Jump to content

szogun

Użytkownik
 • Content Count

  1663
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

Everything posted by szogun

 1. Nie, nic takiego nie napisałem. Po prostu content, który podlinkowałeś nie jest unikalny, a bazuje ciągle na tym samym artykule. Pisałeś o wywiadach, chciałem poczytać, a zobaczyłem 86 razy powieloną zawartość w różny sposób. Większość odsyła do źródła: https://www.cnbc.com/2019/06/21/self-made-billionaires-the-6-habits-of-massive-wealth-and-success.html Być może reszta serwisów w Wietnamie po prostu zaciąga content z w/w, przez jakiegoś RSS Agregatora, stąd tyle linków. Np. ten content, który podlinkowałeś: https://www.techrum.vn/threads/6-thoi-quen-lam-nen-thanh-cong-cua-21-t-phu-t-than-th-gioi.225284/ Jest 9 razy powielony po spamowskich witrynach: https://www.google.com/search?q="Mỗi+tỷ+phú+tôi+từng+phỏng+vấn+đều"&oq="Mỗi+tỷ+phú+tôi+từng+phỏng+vấn+đều"&aqs=chrome..69i57.640j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Dla mnie to koniec dyskusji w razie czego bo pewnie i tak odbierasz to jako atak a nie było to moim celem, ale nawet nie próbuje wyjaśniać bo raczej nie ma sensu. Życzę szczerze wszystkiego dobrego i miłego wieczoru :-)
 2. Nie chcę dolewać oliwy do ognia bo z pewnością udzieliłeś wiele wywiadów, ale akurat to co podlinkowałeś to artykuły sponsorowane (żeby nie powiedzieć - preclowe), a treści się powtarzają, są po prostu przeredagowywane lub synonimizowane, ale sens i logika jest taka sama.
 3. Nie ma też co przesadzać w drugą stronę - że domena jest warta kilka par bokserek (średnie xxx). Prawdą jest, że żaden producent bokserek nie wybierze domeny bokserki.pl jako domeny głównej na prowadzenie działalności. To byłby strzał w kolano. To samo tyczy się zakładów dziewiarskich, rzadko który opiera się na wyrobie tylko jednego produktu, a jeśli to nawet nie mają strony bo im nie jest potrzebna. Domena jest warta dla KK ok. 2-5k bo i tak niesie ona wartość dla niego jedynie kolekcjonerską i będzie użyte jako przekierowanie. Dla D2D do 1k. Ewentualnie, jeśli ktoś pokusi się na prowadzenie sklepu, typu rajstopy.pl bo uważa, że dobra domena mu pomoże w rozwinięciu sklepu
 4. Mi się podoba. Za ile chciałbyś odsprzedać?
 5. Jednak odebrałeś personalnie. Niepotrzebnie, ponieważ nie taki był zamiar mojej wypowiedzi. O wycenę bym zapytał, jeśli byłbym zainteresowany. Po co miałbym pytać o wycenę, nie będąc zainteresowany? Byłem wstępnie zainteresowany po Twojej informacji o serwisach - i tyle. Przecież i tak nikt nie kupi serwisów bez ich wcześniejszej weryfikacji, w żaden sposób raczej nie popsułem zainteresowania Twoimi domenami. Odnośnie Twojej wypowiedzi - nagłówek H1 na stronie głównej, czy też kategorii często się nie używa z uwagi na duplikacje. Na przykład, w kategorii finanse, duplikujesz sobie H1, kiedy indeksujesz z paginacją. Nam H1 na stronie głównej jest niepotrzebne, ponieważ nie jest zoptymalizowana pod żaden keyword, a marketing internetowy w H1 mamy na innej podstronie. Jeśli chodzi o wp-login.php, naprawdę nie zależy mi na kilka MB transferu w skali roku, skoro jest nielimitowany, tym bardziej, kiedy bot jest odcinany po trzech nieudanych zapytaniach. Ciężko nazwać mechanizmami elementy, które wprowadza się w kilka sekund. Poproszę o dalszą analizę, chętnie się nauczę czegoś nowego I mówię całkiem poważnie! PS. Możesz też wskazówki optymalizacyjne, które zalecasz od razu wysłać do microsoftu: https://news.microsoft.com/wp-login.php
 6. Źle odbierasz moją wypowiedź - po prostu chciałem pomóc niektórym użytkownikom i zaoszczędzić ich czas jak też w/w napisałem a argumentacji. Domeny ze zdjęcia trzeba wypisać, sprawdzić w narzędziu, sprawdzić artykuły etc - ja już to zrobiłem. Po prostu zainteresowałeś mnie ciekawostką W żaden sposób nie umniejszam wartości domen, ponieważ rynek jest wielki, trudny i bogaty - z pewnością ktoś będzie zainteresowanymi tymi domenami. Dalej tematu nie będę kontynuował o art, optymalizacji, aby nie robić niezamierzonej złej reklamy (przedmiotem tematu nie są serwisy, tylko domeny), czy też dalszego OT.
 7. Nie są. Artykuły są słabej jakości i źle zoptymalizowane, choć na tych treściach więcej i tak nie da się wyciągnąć. I nie piszę to po to, aby wtrącić bezsensownie swoje trzy grosze, tylko jako potencjalny zainteresowany sprawdziłem domenie po domenie i być może komuś zaoszczędzę czas. Nie zarzucam oczywiście Tobie wprowadzania użytkowników w błąd, ponieważ ogłoszenie jest w dziale domen, a nie serwisów - być może taką informacje od kogoś dostałeś i myślisz, że tak jest.
 8. Bez zagospodarowania według mnie 0 zł.
 9. No aż dziwnie, że ani Nazwa.pl ani Home.pl nie lobbuje tego pomysłu. Aż z ciekawości wszedłem na Nazwa.pl, koszt przedłużenia fajnie wygląda w cenniku - 10zł / mc https://nimb.ws/oqe7nG
 10. Mogę wysłać Ci w wolnej chwili. Podaj dane do paczkomatu w prywatnej wiadomości (nr. tel, e-mail i dane paczkomatu). Kiedyś może będzie okazja to piwo postawisz
 11. Pozycjonowanie to zbiór wiedzy z wielu dziedzin, trudno byłoby zawrzeć wszystkie informacje w jednej książce, ale możesz spróbować od SEO Playbook Sławomira Czajkowskiego.
 12. szogun

