Jump to content

Pan_Grzegorz

Użytkownik
 • Content Count

  4,039
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Pan_Grzegorz last won the day on March 17

Pan_Grzegorz had the most liked content!

Community Reputation

676 Excellent

About Pan_Grzegorz

 • Rank
  Uzależniony

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

49,073 profile views
 1. Podejrzewam, że długookresowo nie zwiększy to przychodów Aftermarket. Wpłyną środki za wystawienie domen, ale zmniejszy się wolumen sprzedaży, a co za tym idzie przychody z prowizji i nie tylko, bo pieniądze ze sprzedaży wydawane są na kolejne zakupy w AM. Ponadto sporo domen zostanie wytransferowanych. Dla mnie jest to sytuacja gdzie obie strony przegrywają. Stawiam, że za kilka miesięcy Aftermarket wycofa się z tych zmian i to ze sporymi stratami.
 2. Chodzi o jednorazowe przekierowanie domeny w celu weryfikacji, czy ciągłe, czyli de facto po wejściu pod domenę wyświetlać się będzie jej oferta sprzedaży na AM?
 3. No tak, nie dawać w dzierżawę, ponieważ może znajdzie się klient który w ciągu 2 lat da 5 tys., tylko czy wtedy sprzedawać, przecież przez kolejne 2 lata może ktoś zaoferuje 8 tys. Podobnie lepiej nie dzierżawić bo może narobią gnoju na domenie. Faktycznie, najbezpieczniejszą opcją będzie nie podejmowanie żadnych działań, zdjąć z giełdy, wstawić jakąś pustą stronę.
 4. coś poszło nie tak z tą domeną...
 5. Bardzo rzadko się zdarzało, że klient chciał dzierżawić domenę i były to specyficzne sytuacje np. domena była tożsama z nazwą nowo budowanego osiedla i miała być wykorzystywana do czasu sprzedaży nieruchomości, jest to raczej uzasadnione gdy domena posiada duży ruch. 1% to sensowna kwota, jeżeli domena nie ma ruchu, ja bym był zadowolony. Często korzystam ze sprzedaży na raty i jest to argument przesądzający o sprzedaży domeny, takie rozwiązanie z pewnością można polecić.
 6. Moja wzmianka o papierowej cesji to był sarkazm. Choć nie wiem czy taka informacja będzie dla ciebie przydatna, ponieważ nawet jeżeli sprawdzisz w wikipedii co oznacza słowo "sarkazm" to nadal możesz mieć kłopoty z zastosowanie tego w praktyce, obnażając przy okazji swój poziom intelektualny.
 7. O tym samym pomyślałem. Po 11 latach obecności na giełdzie nagle dowiaduję się, że Aftermarket obawia się niedopełnienia przeze mnie warunków sprzedaży, mimo że dotychczas taka sytuacja nie miała miejsca. Może czas podzielić konta użytkowników na zaufane i te specjalnej troski, a nie od razu kwalifikować wszystkie do 2 grupy. Jaki będzie kolejny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa? Proponuję papierową cesję z przesłaniem skanów dowodów tożsamości.
 8. Mam mieszane uczucia, brak aukcji, dzierżawy, itd domen zewnętrznych wszystko logiczne. Konieczność przeniesienia domeny podczas negocjacji bardzo problematyczna, opłata w wysokości 1gr./dziennie zabójcza, 1gr/tydzień byłaby akceptowalna, a najlepsze rozwiązanie to wyższa prowizja za sprzedaż domen, które nie były utrzymywane w AM w chwili rozpoczęcia negocjacji.
 9. Wiadomo, masz prawo robić takie zestawienie. Chcę tylko napomnieć, że nie jest to w interesie domainerów i jeżeli jesteś domainerem to działasz na swoją niekorzyść. Zrobisz, jak uważasz za słuszne.
 10. Dziękuję Michał, te wszystkie zmiany są przydatne ale to tylko kosmetyka. Przemyśl proszę jeszcze raz sprawę kluczową, czyli wystawianie domen zewnętrznych. Jak widzisz, wielu osobom to się nie podoba.. Kto preferuje innych rejestratorów nie przeniesie swoich domen do Aftermarket tylko z tego powodu, żeby wystawić je na giełdzie. Klient, jeżeli będzie chciał kupić to wpisze domenę w pasek adresu i trafi do sprzedawcy, a transakcja przejdzie przez premium. Odstręczysz wiele osób i dużo dobrych domen zniknie z giełdy, w tym najlepsze generyki. My stracimy i Wy stracicie, słaby to biznes
 11. To mam na myśli, takie zestawienie prezentuje tylko pewien wycinek transakcji d2d i strasznie wypacza obraz rynku. Jeżeli celem jest pozyskanie treści na bloga to rozumiem, ale jeżeli przyczynienie się do rozwoju rynku to efekty zmierzają w przeciwną stronę.
 12. @cannot Z całym szacunkiem, ale użytkownicy którzy robili poprzednie zestawienia, jak np. apze byli w stanie choć po części dotrzeć do informacji o prywatnych transakcjach. Twoje zestawienie opiera się wyłącznie na informacjach z giełdy i nie ma w tym żadnego sensu.
 13. To, co aktualnie jest pod domeną.
×