Jump to content

szogun

Użytkownik
 • Content Count

  1640
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Everything posted by szogun

 1. To dopiero koncepcja. Steve Jobs też zaczynał w garażu.
 2. W końcu! Tyle lat na to czekałem.
 3. Z tego co pamiętam w Premium nie ma możliwości hurtowej zmiany rekordów DNS.
 4. Jak zajmujesz się domenami to narzędzie Google Trends nie powinno być Ci obce. W załączniku odpowiedź
 5. Biznes Stawki reklamowe w video są o wiele wyższe, a nie żadne "trendy".
 6. Albo Joomla albo dobrze. Jak żyje, nie znam nikogo normalnego kto chciałby rzeźbić w tym CMS - chyba, że w jakieś starej IT firmie. Pomyśl o migracji i popularniejszych, nowszych rozwiązaniach / technologiach to i więcej "normalnych" programistów znajdziesz Odpowiadam bo widziałem, że już szukasz od dłuższego czasu, sorry za OT.
 7. Kurde, ale te URL'e to moglibyście przekierowywać na docelowe adresy... W Google po wpisaniu, np. "Cennik Aftermarket" user trafia na 404... A odkryłem właśnie przypadkowo, chcąc zajrzeć do cennika
 8. Naprawdę to jest nieintuicyjne. Przeważnie po prostu użytkownicy narzekają bo się do czegoś przyzwyczają, ale tutaj mają prawo narzekać bo dla niektórych narzędzie pracy po prostu się zepsuło. Widzę sporo usprawnień i z racji zmiany architektury kodu mnóstwo pracy, ale same doświadczenie, jeśli chodzi o funkcjonalność mam również negatywne. Dla mnie na pierwszy rzut oka to zbyt dużo wyeksponowanych informacji nieprzydatnych i trzeba szukać tych, które faktycznie się używa. Zamówcie jakiś porządny audyt UX i poprawiajcie. Powodzenia.
 9. No to może kolejna bańka na kryptowalutach - zdecentralizowany internet & zdecentralizowane płatności Google najlepiej po prostu jak by usuwało z wyników wyszukiwań strony, które chcą pieniądze za linkowanie to raz dwa się ukróci.
 10. Pewnie Bazyli czeka na konkretną ofertę, w stylu porządnego love story A takie "ochłapy" pieniężne z marszu odrzuca. A tak już koleżeńską radą, może warto @Bazyli ich poinformować: http://lovestory.waw.pl/contacts/ że w posiadaniu poczty biuro@lovestory.pl to nie są.
 11. Masz rację. Wybacz za przeinaczenie. Post już zedytowałem. Miałem na myśli głównie Twoją działalność na YT, która jest prowadzona właśnie w takiej konwencji.
 12. Tak kolego, miliarderzy i milionerzy oglądają filmiki, jak zostać milionerem / miliarderem. Taka grupa docelowa jest łatwa do manipulowania, wystarczy dać marchewkę i będą podążać. Chyba, że myślisz, że bogaci ludzie, chcąc zrozumieć biednych, oglądają na YT filmiki "Dlaczego ludzie są biedni?", w takiej samej konsternacji i zastanowieniu jak "Czy czarne i białe dziury, połączone są tunelem czasoprzestrzennym?".
 13. szogun

