Skocz do zawartości

abc

Użytkownik
 • Zawartość

  409
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana abc w Rankingu w dniu 8 Luty 2014

abc posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

43 Excellent

O abc

 • Tytuł
  Dyskutant

Ostatnie wizyty

4692 wyświetleń profilu
 1. Ale mogliby je usunąć z "INTERESUJĄCE AUKCJE" na stronie głównej...
 2. abc

  maile z dns.pl - awaria w NASK?

  Dziś skontaktowałem się z NASK, to mnie poinformowali, że nie udzielą mi żadnej odpowiedzi, bo nie rozmawiają z klientami indywidualnymi i że jest to sprawa rejestratora (mimo, że przecież wiadomo, że maile wysyłane są z ich serwera...). Powiedzieli, że najwyżej mogę podać szczegółowe dane to złożą skargę na rejestratora... no to podziękowałem, bo nie chcę przecież składać żadnej skargi. To mnie odesłali z powrotem do rejestratora. Jedyne co udało mi się wyprosić to mail ze słowem "TEST" na mój adres z info@dns.pl. Doszedł. Ale to przecież o niczym nie świadczy, bo zapewne automat@dns.pl ma inny serwer wychodzący...
 3. abc

  maile z dns.pl - awaria w NASK?

  Dzieki za informacje. Niestety, do mnie nadal zadne maile z dns.pl nie dochodza... Ponawianie wiadomosci "transferowych" tez na nic. Nie dochodza nawet maile o zmianie abonenta. Po prostu nagle zero maili systemowych z NASK.
 4. Czy dochodza do Was w tej chwili (w dniu dzisiejszym) maile z dns.pl? Np. te z linkami po zleceniu transferu lub te potwierdzajace rejestracje domeny/opcji? Pytam, poniewaz do mnie nie dochodza na zaden adres e-mail.
 5. Naprawdę jest tak źle? Jak czytam takie opinie to przecieram oczy i zastanawiam się, czy aby wszyscy działamy na tym samym rynku domen. Z roku na rok rynek (wtórny) systematycznie się rozwija, jest coraz więcej zapytań o domeny, więcej transakcji, większe sprzedaże. Tyle tylko, że nie wszystko jest podane na tacy. Z resztą, gdyby było tak tragicznie pewnie nikt z nas nie zajmowałby się już domenami. Jedyne chyba co nie jest "cacy" to ceny przedłużeń domen.
 6. Witam, Chciałbym zapytać użytkowników di.pl jak księgujecie tzw. "bonus" w Aftermarket.pl, czyli środki na saldzie konta naliczone z tytułu nieopłaconej przez kupującego transakcji kupna domeny po wcześniejszym złożeniu przez niego oferty, którą zaakceptowałem. Jak mniemam, "bonus" zasila saldo konta jest po tym jak kupujący w celu odblokowania konta pokryje naliczoną mu "opłatę karną", prawda? Jak opisujecie taką pozycję na fakturze VAT? Pytam, ponieważ pierwszy raz spotkałem się z takim "bonusem". Z góry dziękuję, abc
 7. abc

  Pytania dotyczące serwisu

  Żeby nie było wątpliwości, chciałem sprostować powyższe. Przede wszystkim wierzę w uczciwość Premium.pl i pb. I pisząc to nie chciałem sugerować "teorii spiskowych" w stylu, że niby ktoś z Premium.pl potajemnie sprzedał przechwyconą domenę i utarł nosa innym licytującym. Zdecydowanie nie! Miałem na myśli tylko, że trudno sobie wyobrazić błąd systemu, który powoduje nagłe i samoistne (automatyczne) pojawienie się dostępności opcji Kup Teraz tylko na jednej aukcji spośród wszystkich aukcji domen przechwyconych. I tak właśnie powinienem wcześniej to ująć.
 8. abc

  Pytania dotyczące serwisu

  Dzięki, teraz wszystko jasne.
 9. abc

  Pytania dotyczące serwisu

  Mnie na przykład jako uczestnika aukcji interesują fakty i argumenty w tej sprawie. Gdyby faktycznie po uruchomieniu aukcji wszyscy widzieli opcję "Kup Teraz" i nie skorzystali - ok, wtedy mogliby żałować, ale mogliby mieć pretensje wyłącznie do siebie.
 10. abc

