Jump to content

szogun

Użytkownik
 • Content Count

  1655
 • Joined

 • Days Won

  40

szogun last won the day on May 5

szogun had the most liked content!

Community Reputation

589 Excellent

About szogun

 • Rank
  Uzależniony

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wrocław

Recent Profile Visitors

18666 profile views
 1. Do zobaczenia pod innym nickiem
 2. Pod biznes w sam raz
 3. Nie wiem czy nazwa tematu oraz jego myśl przewodnia, dokładnie to obrazuje, co miałeś na myśli. Nowe technologie w przyszłości raczej nie zastąpią domen, ponieważ nie widzę technologii, która miałaby zastąpić DNS (choć latają hipotezy, że blockchain może zastąpić DNS) to wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne. Przynajmniej nie do fragmentu naszego życia, w którym jeszcze domeny będą nas interesowały. Niemniej jednak nowe technologie z pewnością mogą przynieść alternatywę dla domen - w końcu już to się dzieje, aplikacje zamiast wpisywania adresu etc... Komercjalizacja takich adresów w aplikacjach, czy też serwisach wew. również już jest, znajomy nawet ostatnio sprzedał za kilka tysięcy dolarów samą nazwę konta na Instagramie. Rynek jest tak duży w porównaniu do naszego krajowego, że pewnie w jakieś prasówce taka sprzedaż by się ukazała, a tam to są grosze :-)
 4. NASK lubi to. Wykreowane własne adresy, oby się jeszcze przedłużały... Więcej czytaj, mniej rejestruj. Powodzenia!
 5. Klasyka, wielu widzi okazje, a nikt nie kupuje. To kto ma kupować, jak wynika z tego, że nawet inwestorzy nie wierzą w domeny? Nie mówię, że domena poszła za wysoko, imo jest to dobra cena, ale takie gadanie przy każdej dosyć normalnej sprzedaży jest dosyć dziwne.
 6. Admin tej strony też popełnił samobójstwo? Warning: require_once(/home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/includes/defines.php): failed to open stream: Permission denied in /home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/index.php on line 37 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/includes/defines.php' (include_path='.:/usr/local/php/p56/lib/php') in /home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/index.php on line 37
 7. Nigdzie nie napisałem, że mubi.pl > ubezpieczenia.pl, ale pod kątem budowania wizerunku oraz marki, szczególnie w tej branży, własna nazwa marki jest konieczna. Zresztą wystarczy sobie zobaczyć, kto znajduje się na pierwszych listach wyszukiwań. Nie da się w tak konkurencyjnej branży budować marki pod taką frazą. Ludzie nawet nie mogliby się doszukać do opinii na temat firmy w Internecie, wpisując w Google "ubezpieczenia opinie", mając na myśli "ubezpieczenia.pl". Zresztą na start mnóstwo trafficu generowanego w reklamach rozchodziłoby się po SERP'ach bo ludzie szukaliby "ubezpieczenia" i by sobie trafiali na rankomaty, axa, link4 itd... Skrajnie niemądre zachowanie to by było. Niemniej jednak posiadanie tej klasy domeny w portfolio firmy ubezpieczeniowej z pewnością byłoby korzystne.
 8. Załóżmy, że wykorzystaliby domenę ubezpieczenia.pl - raczej byłby to strzał w kolano w tej branży. Ciężko byłoby tę firmę odnaleźć po marce w Google z uwagi na bardzo dużą konkurencyjność frazy. Dwa, w branży ubezpieczeniowej często drogą pantoflową rozchodzą się polecenia, o wiele łatwiej idzie zapamiętać i zrozumieć, aby użyć kalkulatora na takim rankomat, niżeli na ubezpieczenia. Zresztą wystarczy sprawdzić jak radzi sobie strona pod w/w domena i jak wygląda jej widoczność w necie. W tej sytuacji, raczej warto postawić na swój brand. Co nie oznacza, że nie warto posiadać takiej domeny w portfolio firmy - clue takie, że dobra domena może wspomóc dobrze prosperujący biznes, a nie na odwrót. Dobre domeny zawsze się obronią bo będą po nie sięgać duże i świadome firmy.
 9. szogun

  Tanix.pl

  Bazyli ma rację - 0 zł albo w cenie sandałów ze wspomnianego lumpeksu, ciężko dokładnie oszacować Jakiś dziwny twór o którym ja nigdy nie słyszałem, Google też nie oprócz kilku firm, które właśnie mają taką zarejestrowaną nazwę.
 10. Najlepiej jakaś domena brandable, może też być to oczywiście generyk, np. lokator.pl (od keyword) byłaby świetna. Choć to bardziej raczej pod wynajmy. Zobacz jak wyglądają SERP'y dla tej tematyki: obido, morizon, otodom...
 11. Nie. Sama domena wybierzmieszkanie.pl byłaby słaba, a co dopiero wybierzdewelopera.pl. Jeśli musisz bronić swojej domeny to wiedz, że coś jest nie tak...
 12. https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:_OpsLo7h7AAJ:https://www.bitmarket.pl/docs.php%3Ffile%3Dprivacy.html+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl Schemat ten sam. Michał zrobił markę, a ktoś wałka. Powiązanie BM z AM wizerunkowo już zostanie na zawsze.
×