Skocz do zawartości

xpert17

Użytkownik
 • Zawartość

  195
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana xpert17 w Rankingu w dniu 18 Grudzień 2017

xpert17 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

81 Excellent

O xpert17

 • Tytuł
  Praktyk

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.six.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4 283 wyświetleń profilu
 1. xpert17

  zielononozki.pl

  zielononozki.pl zapraszam na aukcję: https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2311690
 2. xpert17

  woronicza17.pl

  to może do kompletu 00950.warszawa.pl
 3. Każdy przedsiębiorca sam decyduje, jakie wydatki chce zaliczyć sobie do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli ma taki kaprys, może nie księgować żadnych kosztów, jego sprawa, będzie płacił wyższe podatki. Domeny nie są środkami trwałymi, nie prowadzi się dla nich gospodarki magazynowej, ba, w ogóle ich nie "kupujesz" ani nie "sprzedajesz" (co wyjaśniono dokładnie powyżej), więc nikogo nie obchodzi, że zarejestrowałeś sobie na siebie 10 domen, a wystawiłeś klientowi fakturę za rejestrację 30 domen. Jeśli tylko uczciwie płacisz podatki od tych faktur, które wystawiasz. I jeśli usługa rzeczywiście miała miejsce.
 4. xpert17

  MON przejmuje domeny

  No i dokonało się...
 5. xpert17

  MON przejmuje domeny

  W dniu 3 kwietnia 2018 NASK usunie nazwy domen zgodnie z wcześniej przesłanymi Abonentom wypowiedzeniami. Jak na razie zabrali domeny od registra ra i teraz bezpośrednio zarządza nimi NASK (chociaż DNSy wciąż zostały dotychczasowe).
 6. xpert17

  Sprawdzenie danych osobowych?

  Myślę, że dla "służb" w większości wypadków bardzo mało interesujące jest kto zarejestrował domenę - czyli usługę zamieniającą ciąg znaków na adres IP. Przecież można łatwo to zrobić podając dość dowolne dane. Bardziej interesujące jest dla nich kto stoi za jakimś serwerem udostępniającym interesujące ich treści albo kto te treści na nim umieszcza - a dojście do tego nie jest dla nich specjalnym problemem, jeśli mówimy o usłudze dostępnej normalnie publicznie.
 7. xpert17

  Sprawdzenie danych osobowych?

  AM nie ma tu nic do rzeczy, domeny rejestruje NASK i NASK prowadzi rejestr WHOIS domeny .pl AM jest tylko pośrednikiem/hurtownikiem
 8. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Nawet to nie musi być żadna ustawa. Wystarczy, że ktoś z rządu napisze albo zadzwoni do dyrektora NASK i tyle.
 9. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Adres http://macierewicz-zabiera-domeny.mil.pl stał się w sumie nieaktualny... A może Błaszczak odda to co Macierewicz zabrał?
 10. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Dostałem dzisiaj wypowiedzenie umowy z NASK.
 11. lodzkirower.pl radomskirower.pl legnickirower.pl kaliskirower.pl grodziskirower.pl We wszystkich tych miastach istnieje miejski rower publiczny. Sprzedaję tylko w komplecie.
 12. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Tak tylko gwoli ścisłości - lokatorowi w wynajmowanym mieszkaniu - dopóki płaci czynsz i nie demoluje lokalu - nie można wymówić umowy najmu kiedy tylko się właścicielowi zachce (art. 11 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego). NASK ma znacznie lepiej niż kamienicznik, bo może każdą domenę zabrać abonentowi bez podawania powodu. Tak już jest i nic na to nie poradzimy. Inna jednak jest sytuacja, gdy NASK robi to sam z siebie (czego nie robi, bo nie jest taki głupi), a inna gdy przychodzi polityk i mówi, że zabiera taką a taką domenę funkcjonalną, bo mu się ona podoba.
 13. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Tak czy siak, gov.pl zawsze miała inny status i nie była dostępna do rejestracji dla każdego. I to jasno wynikało z regulaminu (obecnie NASKowego, a kiedyś, jak słusznie przypominasz, PANowego). Natomiast com.pl, net.pl, mil.pl, org.pl, info.pl czy biz.pl były dostępne do rejestracji dla wszystkich bez żadnych wymogów i bez wspominania o ich jakimkolwiek rzekomym "konkretnym przeznaczeniu". Stąd strony typu np. nomad.mil.pl czy romar.mil.pl Z czego w ogóle wynikało, że podmioty związane z obronnością rejestrowały sobie nazwy w tej właśnie domenie, a nie .gov.pl czy bezpośrednio .pl? Z ich własnego widzimisię co najwyżej. Teraz ministrowi "spodobała" się ta domena, pewnie przez analogię z amerykańską .mil i ją sobie przejmuje. Ogólnie to spoko. Gorzej jak np. Streżyńskiej przyjdzie ochota na net.pl a Glińskiemu na org.pl
 14. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Jakie jest "konkretne przeznaczenie" domeny funkcjonalnej (nie subdomeny!) .mil.pl ? Nie znalazłem w regulaminie NASK żadnych informacji o "konkretnych przeznaczeniach" domen .mil.pl edu.pl org.pl gmina.pl - po prostu są takie domeny, kto chce to je rejestruje w dowolnym wymyślonym przez siebie celu. Oczywiście NASK może umowę na każdą domenę wypowiedzieć z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej. Tak samo może tego dokonać odnośnie domen .pl, jak i .mil.pl com.pl czy net.pl Wyjątkiem (do tej pory) była domena funkcjonalna gov.pl, na którą NASK ma oddzielny regulamin.
 15. xpert17

  MON przejmuje domeny

  Rejestracja domen .hu jest dostępna tylko dla podmiotów z kraju Unii Europejskiej. Rejestracja domeny .hu trwa ok. 2 tygodni. Po otrzymaniu zlecenia rejestracji, rejestr umieszcza domenę na publicznej liście domen oczekujących na rejestrację. W przypadku braku sprzeciwu innych podmiotów odnośnie wnioskowanej nazwy domena jest automatycznie rejestrowana. Serwery DNS, na które ma być wydelegowana domena .hu muszą być odpowiednio skonfigurowane. Sprawdzany jest m. in. rekord SOA, MX oraz istnienie skrzynki pocztowej postmaster. Rejestracja domen .by - nazwa nie może zawierać słów i zwrotów niezgodnych ze standardami moralnymi i etycznymi, propagujących nienawiść lub wrogość międzynarodową lub jakiekolwiek inne czynności zabronione przez prawo Republiki Białoruś.
×