  Pytania dotyczące serwisu

  Uważasz, że ta cała historia z "Kup Teraz" brzmi prawdopodobnie?
 11. abc

  Pytania dotyczące serwisu

  I niby na kilka przechwyconych dziś przez Premium.pl domen, akurat ta w cudowny sposób, "przez jakiś błąd" i jakiś czas po rozpoczęciu aukcji dostała nagle opcji "Kup Teraz"? No ludzie, jakie są szanse na taki "błąd systemu"... EDIT: Poza tym, domena nie została jeszcze przekazana, więc Premium.pl powinno stanąć na wysokości zadania i przywrócić aukcję.
 12. abc

  las*com*pl

  Pytanie raczej brzmi: dlaczego wszystkie Twoje sprzedaże są za 7400 PLN brutto
 13. abc

  Pytania dotyczące serwisu

  Z całym szacunkiem, widziałem aukcję przechwyconej domeny bizneslink.pl i nie było tam opcji "Kup Teraz", na stronie nie było też żadnej innej informacji na temat ceny, oprócz aktualnie złożonych ofert przez użytkowników, którzy dodali domenę do przechwycenia.
 14. abc

  Ceny opcji

  Rynek dojrzał już chyba do tego, aby na każdej giełdzie domen można było wystawić opcję na sprzedaż - nie tylko na aukcji, ale w takim samym trybie jak każdą domenę internetową, czyli po prostu jako stała oferta, np. z ceną Kup Teraz, czy polem "Zaproponuj" i z możliwością negocjacji ceny opcji, której zakupem jesteśmy zainteresowani. Dopóki za tym segmentem rynku nie płynęły konkretne pieniądze, nie był przez wszystkich graczy przechwytujących traktowany na równi z domenami, tak na poważnie. Kwoty za jakie ostatnio sprzedają się opcje mogą świadczyć o tym, że nawet jeśli rynek opcji pozostanie wyłącznie nastawiony na inwestorów i domainerów - to i tak jest o co powalczyć, bo może to być całkiem "tłusty" kawałek z tortu, który jest do podziału . Byłoby też świetnie, gdyby Premium.pl włączyło się do przechwytywania opcji.
 15. Najgorsze jest to, że jak już zgłaszam coś takiego jako klient do Aftermarket.pl to sugerują, że to wina łącza internetowego, z którego korzystam... A jak widać po Waszych wypowiedziach, to nie jest jednostkowy przypadek. Podobnie jak novitz widziałem taki desynchr serwera Aftermarket.pl w ostatnich minutach aukcji, że aukcja została zakończona, na stronie widnieje informacja, że wygrałem aukcję, więc odświeżam raz, drugi... cały czas to samo: Gratulujemy, wygrałeś aukcję. Po czym za chwilę okazuje się, że aukcja trwa dalej i ktoś złożył nową ofertę. W drugim przypadku, przez dobre 5-6 minut na Aftermarket.pl trwała sytuacja, w której na stronie aukcji była informacja, że "Twoja oferta jest w tej chwili najwyższa", a tymczasem na maila przychodziła wiadomość "Twoja oferta w aukcji została przebita", więc odświeżam kilka razy stronę aukcji, a tam nadal - "Twoja oferta jest w tej chwili najwyższa". No więc już sam nie wiem, ale na wszelki wypadek próbuję złożyć wyższą ofertę i podnieść maksimum na aukcji... nie da się. Zatwierdzam wysokość złożonej oferty, strona przeładowuje się... i przeładowuje się... i tak bez końca. Co ciekawe, inne strony Aftermarket.pl w tym czasie otwierają się bez problemu, czyli nie jest to jakiś ogólny, globalny pad serwera. Może zatem zgłaszajmy wszyscy takie przypadki do Aftermarket.pl, bo może np. ktoś wziął się na sposób i próbuje wygrywać aukcje jakiegoś rodzaju DDOS'em lub innym atakiem na serwis?
×