Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 02/24/2019 in all areas

 1. 8 points
  Warta odnotowania sprzedaż, platforma SEDO.
 2. 8 points
 3. 7 points
  Bazyli na LoveStory.pl odrzucał takie kwoty, o których my możemy tylko śnić przy naszych marnych portfoliach.
 4. 7 points
  Dziękuję wszystkim za zgłoszone dotychczas uwagi. Prowizja od wypłat w PLN zostanie usunięta; zaktualizowany cennik zostanie umieszczony na stronie w przyszłym tygodniu. Widzę, że najwięcej emocji budzi kwestia sprzedaży domen zewnętrznych. Rozumiem argumenty wskazujące że z giełdy mogą zniknąć dobre generyki, których właściciele nie chcą przenosić ich do AM z przeróżnych względów. Dlatego też zdecydowaliśmy iż sprzedaż domen zewnętrznych będzie nadal możliwa, jednak na nieco zmienionych zasadach, wynikających z tego że (jak słusznie podniesiono w tym wątku), wyłączenie tej funkcji miało kilka celów, takich jak ograniczenie mechanizmu Escrow tylko do domen utrzymywanych w AM (co zapewnia że przeniesienie własności domeny zostanie na pewno zrealizowane) oraz przekonanie części użytkowników do przeniesienia domen do AM. * Domeny zewnętrzne będzie można nadal wystawiać na sprzedaż na giełdzie, ale nie można wystawić aukcji domen zewnętrznych. Aukcję domeny można wystawić tylko po przetransferowaniu domeny do AM. * Kupujący mogą prowadzić negocjacje kupna domeny zewnętrznej, ale akceptacja oferty kupującego wymaga najpierw przetransferowania domeny do AM. Podobnie, przetransferowanie domeny wymagane jest przed wysłaniem kontroferty - zapewnia to, że jeśli kupujący zaakceptuje kontrofertę, domena także będzie znajdowała się w AM. Jeśli sprzedający nie chce transferować domeny tylko po to, aby złożyć kontrofertę, może odrzucić ofertę kupującego z komentarzem typu "Oczekuję oferty w wysokości ...". Bez zmian pozostaje to, że, tak jak dotychczas, dla domen zewnętrznych nie można włączyć opcji rat ani dzierżawy, oraz że opcja Kup Teraz nie powoduje natychmiastowego kupna domeny, ale złożenie oferty kupna z kwotą równą wskazanej cenie Kup Teraz. Dodatkowo, domeny zewnętrzne będzie można łączyć w grupy, także z domenami wewnętrznymi (teraz to niemożliwe). Aby jednak zachęcić posiadaczy mniej ciekawych domen do przenosin do AM, wprowadzona zostanie opłata za wystawianie na sprzedaż domen zewnętrznych, w wysokości 1 grosza za dzień za każdą domenę. W przypadku sprzedaży domeny, poniesione opłaty zostaną odliczone od prowizji za sprzedaż.
 5. 7 points
  Myślę, że taką możliwość da się wprowadzić
 6. 6 points
  Stosunkowo często widzę, że doszło do sprzedaży dobrych domen, jednak szerzej nie znane są kwoty i okoliczności przejęcia, za to sam fakt przejęcia jest istotny dla rynku. Wątek gdzie można publikować informacje o takich zdarzeniach. Jeżeli ktoś ma więcej informacji na temat danej domeny to proszę się podzielić. Pierwsza taka sprzedaż domena film*pl Informacje z AM: film.pl 2019-02-25 Sprzedaż na giełdzie
 7. 6 points
  Opcja na domenę kryptografia.pl została zrealizowana.
 8. 6 points
  Jestem pełen podziwu dla osób, które publicznie są w stanie osądzić portfolio Korneliusza wnosząc po jednej aukcji jednej domeny. Uświadomiłem sobie, że ja jestem zdecydowanie poniżej Twojej krytyki ponieważ nie odnowiłem lub sprzedałem na LastMinute przeszło 30 000 domen w życiu - mówiąc krótko zrezygnowałem z utrzymywania z różnych powodów. Rozumiem, że jestem 30 000 razy gorszy niż Korneliusz. Czy pan Piechocki wycofując część kolekcji Reserved lub robiąc posezonową wyprzedaż też zasługuje na taką pogardliwą ocenę? To i ja osądzę Ciebie i Twoje doświadczenie, którym popierasz swoją ocenę zadając jak sądzę retoryczne pytanie. Czy suma wszystkich Twoich sprzedaży domen stanowi chociaż 10% wartości sprzedaży jednej domeny, którą Korneliusz zbył w ubiegłym roku?
