Skocz do zawartości

tmi

Administrator
 • Zawartość

  2 678
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  62

Ostatnia wygrana tmi w Rankingu w dniu 3 Sierpień

tmi posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

675 Excellent

O tmi

 • Tytuł
  Uzależniony

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  dot pl
 • Zainteresowania
  mam nadzieję na przyszłość

Ostatnie wizyty

19 808 wyświetleń profilu
 1. Właśnie kopanie BCH stało się o 22% bardziej opłacalne niż głównego bloku. Dodatkowo BCH ostatnie 24h ma większy światowy obrót od BTC! Za 150 bloków zmiana trudności na ok -40%. Zobaczymy co się stanie za kilka dni.
 2. Musiałbyś wyeksportować sobie dane tutaj https://blockchair.com/bitcoin-cash/blocks Zobaczyć ile wykopał bloków i przeliczyć przez nagrodę za blok. Tylko domniemanie że miner kopie aby później sprzedać urobek z zyskiem jest nie do końca zasadne bo przecież mógł zamiast kopania kupić BCH gdy było po $200.
 3. Bitcoin Cash wczoraj zrobił 100% przy gigantycznym obrocie. Obecna cena $520 w momencie pisania wpisu. Za trochę ponad 200 bloków BCH spadnie trudność kopania (co 2016 bloków) wg szacunków o ok 40%. Na chwile obecną kopanie BCH jest tylko 4% bardziej opłacalne niż BTC. Zobaczymy wkrótce czy przejdą większe poole z BTC Obecnie 90% mocy BCH ma anonimowy miner i jest to blisko 15% mocy BTC segwit. Gdyby ten miner kopałby BTC zamiast BCH byłby już prawie $4 mln do przodu: http://fork.lol/reward/opportunity
 4. Zakładanie firmy w USA, Delaware

  Ze względu na zmianę umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z dnia 22 marca 2012 między Polską a Cyprem, taka spółka stała się średnio opłacalna.
 5. Ja siedze w BCh ale jak na razie opłacalność do btc nie wrasta zbytnio. Btc pewnie leci na $10k prędzej czy później, troche optymizmu
 6. Bardzo trafnie. Dodam jeszcze, że obecnie nieznany kopacz kopie BCH ze stratą ok $600k/dziennie. Raczej jest to zwolennik BCH bo odpuścił wczoraj aby została obniżona trudność po raz kolejny. Wątpie aby przeciwnicy BCH wydawali taką kwotę a później dopuścili do obniżenia trudności. Nie mniej jednak sytuacja z dwoma blokami jest bardzo ciekawa i tutaj są duże szanse na rewolucję. Wszystko się wyjaśni gdy kopanie BCH będzie bardziej opłacalne niż BTC Segwit - ilu minerów przejdzie na stronę BCH? Wierzę, że pójdą po prostu tam gdzie są większe pieniądze... Czas pokaże.
 7. Zależy co chcesz kupić, do BTC za PLN bitmarket wydaje się być ok.
 8. Warto dodać, że za ok 15 godzin wzrośnie trudność dla BTC o 8%.
 9. ParkingCrew clawback

  Ale te clawbacki to z tego co jest mi wiadomo idą od Google a nie od klientów zeropark itd.
 10. BCH dzisiaj już z $200 na $300. Dynamika na tym krypto jest dosyć spora Zobaczymy co to będzie w przypadku gdy BCH będzie bardziej opłacalny dla minerów niż BTC Segwit.
 11. ParkingCrew clawback