  i-robot.pl

  Co Ty, połowa trafficu google idzie do domeny widmo g-oogle.pl
 14. Tak na marginesie, ostatnio mniej skomputeryzowanemu klientowi dluzsza chwilę tłumaczyłem w jaki sposób w przeglądarce Google Chrome wpisać bezposrednio adres witryny bo wyszukiwal bezposrednio z domyślnej opcji "Szukaj w Google". Wydaje mi się, że Google zabrał wielką część ruchu, który wcześniej trafiał na parkingi i z tzw. ruchu direct. Jestem jednak na mobile i nie mam w jaki sposób zweryfikować tej hipotezy, tym bardziej, że nigdy na poważnie nie korzystałem z parkingow, więc nie mam danych. Ale może ktoś potwierdzi
 15. To jak już jesteśmy w dziedzinie muzyki to dla ciekawostki wrzucę ciekawe zjawisko, tj. instrumentalny wydźwięk wykresu bitcoina
 16. Czy ja wiem... Jak ktoś "siedzi" w BTC od ok. 2011 to by raczej powiedział, że normalne. Patrząc przez pryzmat innych "baniek". Sam BTC kiedyś z 1k$ dolców spadł do 100$, LTC z 50$ do poniżej 2$, więc co to jest... Przypuszczam, że jeszcze z rok czeka nas kolejnej stagnacji, spadków i drobnych pułapek, a później znowu ruszy do góry.
 17. Ciekawa nam się dyskusja stworzyła. Jeśli chodzi o zagospodarowanie budżetowe to faktycznie na palcach jednej ręki mogę policzyć, kiedy to odniosło sukces. W dzisiejszych czasach domena to jedynie prestiż + ewentualny ruch direct, który generuje. Najczęściej dobre domeny nie są zagospodarowywane z oczywistego powodu - brak budżetu lub abonent ma ich po prostu za dużo i pół życia musiałby poświęcić na wdrożenie swoich planów. I czeka się na klienta, który ma pomysł, zasoby i budżet. Skromne zagospodarowanie domeny najczęściej nic nie daje, ponieważ jak już ktoś wspomniał wyżej, projektem trzeba zajmować się systematycznie i regularnie, jeżeli chcemy docierać do nowych osób i zwiększać zasięgi. A to kosztuje. Niemniej jednak jest też druga strona medalu o której też trzeba pisać. Zagospodarowanie nie wiąże się tylko i wyłącznie z porażka. Jest tu też wiele osób na forum, które może to potwierdzić i z którymi wwspółpracowałem. Zagospodarowanie może przerodzić się rowniez w dobrze prosperujący biznes. Niemniej jednak do tego trzeba czasu, zasobów, budżetu, cierpliwości i chęci poszerzania wiedzy. A wtedy otrzymywane oferty są niebotycznie wyższe, chociażby przez wartość serwisu, który najczęściej determinują zarobki oraz ruch. A jeśli klient w dalszym ciągu zainteresowany jest sama domena to też ma na uwadze, że musi zapłacić więcej ze względu na serwis. Zresztą wystarczy spojrzeć, za ile sprzedają się serwisy internetowe, chociażby generujące te 1000-2000 zł miesięcznie, a za ile "najlepsze generyki".
 18. DlaGraczy.pl - 9000 brutto Teraz skoro zarabia sobie na PP to nawet szkoda sprzedawać. A gracze na podrzędnych turniejach, więcej zarabiają niż siatkarze za MŚ, więc potencjał jest
 19. No nie wiem. Każdy pewnie bał się rejestrować bo miał w pamięci scenkę przy wybiegu dla lwów.
 20. AI wydaje mi się, że jeszcze nie jest tak rozwinięte, że wyczytuje z głowy, czy user szuka plotek, czy płotek. Dlaczego w tym przypadku Google ma podpowiadać? Sprawdziłem, u mnie nie podpowiada. Plotki są o wiele bardziej popularnym słowem kluczowym, więc promowanie brandu pod ta fraza to byłby lekki strzał w stopę. Aby trafic na stronę docelową przez Google trzeba by było przebić się przez wszystkie pomponiki i kozaczki Oczywiście istnieje szansa, że jakiś tam promil ludzi wpisałby frazę ze znakiem diakrytycznym, ale to z miejsca jest odrzucanie sporej liczby potencjalnych klientow. Już abstrahuje od tego, że w dzisiejszych czasach słowo kluczowe w nazwie domeny ma praktycznie zerowe znaczenie na pozycjonowanie. Jeśli miałbym cokolwiek stawiać na tego typu domenie to jedynie serwis kojarzący się jednoznacznie, czyli plotki. Sam ewentualny pejoratywny wydźwięk nawet w tej tematyce uwazalbym jako zaletę, niżeli wadę.
 21. Koszt 13$ rocznie -> https://en.support.wordpress.com/site-redirect/ Interesuje Cię przekierowanie 301. Zapewne nie masz dostępu do głównego katalogu tej strony, ale pewnie możesz wstawić kod HTML na danej podstronie, a tam możesz zawrzeć przekierowanie 301 na nowy URL. Możesz też płacić 13$ rocznie i przekierowania będą działać, tylko oczywiście pod warunkiem, że blog na serwerze docelowym będzie posiadał tą samą strukturę linków.
 22. Czemu domena w Google miałaby się sama wypromować?
 23. Postawić to jedno, ale tu musi być multum treści, jeśli projekt ma wypalić. Co najmniej kilku copywriterów, codziennie piszących o pierdołach, min 10-15 artykułów dziennie. Domena oczywiście bardzo dobra, ale jak ktoś chce postawić serwis plotkowy i ma zasoby to jak widać, wystarczy zrobić jakiś dziwny twór jak jastrząbpost i też będzie działać. Ciężka domena IMO, co oczywiście nie oznacza, że mało warta.
×