Skocz do zawartości

xpert17

Użytkownik
 • Zawartość

  173
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana xpert17 w Rankingu w dniu 28 Październik 2016

xpert17 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

52 Excellent

O xpert17

 • Tytuł
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.six.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Pytanie o authinfo

  masz rację
 2. Pytanie o authinfo

  Tak naprawdę kod authinfo sam z siebie się nie zmienia po transferze. Po prostu to nowy rejestrator go zmienia, tak samo jak zmienia identyfikator użytkownika na własny.
 3. Gdzie sprawdzić ostatnio zarejestrowane domeny

  Nigdzie nie są publikowane same "rejestracje" domen i żaden system nie jest w stanie wyciągnąć tego z WHOIS. Co innego, jeśli firma rejestrująca domenę od razu po rejestracji domeny podpina ją pod jakąś wizytówkę, parking albo komunikat typu "ta domena została zarejestrowana na serwerach .....". Wtedy bardzo szybko któryś automat indeksujący na nią wlezie.
 4. Tak się kończy cebulactwo, żeby zaoszczędzić 10 zł za rejestrację domeny. "Domena za darmo", ha ha.
 5. drobna różnica między http://centrumwiedzy.org/ a http://centrumwiedzy.org.pl/
 6. Przechwycenie opcji na wygasającej domenie

  OK, faktycznie, kiedy mija czas ważności opcji, a domena, na którą założona jest opcja, znajduje się w stanie BLOCKED lub DELETE_BLOCKED, to opcja zamiast zostać usunięta, uzyskuje status PENDING (opcja w takim stanie nie może już zostać przedłużona i bezpowrotnie zniknie w momencie gdyby domena została jednak odnowiona). Jeśli domena ostatecznie spadnie, to opcja ze statusem PENDING mimo wszystko się zrealizuje. To w sumie nie do końca zmarnowałem 120 zł, bo nie miałem pewności czy tych domen ktoś jednak nie przedłuży.
 7. Przechwycenie opcji na wygasającej domenie

  aż muszę to sprawdzić, bo to by znaczyło że jestem ze 120 zł do tyłu :-(
 8. Przechwycenie opcji na wygasającej domenie

  A tu wydaje mi się że niekoniecznie? Opcja wygaśnie wtedy kiedy powinna, jeśli wygaśnie zanim wygaśnie domena, to smuteczek dla właściciela opcji. Oczywiście właściciel opcji może ją przedłużyć (wygasająca domena w tym nie przeszkadza). Przynajmniej tak całe życie myślałem, jeśli byłem w błędzie to chętnie zostanę uświadomiony.
 9. Przechwycenie opcji na wygasającej domenie

  Technicznie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak "przechwycenie" opcji. Przechwycenie czegokolwiek to po prostu szybka ponowna rejestracja. Opcji na domenę w trakcie wygasania założyć nie można.
 10. Zmiana czasu publikacji listy domen wygasających

  Coś jest na rzeczy, bo dzisiaj nie opublikowano w ogóle.
 11. Raport NASK za drugi kwartał 2015 r.

  Wiem co to za domena :-) Ja ją mam (dla jaj oczywiście).
 12. Zamykaja DMOZ

  Z tej dyskusji: https://www.resource-zone.com/forum/t/closed.53414/ wynika, że raczej zostanie wyłączony całkowicie.
 13. Anonimowa rejestracja/transfer domeny .pl

  W jakim sensie "anonimowy"?
 14. Do cesji domeny (zmiany abonenta) authcode jest całkowicie zbędny.
 15. Wydaje mi się, że to nie transfer został "odrzucony", tylko transfer w ogóle nie został zainicjowany ze strony "nowego" rejestratora. Z technicznego punktu widzenia procedura transferu wygląda tak: 1. Nowy Rejestrator u siebie inicjuje transfer (komenda EPP "domain:transfer"). Parametrem komendy (oprócz nazwy domeny oczywiście) jest wyłącznie authcode [lub zamiast authcode: identyfikator kontaktu wraz z informacjami autoryzującymi kontakt, ale to nie ma znaczenia dla wywodu]. 2. System NASK wysyła e-mail do abonenta domeny zawierający link do potwierdzenia transferu. 3. Po kliknięciu w link, transfer domeny został dokonany. Abonent domeny w trakcie całego procesu nie zmienia się! (ani nameservery). Zmienia się wyłącznie rejestrator domeny. Oczywiście zazwyczaj natychmiast po dokonaniu transferu, nowy rejestrator dokonuje zmiany abonenta na "własny" identyfikator (no i zmiany authcode na jakiś nowy). Tu właśnie jest ten moment kiedy rejestrator powinien porównać dane abonenta w "starym" identyfikatorze (pochodzącym od poprzedniego rejestratora) z danymi które dostarczył mu jego klient. Jeśli się różnią, nie powinien zmieniać abonenta bez procedury cesji. Oczywiście logiczniej jest sprawdzić jeszcze przed zainicjowaniem transferu, czy te dane są rzeczywiście zbieżne i można to zrobić nawet na "cudzym" abonencie znając roid jego domeny oraz jej authcode. W przypadku rozbieżności można odmówić klientowi zainicjowania transferu. W ten sposób rejestratorzy zabezpieczają się przed złamaniem umowy partnerskiej z NASK i karami umownymi.
×