Jump to content

Kisialala

Użytkownik
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Kisialala

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzień dobry. Moja znajoma prowadzi firmę związaną z branżą kosmetyczną. Chce zmienić nazwę swojej firmy. Wie już pod jaką nazwą chce funkcjonować. Domena pasująca do tej nazwy jest już używana przez inną firmę z branży kosmetycznej. Strona nie działa, we WHOIS ma odpięte DNSy i wygasa za 28 dni. Na chwilę obecną nadal widnieje na facebooku na ich fanpage jako strona www. I teraz pytanie jest takie czy można zlecić przechwycenie tej domeny i czy w razie powodzenia ta firma nie będzie chciała jakiegoś odszkodowania w kwestii nieuczciwej konkurencji? Obie firmy są oddalone od siebie o około 140km, odbijanie klientów nie wchodzi w grę. Czy to jest legalne? Jeśli tak to dlaczego? Uznałem, że Wasze forum będzie najlepsze dla takiego pytania. Pozdrawiam!
 2. Dziękuję za odpowiedź. Tę fakturę wystawiam Aftermarketowi czy kupcowi? Pytam dlatego, że podobno kupiec może z AM pobrać fakturę VAT. Jaki PKD macie wprowadzony do działalności pod sprzedaż domen?
 3. Cześć. Przeszukałem cały internet w odpowiedzi na pytanie, ale wszędzie była mowa o VAT, lub o sprzedaży domen jako osoba prywatna. Posiadam firmę bez VAT. Nie posiadam NIP EU tylko krajowy. W jaki sposób będę się rozliczał ze sprzedanej domeny? W panelu after market mam zaznaczone pole, że nie jestem płatnikiem VATu. Kupujący pobiera od after market fakturę VAT a ja wystawiam after marketowi fakturę bez VAT za sprzedaż? Nie mam pojęcia jak takie rozliczenie będzie wyglądać. Moja księgowa nie miała styczności z handlem domenami dlatego pytam tutaj bo najłatwiej będzie dowiedzieć się tego od osób, które mają firmę na takich samych zasadach, jak ja. Z góry dziękuję za odpowiedź.
×