 9. 6 points
  i jeszcze dodam , że nie w złotówkach
 10. 5 points
  Podejrzewam, że długookresowo nie zwiększy to przychodów Aftermarket. Wpłyną środki za wystawienie domen, ale zmniejszy się wolumen sprzedaży, a co za tym idzie przychody z prowizji i nie tylko, bo pieniądze ze sprzedaży wydawane są na kolejne zakupy w AM. Ponadto sporo domen zostanie wytransferowanych. Dla mnie jest to sytuacja gdzie obie strony przegrywają. Stawiam, że za kilka miesięcy Aftermarket wycofa się z tych zmian i to ze sporymi stratami.
 11. 5 points
  tak. słabo jest. dramat na szczęście nie aż tak, jak pokazuje zestawienie
 12. 5 points
  w sumie nie mam zakazu publikowania ceny a więc podaję , na złość wszystkim przeciwnikom nowych domen: prawie 10 tys.
 13. 4 points
  Pan_Grzegorz takich należy ignorować, szkoda marnować kliknięć w przyciski klawiatury... Wracając do tematu podoba mi się określenie przywilejów dla twardej gwardii Aftermarket. Tak to powinno właśnie wyglądać. Bardzo dobry pomysł. W końcu powinni zostać docenieni wierni użytkownicy serwisu. Wystawianie domen zewnętrznych dla ogółu NIE, natomiast dla użytkowników zaufanych powiedzmy z ratingiem sprzedażowym +100, czy tam +500 (niech sobie Aftermarket ustali wymagania) TAK i za darmo. Dołączanie do aukcji domen przechwyconych NIE, natomiast dla użytkowników z ratingiem sprzedażowym +500 TAK. Przechwytywanie Lite NIE, natomiast dla użytkowników z ratingiem sprzedażowym +500 TAK, w cenie 15 PLN netto. Tylko wtedy ten rating zacznie cokolwiek znaczyć, dawać jakieś przywileje, użytkownicy zaczną dążyć do osiągnięcia jakiegoś pułapu wierności Aftermarket (korzyści poza szampanem na Sylwestra który bądź co bądź jest fajnym pomysłem).
 14. 4 points
  OK, rozumiem ideę - czyli chodzi o to, że akceptacja oferty w negocjacjach nie blokuje domeny, która może być w tym czasie sprzedana innej osobie. To jest dobry pomysł, nie wiem czy wyrobimy się z tym na 30 marca ale na pewno zostanie to wprowadzone.
 15. 4 points
  Raty i dzierżawa wedle ustaleń sprzedających a nie AM...Dało by radę ? Punkt kolejny...Aukcje przechwyconych bez możliwości dołączenia osób które nie dodały domeny do przechwycenia.
 16. 4 points
  Ja mam w Premium po 20 PLN netto.
 17. 4 points
  Zapowiadają się żenujące zmiany. Szczególnie na minus wyłączenie domen zewnętrznych i jak się domyślam niskich priorytetów przechwytywania.
 18. 4 points
  Dużo przydatnych informacji
 19. 3 points
  No to jedziemy z tematem. A już myślałem, że domeny umarły a tu proszę, taki duży gracz inwestuje w rozwój. https://nowy.aftermarket.pl/ Myślę, że to zainteresuje nas najbardziej Wyłączone funkcje: https://nowy.aftermarket.pl/tag/wylaczone/
 20. 3 points
 21. 3 points
  Nie wiem, skąd czerpiesz obserwacje, ale... W ciągu ostatnich 12 miesięcy do aukcji dołączono 303 razy, z czego: 28 licytujących w ogóle nie zalicytowało w aukcji, do której dołączyli (!). 49 przypadków to osoby, które w AM kupiły jedną domenę. 27 przypadków to osoby które kupiły od 2 do 4 domen. 29 przypadków to osoby które kupiły od 5 do 19 domen. 72 przypadków to osoby które kupiły od 20 do 99 domen. 98 przypadków to osoby które kupiły 100 lub więcej domen. Jak widać, do aukcji częściej dołączają domainerzy niż klienci końcowi lub osoby kupujące domeny sporadycznie.
