Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/27/19 in all areas

 1. 8 points
 2. 7 points
  Dziękuję wszystkim za zgłoszone dotychczas uwagi. Prowizja od wypłat w PLN zostanie usunięta; zaktualizowany cennik zostanie umieszczony na stronie w przyszłym tygodniu. Widzę, że najwięcej emocji budzi kwestia sprzedaży domen zewnętrznych. Rozumiem argumenty wskazujące że z giełdy mogą zniknąć dobre generyki, których właściciele nie chcą przenosić ich do AM z przeróżnych względów. Dlatego też zdecydowaliśmy iż sprzedaż domen zewnętrznych będzie nadal możliwa, jednak na nieco zmienionych zasadach, wynikających z tego że (jak słusznie podniesiono w tym wątku), wyłączenie tej funkcji miało kilka celów, takich jak ograniczenie mechanizmu Escrow tylko do domen utrzymywanych w AM (co zapewnia że przeniesienie własności domeny zostanie na pewno zrealizowane) oraz przekonanie części użytkowników do przeniesienia domen do AM. * Domeny zewnętrzne będzie można nadal wystawiać na sprzedaż na giełdzie, ale nie można wystawić aukcji domen zewnętrznych. Aukcję domeny można wystawić tylko po przetransferowaniu domeny do AM. * Kupujący mogą prowadzić negocjacje kupna domeny zewnętrznej, ale akceptacja oferty kupującego wymaga najpierw przetransferowania domeny do AM. Podobnie, przetransferowanie domeny wymagane jest przed wysłaniem kontroferty - zapewnia to, że jeśli kupujący zaakceptuje kontrofertę, domena także będzie znajdowała się w AM. Jeśli sprzedający nie chce transferować domeny tylko po to, aby złożyć kontrofertę, może odrzucić ofertę kupującego z komentarzem typu "Oczekuję oferty w wysokości ...". Bez zmian pozostaje to, że, tak jak dotychczas, dla domen zewnętrznych nie można włączyć opcji rat ani dzierżawy, oraz że opcja Kup Teraz nie powoduje natychmiastowego kupna domeny, ale złożenie oferty kupna z kwotą równą wskazanej cenie Kup Teraz. Dodatkowo, domeny zewnętrzne będzie można łączyć w grupy, także z domenami wewnętrznymi (teraz to niemożliwe). Aby jednak zachęcić posiadaczy mniej ciekawych domen do przenosin do AM, wprowadzona zostanie opłata za wystawianie na sprzedaż domen zewnętrznych, w wysokości 1 grosza za dzień za każdą domenę. W przypadku sprzedaży domeny, poniesione opłaty zostaną odliczone od prowizji za sprzedaż.
 3. 7 points
  Myślę, że taką możliwość da się wprowadzić
 4. 6 points
  Stosunkowo często widzę, że doszło do sprzedaży dobrych domen, jednak szerzej nie znane są kwoty i okoliczności przejęcia, za to sam fakt przejęcia jest istotny dla rynku. Wątek gdzie można publikować informacje o takich zdarzeniach. Jeżeli ktoś ma więcej informacji na temat danej domeny to proszę się podzielić. Pierwsza taka sprzedaż domena film*pl Informacje z AM: film.pl 2019-02-25 Sprzedaż na giełdzie
 5. 5 points
  tak. słabo jest. dramat na szczęście nie aż tak, jak pokazuje zestawienie
 6. 5 points
  i jeszcze dodam , że nie w złotówkach
 7. 5 points
  w sumie nie mam zakazu publikowania ceny a więc podaję , na złość wszystkim przeciwnikom nowych domen: prawie 10 tys.
 8. 4 points
  Raty i dzierżawa wedle ustaleń sprzedających a nie AM...Dało by radę ? Punkt kolejny...Aukcje przechwyconych bez możliwości dołączenia osób które nie dodały domeny do przechwycenia.