  Podbijam. Clawback na $730. I co zrobisz? Nic nie zrobisz.
 12. Bardzo ciekawy artykuł na temat rozłamu BTC https://medium.com/@shludvigsen/traders-guide-to-bitcoin-cash-bitcoin-segwit-819933694b34 Pozostaje pytanie: czy trudno zaimplementować to dynamiczne określenie trudności BCH w BTC z Segwitem?
 13. Dobrze wypunktowane kwestie które powinny być generalnie podstawą każdej inwestycji Odnośnie analizy technicznej to kiedyś byłem jej zwolennikiem jednak obecnie praktycznie całkowicie przestałem wierzyć w rysowane kreski. Tak jak zostało napisane, można sobie rysować kreski, nakładać filtry itd a wystarczy jedno info które to wszystko po prostu nagle popsuje. W sprawie ogromnych możliwości jeśli chodzi o zyski to niczym się to nie różni od choćby rynku futures - takie same wahania kapitału i również mogą zdarzyć się złote strzały. Jednak dobrze wiemy jaka jest proporcja między osobami zarabiającymi a tymi którzy przegrywają. W krypto wydaje mi się, że największe fortuny się tworzą właśnie u osób które są zaangażowane w: kopalnie, giełde lub w tworzenie nowych coinów. Cała reszta powinna być pod kreską w dłuższym terminie nie mając przewagi. Osobiście jakbym miał teraz inwestować to wydaje mi się, że kupiłbym długoterminowo ten Bitcoin Cash gdy już podaż całkowicie zwali kurs z dwóch względów: 1) każdy z posiadaczy BTC automatycznie uzyskał BCH więc zainteresowanie jest ogromne - waluta jest implementowana od razu od startu na dużej ilości giełd, na forach są robione od razu subfora dotyczące tej waluty itd 2) jest to kontynuacja wizji twórcy BTC. Ostatni fork to stworzenie podziału zwolenników różnych wizji BTC. Co myślicie o tym Bitcoin Cash?
 14. Mam praktycznie identyczne spostrzeżenia jak napisał nadobny. W mojej ocenie to, że kurs czegoś rośnie to nie koniecznie znaczy to że trzeba się za wszelką cenę starać na niego załapać bo to może być bolesne (choćby dot com babble). Ja się dalej zastanawiam nad generalnie wyceną tych kryptowalut. Dlaczego np. Bitcoin Cash jest wyceniany po powiedzmy $300 a nie po $3 czy $30? Nie mam tutaj bezpośredniego punktu odniesienia aby śmiało inwestować większy kapitał i mieć perspektywy na przyszłość. Biorąc pod uwagę że kurs jest sterowany pewnie przez niewielką ilość osób sam czułbym się wtedy jak na zwykłym rynku walutowym - mniej więcej nic nie znaczący plankton. Domeny to trochę inna para kaloszy gdyż można zastosować choćby metodę dochodową bądź porównawczą. Jeśli ktoś wystawia domenę za 6 miesięczne zarobki - to dobra inwestycja. Bez jakiegokolwiek odniesienia wycena mogła by być 10, czy tysiąc razy większa. Bo dlaczego by nie? (porównując do krypto). Podobnie można "czuć grunt" na rynku akcji, ze względu na perspektywy spółki, wycenę p/e etc. Odnośnie rynku domen to nie jest on już sexi ale to nie znaczy, że umarł. Wg mnie wprost przeciwnie. Rynek się skonsolidował i teraz większość domen na handel jest w rękach niewielkiej liczby osób/podmiotów (choćby hugedomains). Ceny sprzedaży są bardzo wysokie mimo że rynek D2D jest bardzo nisko. W mojej ocenie najbardziej racjonalną opcją jest po prostu kupić BTC/ETH w stylu "buy and hold" (z perspektywą na min 5 lat) za kwotę której utrata nie spowodowała by u nas negatywnych emocji. Oczywiście jeśli ktoś ma jakieś ciekawe pomysły to byłoby super gdyby się podzielił na forum. Z najciekawszych pomysłów uważam, że ostatnia możliwość z BCH oraz z tym rejestrem nazw ETH była najlepsza. Pierwszy ze względu na brak ryzyka, a drugi ze względu na bliskie podobieństwo do tego czym się zajmujemy tu na forum obecnie.
 15. To że były tutaj opinię że ktoś Cię nie posłuchał to przecież nic złego - nikt przecież nie przyjmuje wiedzy inwestycyjnej (tym bardziej) bezwarunkowo. Być może przez Twój post ktoś zainteresuje się shortowaniem w krypto i zostanie w przyszłości ekspertem w tej dziedzinie. Ja też daje rady w inwestowaniu w domeny, większość ich nie stosuje ale to nie znaczy że mam przestać dawać rady gdy ktoś mnie o to prosi.
×