 22. 3 points
  O tym samym pomyślałem. Po 11 latach obecności na giełdzie nagle dowiaduję się, że Aftermarket obawia się niedopełnienia przeze mnie warunków sprzedaży, mimo że dotychczas taka sytuacja nie miała miejsca. Może czas podzielić konta użytkowników na zaufane i te specjalnej troski, a nie od razu kwalifikować wszystkie do 2 grupy. Jaki będzie kolejny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa? Proponuję papierową cesję z przesłaniem skanów dowodów tożsamości.
 23. 3 points
  Styczeń 2019 był "gruby". Jeszcze trochę i będziesz musiał publikować sprzedaże od 500 PLN... Albo dasz komunikat: "w tym miesiacu nie została sprzedana żadna domena"
 24. 3 points
  Dostaję mail od Aftermarket o przykładowej treści: Witaj! Otrzymałeś właśnie ofertę kupna domeny xcxccxcxc.pl w serwisie AfterMarket.pl. (...) Chciałbym, żeby po kliknięciu w nazwę domeny, której dotyczy wiadomość przenosiło mnie na stronę, teraz muszę wklejać domenę w pasek adresu. Druga kwestia dotyczy tego, że po zakończeniu aukcji zbyt szybko znika jej archiwum, nie można zobaczyć za jaką kwotę została sprzedana domena jeżeli przegapiło się aukcję. Dobrze, żeby jeszcze przez kilka dni dłużej była taka możliwość.
 25. 3 points
  Nóżki do mebli to jeden z wielu akcesoriów do mebli. Nikt o zdrowym rozumie nie będzie budował strony czy sklepu dla tak wąskiego asortymentu. Takie drobiazgi kupuje się w każdym sklepie z meblami. Ciężko mi uwierzyć w historię o znajomym z hurtowni ale może to jakiś rzadki fascynat nóżek. Nie zarejestrowałbym, mimo, że również gustuję w ładnych nogach
 26. 3 points
  chcialbym zasugerowac rowniez rozwiazanie znane z branzy nieruchomosci - przy domenie, na ktora zlozono oferte i trwaja aktywne negocjacje, zamieszczenie informacji "under offer"
 27. 3 points
  paczucha.pl kupiła wczoraj spółka, której nazwa po norwesku oznacza „dochód”. Nie jestem całkowicie pewny za jaką cenę doszło do sprzedaży, ale mam pewne przypuszczenia.
 28. 3 points
  Niestety ja również uważam, że usunięcie domen zewnętrznych to strzał w kolano... I potwierdzam, że dane są błędne, ponieważ zawsze domena jest transferowana do Aftermarket przed realizacją transakcji. Uważam, że spokojnie będzie tutaj 20% sprzedaży. Z jakiego powodu likwidujecie przechwytywanie lite w cenie 25zł? Właśnie dla przechwytywania lite wiele osób utrzymuje ponad 100 domen w Premium. Jak je przeniosę do Aftermarket to w Premium niestety będę miał przechwytywanie w cenie 99zł. Teraz mam te domeny wystawione i przekierowane na Aftermarket, jak to rozwiązać po zmianach? Wielka szkoda porzucenia przechwytywania z niskim priorytetem (próba rejestracji). Rozważcie pozostawienie tej opcji dla słabych domen w cenie 20 PLN, a normalne przechwytywanie niech kosztuje nawet te 50zł. Obecnie nie spada wiele na tyle wartościowych domen :/ To zupełnie inne opcje o diametralnie innej skuteczności. Aukcja User Premium jest droższa, ale znacznie lepsza. Domena przez te 30 dni spada i jest widziana na listach przez osoby przechwytujące. Domena jest odgórnie promowana w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia". W aukcjach domen przechwyconych zdecydowanie częściej dochodzi do "efektu Dropped" A Last Minute? Zupełny brak korzyści, poza oszczędnością pieniędzy na założenie opcji... Te lepsze to są domeny nadające się na User Premium, a te słabsze na Last Minute. Jeśli chodzi o weryfikację to w ostatnim czasie procent nieopłaconych transakcji stale rośnie, więc jestem za Myślicie coś o możliwości utworzenia ze swojego portfolio sklepu wewnątrz Aftermarket ze swoją domeną?