 9. 4 points
  Czy weryfikacja jest przesadna? Przelanie 1 zł ze swojego konta trwa niecała minutę, gdy robi się to przelewem elektronicznym (np. mTransfer). Sprzedający bardzo często spotykają się z problemem kupujących którzy rejestrują konta na zupełnie fałszywe dane i składają oferty bez zamiaru płacenia za domeny. Zmieniony proces weryfikacji ma za zdanie ograniczenie takich sytuacji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zamiast User Premium wystawiać Last Minute. Są jednakowo skuteczne.
 10. 4 points
  Zapowiadają się żenujące zmiany. Szczególnie na minus wyłączenie domen zewnętrznych i jak się domyślam niskich priorytetów przechwytywania.
 11. 3 points
  No to jedziemy z tematem. A już myślałem, że domeny umarły a tu proszę, taki duży gracz inwestuje w rozwój. https://nowy.aftermarket.pl/ Myślę, że to zainteresuje nas najbardziej Wyłączone funkcje: https://nowy.aftermarket.pl/tag/wylaczone/
 12. 3 points
  Dostaję mail od Aftermarket o przykładowej treści: Witaj! Otrzymałeś właśnie ofertę kupna domeny xcxccxcxc.pl w serwisie AfterMarket.pl. (...) Chciałbym, żeby po kliknięciu w nazwę domeny, której dotyczy wiadomość przenosiło mnie na stronę, teraz muszę wklejać domenę w pasek adresu. Druga kwestia dotyczy tego, że po zakończeniu aukcji zbyt szybko znika jej archiwum, nie można zobaczyć za jaką kwotę została sprzedana domena jeżeli przegapiło się aukcję. Dobrze, żeby jeszcze przez kilka dni dłużej była taka możliwość.
 13. 3 points
  Nóżki do mebli to jeden z wielu akcesoriów do mebli. Nikt o zdrowym rozumie nie będzie budował strony czy sklepu dla tak wąskiego asortymentu. Takie drobiazgi kupuje się w każdym sklepie z meblami. Ciężko mi uwierzyć w historię o znajomym z hurtowni ale może to jakiś rzadki fascynat nóżek. Nie zarejestrowałbym, mimo, że również gustuję w ładnych nogach
 14. 3 points
  paczucha.pl kupiła wczoraj spółka, której nazwa po norwesku oznacza „dochód”. Nie jestem całkowicie pewny za jaką cenę doszło do sprzedaży, ale mam pewne przypuszczenia.
 15. 3 points
  Niestety ja również uważam, że usunięcie domen zewnętrznych to strzał w kolano... I potwierdzam, że dane są błędne, ponieważ zawsze domena jest transferowana do Aftermarket przed realizacją transakcji. Uważam, że spokojnie będzie tutaj 20% sprzedaży. Z jakiego powodu likwidujecie przechwytywanie lite w cenie 25zł? Właśnie dla przechwytywania lite wiele osób utrzymuje ponad 100 domen w Premium. Jak je przeniosę do Aftermarket to w Premium niestety będę miał przechwytywanie w cenie 99zł. Teraz mam te domeny wystawione i przekierowane na Aftermarket, jak to rozwiązać po zmianach? Wielka szkoda porzucenia przechwytywania z niskim priorytetem (próba rejestracji). Rozważcie pozostawienie tej opcji dla słabych domen w cenie 20 PLN, a normalne przechwytywanie niech kosztuje nawet te 50zł. Obecnie nie spada wiele na tyle wartościowych domen :/ To zupełnie inne opcje o diametralnie innej skuteczności. Aukcja User Premium jest droższa, ale znacznie lepsza. Domena przez te 30 dni spada i jest widziana na listach przez osoby przechwytujące. Domena jest odgórnie promowana w newsletterze "Najciekawsze domeny do przechwycenia". W aukcjach domen przechwyconych zdecydowanie częściej dochodzi do "efektu Dropped" A Last Minute? Zupełny brak korzyści, poza oszczędnością pieniędzy na założenie opcji... Te lepsze to są domeny nadające się na User Premium, a te słabsze na Last Minute. Jeśli chodzi o weryfikację to w ostatnim czasie procent nieopłaconych transakcji stale rośnie, więc jestem za Myślicie coś o możliwości utworzenia ze swojego portfolio sklepu wewnątrz Aftermarket ze swoją domeną?
