Skocz do zawartości

necik

Użytkownik
 • Zawartość

  2 809
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana necik w Rankingu w dniu 24 Maj

necik posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

100 Excellent

O necik

 • Tytuł
  użytkownik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

12 890 wyświetleń profilu
 1. Giełda btc-e.com powróciła pod nowym adresem: wex.nz
 2. Faktura - AfterMarket

  Do 7 dni trwa generowanie faktur za poprzedni miesiąc.
 3. Pytania dotyczące serwisu

  W jakich godzinach księgowane są przelewy przychodzące zewnętrzne i wewnętrzne?
 4. Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

  A po co klubowi domena night.pl ? Klub nawet nie potrzebuje dobrej domeny, wystarczy strona na FB. Dla tej domeny widziałbym inne zastosowanie - jakiś serwis informacyjny o zbliżających się imprezach. Ale na taki cel są też inne znacznie lepsze domeny, np. imprezy.pl
 5. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Tak jeszcze głośno myślę sobie... a gdyby samą domenę sprzedać na fakturę VAT, a bazę danych serwisu internetowego na umowę cywilno - prawną? Gdy założyłem działalność, to domenę przetransferowałem na konto firmowe i od tej pory wszystkie przedłużenia szły w koszty działalności (ale domena nie była jako środek trwały). Natomiast baza danych serwisu internetowego (który powstał kilka lat przed założeniem działalności, ale nie był wtedy komercyjny) nie jest w żaden sposób widoczna w firmowym majątku (a powinna być?).
 6. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Wielkie dzięki @Kangur za dobre rady w tym temacie. Ja wolałbym raczej nie ryzykować i zrobić zwykłą transakcję B2B i zapłacić 19% podatku dochodowego (chociaż trochę tego będzie), niż kombinować z umową cywilno -prawną, a za kilka lat jakiś urzędnik uzna, że mam do zapłaty zaległy vat i dochodowy, czyli zamiast 19% wyjdzie około 50%.
 7. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Wiem już dlaczego kupujący chciałby dokonać transakcji na umowę cywilno - prawną: "Brak VAT-u (tak musiałbym czekać co najmniej 2 miesiące na zwrot), brak amortyzacji przez 2 lata, też dla Pana lepiej odnośnie podatku (2% od pcc)."
 8. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  Przekazałem powyższą uwagę do prawnika kupującego i otrzymałem odpowiedź: "Zależy co kto ma na myśli mówiąc wykorzystywany. Jeżeli wykorzystanie odbywało się na podstawie np. użyczenia to przepis ten nie będzie miał zastosowani i nie ma okresu (karencji)."
 9. Sprzedaż domeny na umowę cywilno-prawną?

  VAT to nie problem, bo kupujący i tak go odbierze. Kupujący prowadzi działalność gospodarczą, ale nalega (nie wiem dlaczego) aby sprzedaż zrobić na umowę cywilno-prawną. To pinia prawnika z którym konsultował się kupujący: "- pomimo, iż domena była użytkowana przez prowadzoną przez Pana działalność gospodarczą to dalej stanowi ona Pana własność prywatną (chyba, ze była sprzedawana na rzecz działalności lub wprowadzana do niej na środki trwałe), - jeżeli natomiast rzecz, lub wartość stanowi własność osoby fizycznej to w przypadku zmiany właściciel (zbycia / nabycia) taką transakcję obciążamy podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC). - wraz podpisaniem umowy osoba fizyczna zobowiązana jest zapłacić w/w podatek w wysokości 2% ." Natomiast mój księgowy twierdzi, że sprzedać bez podatku dochodowego na umowę cywilno - prawną mogę dopiero po upływie 6 miesięcy od nabycia. Jest jednak problem jak "wyciągnąć" domenę z działalności gospodarczej. No i najważniejsze - czy warto w to bawić się (czy lepiej zapłacić 19% i mieć spokój).
 10. Jeżeli domena internetowa (a właściwie cały serwis internetowy) nie występuje w mojej działalności jako środek trwały (ale występuje jako koszt), to czy mogę taką domenę sprzedać na umowę cywilno - prawną bez płacenia podatku dochodowego?
 11. Sprzedam serwis internetowy JedenProcent.pl - istnieje od 2009 roku (8 lat), - jest dochodowy (20 000 zł netto rocznie), - jego prowadzenie nie zajmuje dużo czasu, Cena 80 000 zł netto. Osoby poważnie zainteresowane zakupem proszę o kontakt na priv lub kamil@ia.pl
 12. Odrzucone oferty

  Też dostajecie w weekend (najczęściej niedziela rano) oferty na 10% ceny kup teraz (np. oferta 1000 zł gdy cena kup teraz 100000 zł)? Jeśli ktoś jest bardzo zmęczony po sobotniej nocy, to może przez pomyłkę bardzo tanio sprzedać domenę...
 13. rankingfunduszy.pl

  Dzisiaj o godz. 20:40 koniec aukcji. Zapraszam!
 14. Zrealizowane opcje

  Opcja na domenę kioski.pl została zrealizowana.
 15. morele.net

  Możesz podać przykłady?
×