 29. 3 points
  Oczywiście To jest zrobione.
 30. 3 points
  Mam nadzieję, że ta szata graficzna będzie minimalistyczna i dobrze przystosowana pod urządzenia mobilne, a nie tylko komputery. Z cyklu,czego mi najbardziej brakuje w AM: 1. przekierowanie w ramce z dodatkową treścią jak w premium. 2. brak możliwości dołączenia wiadomości do kupującego przy zatwierdzaniu oferty podczas negocjacji. Nie można nawet podziękować za zakup.
 31. 3 points
  A bierzecie Państwo pod uwagę, że znikoma ilość sprzedaży domen zewnętrznych wynika z tego, że zazwyczaj zanim dojdzie do finalizacji są transferowane do AM?
 32. 3 points
  Mi Premium łapie jakieś 80% domen które dodam zarówno w Premium jak i AM. (20 netto kontra 25 netto)
 33. 2 points
  No i jeszcze taka ciekawostka: https://nowy.aftermarket.pl/pozyczki-spolecznosciowe/
 34. 2 points
  AKADEMIA.pl Zapraszam na aukcję domeny AKADEMIA.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2442251 Zakończenie aukcji w środę 20.03.2019 Brak ceny minimalnej Cena początkowa jest kwotą zaoferowaną w opcji "Złóż ofertę"
 35. 2 points
  To dlaczego obecnie nie mozna zlozyc kontroferty dla domeny zewnetrznej?
 36. 2 points
  W kwestii weryfikacji po DNS to się nie rozumiemy. Nie mam na myśl przekierowania czy udostępniania jakiejkolwiek usługi, która obciąża Twój serwer. Po co ktoś miałby przekierować domenę do Ciebie jeżeli nie otrzyma możliwości konfiguracji strefy DNS? Mówimy jedynie o weryfikacji własności. Myśląc po sobie to jestem skłonny domenę, która zarabia coś na parkingu lub skierowana jest na inną giełdę skierować na okres negocjacji na apze.aftermarket.pl i poświęcić te kwoty by udowodnić Ci w momencie prowadzenia negocjacji, że jestem abonentem domeny. Domena nie musi kierować nawet na ofertę. Nie potrzebuję wówczas żadnej usługi DNS i edycji rekordów. Jedynym efektem tej operacji ma być zapewnienie Ciebie, że posiadam domenę po przez skierowanie domeny na konkretne DNS (nie mylić ze skierowaniem na ofertę) ParkingCrew i dziesiątki podobnych serwisów marzą o tym, by ktoś przekierował domeny na ich serwery więc są one otwarte i czekają na kolejne powierzchnie reklamowe. A jeżeli ktoś nie doda domeny do panelu to tylko na plus dla PC. Chcesz z nimi w tej kwestii konkurować? Podkreślę: nie mam na myśli żadnej dodatkowej korzyści dla właściciela domeny w związku z przekierowaniem a jedynie osiągnięcie celu: upewnienie się, że każdorazowo odpowiadając czy akceptując ofertę mam możliwość zarządzania domeną, przez co najprawdopodobniej jestem jej abonentem Jeżeli pod domeną mam już serwis lub domena jest na moim hostingu to TXT też jest dobrym rozwiązaniem. Nadto 1 grosz nie chroni przed oszustami. Jeżeli ma on spełniać wyłącznie formę zabezpieczenia to pobierz go w dniu rozpoczęcia negocjacji a nie proforma każdego dnia. Wszystkie te rozwiązania jak opłata, DNS nie uchronią przed oszustem. Jeżeli domena nie jest w AM i ktoś nie chce jej wydać to nie wyda. A więc jeżeli celem nie są dodatkowe wpływy i godzisz się na to, że i tak można negocjować/akceptować oferty bez transferu domeny to wybierz rozwiązanie najmniej inwazyjne dla użytkownika. Ciekawi mnie też czy problemem jest to, że ktoś akceptuje ofertę i nie dostaje domeny, czy akceptuje i opłaca i nie dostaje domeny. Może przecież zdarzyć się też odwrotnie (doświadczyłem tego), że po akceptacji