Jump to content

Amadi

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Amadi

 • Rank
  Nowy
 1. Na dostarczalność maili wiele czynników ma wpływ. Czy masz formularze zapisu na newsletter zabezpieczone recaptcha? Czy wysyłasz maile które Twoi klienci chcą i czytają. Czy jest łatwy jest wypis z subskrypcji? Czy wysyłamy z tych samych domen / IPków newsletery marketingowe jak i maile transakcyjne czyli wszelkiego rodzaju zmiany statusów zamówienia czy wysyłki. No i oczywiscie mega ważna jest jakość IPków firmy hostingowej a z tym bywa różnie - można odziedziczyć jakieś spalone IPiki po poprzedniku. Jeśli pojawiają się problemy z dostarczalnością to może być to sygnał żeby pomyśleć o specialistycznym serwerze SMTP do wysyłek dużej ilości maili. Przy pewnej skali wysyłek to norma. Do maili transakcyjnych polecam Freshmaila gdyż najlepiej dostarcza wiadomosci na polskie i zagraniczne skrzynki i jest najtańszy. Tu masz opisane jak zintegrować shopera z freshem: https://freshmail.pl/integracje-serwer-smtp-shoper. Wysyłka 40 tyś maili kosztuje jakieś 100 zł, więc musisz sobie już sam przekalulowac czy warto zapłacić.
 2. W jaki w miarę prosty sposób można importować adresy do newslettera? Chciałbym zacząć wysyłac mailingi z promocjami. Jak do tego podejść?
 3. Moim zdaniem szkoda tracić czas na darmowe rozwiązania z kilku powodów: - Niektóre darmowe programy wysyłają swoje mailingi do twojej bazy. Tak działa przykładowo Inis. Może są osoby, którym to nie przeszkadza ale ja nie po to buduję w pocie czoła swoją bazę mailingową aby ktoś mi ją spamował. - Nie polcam programów instalowanych na własnych serwerach bo skrzynki pocztowe typu Interia, Gmail, Onet, WP, O2 (ktore są najpopularniejsze) mocno ograniczają wysyłki mailingu. Jak na taki server leci z jednego IP duzo maili to wycinaja wysyłkę i blokują adres IP. Trzeba potem prosić wyjaśniac, mailować a zazwyczaj kończy się na konieczności zmiany IP. I tak w kółko. - Więksi gracze na rynku mają umowy z google, yahoo onet i większymi serwerami pocztowymi które zezwalają im wysyłać WIELKI ilości maili z tego samego IP w ciągu krótkiego czasu. - No i jak coś jest darmowe to w każdej chwili może zostać wyłączone i możesz stracić całą swoją listę adresową. Przechodziłem przez to. Obecnie korzystam z wspomnianego Freshmaila. Trochę kosztuje ale jeśli podchodzisz do mailingu poważnie to jakość warta jest wydanych pieniędzy.
 4. No. Grono.net to niezła wtopa, że nie została przechwycona przez polaków.
 5. A czy Freshmail pozwala sprawdzić kto konkretnie kliknął w linki umieszczone w mailingu?
 6. Domeny .cn od 2009 podlegają znacznym restrykcjom rejestracyjnym, narzuconym przez władze chińskie. Od tamtego czasu rejestracja tych domen przed podmioty zagraniczne była praktycznie niemożliwa. Zgodnie z aktualnymi zasadami, o rejestrację może aplikować wyłącznie firma z siedzibą na terytorium Chin, bądź też firmy zagraniczne posiadające swój oddziałw Chinach. Dodatkowo, aplikacja musi być złożona przez osobę będącą chińskim obywatelem. Cały proces wymaga przesłania wniosku rejestracyjnego w oryginale oraz całej dokumentacji pomocniczej (certyfikat firmy, dokument tożsamości osoby składającej wniosek). Oczywiście rejestracja domen .cn jest możliwa przy użyciu usługi trustee. Polega na tym, iż całą procedurę rejestracji przeprowadza pośrednik, spełniający lokalne wymagania. W tym przypadku jest to firma chińska. Również ten pośrednik wpisywany jest jako abonent domeny, zaś zlecający rejestrację domeny przy pomocy trustee zostaje upoważniony do zarządzania tą domeną. Mimo tych trudności w rejestracj domen rejestr francuskiej domeny ccTLD, opublikował raport dotyczący wzrostu rynku domen w 2012 roku. Niekwestionowanym liderem wzrostu są chińskie domeny .CN, których przyrost roczny osiągnął 113%. Poniżej top 20 Rejestrów ccTLD, które rosły najdynamiczniej w 2012 roku: .cn (Chiny): 113% .ir (Iran): 40% .pt (Portugalia): 28% .co (Kolumbia): 25% .is (Islandia): 22% .ru (Rosja): 18% .me (Czarnogóra): 17% .mx (Meksyk): 16% .cz (Czechy): 15% .fr (Francja): 15% .au (Australia): 14% .ua (Ukraina): 13% .br (Brazylia): 12% .ve (Wenezuela): 12% .ca (Kanada): 12% .lu (Luksemburg): 12% .es (Hiszpania): 11% .sk (Słowacja): 11% .cl (Czile): 10% .be (Belgia): 10%
 7. Amadi

  Pierwsze kroki gigantów

  W sumie to strona Wikipedii nie zmieniła się zbytnio od tego czasu. Stała się tylko bardziej responsywna.
 8. Generalnie aby zarejestrować / przenieść domenę .de abonent lub kontakt administracyjny musi posiadać ważny adres w Niemczech.
×