Jump to content

deha

Użytkownik
 • Content Count

  157
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

deha last won the day on March 22 2013

deha had the most liked content!

Community Reputation

71 Excellent

About deha

 • Rank
  Praktyk

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jak to nie wiesz? Gdy podatki dochodowe/społeczne wzrastały ponad akceptowalny poziom, ludzie zaczęli się masowo obdarowywać zamiast wypłacać pensje. Socjaliści zamiast się wycofać z rabunku obłożyli darowizny obowiązkowym podatkiem... Cytat z Kisiela przytoczony przez Andro parę postów wyżej i tu by się nadał...
 2. deha

  Forum zle dziala.

  Niby jest opcja do tego w ustawieniach panelu ale u mnie nie da się zapisać tej opcji - zawsze po odświeżeniu strony zostaje odznaczona. Chwilowo zmieniłem sobie strefę czasową.
 3. deha

  Polityka

  Tak Niemcy rozliczają swoją przeszłość (tekst z maja) fragment: - Czy ściganie 90-letnich starców ma jakikolwiek sens z prawnego i moralnego punktu widzenia? - To nie tylko uzasadnione, ale wręcz konieczne. Na listach zgładzonych znajdują się półroczne niemowlęta i 95-letni starcy. Sprawcy nie pytali o wiek swoich ofiar. Nie wolno zapomnieć, że ludobójstwo odbywało się w majestacie ówczesnego prawa. Republika Federalna Niemiec jest prawną spadkobierczynią III Rzeszy. Nie może uniknąć przejęcia odpowiedzialności za ściganie zbrodniarzy nazistowskich. Ten rozdział historii jest ciągle otwarty. Tym bardziej, że mimo upływu lat cały czas zdobywamy nowe informacje o potencjalnych, żyjących sprawcach. Dwa czy trzy tygodnie temu w mediach zagranicznych pojawiła się informacja, że zebrane dowody pozwalają większość wspomnianych w artykule strażników obozów koncentracyjnych postawić w stan oskarżenia. Kurt Schrimm, szef urzędu ścigania zbrodni nazistowskich stwierdził, że jego najgroźniejszym przeciwnikiem jest obecnie czas, gdyż większość zbrodniarzy ma około 90 lat (najstarszy bodaj 98). Niemcy się śpieszą żeby sprawiedliwości stało się zadość a w Polsce procesy się przeciąga lub odkłada żeby zbrodniarzy za wszelką cenę nie rozliczyć.
 4. deha

  Polityka

  Merytorycznie odpowiedział na ten tekst Pan_Grzegorz. Dane przytoczone przeze mnie są autorstwa samego Piątka. Z Holocherem wiele cię łączy, nie dziwię się, że ci się podoba ta lektura.
 5. deha

  Polityka

  Całe życie na bombie i całe życie czerwony... Teksty na poziomie umberto, nawet też stara się być zabawnym.
 6. deha