oferty ktoś nie opłaca domeny. Czy tutaj też wprowadzone będą radykalne metody jak np przedpłata przed wysłaniem oferty? Nazwa.pl tak miała i giełdy już nie ma. Podsumowując - jeżeli szukasz dodatkowych przychodów to jestem za opłatą 1grosz - sam pewnie bym chciał w ten sposób zwiększyć przychody mając podobny serwis. Jeżeli jednak chcesz w 100% wyeliminować przypadki nieotrzymania domeny to jedynie transfer w momencie negocjacji. Tutaj jednak wypada pomyśleć też o gwarancji dla drugiej strony. Bo chyba większe przychody generują osoby utrzymujące dużą ilość domen i płacące prowizję od sprzedaży niż kupujący żartownisie przez których ucierpi większość. Ja wybrałbym udogodnienia dla tych, którzy zapewniają mi większe przychody. Chętnie się zaskoczę jeżeli to ci kupujący domeny (nie przechwycone) na giełdzie sumarycznie przynoszą Ci większe przychody niż ci którzy je na niej sprzedają.
 37. 2 points
  Ładnie Cię zaorali statystykami Ale to mniejsza o to. Mnie bardziej zastanawia jaki cel miałby AM w tym by blokować dostęp do licytacji dla KK? Przecież dla nich to lepiej, bo podbija to cenę. Naprawdę musicie czasem spojrzeć na dany problem z drugiej strony
 38. 2 points
  Jestem domainerem, który największy odsetek domen posiada na ParkingCrew, by obniżyć koszty utrzymania. Nie widzę większego sensu nad zabezpieczeniem w postaci przekierowania na AM (chyba, że ma to na celu promocję AM przez darmowy i przypadkowy traffic lub pozyskanie dodatkowego źródła dochodu). Skoro transfer nie jest wymagany na czas negocjacji, to nadal jest szansa na niedotrzymania warunków przez sprzedającego. Jeżeli AM godzi się na takie ryzyko pod rygorem kary to proponuję inne sposoby: a) W takiej sytuacji lepszą weryfikacją byłoby podanie authinfo i jego sprawdzanie każdorazowo przy kontrofercie. By transferować domenę, i tak trzeba mieć dostęp do maila. Z kolei bardziej ostrożni domainerzy jak ja po negocjacjach nie zakończonych sprzedażą kod by sobie zmienili mimo, iż takiej konieczności nie ma. b) Innym rozwiązaniem mogą być dedykowane DNS jak to było kiedyś w ND - można negocjować domeny tylko takie, które w chwili składania kontroferty skierowane są na takie, dedykowane DNS np apze.dns.aftermarket.pl. Od razu załatwia się problem z przenoszeniem pomiędzy kontami, bo przecież można domeny nie odnowić, nowy abonent skieruje ją na AM, a oferta na giełdzie będzie poprzedniego użytkownika. Oba rozwiązania wymienione wyżej są z pewnością mniej dokuczliwe dla abonentów niż 1 grosz dziennie.
 39. 2 points
  Czy powiedziałem Dzień Domeny? Miałem na myśli Rok Domeny! ;-) Od dziś przez okrągły rok ceny odnowień dla wszystkich utrzymujących 100+ domen w premium.pl to: .pl - 40 zł netto funkcjonalne .pl - 30 zł netto regionalne .pl - 10 zł netto IDN .pl - 10 zł netto IDN funkcjonalne .pl - 8 zł netto IDN regionalne .pl - 3 zł netto Zapraszam do korzystania z promocji. :-) Regulamin (standardowy, bez haczyków): https://epremium.pl/assets1544507809/docs/rules/2019/Regulamin-Promocji-Rok-Domeny-190315.pdf Promocja aktywuje się automatycznie na wszystkich kontach, na których znajduje się minimum 100 domen, teraz lub w czasie trwania promocji. Przypominam też, że 100 domen to próg dostępu do przechwytywania w trybie light. :-) Przy tej okazji życzę wszystkim Inwestorom Domenowym jak najlepszych zakupów oraz sprzedaży w Roku Domeny!
