Skocz do zawartości

necik

Użytkownik
 • Zawartość

  2 817
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana necik w Rankingu w dniu 24 Maj

necik posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

100 Excellent

O necik

 • Tytuł
  użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

13 014 wyświetleń profilu
 1. szkolaboksu.pl

  szkolaboksu.pl Zapraszam na aukcję domeny szkolaboksu.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2231652 Koniec aukcji w najbliższą niedzielę o godz. 20:00.
 2. Czyli chyba wychodzi na to, że najlepiej kupić prywatnie i przez 5 lat nic nie robić. A później sprzedać całość jakiejś firmie (np. nowo założonej sp. z o.o.) za 750 000 zł i niech ta firma tnie i sprzedaje działki zarabiając przy tym przysłowiową "złotówkę"?
 3. Załóżmy, że jest działka o powierzchni 2,5 ha. Cena za całość 150 000 zł + 23% VAT. Działkę chcę kupić, pociąć na 10 mniejszych i sprzedać z zyskiem. Liczę na to, że każdą działkę o powierzchni 25 ar sprzedam za kilka lat za 75 000 zł, czyli łączny przychód wyniesie 750 000 zł. Zatem lepiej zrobić to prywatnie, czy na firmę? Jeżeli zrobiłbym to na firmę, to po zakupie odzyskałbym 34 500 zł VAT. Ale z kolei przy sprzedaży wszystkich małych działek musiałbym zapłacić VAT w kwocie 140 000 zł. Z kolei kupując prywatnie teraz nie odzyskam VAT-u, ale po 5 latach nie zapłacę podatku dochodowego od sprzedaży. PS. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w omawianym przypadku, ale za wrzesień 2017 zapłaciłem duży podatek dochodowy z działalności gospodarczej. Czy jak we wrześniu miałem duży dochód, a w listopadzie duży koszt (zakup działki), to się jakoś wyrówna i otrzymam zwrot zapłaconego podatku?
 4. ichuj.pl

  ichuj.pl Sprzedam domenę ichuj.pl https://www.aftermarket.pl/domena/ichuj.pl Cena kup teraz 200 zł, więc kto pierwszy, ten lepszy.
 5. skroty.pl

  Aukcja zaraz skończy się, a cena wciąż okazyjna! Zapraszam na: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2214464
 6. skroty.pl

  skroty.pl Zapraszam na aukcję domeny skroty.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2214464 Aukcja bez ceny minimalnej i od 10 zł. Koniec aukcji dzisiaj godz. 21:10
 7. megane.pl

  megane.pl Zapraszam an aukcje domeny megane.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2214472 Cena wywoławcza 10 zł, brak ceny minimalnej! Koniec aukcji dzisiaj (03.10.2017) o godz. 21:50
 8. Giełda btc-e.com powróciła pod nowym adresem: wex.nz
 9. Faktura - AfterMarket

  Do 7 dni trwa generowanie faktur za poprzedni miesiąc.
 10. Pytania dotyczące serwisu

  W jakich godzinach księgowane są przelewy przychodzące zewnętrzne i wewnętrzne?
 11. Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

  A po co klubowi domena night.pl ? Klub nawet nie potrzebuje dobrej domeny, wystarczy strona na FB. Dla tej domeny widziałbym inne zastosowanie - jakiś serwis informacyjny o zbliżających się imprezach. Ale na taki cel są też inne znacznie lepsze domeny, np. imprezy.pl
 12. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Tak jeszcze głośno myślę sobie... a gdyby samą domenę sprzedać na fakturę VAT, a bazę danych serwisu internetowego na umowę cywilno - prawną? Gdy założyłem działalność, to domenę przetransferowałem na konto firmowe i od tej pory wszystkie przedłużenia szły w koszty działalności (ale domena nie była jako środek trwały). Natomiast baza danych serwisu internetowego (który powstał kilka lat przed założeniem działalności, ale nie był wtedy komercyjny) nie jest w żaden sposób widoczna w firmowym majątku (a powinna być?).
 13. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Wielkie dzięki @Kangur za dobre rady w tym temacie. Ja wolałbym raczej nie ryzykować i zrobić zwykłą transakcję B2B i zapłacić 19% podatku dochodowego (chociaż trochę tego będzie), niż kombinować z umową cywilno -prawną, a za kilka lat jakiś urzędnik uzna, że mam do zapłaty zaległy vat i dochodowy, czyli zamiast 19% wyjdzie około 50%.
 14. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Wiem już dlaczego kupujący chciałby dokonać transakcji na umowę cywilno - prawną: "Brak VAT-u (tak musiałbym czekać co najmniej 2 miesiące na zwrot), brak amortyzacji przez 2 lata, też dla Pana lepiej odnośnie podatku (2% od pcc)."
 15. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Przekazałem powyższą uwagę do prawnika kupującego i otrzymałem odpowiedź: "Zależy co kto ma na myśli mówiąc wykorzystywany. Jeżeli wykorzystanie odbywało się na podstawie np. użyczenia to przepis ten nie będzie miał zastosowani i nie ma okresu (karencji)."
×