I jeśli tego tak po prostu nie przyjmiesz, to będziesz nadal zadawał pytania bez odpowiedzi lub sam sobie na nie odpowiadał. Masz oczywiście jeszcze możliwość atakowania. Wtedy jednak, proponuję pójście na calość. Minimalizm to cecha słabych:): proponuję rewolucję marksistowską II .
 47. 0 points
  Brawo Bazyli. Pisz tak ładnie, pisz. Niech się indeksuje A wszyscy, którzy mają mamy choć ciut brudku za pazurkami, nie będziemy protestować
 48. 0 points
  Chyba oszalałeś , no ale niektóre kobiety się ucieszą Wybacz, takie mam wrażenie. Zwłaszcza kiedy podpierasz się ciągle tą "racjonalnością" a Twoje słowa jej przeczą. master17, Ty podważasz nawet samego siebie Jezus w tych Pismach jest Mesjaszem. Sądzę, że masz jeszcze czas aby spróbować to wszystko poukładać sobie w głowie. Nie no ... dlaczego smutne ... Wesoło mi się zrobiło
 49. 0 points
  ... ale ja nie zapytalem o błonę tylko o dziewictwo Czy wiesz, że istnieją kobiety, które w życiu chłopa nie zaznały i nie posiadają już błony a są i takie "przepuszczone" przez wielu chlopów, które nadal błonę posiadają z uwagi na jej specyficzną czasem konstrukcję? To zresztą dla mnie temat poboczny. Porozmawiajmy o centralnej w Chrześcijaństwie postaci, o Jezusie. Czy zdajesz sobie sprawę, że Twoja wiara w Boga jest o wiele bardziej "nieracjonalna" niż osób, z których wcześniej się naigrywaleś (Chrześcijan albo z konkretnego wyznania chrześcijańskiego) w kontekście uprawiania przez nich tejże "nieracjonalności"? Jest bardziej "niewiarygodna" niż osob, które: - uważają, iż także doświadczają Go (Jego działania) a przy tym: podpierają się w swojej wierze na Piśmie Świętym (czyli wg Chrześcijan, na zapisach osób, ktore z Jezusem - mowa o Nowym Testamencie - mialy bezpośrednią styczność)? Ci właśnie wcześniej lekceważeni przez Ciebie Chrześcijanie nie dość, że uważają, iż doświadczają działania Boga, to jeszcze wspierają się swoiście racjonalnie relacjami tych osób, wśród których wg nich żył Jezus na Ziemi, (i które Bogiem Go uznawały). Zresztą przywołaleś to Pismo teraz. To samo, z którego się wcześniej naśmiewałeś (przecież w nim jest o Jezusie właśnie, o Tym "bezdomnym żebraku chodzącym ze służącymi i opowiadającym naiwne przypowiastki"). Kawałkujesz sobie Biblię i wybierasz co Ci pasuje czy jakoś podobnie i przy tym wyrzucasz z niej Jezusa bo Ci nie pasuje? Oczywiśie, masz prawo wierzyć sobie w co chcesz i jak chcesz, ale wcześniejsza Twoja napełniona śmiejącą się ironią krytka Chrześcijan w kontekscie tego co napisałeś poźniej, zapędza Cię zwyczajnie w tzw. kozi róg a przy tym samego naraża na śmieszność.
 50. 0 points
  może jestem w błędzie ale szlak mnie trafiał kiedy jakiś "dyfuryzator" po raz kolejny raz licytował w moich aukcjach i dalej miał te żółte gwiazdki tylko za staż i (a) po kliknięciu w szczegóły - 120 % nie opłaconych aukcji - teraz to widać na dzieńdoberek. Edit: (jeszcze bym chciał aby podwójne konta miały podwójne kary i żeby było info że konto "frajer" należy do konta "oszust") lubię szachy dlatego bo to jedyna gra gdzie nie da się oszukiwać ...........
×