 40. 2 points
  W kazdym wpisie staram sie nadmieniac, ze sa to ujawnione sprzedaze. Ile domen idzie za o wiele wieksze kwoty to mozemy sie tylko domyslac. Oczywiscie wolalbym pisac o pieciocyfrowych kwotach ale jak, skoro takie sprzedaze nie sa ujawniane.
 41. 2 points
  Wobec tego odszczekuję swoje słowa Nie wiedziałem, że w nogach tkwi taki potencjał. Mimo to jednak nie zarejestruję Nogidomebli.pl która właśnie wygasa po rejestracji...
 42. 2 points
  Drastyczne zmiany z reguły nie są dobre. Myślę, że nastąpi duży odpływ domeniarzy z AM jeżeli poniższe zmiany zostaną wprowadzone: 1. Brak tańszego przechwytywania. 2. Brak User Premium. 3. Monitorowanie whois ma być płatne. 4. Nowy cennik pewnie oznacza, że będzie drożej. Jedyną pozytywną zmianą jest https, ale to powinno zostać wprowadzone już dawno. Czy Aftermarket nie obawia się, że może dojść do bojkotu serwisu jak zmiany zostaną wprowadzone i wszyscy domeniarze wyniosą się do Premium.pl?
 43. 2 points
  Ciekaw jestem z czego wynika wycofanie domen zewnętrznych? Czy jest konkretny powód/powody?
 44. 2 points
  Decyzja co do wysokości rat i ich ilości, a także wpłaty początkowej nie ma być narzucana przez AM a ma być wyborem umowy pomiędzy kupujacym a sprzedającym. Tak jak i dizerżawa.
 45. 2 points
  Tajemnicą poliszynela jest, że taka możliwość jest w AM już od kilku lat i wiele osób z niej korzysta Teraz została lepiej wyeksponowana więc myślę że znajdzie jeszcze więcej użytkowników. Mam nadzieję że dobre domeny jednak warto przechwycić za 40 zł Mamy też pewien nietuzinkowy pomysł na to, aby znacznie więcej ciekawych domen pojawiło się w portfoliach klientów inną drogą, ale o na razie nie chcę zdradzać szczegółów - pewne asy trzymamy w rękawie do 30 marca.
 46. 2 points
  Chodzi o "wymog" natychmiastowej platnosci - oznacza to, ze dopoki platnosc nie zostanie zrealizowana, domena jest nadal dostepna dla pozostalych zainteresowanych. Powaznego kupca taka informacja skutecznie zmobilizuje, a sprzedawca bedzie mogl otrzymywac kolejne oferty i ew. zrealizowac sprzedaz, jezeli trafi na zartownisia.
 47. 2 points
  Czy weryfikacja jest przesadna? Przelanie 1 zł ze swojego konta trwa niecała minutę, gdy robi się to przelewem elektronicznym (np. mTransfer). Sprzedający bardzo często spotykają się z problemem kupujących którzy rejestrują konta na zupełnie fałszywe dane i składają oferty bez zamiaru płacenia za domeny. Zmieniony proces weryfikacji ma za zdanie ograniczenie takich sytuacji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast User Premium wystawiać Last Minute. Są jednakowo skuteczne.
 48. 2 points
  Ubolewam od samego poczatku nad szata graficzna AM. Moze warto tez zrobic cos nowego w tym kierunku? Nie rozumiem podejscia AM jak i PC. Dlaczego landingpage wygladaja jak z innej epoki? Szczerze, bedac klientem balbym sie zaufac..
 49. 2 points
  Jeżeli nie będzie możliwości wystawienia na sprzedaż domen zewnętrznych, to #żegnajAM ...
 50. 2 points
  Warszawiak, nie domyślaj się, ale czytaj. Czyli będzie drogo i nieopłacalnie dla większości domen. Nie będę podawał cen u konkurencji, bo obawiam się, że wykorzystają okazję i również podwyższą ceny.
domeny internetowe


×