  Polityka

  Warto dodać, że usa, izrael ale też UK używają m.in. amunicji ze zubożonego uranu. Irak po dwóch napaściach przez usa do teraz ma problem z radioaktywnymi odpadami. Cała ta sytuacja wygląda bardziej na taktykę "false flag" - chyba, że przyjmiemy, że Assad jest najgłupszym człowiekiem na świecie i zrobił jedyną rzecz, której oficjalnie zabroniła mu, pod groźbą zbrojnej interwencji, administracja usa posiadająca najsilniejszą armię na Ziemi.
 7. Ale o co chodzi? To jest lista na podstawie własnych oświadczeń wymienionych osób.
 8. Tymczasem rząd, który m.in. poprzez zus, kodeks pracy itp. maksymalnie utrudnia zatrudnianie pracowników wpadł na pomysł "naprawy" problemu, który sam powoduje: Rząd dołoży do pensji, żeby firma nie zwalniała pracowników. Np.: "Proponuje się, by ze wsparcia w postaci dopłat do wynagrodzeń mogły skorzystać firmy, które wykażą się odpowiednio wysokim spadkiem obrotów." Obywatelu, przedsiębiorco, rzad będzie z Twoich podatków finansował Twoją konkurencję, która wykaże odpowiedni spadek i ograniczy pracownikom wymiar pracy, żeby się nie przemęczali za bardzo za Twoje pieniądze.
 9. Tak się wydaje nie swoje pieniądze. Myślę, że serwis się nigdy nie zwróci i będzie do niego trzeba dopłacać jak do stadionów.
 10. W rzeczy samej! Źle napisałem. 16 poprawka wniosła możliwość nakładania podatku dochodowego, tylko że ta poprawka nie była prawidłowo ratyfikowana a w czasie jej uchwalania podobno kongres nie miał prawa takiego prawa ustanowić. W USA obowiązuje prawo precedensowe i orzecznictwo w tej sprawie było takie, że nie można stosować takiego podatku. Po wniesieniu tej poprawki (bez prawidłowej ratyfikacji) "powstała" podstawa prawna - niezgodna z orzecznictwem. Dawno się tym tematem nie interesowałem więc nie wiem jakie jest obecnie orzecznictwo w tych kwestiach. System prawny USA cały czas degeneruje, szczególnie przez ostatnich kilkanaście lat więc musiałbym nadrobić zaległości.
 11. Trzeba dać znać Angolom, bo się bidaczyska nie zorientowali jeszcze, że to tak potencjalnie niebezpieczne. Jeśli dobrze pamiętam, to w UK właśnie taki trzymiesięczny okres obowiązuje i działa dobrze. Poza tym, ktoś kto prowadzi "bardzo dochodową firmę" dostarcza społeczeństwu bardzo potrzebne dobra - dochód nie bierze się z księżyca tylko w zamian za wyprodukowane dobra lub usługi. Nie jest dobrze wszystkich prewencyjnie karać pod pretekstem, że ktoś mógłby cośtam. Ad absurdum: Na tej zasadzie można wszystkich zamknąć do więzienia, bo ktoś na wolności może złamać prawo. Nie tędy droga. Nie można karać prewencyjnie za domniemanie lub przypuszczenie, bo skończymy w kolejnym totalitaryzmie, lepiej żyć w wolnym kraju i karać tylko tych, którzy złamią konkretne prawo. Poza tym, imho, podatek dochodowy jest drugim najgorszym podatkiem po "inflacyjnym" - najmniej efektywnym i najbardziej destrukcyjnym dla gospodarki i całego społeczeństwa. Wystarczy wspomnieć cały aparat inwigilacji powołany pod pretekstem egzekwowania prawa podatkowego (głównie właśnie dochodowego) - bodaj już 10 służb, wymuszanie płatności sposobami umożliwiającymi śledzenie i zbieranie informacji co kto i kiedy kupuje (gdzie prawo do prywatności?), naruszanie miru domowego przez różne kontrole bez nakazów sądowych, gwałcenie tajemnicy bankowej, destrukcja więzi społecznych poprzez opodatkowanie spadków, darowizn, prezentów (np. ślubnych), pomocy charytatywnej i wiele podobnych... Podatek dochodowy jest bardzo złym podatkiem, potrzebnym socjalistycznym politykom do głupiej propagandy żerującej na ludzkiej zawiści wobec bardziej majętnych. W USA jest konstytucyjnie zakazany - mimo to, w wielu stanach jest stosowany WBREW konstytucji. Nie zmienia to faktu, że w niektórych stanach podatku dochodowego nie ma w ogóle a w innych średnia tego podatku wynosi 6-7% i zazwyczaj jest stosowana bardzo wysoka kwota wolna od podatku. Tak sobie radzą:
 12. Zawsze lubiłem jego teksty. Gorąco polecam - niesamowita historia jego życia:
 13. Generalnie, to fajnie by było gdyby ktoś trochę lepiej ogarnął strukturę klas, identyfikatorów i ogólnie css. Jest pełno styli zagnieżdżonych w kodzie zamiast w zewnętrznych css-ach co bardzo utrudnia jakiekolwiek dopasowanie do własnych potrzeb. Wszystkie "align, bold, height, background" przy każdej komórce w każdej rozbudowanej tabeli powodują zwiększenie ilości kodu 10-krotnie w porównaniu do przypisania jednej klasy do komórki i stylu zewnętrznego. Do tego widzę, że w niektórych miejscach są "!importanty" - to są style kaskadowe, jeżeli gdzieś są "!importanty", to znaczy, że coś z tą kaskadą jest nie tak. Np.: <table class="thetable pretty" cellspacing="0" cellpadding="2" border="0"> <tbody> <tr> <tr class="evenfeatured" height="18"> <tr class="oddfeatured" height="18"> <tr class="evenfeatured" height="18"> [...] <tr class="oddfeatured" height="18"> <tr class="evenfeatured" height="18"> <tr class="oddfeatured" height="18"> Tabela ma 1000 wierszy, więc jest 1000 razy height="18" zamiast jednej linijki w zewnętrznym css typu: .thetable tr {height: 18px;} Nie dziwota, że się wszystkie listy długo ładują.
×