Skocz do zawartości

zbinigew88

Użytkownik
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Good

O zbinigew88

 • Tytuł
  Nowy
 • Urodziny 1983.03.02

Ostatnie wizyty

728 wyświetleń profilu
 1. Dzień dobry, Sprawa wygląda tak – Przez cały 2017 rok sprzedałem około 10 domen, za łączną kwotę ok. 1000 PLN. Nie prowadzę działalności gospodarczej. Wszystkie domeny sprzedałem poprzez AfterMarket.pl. Ale, nie tylko nie otrzymałem żadnego PIT-a ani nawet nie wiem czy go otrzymam, ale... nie wypłacałem żadnych pieniędzy ze sprzedaży na swoje konto bankowe. Tzn., wszystkie uzyskane przychody przeznaczałem na kolejne rejestracje nowych domen w tym samym serwisie. Nawet, jeśli więc w jakiś sposób mogę odliczyć sobie te przychody jako koszty, to mnie to nie interesuje - pewnie podatku wyjdzie z 200 zł, więc wolę go zapłacić i mieć święty spokój. Tylko teraz rodzi się pytanie, jak mam udokumentować sprzedaż tych domen? Czy po prostu wpisuję to co uzyskałem w jakąś rubrykę bez PIT-a, płacę podatek i wszystko gra? Dalej - czy wpisuję to, co otrzymałem na subkonto AfterMarket, czy wpisuję całą kwotę brutto? Czy ktoś miał z tym problem i wie, w jaki sposób to rozliczyć? Będę wdzięczny, a może i innym się przydadzą odpowiedzi.
 2. zbinigew88

  Telewizja.ie

  Telewizja.ie jest warta tyle samo w zasadzie, co telewizja.ch, telewizja.jp, telewizja.br i inne wynalazki. Takich słów i domen razem wziętych jest wciąż wolne tysiące. Teoretycznie możnaby to sprzedać jako adres dla TV dla polonii na wyspach irlandzkich, ale jak będą chcieli domeny to znajdą o wiele więcej lepszych. Może wybiorą nawet markę własną, typu IrlandzkiTV.com albo inny piękny jaś. Właściwie możesz przedłużać tę domenę jeszcze z 5 lat i klienta nie znaleźć nigdy wcale. Na własne zagospodorowanie jak znalazł, na odsprzedaż - będą z tego śliwki na wierzbie i kulfony.
 3. zbinigew88

  rejestracje.pl

  Rejestracje online np. do lekarzy specjalistów - to byłoby coś. Ale póki co to tylko domena...
 4. zbinigew88

  zmurowane.pl

  całodobowo.pl - Sieć sklepów 24h pod taką nazwą wydaje się trochę szara i nudna, chociaż na jakąś mapę online sklepów całodobowych brzmiałoby nieźle... pytanie, czy posiadasz także Calodobowo.pl do kompletu, i czy ktoś się skusi. pluszowemaskotki.pl - Wąski dział biznesu, chociaż są też producenci maskotek, i wydawałoby się, że to adres w sam raz dla nich. Ale trzeba pamiętać, że dla takich klientów adres z nazwą ich firmy jest w zasadzie bardziej chyba atrakcyjny (bo to pod własną nazwą marki są właśnie rozpoznawalni) i wcale nie muszą odczuwać konieczności posiadania Twojej domeny. dyskwchmurze.pl - Fajne, tylko szkoda, że aż 3 członowe. W rezultacie długie i nieporadne, ale jako jakieś tam przekierowanie albo jakaś inna funkcjonalność mogłoby nawet działać. Trzeba chyba czekać na wzrost popularności tego rodzaju usług.
 5. zbinigew88

  Nigdy bym się nie spodziewał

  Nic tylko siedzieć i wymyślać, rejestrować i przedłużać... i mieć jeszcze worek z pieniędzmi na to wszystko plus anielską cierpliwość
 6. zbinigew88

  Zmiany na Facebook'u a domeny.

  Nie wiem, do czego zmierza Facebook, ale sam celowo zaprenumerowałem tam wiele stron dostarczających informacje które mnie interesują. Przypomina mi to coś w rodzaju starego dobrego neswlettera emailowego z zamierzłych czasów, tyle, że w atrakcyjniejszej i nieco bardziej leniwej formie. Osobiście większość moich wejść na "twarzoksiążkę" i przewijanie paskiem w dół było powodowane zapoznianiem się po prostu z tym, co tam się w świecie dzieje. A informacja, że np. znajomy właśnie po raz kolejny w tym tygodniu wyczyścił swój motocykl (z obowiązkową fotką), albo, że jakaś inna znajoma upiekła kolejne ciasto, naprawdę najmniej mnie interesuje... jeśli w ogóle. Skoro, teraz takich wiadomości na FB ma być właśnie przeważająca większość, to przynajmniej jak dla mnie, nawet dobrze - przestanę tam prawie w ogóle wchodzić... nie wiem, ilu jeszcze jest użytkowników o podobnych zapatrywaniach jak ja, być może mimo wszystko jestem w mniejszości. Ale może się to okazać ruchem nie najlepszym dla tej sieci społecznościowej. Może skończy się to przywróceniem mniej lub bardziej starych proporcji treści? Tak czy owak, trochę zamieszania to chyba wywoła, możliwe też, że zwiększy nieco bezpośredni ruch na głównych stronach niektórych witryn, tak samo, jak (prawdopodobnie) zwiększy chyba i zapotrzebowanie na dobrą domenę... i miejmy w sumie nadzieję
 7. zbinigew88

