Skocz do zawartości

Option

Użytkownik
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Option w Rankingu w dniu 30 Marzec

Option posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

5 Neutral

O Option

 • Tytuł
  Nowy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nic mi się nie pomyliło, pytania dotyczą domen w kwestii, o której napisał Lateralus. Chciałem zapytać czy w związku z tym, że domena jest usługą to tak samo jak w przypadku przykładu z hydraulikiem (zamawianie i świadczenie tej samej usługi) można przełożyć w temacie domen. Czy zakup usługi (domeny) i sprzedaż usługi (domeny) jest ze sobą powiązana czy możemy to traktować jako dwie nie związane ze sobą usługi. Patrząc na nie przez pryzmat podatkowy.
 2. I jeszcze jedno pytanie. Jeśli kupiłem od kogoś jakąś usługę i potem wykonuję taką samą usługę, na rzecz innej osoby, pobieram wynagrodzenie. To w jakiś sposób te dwie usługi da się porównać pod względem podatkowym? W przypadku pośrednictwa usług taka zależność już jest zlecam usługę hydraulikowi i fliziarzowi a kasuję klienta za aranżację łazienki.
 3. Czy dobrze rozumiem powyższą wypowiedź? Jeśli nie muszę posiadać faktury zakupu na usługę (domenę) to sprzedaż jej nie jest w żaden sposób uwarunkowana jej zakupem? Przykłady i pytania: 1) Kupiłem usługę (domenę) za 100 zł - nie księguję tego zakupu - czy w związku z tym mogę ją sprzedać za 10 zl (wystawiając fakturę na taką kwotę)? Z punktu widzenia handlu towarem taka sytuacja jest co najmniej podejrzana z tego co napisał Lateralus w przypadku domen nie byłoby to problemem z punktu widzenia podatkowego. 2) Kupiłem usługę (domenę) za 100 zł - i ją zaksięgowałem zgodnie z fakturą - czy w związku z tym sprzedaż jej musi już nawiązywać kwotowo do zakupu? czyli jeśli domena y.pl została zakupiona za 100 zł to sprzedaż powinna być za ponad 100 zł? 3) Nie wiem czy to ma przełożenie na domeny ale... Tani hydraulik Drogi hydraulik Obaj wykonują przetykanie rur. Tani hydraulik wykonuje swoją usługę za 50 zł za godzinę Drogi hydraulik bierze 100 zł za godzinę Tani hydraulik zleca usługę przetkania rur u siebie w domu Drogiemu hydraulikowi, płaci 100 zł i taką otrzymuję fakturę. Tani hydraulik wykonuje tą samą usługę u klienta za 50 zl i wystawia fakturę na taką kwotę. Moim zdaniem z punktu widzenia podatkowego wszystko jest w porządku. Czy takie samo podejście można stosować w przypadku domen?, które także są usługą?
×