Jump to content

sanomarcin

Użytkownik
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About sanomarcin

  • Rank
    Nowy
  1. Widzę Panowie, że można na Was liczyć. Odpowiedzi konkretne i na temat. Zadałem ogólne pytanie a faktycznie powinienem był napisać konkretniej o co mi chodzi. Generalnie powstają dwa serwisy. 1. Anglojęzyczny dla dużych klientów. Nie zależy nam specjalnie na reklamie, ponieważ Ci klienci już są i już nas znają, po prostu tworzymy dla nich dodatkowy serwis, w którym będą mogli promować swoje produkty i usługi. Serwis będzie jedynie uzupełnieniem naszej dotychczasowej działalności a nie marką, którą będziemy chcieli jakoś szczególnie promować. W tym wypadku wydaje mi się, że domena typu: dłuższa unikalna nazwa, nawiązująca do naszej działalności (i działalności serwisu).com będzie lepszym rozwiązaniem niż nazwa krótka. 2. Polskojęzyczny bezpłatny serwis skierowany do ludzi młodych. Charakter informacyjno-rozrywkowy + rozmaite użyteczne narzędzie typu bezpłatny, wygodny e-mail. Tu chyba sprawdzi się lepiej krótka domena .pl, .com lub w ostateczności .eu. Dobrą mam intuicję jeśli chodzi o powyższe dwa przypadki?
  2. Jeszcze pytanie dotyczące wyboru odpowiedniej domeny do serwisu. Czy lepiej, żeby domena była krótka, bp. dwuznakowa (a nawet dwuliterowa), czy lepiej gdy domena oznacza konkretną nazwę? Załóżmy, że powstaje serwis internetowy i twórcy zastanawiają się nad nazwą dla niego. Mają do wyboru wybrać jakąś krótką, np. dwuznakową nazwę lub jakąś "normalną" 6-9 znakową. Czy krótkie domeny (dwuznakowe) są lepsze na aliasy do serwisu czy też sprawdzają się także jako pełne nazwy serwisów (bo serwis może mieć przecież nazwę dwuznakową)? Jak uważacie? Pytanie dotyczy serwisów polsko- i anglojęzycznych oraz domen *.com i *.pl. Będę wdzięczny za przemyślenia / komentarze w tej sprawie. Koszt zakupu domen dwuznakowych nie ma w tym wypadku znaczenia.
  3. Nie spodziewałem się tak jednoznacznych odpowiedzi. WIEKIE DZIĘKI! A z ciekawości: dlaczego uważacie, że należy także olać .org, i .net? Przecież to też domeny "główne"? Pozdrawiam wszystkich z forum.
  4. Witam, Mam pytanie do osób zorientowanych w szeroko rozumianym temacie domen oraz marketingu internetowego. Powstaje anglojęzyczny informacyjny serwis internetowy: informacje własne, krótkie notki, artykuły, oprócz tego bezpłatna prosta poczta, czat i forum dla użytkowników. Serwis skierowany przede wszystkim do osób z Europy (planowane 70% ruchu) w dalszej kolejności USA i Kanady (20% ruchu) i pozostałych krajów. Czy w takim przypadku lepiej żeby serwis miał domenę z końcówką .eu czy tradycyjnie .com/.org lub .net? Jakie jest wasze doświadczenie jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie domen .eu? Bo ja słyszałem różne opinie. Niektórzy twierdzą, że ludzie chętniej widzą tradycyjne domeny .com/.org i .net, niż .eu. Inni z kolei twierdzą, że .eu jest krótsza i to jest jej przewagą. Byłbym wdzięczny za opinie i sugestie. Pozdrawiam, Marcin
×