Skocz do zawartości

necik

Użytkownik
 • Zawartość

  2 831
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana necik w Rankingu w dniu 17 Styczeń

necik posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

114 Excellent

O necik

 • Tytuł
  użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

13 360 wyświetleń profilu
 1. Czy znacie jakieś przypadki gdzie jakaś znana firma zmieniła długi adres (np. playmobile.pl) na krótki i łatwy do zapamiętania (np. play.pl)?
 2. necik

  O Domenach Nad Jeziorem VI

  Dawno nie było spotkania nad jeziorem
 3. Bitcoin rządzi, więc poczekam na falę desperacji na BTC i wtedy może coś kupię (niekoniecznie BTC).
 4. Ja czekam na fazę desperacji. Może wtedy coś kupię
 5. necik

  wedb.pl

  wedb.pl Zapraszam na aukcję domeny wedb.pl W skali roku ten adres bez żadnej dodatkowej reklamy jest wpisywany bezpośrednio w przeglądarce przez około 2 000 unikalnych osób (statystyki w załączniku). Jeśli prowadzisz firmę hostingową, to możesz przekierować tych potencjalnych klientów na własną stronę internetową. Aukcja od 100 zł, bez ceny minimalnej. Koniec w piątek 2 lutego o godz. 20:00 (warto dodać do obserwowanych, aby nie przegapić). https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2248918
 6. @Alexis dlaczego usunąłeś film w poście http://di.pl/topic/113684-obstawiamy-następną-bańkę-bitcoina/?do=findComment&comment=646978 ?
 7. Jeszcze chciałbym dodać jako postscriptum
 8. Trzeba wiedzieć kiedy odejść od stołu. Ja też już wypłaciłem pieniądze z tego kasyna (czytaj: giełdy kryptowalut). Swoje zarobiłem i nie zamierzam grać więcej w tego "gorącego ziemniaka". Moim zdaniem wszytko idzie w kierunku zbanowania kryptowalut (w Polsce już kilka giełd kryptwalut pożegnało się z kontami bankowymi).
 9. necik

  ichuj.pl

  Dzisiaj (niedziela) o godz. 20:00 koniec aukcji domeny ichuj.pl Obecna cena: 20 zł (brak ceny minimalnej). https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2236696
 10. Coinbase.com w najbliższym czasie nie doda żadnej nowej kryptowaluty. Dlatego właśnie trwa wyprzedaż Ripple (gdzie każdy liczył, że XRP zostanie dodane na początku stycznia). https://blog.coinbase.com/our-process-for-adding-new-assets-f97b7ba65bea
 11. Uwaga - twórca litecoina zaczyna głośno mówić, że banki używają technologii ripple, ale nie potrzebują do tego kryptowaluty XRP skupowanej z rynku. A ponieważ trochę osób śledzi go w mediach społecznościowych, to niedługo bańka ripple może pęknąć.
 12. necik

  szkolaboksu.pl

  szkolaboksu.pl Zapraszam na aukcję domeny szkolaboksu.pl https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2231652 Koniec aukcji w najbliższą niedzielę o godz. 20:00.
 13. Czyli chyba wychodzi na to, że najlepiej kupić prywatnie i przez 5 lat nic nie robić. A później sprzedać całość jakiejś firmie (np. nowo założonej sp. z o.o.) za 750 000 zł i niech ta firma tnie i sprzedaje działki zarabiając przy tym przysłowiową "złotówkę"?
 14. Załóżmy, że jest działka o powierzchni 2,5 ha. Cena za całość 150 000 zł + 23% VAT. Działkę chcę kupić, pociąć na 10 mniejszych i sprzedać z zyskiem. Liczę na to, że każdą działkę o powierzchni 25 ar sprzedam za kilka lat za 75 000 zł, czyli łączny przychód wyniesie 750 000 zł. Zatem lepiej zrobić to prywatnie, czy na firmę? Jeżeli zrobiłbym to na firmę, to po zakupie odzyskałbym 34 500 zł VAT. Ale z kolei przy sprzedaży wszystkich małych działek musiałbym zapłacić VAT w kwocie 140 000 zł. Z kolei kupując prywatnie teraz nie odzyskam VAT-u, ale po 5 latach nie zapłacę podatku dochodowego od sprzedaży. PS. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w omawianym przypadku, ale za wrzesień 2017 zapłaciłem duży podatek dochodowy z działalności gospodarczej. Czy jak we wrześniu miałem duży dochód, a w listopadzie duży koszt (zakup działki), to się jakoś wyrówna i otrzymam zwrot zapłaconego podatku?
×