 16. 3 points
  Oczywiście To jest zrobione.
 17. 3 points
  OK, rozumiem ideę - czyli chodzi o to, że akceptacja oferty w negocjacjach nie blokuje domeny, która może być w tym czasie sprzedana innej osobie. To jest dobry pomysł, nie wiem czy wyrobimy się z tym na 30 marca ale na pewno zostanie to wprowadzone.
 18. 3 points
  Mam nadzieję, że ta szata graficzna będzie minimalistyczna i dobrze przystosowana pod urządzenia mobilne, a nie tylko komputery. Z cyklu,czego mi najbardziej brakuje w AM: 1. przekierowanie w ramce z dodatkową treścią jak w premium. 2. brak możliwości dołączenia wiadomości do kupującego przy zatwierdzaniu oferty podczas negocjacji. Nie można nawet podziękować za zakup.
 19. 3 points
  A bierzecie Państwo pod uwagę, że znikoma ilość sprzedaży domen zewnętrznych wynika z tego, że zazwyczaj zanim dojdzie do finalizacji są transferowane do AM?
 20. 3 points
  Dużo przydatnych informacji
 21. 3 points
  wdupie.pl byłaby lepsza serio
 22. 3 points
  Mój były pracodawca (paradoks, że zajmujący się bezpieczeństwem m.in. w ministerstwach) działa sobie na com.pl i mają też eu. Problem tylko taki, że .pl ma jakaś mała (w tej chwili już nie taka mała) firma, która prawdopodobnie leci na pomyłkach .com.pl->.pl. Ba! Wiele razy zdarzyło się, że sami pracownicy walili babola i w mailu wpisywali .pl . Pół biedy, jak admin jest na tyle kumaty, żeby w wewnątrz corpo zrobić odpowiedni wpis DNS i kierować taki ruch do odpowiedniej domeny. Niestety, tam admin był/jest ignoranckim bucem i miał to w d... O ile wewnątrz na routerze można cokolwiek zrobić i jakoś się zabezpieczyć, kontrahentom takiego luksusu już nie zafundujesz. Tu nie chodzi o prestiż, ale o bezpieczeństwo korespondencji/danych. Mail to obecnie być albo nie być dla wielu firm. Niestety, na moją propozycję, by zaproponować 10-20k zł i odkupić, stwierdzono, że to jednak za dużo. Cóż, lepiej hodować sobie konkurencję a zaoszczędzoną kasę wydać na dodatkowy pakiet do Lexusa... Sam posiadam jedną .pl, gdzie .eu należy do pewnego urzędu gminy. Czasem trafi się ciekawa lektura...
 23. 3 points
  NIE POLECAM Łatwo Cię "skubnąć" na metodę "TESTY VUL-a"... zakładam kilka maili nazwijmy je testowe... następnie zgłaszam się do Ciebie i piszę mam kontakty do właścicieli X domen z Twojej listy, wysyłam Ci je, Ty piszesz, ja z każdego odpisuję CENĘ KOSMOS (żeby od razu uciąć ew. negocjacje) Ty wpłacasz hajs, ja znikam.... no chyba że Ty znikasz szybciej to wtedy wygrywasz
 24. 2 points
  To dlaczego obecnie nie mozna zlozyc kontroferty dla domeny zewnetrznej?
 25. 2 points
  Sprzedający będzie mógł zdecydować, czy jego domeny na giełdzie będą mogli kupować niezweryfikowani użytkownicy. Natomiast ze względu na innych licytujących, licytacja w aukcjach będzie zawsze wymagać weryfikacji.
