Jump to content

empireus

Użytkownik
 • Content Count

  1880
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

empireus last won the day on July 2 2019

empireus had the most liked content!

Community Reputation

261 Excellent

About empireus

 • Rank
  Jaskiniowiec
 • Birthday 07/02/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Jurajska jaskinia

Recent Profile Visitors

11325 profile views
 1. empireus

  co.waw.pl

  Moja pierwsza domena jaką sprzedałem to pro.* O ile dobrze pamiętam, poszła chyba za ~70zł ponad dekadę temu. Warszawa to państwo w państwie, więc jak dobrze rozreklamujesz, za stówkę może ktoś weźmie. Jedna uwaga - w tamtych czasach NK i FB dopiero raczkowały,...
 2. Pornografia, pedofilia, hazard, narkotyki, pranie pieniędzy, handel ludźmi, bronią itp to insza sprawa. Nevermind. Rozmawiamy co by mogłoby być gdyby było. Nie mam na myśli żadnych takich skrajnych, tylko serwis typu WikiLeaks na skalę lokalną, aczkolwiek bez chęci gwiazdorzenia jak to czynił Assange. Na razie pytam o konkrety, jak np. Szwajcaria (.ch) chroni abonentów, bo wiele serwisów antyrządowych/nakierowanych na bezpieczeństwo świadczonych usług/TPB działały na tej właśnie końcówce.
 3. To nie na sprzedaż Jako mieszkaniec "kolekcjonuję" sobie takie związane z moim miastem i powiatem Domena e- była w posiadaniu urzędu miasta. domena bez żadnych dodatków miała swoją historię jeszcze w latach 90-ych ub.w. Za dużo by jednak pisać, dlaczego miasto nie jest abonentem...
 4. Na to jest jednak konkretna ustawa i pod tą ustawę podlegają podmioty świadczące usługi hazardowe a nie każde. Jak będą każde, które rząd będzie ustalał sobie dowolnie, wówczas będziemy rozmawiać jak zainteresować ludzi TORem. Na razie nie uciekajmy się tak daleko. Dawno dawno temu był tu na forum podobny temat, ale nie mogę go odnaleźć. Ktoś nawet podawał adres hostingu, bodajże w Singapurze, gdzie można było takowe domeny i hosting zarejestrować.
 5. Do kompletu wpadła e-zawiercie*pl #ezawiercie*pl #wzawierciu*pl
 6. Nie stać mnie Poza tym, w jaki sposób rozwiązałoby to problem? Jest to jakiś sposób, aczkolwiek... chodzi też o to, żeby taka domena nie była blokowana na poziomie rejestru. Z resztą, fałszywe dane, to i trzeba byłoby się posłużyć fałszywą płatnością - nie o to chodzi.
 7. Ukraina?! Na jakiej podstawie tak uważasz? Bo w obecnych czasach zarówno PL jak i UA to takie same wydmuszki podległe jankesom. Przyjrzę się. Dzięki. Chodziło mi jednak o rejestry, które na wniosek prokuratora z Polski uśmiechną się i podetrą się takim pismem.
 8. Lokalsy podlegają pod ICANN?? Bo o ile TLD i nowe twory owszem, to zdaje się rejestry poszczególnych państw są pod jurysdykcją tychże państw? Dupochronu nie można nazwać paranoją, chyba, że jesteś psychiatrą i diagnozujesz na odległość bez znajomości przyczyny i powodu do obaw.
 9. Która domena jest najbezpieczniejsza dla Polaka, "obawiającego się" polskich władz? USA, a więc i końcówki pod jurysdykcją amerykańską .org .info itp odpadają. Jak jest ze szwajcarskimi lub kolumbijskimi domenami? Ew jakieś inne, gdzie nie sięgają macki polskich służb/służb zaprzyjaźnionych z polskimi?
 10. To wina Trumpa! Przyblokował Chińczyków i efekt wszyscy odczuwają A tak serio, to zgadzam się z Kangurem - rynek mobilny zrobił swoje. Coraz częściej też widuję np. kod QR zamiast adresu. Wystarczy zrobić "pstryk" i wczytuje nam się strona, nie zastanawiając się nawet, pod jakim adresem ona się znajduje. FB itp również namieszały. A będzie jeszcze gorzej, bo fb po wykończeniu wizytówek firmowych, for, blogów, serwisów ogłoszeniowych ma zamiar wejść wejść w nowe gałęzie jak np. serwis randkowy.
 11. https://sekurak.pl/literowki-w-domenach-na-procederze-zarobili-przeszlo-100-000-000-pln/
 12. empireus

  Polityka

  Może na tej aż tak tego nie widać, jednak na poprzednich bardziej naoczne jest, jak głosowała Polska i jak głosują Ukraińcy (akcja Wisła). Szkoda. że o tym się nie mówi głośno, tylko wmawia wszem i wobec, że Zachód to są bardziej światli, bo na Zachodzie... G...no prawda, bo tam przesiedlono właśnie tych co wcześniej na Kresach mieszkali, czyli z dalekiego Wschodu. Żeby nie było, np. pan Zbyszek - młodszy kierownik szatni, który ostatnio chciał utrzeć nosa niewykształciuchom z UJ, to opcja krakowska - najgorsza zaraza, niezależnie czy PO czy PiS czy cokolwiek inszego.
×