  pożyczka.pl

  Nie ma się co oszukiwać. Jest to bezużyteczna domena pod względem praktycznym bez nIDN - dla kolekcjonera lub hobbisty. Dobra dla zaplecza (choć historii 0, więc budowa od nowa) lub też case'a (np. czy generyk wzbudza zaufanie wśród użytkowników i tego jak wygląda współczynnik konwersji dla leadów na takiej domenie).
 13. Czyli, co zrobić, aby opcja na domenę sąsiadowi się nie zrealizowała Żart.
 14. Do zobaczenia pod innym nickiem
 15. Pod biznes w sam raz
 16. Nie wiem czy nazwa tematu oraz jego myśl przewodnia, dokładnie to obrazuje, co miałeś na myśli. Nowe technologie w przyszłości raczej nie zastąpią domen, ponieważ nie widzę technologii, która miałaby zastąpić DNS (choć latają hipotezy, że blockchain może zastąpić DNS) to wydaje mi się to raczej mało prawdopodobne. Przynajmniej nie do fragmentu naszego życia, w którym jeszcze domeny będą nas interesowały. Niemniej jednak nowe technologie z pewnością mogą przynieść alternatywę dla domen - w końcu już to się dzieje, aplikacje zamiast wpisywania adresu etc... Komercjalizacja takich adresów w aplikacjach, czy też serwisach wew. również już jest, znajomy nawet ostatnio sprzedał za kilka tysięcy dolarów samą nazwę konta na Instagramie. Rynek jest tak duży w porównaniu do naszego krajowego, że pewnie w jakieś prasówce taka sprzedaż by się ukazała, a tam to są grosze :-)
 17. NASK lubi to. Wykreowane własne adresy, oby się jeszcze przedłużały... Więcej czytaj, mniej rejestruj. Powodzenia!
 18. Klasyka, wielu widzi okazje, a nikt nie kupuje. To kto ma kupować, jak wynika z tego, że nawet inwestorzy nie wierzą w domeny? Nie mówię, że domena poszła za wysoko, imo jest to dobra cena, ale takie gadanie przy każdej dosyć normalnej sprzedaży jest dosyć dziwne.
 19. Admin tej strony też popełnił samobójstwo? Warning: require_once(/home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/includes/defines.php): failed to open stream: Permission denied in /home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/index.php on line 37 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/includes/defines.php' (include_path='.:/usr/local/php/p56/lib/php') in /home/debbata/domains/debata.olsztyn.pl/public_html/index.php on line 37
 20. Nigdzie nie napisałem, że mubi.pl > ubezpieczenia.pl, ale pod kątem budowania wizerunku oraz marki, szczególnie w tej branży, własna nazwa marki jest konieczna. Zresztą wystarczy sobie zobaczyć, kto znajduje się na pierwszych listach wyszukiwań. Nie da się w tak konkurencyjnej branży budować marki pod taką frazą. Ludzie nawet nie mogliby się doszukać do opinii na temat firmy w Internecie, wpisując w Google "ubezpieczenia opinie", mając na myśli "ubezpieczenia.pl". Zresztą na start mnóstwo trafficu generowanego w reklamach rozchodziłoby się po SERP'ach bo ludzie szukaliby "ubezpieczenia" i by sobie trafiali na rankomaty, axa, link4 itd... Skrajnie niemądre zachowanie to by było. Niemniej jednak posiadanie tej klasy domeny w portfolio firmy ubezpieczeniowej z pewnością byłoby korzystne.
 21. Załóżmy, że wykorzystaliby domenę ubezpieczenia.pl - raczej byłby to strzał w kolano w tej branży. Ciężko byłoby tę firmę odnaleźć po marce w Google z uwagi na bardzo dużą konkurencyjność frazy. Dwa, w branży ubezpieczeniowej często drogą pantoflową rozchodzą się polecenia, o wiele łatwiej idzie zapamiętać i zrozumieć, aby użyć kalkulatora na takim rankomat, niżeli na ubezpieczenia. Zresztą wystarczy sprawdzić jak radzi sobie strona pod w/w domena i jak wygląda jej widoczność w necie. W tej sytuacji, raczej warto postawić na swój brand. Co nie oznacza, że nie warto posiadać takiej domeny w portfolio firmy - clue takie, że dobra domena może wspomóc dobrze prosperujący biznes, a nie na odwrót. Dobre domeny zawsze się obronią bo będą po nie sięgać duże i świadome firmy.
 22. szogun

  Tanix.pl

  Bazyli ma rację - 0 zł albo w cenie sandałów ze wspomnianego lumpeksu, ciężko dokładnie oszacować Jakiś dziwny twór o którym ja nigdy nie słyszałem, Google też nie oprócz kilku firm, które właśnie mają taką zarejestrowaną nazwę.
×