 26. 2 points
  naprawdę chcecie pobierać prowizję 1 pln za wypłatę środków ??? czy zamierzacie przy tym dalej utrzymać te kilka dni oczekiwania ? kokosów z tego nie będzie a wizerunkowo słabo
 27. 2 points
  W kazdym wpisie staram sie nadmieniac, ze sa to ujawnione sprzedaze. Ile domen idzie za o wiele wieksze kwoty to mozemy sie tylko domyslac. Oczywiscie wolalbym pisac o pieciocyfrowych kwotach ale jak, skoro takie sprzedaze nie sa ujawniane.
 28. 2 points
  No to przespałem. Ale chyba nie tylko ja. W Premium nadal wygasa tylko 5 dni https://pomoc.premium.pl/420/rezerwacja-domen/
 29. 2 points
  Od 15 grudnia 2014. ;-) https://www.dns.pl/newsy/item/588
 30. 2 points
  Wobec tego odszczekuję swoje słowa Nie wiedziałem, że w nogach tkwi taki potencjał. Mimo to jednak nie zarejestruję Nogidomebli.pl która właśnie wygasa po rejestracji...
 31. 2 points
  Drastyczne zmiany z reguły nie są dobre. Myślę, że nastąpi duży odpływ domeniarzy z AM jeżeli poniższe zmiany zostaną wprowadzone: 1. Brak tańszego przechwytywania. 2. Brak User Premium. 3. Monitorowanie whois ma być płatne. 4. Nowy cennik pewnie oznacza, że będzie drożej. Jedyną pozytywną zmianą jest https, ale to powinno zostać wprowadzone już dawno. Czy Aftermarket nie obawia się, że może dojść do bojkotu serwisu jak zmiany zostaną wprowadzone i wszyscy domeniarze wyniosą się do Premium.pl?
 32. 2 points
  Ciekaw jestem z czego wynika wycofanie domen zewnętrznych? Czy jest konkretny powód/powody?
 33. 2 points
  Decyzja co do wysokości rat i ich ilości, a także wpłaty początkowej nie ma być narzucana przez AM a ma być wyborem umowy pomiędzy kupujacym a sprzedającym. Tak jak i dizerżawa.
 34. 2 points
  Chodziło mi o to że to jest zrobione w nowej wersji
 35. 2 points
  Tajemnicą poliszynela jest, że taka możliwość jest w AM już od kilku lat i wiele osób z niej korzysta Teraz została lepiej wyeksponowana więc myślę że znajdzie jeszcze więcej użytkowników. Mam nadzieję że dobre domeny jednak warto przechwycić za 40 zł Mamy też pewien nietuzinkowy pomysł na to, aby znacznie więcej ciekawych domen pojawiło się w portfoliach klientów inną drogą, ale o na razie nie chcę zdradzać szczegółów - pewne asy trzymamy w rękawie do 30 marca.
 36. 2 points
  W mojej skromnej opinii jedno wiąże się z drugim, przy takich zmianach to innej możliwości nawet nie widzę. 1. No to trochę będzie utrudnieniem i może być mniej domen na giełdzie, do tego jeszcze brak możliwości sprzedaży niektórych końcówek jak .at czy .be. 2. Do poprawy - Sprzedający sam powinien wybierać czy chce otrzymywać oferty zakupu domeny tylko od zweryfikowanych. 3. Nie mam dostępu do takich danych, ale na pierwszy rzut oka - nie wygląda to dobrze. Sprzedaże mogły być porównywalne, ale obstawiam, że Aukcje User Premium mogły mieć zawsze wyższe sprzedaże od Last Minute, a te drugie nie osiągnęły nigdy żadnych nieprzeciętnych wyników sprzedażowych, więc różnica jest, pytanie tylko jak wielka, ale pewnie znowu się okaże, że kilka % 4. Podwyżka cen przechwyceń podniesie poziom selektywności i spowoduje, że będzie znacznie mniej dodawanych domen do przechwyceń = będzie mniej domen na giełdzie. 5. Ciekawi mnie ta opcja z przedłużeniem domeny .pl na 30 dni - za mniej niż 10 PLN. Z jednej strony bardzo nieopłacalne, ale z drugiej strony mogłoby to być ciekawe rozwiązanie, gdy komuś przytrafi się kiepski miesiąc i ma dużo domen do opłacenia. Dobrze, że już nie wracacie do pobierania prowizji od doładowań konta (np.kartą kredytową) i każdy będzie mógł zasilić szybko konto bez prowizji. No i te 2% od bezpośrednich sprzedaży. Jakieś tam plusy są. No ciekaw jestem jak to wszystko będzie w praktyce wyglądać. Mocno liczę na nowoczesną szatę graficzną, to może być największy plus tych zmian Pozdrawiam
 37. 2 points
  Czyli jak? Jeżeli sprzedawca akceptuje cenę zaproponowaną przez kupującego, to informacja o tym idzie do kupującego i musi on zapłacić w jakimś tam terminie (obecnie 7 dni). Jak miałaby więc tutaj działać "natychmiastowa zapłata" ze strony kupującego? Kaucje były swego czasu, niestety nie sprawdziły się.
