Jump to content

xpert17

Użytkownik
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

xpert17 last won the day on December 18 2017

xpert17 had the most liked content!

Community Reputation

85 Excellent

About xpert17

 • Rank
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.six.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

4421 profile views
 1. Rzeczywiście, źle podsłuchałem w toalecie, chodziło o rezerwacje.
 2. NASK chce "uprościć cykl życia domeny i przybliżyć go do modelu znanego z innych rejestrów np. .com, .eu".
 3. Formalnie nie ma czegoś takiego jak "przechwycenie domeny". Dziękuję bardzo, można się rozejść. P.S. Nawet opcja daje jedynie pierwszeństwo do _zarejestrowania_ domeny (nie ma obowiązku z tego skorzystać).
 4. ale co "nieprawda", skoro sam wkleiłeś link potwierdzający, że to co napisałem to prawda?
 5. Nie ma to najmniejszego znaczenia w przypadku domen .pl ponieważ jesteś tylko ich abonentem, a domeny "trzyma" NASK. Jak otrzyma pismo od komornika lub Ministerstwa Obrony Narodowej, to z Tobą umowę rozwiąże.
 6. https://www.dns.pl/cykl_zycia_domeny_pl
 7. zielononozki.pl zapraszam na aukcję: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2311690
 8. to może do kompletu 00950.warszawa.pl
 9. Każdy przedsiębiorca sam decyduje, jakie wydatki chce zaliczyć sobie do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli ma taki kaprys, może nie księgować żadnych kosztów, jego sprawa, będzie płacił wyższe podatki. Domeny nie są środkami trwałymi, nie prowadzi się dla nich gospodarki magazynowej, ba, w ogóle ich nie "kupujesz" ani nie "sprzedajesz" (co wyjaśniono dokładnie powyżej), więc nikogo nie obchodzi, że zarejestrowałeś sobie na siebie 10 domen, a wystawiłeś klientowi fakturę za rejestrację 30 domen. Jeśli tylko uczciwie płacisz podatki od tych faktur, które wystawiasz. I jeśli usługa rzeczywiście miała miejsce.
 10. No i dokonało się...
 11. W dniu 3 kwietnia 2018 NASK usunie nazwy domen zgodnie z wcześniej przesłanymi Abonentom wypowiedzeniami. Jak na razie zabrali domeny od registra ra i teraz bezpośrednio zarządza nimi NASK (chociaż DNSy wciąż zostały dotychczasowe).
 12. Myślę, że dla "służb" w większości wypadków bardzo mało interesujące jest kto zarejestrował domenę - czyli usługę zamieniającą ciąg znaków na adres IP. Przecież można łatwo to zrobić podając dość dowolne dane. Bardziej interesujące jest dla nich kto stoi za jakimś serwerem udostępniającym interesujące ich treści albo kto te treści na nim umieszcza - a dojście do tego nie jest dla nich specjalnym problemem, jeśli mówimy o usłudze dostępnej normalnie publicznie.
 13. AM nie ma tu nic do rzeczy, domeny rejestruje NASK i NASK prowadzi rejestr WHOIS domeny .pl AM jest tylko pośrednikiem/hurtownikiem
 14. Nawet to nie musi być żadna ustawa. Wystarczy, że ktoś z rządu napisze albo zadzwoni do dyrektora NASK i tyle.
 15. Adres http://macierewicz-zabiera-domeny.mil.pl stał się w sumie nieaktualny... A może Błaszczak odda to co Macierewicz zabrał?
×