Skocz do zawartości

scav

Użytkownik
 • Zawartość

  282
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

O scav

 • Tytuł
  Dyskutant
 1. mozillafirefox.pl

  skasowac jak najszybciej. Domena została skasowana przez przedniego właściciela.
 2. ParkingCrew opłata za przelew

  nie 1.104 tylko po 0,9053. Wymieniali USD na EUR a nie EUR na USD.
 3. ParkingCrew opłata za przelew

  U mnie też kurs tragiczny. Wracam na USD. Oni to wymienili chyba początkiem miesiąca przed umocnieniem USD. Szkoda, że nie podają dokładnie z jakiego dnia jest kurs. (piszą tylko że: "We are buying Euros in a forward exchange transaction. The rate for October was 0,9053 ). Chyba bardziej jednak przewidywalna jest opłata 25USD (chociaż też nie do końca) niż wahania kursowe.). Zastanawia mnie też ten wysoki kurs który mieliście we Wrześniu 1.1309 przecież w histori nie ma takiego. http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=EUR&view=1Y (USD to EUR bo chyba kupują EURo za otrzymane od Google $). Może to był taki kurs na zachętę
 4. ParkingCrew opłata za przelew

  a tak z ciekawości jak to wygląda na Credit Note? Czy kwota naliczona za dany miesiąc jest w USD i potem przewalutowana czy jest tylko w EUR ?
 5. ParkingCrew opłata za przelew

  Jeśli dobrze liczę, wynika, że przy zarobkach powyżej ~4932USD oplaca się zostać przy opłacie 25USD w innym wypadku można zamieniać na eur. Wiadomo, że od momentu przewalutowania do wysłania pieniędzy kurs eur/usd może się diametralnie zmienić (na korzyść lub niekorzyść) (wziałęm do obliczen dzisiejszy bieżący kurs kupna usd/pln 3,7004 oraz eur/pln 4,2223 z kantoru walutowego Alior oraz kurs eur/usd z PC 1.1309 który podał tmi ) na koniec pytanie: fakturę dla PC po przewalutowaniu wystawiacie w EUR czy nadal w USD ?
 6. AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

  Czy Wam też nie działają transakcje escrow? Od 3 dni próbuje sprzedać włoską domenę i nie mogę. Kupujący za nią zapłacił a u mnie ona wisi jako nie zapłacona. Ticket otwarty, ale narazie nic nie wiedzą. Kupujący zaczyna się niecierpliwić.... mam nadzieję, że się nie rozmyśli. Czemu w AM rozwiązywanie problemu zawsze tak długo trwa....?
 7. ParkingCrew opłata za przelew

  Ciekawe po jakim kursie przewalutują i czy sumarycznie wyjdzie to na plus.
 8. ParkingCrew opłata za przelew

  Niestety reklamacja w moim banku AliorBank nie odniosła skutku. Bank uważa, że dostaje taką kwotę i tyle. Udało mi się natomiast uzyskać loga z systemu SWIFT dotyczącego ostatnich przelewów z PC. ParkingCrew ma konto w HypoVereinsbank (unicredit) i ten bank wysyłając płatności w USD do polskich banków używa banku DEUTCHE BANK TRUST COMPANY AMERICAS (tak wynika z logu SWIFT) i ten bank właśnie pobiera tą opłatę 25USD, najlepsze jest to że DB wysyła tą transakcje jako BEN, po drodze leci to jeszcze przez bank pośredniczący dla AliorBanku(Melon). Teraz pytanie czy wcześniej też był używany ten bank przez Hypo? (spróbuję uzyskać potwierdzenie SWIFT z poprzednich transakcji) Czy DB po prostu zaczął pobierać od Lipca dodatkowe opłaty? Tak czy siak wydaję się to walką z wiatrakami... banki pośredniczące pobierają sobie ot tak opłaty pomimo, że umowy są pomiędzy nimi a bankami z którymi są wysyłane i otrzymywane pieniądze a nie z klientami końcowymi...
 9. ParkingCrew opłata za przelew