 38. 2 points
  Likwidacja domen zewnetrznych to kiepski pomysl. Chyba zrezygnuje z AM
 39. 2 points
  1. Brak możliwości sprzedaży domen zewnętrznych. 2. Weryfikacja przelewem przed składaniem ofert zakupu. 3. Likwidacja User Premium. Wy tak na poważnie?
 40. 2 points
  Ubolewam od samego poczatku nad szata graficzna AM. Moze warto tez zrobic cos nowego w tym kierunku? Nie rozumiem podejscia AM jak i PC. Dlaczego landingpage wygladaja jak z innej epoki? Szczerze, bedac klientem balbym sie zaufac..
 41. 2 points
  Jeżeli nie będzie możliwości wystawienia na sprzedaż domen zewnętrznych, to #żegnajAM ...
 42. 2 points
  Warszawiak, nie domyślaj się, ale czytaj. Czyli będzie drogo i nieopłacalnie dla większości domen. Nie będę podawał cen u konkurencji, bo obawiam się, że wykorzystają okazję i również podwyższą ceny.
 43. 2 points
 44. 2 points
  ... jeden mieszka pod miastem drugi w centrum. I ten co mieszka pod miastem może mieć piękny, wypasiony dom, a ten co w mieście może żyć w starym zdezelowanym domu. Jednak wartość 1 m działki będzie wyższa w Centrum. Z domenami jest tak samo... oczywiście można mieć meble24h.com.pl i być wielką firmą tylko to trochę wstyd jeśli mając milionowe obroty nie chcieli by kupić meble.pl za np. 500 tys. Zresztą poważna firma na słabej domenie (nie mówię o brandach) wygląda trochę jak wysiadający gość w dresie i mokasynach z Bentleya...
 45. 2 points
  Tak i dla 4,5 tys zł taka firma czekała latami, aż NASK im ją wyda... można i tak.
 46. 2 points
  Jeśli była do odkupienia za 4,5 i mogli mieć ją za tyle bez "lat walki" to są idiotami.
 47. 2 points
  Wsadź na parking, może odzyskasz koszty rejestracji.
 48. 2 points
  Jeśli znajdziesz kontakt do właścicieli to kupuj:)... może będzie łatwiej od Ciebie odkupić.
 49. 2 points
  kontrahent*pl kontrahenci*pl bizinfo*pl
 50. 2 points
  Ale rezerwacje już są, a w chwili wygaśnięcia domeny opcja powoduje ZAREZERWOWANIE domeny na rzecz abonenta opcji, więc celowym jest pytanie co z prawami abonentów opcji, które siłą rzeczy się zmienią. Obecnie mają prawo (a nie obowiązek) opłacić rejestrację domeny w czasie trwania rezerwacji. A po zlikwidowaniu rezerwacji? Będą musieli się zdecydować, czy chcą domenę zarejestrować jeszcze zanim ta domena zostanie usunięta z rejestru, czy jak?
×