Skocz do zawartości

jamiko

Użytkownik
 • Zawartość

  405
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O jamiko

 • Tytuł
  Dyskutant

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.terminyferii.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4 077 wyświetleń profilu
 1. Farsa

  Bez odsetek, ale chyba ruszyły... Jeśli chodzi o maile, to u mnie jest w porządku - coś pomieszałem w pierwszym wpisie, albo po prostu się zmieniło...
 2. Farsa

  Myślałem, że to tylko dla osób z odpowiednimi ustawieniami, ale teraz sprawdziłem i faktycznie mnie też podmienili adres, tyle że na dropped@dropped.pl
 3. Farsa

  O ile dobrze pamiętam, to mail do automatu dropped, który sam klika w linki z NASK.
 4. Zapraszam do udziału w aukcjach bez ceny minimalnej na AM. Wszystkie aukcje kończą się jutro (piątek) o 20.00 jjl.pl - aktualna cena: 270 zł zgony.pl - aktualna cena: 990 zł militaryzm.pl - aktualna cena: 500 zł
 5. Ja również nie jestem pasjonatem aukcji z CM - to pewnie jakiś uraz po Allegro, sam nie wiem. Tam omijam szeroko wszystkie tego typu aukcje. Tutaj przynajmniej jest rząd wielkości, co jednak wpływa na to, że totalnie nie rozumiem licytujących, którzy widzą: xxxx a dają: 10 zł 20 zł 30 zł itd. nabijają ofert sprzedającemu. Z punktu widzenia sprzedającego CM jest chyba dobrym rozwiązaniem (nie sprawdzałem), jako kupujący też bym się ucieszył z filtra dla cen minimalnych. Na ten link (podany wyżej) wszedłem przez menu: Kupuj domeny -> Aukcje. Tam dla przykładu kliknąłem na: Przejdź do listy wszystkich aukcji i to wkleiłem.
 6. Link od Daniela ma tabelkę w stylu z Dropped. Nie wiem, jak tam trafił (przez Dropped?), ale jeśli wchodzę przez AM, to wszystkie ikonki się wyświetlają (że cena minimalna, że kup teraz...). Przykładowo: https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php...&auctions=1
 7. władca.pl (IDN)

  Zapraszam do udziału w aukcji domeny władca.pl Aukcja LM.
 8. premium.pl - uwagi i sugestie

  Dziękuję za odpowiedź. W cenniku (odnośniku z cennika) było to napisane tak, jakby to za sprzedającego Premium.pl odprowadzał podatki, co było dziwne. Teraz rozumiem, że po prostu premium.pl dolicza wszystkie "kwestie" podatkowe do pobranej "prowizji", ale podatki w sensie prawnym opłaca za siebie. Niemniej jednak sprowadza się to po troszku do jednego (sprzedający płaci "trzy podatki"), ale to już bardziej problem naszych ustaw, niż serwisu... Odnośnie PCC poniżej 1000 zł, to tak jak pisałem - coś mi się kojarzyło, ale pewności nie miałem. Nie miałem też siły sprawdzać w Google - przepraszam.
 9. premium.pl - uwagi i sugestie

  Moje pytanie wynika bardziej z ciekawości i proszę nie traktować tego jako czepianie się. Po prostu dzisiaj, przeglądając premium.pl zaciekawiła mnie jedna sprawa. Na forum czytałem, że serwis powstała pod stałym nadzorem (współpracą) z prawnikami itd., więc wszystko pewnie jest ustalone, ale to tym bardziej mnie nurtuje, Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego podatek PCC pobierany jest od sprzedającego, a nie kupującego? O ile nic się nie zmieniło (a nie słyszałem), to konieczność zapłaty PCC spoczywała zawsze na kupującym "coś", a nie sprzedającym. Jeśli dobrze dobrze pamiętam, to były też limity (kiedyś 1000 zł w górę), ale to być może znieśli lub zmniejszyli. Ponadto, jak osoba fizyczna powinna rozliczyć się ze sprzedaży za pośrednictwem premium.pl? Normalnie, jeśli sprzedaż domeny jest jednorazowa (w sensie obrotu w ogóle domenami, a nie tej samej domeny) lub ktoś sprzedaje wszystkie domeny celem zakończenia "działalności" z tym związanej, to do tej pory powinien rozliczać się indywidualnie z US i zamieścić wszystko w odpowiednim rozliczeniu PIT. Jak sytuacja wygląda w przypadku premium, czy sprzedający dalej powinien rozliczać się ze swoim US? Pytam, ponieważ nie wiem na jakiej podstawie mógłby się nie rozliczać. W takiej sytuacji, w przypadku sprzedania domeny za powiedzmy 1000 zł US otrzymuje z tytułu VAT: 187 zł US otrzymuje z tytułu PCC: 7,5 zł premium.pl otrzymuje: 55,5 zł i do tego podatek dochodowy od 750 zł, czyli 135 zł . Dla zaokrąglenia przyjąłem pierwszy próg podatkowy i nie odliczam ceny rejestracji. Nie mam też pewności, czy mogę odliczyć ten "VAT" i "PCC", ale załóżmy, że mogę. W tym przypadku sprzedając domenę na giełdzie za 1000 zł sprzedający otrzymuje de facto 615 zł i płaci po drodze trzy podatki, w tym jeden za kupującego (PCC) i jeden nie wiem za kogo (VAT). To wszystko się zgadza i tak powinno wyglądać?
 10. Dropped.pl - uwagi i sugestie

  Opcje również. Dziękuję za informację. Dzisiaj bonus został mi zaliczony na poczet wylicytowanej opcji.
 11. Dropped.pl - uwagi i sugestie

  Ja bardziej miałem na myśli to, czy bonus uzbierany na przedłużeniach domen może być zrealizowany na aukcji opcji. Innymi słowy, jeśli mam np. 50 zł bonusu i wylicytuję opcję za 70 zł, to: 1. Płacę za opcję 20 zł, a 50 pobierane jest z bonusu. 2. Płacę za opcję 70 zł, a bonus pozostaje bez zmian.
 12. Dropped.pl - uwagi i sugestie

  Mam jedno pytanie: Czy bonus za przedłużenia odliczany jest również na przechwycone opcje, czy tylko domeny?
 13. AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

  A sprawdzałeś przez inną przeglądarkę? U mnie w chrome "pamiętane" jest stare przekierowanie, natomiast jak sprawdziłem pod FF, to już wszystko pięknie działa. P.S. To jak z tymi serwisami?
 14. AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

  To jak to jest, przeglądając ten dział mam spodziewać się serwisów, czy ... jakiegoś rodzaju domen? Jeśli to pierwsze, to może dałoby się jakoś zgłaszać nieaktualne oferty (domeny bez serwisów) do administracji?
 15. AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

  Czy w dziale "Serwisy internetowe" powinienem spodziewać się serwisów internetowych na sprzedaż wraz z domenami, czy to tylko taka "zmyłka" w nazwie? Dzisiaj wszedłem w ten dział i albo mam pecha, albo zdecydowana większość z tych domen po prostu przekierowuje na AM, oczywiście nie chodzi mi o dział "po serwisach", ale o "serwisy". https://www.aftermarket.pl/marketsearch.php?cat=99.05.
×