Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 2017.11.17 uwzględniając wszystkie działy

 1. 5 punktów
 2. 5 punktów
  Dziękuję. Pomyślałem, że warto by uspokoić ew. wyobrażenia na temat kwot w związku z TM na tych domenach i ich sprzedaży. Były to symboliczne kwoty w wysokości kilku tysięcy PLN każda, jako wynagrodzenie za dostarczenie domen z rynku wtórnego. Żadnej z domen nie odebrano mi na podstawie wyroku sadowego - co myślę, dla innych może być ważnym sygnałem, aby nie być pazernym i pracować z drugą stroną po partnersku. Pierwsza firma z tej listy wytoczyła przeciw mnie bardzo duża, międzynarodową kancelarię ich obsługującą, ale z racji tonu w jakim prowadzili pierwotną korespondencję oddałem temat swojej kancelarii. Do drobnej przepychance prawników, sam zadzwoniłem do reprezentującej ich stronę i przedstawiłem jak ja to widzę i czego oczekuję. Doszliśmy do porozumienia. Drugi znak było łatwiej, marka samochodu, powiązanie z dealerami, klubem oraz prosta droga do osób zarządzających w PL. Trzecia to historia porażek, kiedy po adres zgłaszały się "agencje" obsługujące markę - odpadały w przedbiegach, gdyż cesję chcieli robić na siebie, a nie na koncern Dan**e. Adres jest na tyle dla nich nieznaczący, że do dziś (przez kilka ostatnich lat) nie zrobili choćby przekierowania na adres "z kreseczką" który od samego początku używali i promowali. Finalnie również udało się skomunikować z właścicielem marki wody i po partnersku ustalić co i jak. Moim założeniem przy tych adresach, było je przytrzymać zanim wpadną w Wasze łapki ;-) Na adresach nie promowałem innych treści, nie przekierowywałem. Czekałem aż się zgłosi ten który ma prawa i będę mógł przekazać adresy z wynagrodzeniem za moją pracę. Co innego pozostałe dwie, ale to już tajemnica handlowa.
 3. 4 punkty
  Najciekawsze że rok temu ją sprzedałem
 4. 3 punkty
  Przecież znając domenę, którą wylicytował możesz użyć tej opcji. Wiadomość trafi na 100% do abonenta.
 5. 3 punkty
 6. 3 punkty
  A według mnie ten układ jest ok. Tyle, że sama domena mu biznesu raczej nie rozwinie...
 7. 3 punkty
  Jeśli ktoś chce wchodzić w dobry biznes to nie będzie się bawił w blackhat seo. A nawet jakby trafiły się jakieś to po tym czasie można się z nich zrzec i usunąć tym samym filtr. Więc to akurat żaden argument Natomiast wartość przychodzących wartościowych backlinków może być więcej warte niż te 20k
 8. 3 punkty
  ... a co jeśli po roku domena nie będzie zdatna do spożycia? (ban w googlach, firma się zwinęła z kasą klientów itp)
 9. 2 punkty
 10. 2 punkty
  Dla podgrzania tematu S.T.Y.R.O.P.I.A.N.PL Cytując: ( umowa na rok ) Płacę z góry 10 000 netto, potem na koniec okresu dzierżawy kolejne 10 000netto. Ma Pan zatem na rok zagwarantowane 20tyś netto. Inwestuje rok w domenę i "sprawdzam" co da się z niej zarobić. Jeśli kalkulacje będą pozytywne to proponuję że we wrześniu 2018 Wykupuję od Pana tą domenę: w kwocie 100tyś netto (fkv) .
 11. 1 punkt
  Czołem! Rozliczam sobie właśnie PIT-a za sprzedaż domen internetowych. Załóżmy hipotetyczną sytuację: w poprzednim roku podatkowym (styczeń-grudzień 2013) kupiłem 10 domen na kwotę 600 PLN (10*60 - posiadam faktury), z czego sprzedałem 5 na kwotę 1000 PLN (5*200, także posiadam faktury). Czy w takim wypadku, rozliczając się jako osoba fizyczna, mogę wpisać te 5 domen do kosztów uzyskania przychodu? Czy zysk ze sprzedaży winien jestem wklepać w rubryczce 59 (Inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 4), czy raczej w 52 (Prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art. 18 ustawy) - podobnie, jak zrobiło to premium.pl w przesłanym mi formularzu PIT-11? Będę wdzięczny za odpowiedzi Pozdrawiam!
 12. 1 punkt
  Pewnie zaraz odezwą się wszyscy że liczba mnoga lepsza...i będą mieli rację.. Domena brzmi przyjemnie lecz szanse na sprzedaż chyba tylko po mailingu bo l.poj zawęża grono kupujących do jednego podmiotu prowadzącego sobie działalność w którymś w naszych wczasowych kurortów pod nazwą "domek u Ani, u Basi, Zdzicha itd itd.. Na tą chwilę warta rejestracji , w razie zainteresowania puściłbym za dwie-trzy stówki i weekend za Free w domku wczasowym nabywcy.
 13. 1 punkt
  Typowa mentalność Polaka...zaglądanie drugiemu do kieszeni....
 14. 1 punkt
  źle celujesz, moim zdaniem jak dostaniesz 3-5k zł to sukces.
 15. 1 punkt
  Chyba mocno w nią wierzysz #polmajk Nie poszedłeś na to ?
 16. 1 punkt
 17. 1 punkt
  Dokładnie hehe. Domena pójdzie pod młotek lub będzie przekierowanie na innym serwis.
 18. 1 punkt
  Najpierw spór o dziecko.pl teraz o rodzice.pl Ktoś zaczyna ostro mieszać w prawach rodzicielskich
 19. 0 punktów
  Webdeweloper.pl - 1000
×