  Obstawiamy następną bańkę bitcoina

  Jakie macie opinie na temat giełdy "coinexchange.io"? Są tam dosyć duże obroty i sporo się dzieje, ale podobno to mekka spekulantów i manipulantów (i chyba na taką mi wygląda), zdarzają się też jakieś opóźnienia z wycofywaniem pieniędzy... Jak rozumiem, są lepsze giełdy? Na plus można chyba zaliczyć ogromną liczbę kryptowalut...
 8. zbinigew88

  miroslaw.pl

  Mirosław? To niestety nie Miłosław. A tak nazywa się browar i pewne lokalne piwo. Próbuj szczęścia. Szczęsliwego Nowego Roku!
 9. zbinigew88

  tania-odziez.pl

  Dobre dla strony domowej lumpeksu, ale o ile części (np. do samochodów) z powodzeniem można szukać i zamawiać przez Internet, to chyba nie ciuchy... tzn. pewnie da się, ale to nie taki sam biznes sprzedażowy. Dwa, ze względu na rozkwit znaczenia sieci społecznościowych, sam prowadząc sklep z tanią odzieżą wolałbym ruchliwy fanpage na fb zamiast typowej strony www i mógłbym w zasadzie uważać, że klasyczna strona internetowa jest mi nawet zupełnie niepotrzebna.
 10. zbinigew88

  wizjoner.it

  Dla nas .IT to kraj, a dla wielu użytkowników Internetu, www.google.pl to przeglądarka, a nie wyszukiwarka. My się (rzekomo) znamy na domenach i je odróżniamy, inni niekoniecznie. Nie każdemu od razu będzie to przywodzić na myśl Milika, papieża i krainę makaronu. Diabeł tkwi w tym, że chodzi o IT, czyli jednak o ludzi którzy się na tym co nieco znają... nazwa mi wygląda bądź co bądź fajnie gdy wyobrażam sobie np. ją na wizytówce, ale w przypadku branży może jednak wyglądać dziwnie, kojarzyć się "włosko" i z pizzą. Może gdyby chodziło o coś bardziej "masowego", z drugiej strony, domeny typu ".TO" i inne egzotyki też raczej popularności nie zdobywają... jednak podstawą wydaje się domena .PL.
 11. zbinigew88

  wearabletech.eu

  Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś, na czym polega problem: 99,9% osób (także potencjalnych klientów) nie zrozumie o co chodzi w tej domenie. Dodać należy jeszcze drugoligowe rozszerzenie *.EU, i ogólnie nie wygląda dla mnie to najlepiej.
 12. zbinigew88

  wearabletech.eu

  Wear a bletech? ;-) Pierwszę słyszę... bardziej rozumiałbym już wearajeans.com ;-)
 13. zbinigew88

  czarnoprochowa.pl

  Ale fanów broni czarnoprochowej jest naprawdę dużo (relatywnie). Ceny tej broni jak i akcesoriów też do tanich nie należą, choć są różne półki. To, że słowo "czarnoprochowa" niewiele mówi 99% społeczeństwa nie znaczy, że to wada. Poza tym, słowa "legalna broń" dla kolekcjonerów, koneserów i miłośników broni właśnie czarnoprochowej, to stanowczo nie to samo, i niekoniecznie może ich tak zachęcać do odwiedzin tej strony czy zapadać w pamięć, jak adres czarnoprochowa*pl. Sklepy z tego rodzaju bronią były i będą, z reguły też koncentrują się głównie (choć nie tylko) wokół tego działu. Ja wyobrażam sobie działalność pod takim szyldem i to brzmi dobrze.
 14. przejazdzka.pl przejażdżka.pl Zapraszam do składania ofert na domenę przejazdzka*pl + przejażdżka*pl. Link do ogłoszenia w AfterMarket: https://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=3258098
 15. zbinigew88

  Problem z przekierowaniem

  Czy na domenie docelowej (tej, na którą przekierowujesz) faktycznie są wgrane wszystkie pliki Wordpressa? Internal Server Error sugeruje mi brak jakiejkolwiek zawartości na tym koncie hostingowym, na które dokonujesz przekierowania...
×