Skocz do zawartości

xpert17

Użytkownik
 • Zawartość

  185
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana xpert17 w Rankingu w dniu 22 Sierpień

xpert17 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

65 Excellent

O xpert17

 • Tytuł
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.six.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

3 918 wyświetleń profilu
 1. MON przejmuje domeny

  Tak tylko gwoli ścisłości - lokatorowi w wynajmowanym mieszkaniu - dopóki płaci czynsz i nie demoluje lokalu - nie można wymówić umowy najmu kiedy tylko się właścicielowi zachce (art. 11 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego). NASK ma znacznie lepiej niż kamienicznik, bo może każdą domenę zabrać abonentowi bez podawania powodu. Tak już jest i nic na to nie poradzimy. Inna jednak jest sytuacja, gdy NASK robi to sam z siebie (czego nie robi, bo nie jest taki głupi), a inna gdy przychodzi polityk i mówi, że zabiera taką a taką domenę funkcjonalną, bo mu się ona podoba.
 2. MON przejmuje domeny

  Tak czy siak, gov.pl zawsze miała inny status i nie była dostępna do rejestracji dla każdego. I to jasno wynikało z regulaminu (obecnie NASKowego, a kiedyś, jak słusznie przypominasz, PANowego). Natomiast com.pl, net.pl, mil.pl, org.pl, info.pl czy biz.pl były dostępne do rejestracji dla wszystkich bez żadnych wymogów i bez wspominania o ich jakimkolwiek rzekomym "konkretnym przeznaczeniu". Stąd strony typu np. nomad.mil.pl czy romar.mil.pl Z czego w ogóle wynikało, że podmioty związane z obronnością rejestrowały sobie nazwy w tej właśnie domenie, a nie .gov.pl czy bezpośrednio .pl? Z ich własnego widzimisię co najwyżej. Teraz ministrowi "spodobała" się ta domena, pewnie przez analogię z amerykańską .mil i ją sobie przejmuje. Ogólnie to spoko. Gorzej jak np. Streżyńskiej przyjdzie ochota na net.pl a Glińskiemu na org.pl
 3. MON przejmuje domeny

  Jakie jest "konkretne przeznaczenie" domeny funkcjonalnej (nie subdomeny!) .mil.pl ? Nie znalazłem w regulaminie NASK żadnych informacji o "konkretnych przeznaczeniach" domen .mil.pl edu.pl org.pl gmina.pl - po prostu są takie domeny, kto chce to je rejestruje w dowolnym wymyślonym przez siebie celu. Oczywiście NASK może umowę na każdą domenę wypowiedzieć z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej. Tak samo może tego dokonać odnośnie domen .pl, jak i .mil.pl com.pl czy net.pl Wyjątkiem (do tej pory) była domena funkcjonalna gov.pl, na którą NASK ma oddzielny regulamin.
 4. MON przejmuje domeny

  Rejestracja domen .hu jest dostępna tylko dla podmiotów z kraju Unii Europejskiej. Rejestracja domeny .hu trwa ok. 2 tygodni. Po otrzymaniu zlecenia rejestracji, rejestr umieszcza domenę na publicznej liście domen oczekujących na rejestrację. W przypadku braku sprzeciwu innych podmiotów odnośnie wnioskowanej nazwy domena jest automatycznie rejestrowana. Serwery DNS, na które ma być wydelegowana domena .hu muszą być odpowiednio skonfigurowane. Sprawdzany jest m. in. rekord SOA, MX oraz istnienie skrzynki pocztowej postmaster. Rejestracja domen .by - nazwa nie może zawierać słów i zwrotów niezgodnych ze standardami moralnymi i etycznymi, propagujących nienawiść lub wrogość międzynarodową lub jakiekolwiek inne czynności zabronione przez prawo Republiki Białoruś.
 5. Zrealizowane opcje

  To jest domena z bardzo dobrą historią, od dawna miałem na nią chrapkę (ba, musiałem się bardzo starać, żeby przejąć wygasającą opcję, czyli ktoś inny wcześniej też miał co do niej plany). Oczywiście, że mam na nią kilka pomysłów, inaczej bym nie zakładał opcji :-)
 6. Zrealizowane opcje

  zmienprawo.pl
 7. kwiaty.lodz.pl kwiatylodz.pl

  Ponownie zapraszam do licytacji: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2210506
 8. Geniusze z urzędu

  Właściwie to teraz doczytałem, że oni pytali o koszt rejestracji domeny "www.cośtamcośtam.pl". Czyli śmiało można "cośtamcośtam.pl" zarejestrować, a urzędowi delegować jedynie "www" :-)
 9. Geniusze z urzędu

  Tak, podejrzewam, że wybrali z listy https://www.dns.pl/porozumienie/partner.html firmę z tego samego miasta. Dzwonili też na numer telefonu, który mam podany tylko tam. Na razie założyłem na tę domenę rezerwację na 14 dni :-)
 10. Geniusze z urzędu

  Sumienie mi nie pozwala :-)
 11. Geniusze z urzędu

  Dostałem zapytanie ofertowe z pewnego urzędu - pytają o oszacowanie wartości zamówienia usługi "zarejestrowanie domeny ...." - i podają pełną nazwę tej domeny. Normalna generyczna domena, żaden znak towarowy. Wciąż wolna :-) No i co takiemu urzędnikowi odpowiedzieć? Przecież podkupienie im takiej domeny to jakby na ulicy ukraść balonik niepełnosprawnemu dziecku. No nic, jestem ciekaw czy będą robić przetarg na 9 złotych :-)
 12. www.sex.pl

  Czy o domenie np. "mojafirma.com.pl" mówimy, że jest to "subdomena domeny com.pl, której właścicielem jest NASK"?
 13. Pytanie o authinfo

  masz rację
 14. Pytanie o authinfo

  Tak naprawdę kod authinfo sam z siebie się nie zmienia po transferze. Po prostu to nowy rejestrator go zmienia, tak samo jak zmienia identyfikator użytkownika na własny.
 15. Gdzie sprawdzić ostatnio zarejestrowane domeny

  Nigdzie nie są publikowane same "rejestracje" domen i żaden system nie jest w stanie wyciągnąć tego z WHOIS. Co innego, jeśli firma rejestrująca domenę od razu po rejestracji domeny podpina ją pod jakąś wizytówkę, parking albo komunikat typu "ta domena została zarejestrowana na serwerach .....". Wtedy bardzo szybko któryś automat indeksujący na nią wlezie.
×