  Dostałem screenshota od PC z jakiegoś programu do robienia przelewów odnosnie przelewu do mojego banku. Poszedł z PC w trybie SHA! Wynika z tego, że któryś z banków korespondentów zmienił SHA na BEN. Dla przelewów wychodzących w USD z Hypovereinsbank należacym do UniCredit Bank AG bankiem korespondentem jeśli dobrze to wszystko rozumiem jest UNITED STATES: USD Wells Fargo Bank, N.A., New York https://www.hypovereinsbank.de/content/dam/hypovereinsbank/cib/pdf/betreuungsmodelle/List_of_Correspondents_for_Commercial_Payments.pdf Dla mojego banku Alior dla przelewu przychodzącego w USD bankiem korespondentem jest USD The Bank of New York Mellon https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/banki_korespondenci.html tak z czystej ciekawości, czy ktoś z forum zna się na tym i może powiedzieć jaki jest teoretyczny przebieg takiego przelewu z DE do PL w USD ? czy leci to tak: Hypovereinsbank-->Wells Fargo Bank-->The Bank of New York Mellon-->AliorBank ?
 10. ParkingCrew opłata za przelew

  jaki masz swift i nazwe banku nadawcy ?
 11. ParkingCrew opłata za przelew

  No właśnie teraz pytanie czy przy przelewie SHA jeżeli pojawi się opłata pobierana przez bank korespondent to kto za nią płaci? Zleceniodawca czy odbiora przelewu ? Pozatym skoro pojawiła się u nich kilku dolarowa prowizja to gdyby wysłali BENem to ta prowizja być może obciążyła by nasze konto. Rozliczenie kosztów BN1: 0 Opłaty pobierane przez bank zleceniodawcy płaci zleceniodawca, pozostałe koszty obciążają beneficjenta płatności BN2: 1 opłaty bankowe obciążają kontrahenta OUR: 2 wszystkie koszty ponosi zleceniodawca. Poniższe mapowanie będzie używane w rozpoznawaniu rozliczeń kosztów: BN1 = SHA BN2 = BEN OUR = OUR https://www.pkobp.pl/media_files/326f7c4c-a2e0-4951-93ad-6dba2c6609a4.pdf/ Znalazłem również informację, np od takiego banku Unicredit który też jest bankiem korespondentem, że: UniCredit Bank AG as Intermediary Bank forwards payments to the beneficiary’s bank without modifying the message received (OUR / BEN / SHA). Po co taki zapis - może są jakieś banki koresponenci, które modyfikują te zapisy np. SHA na BEN
 12. ParkingCrew opłata za przelew

  Dostałem potwierdzenie przelewu od PC z banku z którego robią wypłaty, niestety nie ma tam zaznaczonej informacji, w jakim trybie został wysłany przelew. (SHA czy BEN). Wiem tylko, że wysyłają z konta walutowego USD, w banku hypovereinsbank i płacą jakąś kilku dolarową prowizję za przelew. Przelew od nich wychodzi bez dopisku w tytule przelewu OTHER B. CHGS:.
 13. ParkingCrew opłata za przelew

  @mindryl: paypal ma kiepski kurs wymiany waluty, dlatego nie opłaca się tam przelewać pieniędzy w USD, poza tym nigdy nie wiesz kiedy Ci zablokują konto bez podania przyczyny(nopaypal.co.uk, paypalsucks.com etc) u mnie ostatnie dwa przelewy w USD na konto walutowe USD w kantorze walutowym Alior Bank z PC dostałem pomniejszone o kwotę prowizji $25; (OTHER B. CHGS: USD25) PC mi odpisał, że na 100% wysyłają SHA i mogą mi przesłać dowody (czekam na nie) w jakim trybie przelewają pieniądze. Napisali, też, że na BENa zmienia bank pośredniczący. ("Unfortunately, a large number of Polish banks are working with intermediary banks who start to charge their service more frequently. In this case you will see a lower sender amount and the code BEN on your bank statement") Zgłosiłem reklamację w AliorBank'u - wątpię, że coś z tego wyniknie, ale zobaczymy - dowiedziałem się również, że bankiem pośredniczącym dla mnie jest BNY Mellon (https://www.bnymellon.com/) może oni podnieśli jakieś prowizje? (sprawdźcie jaki jest u Was bank pośredniczący i napiszcie w temacie)
 14. http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/powazne-wlamanie-do-polskiego-banku-skradzione-dane-i-hasla-klientow/ Ma ktoś może listę nowych domen PL zarejestrowanych w dniu 17.02.2015 ?
 15. z całym szacunkiem dla AM, ale wg mnie zawsze lepiej jest mieć o jednego pośrednika mniej....
×