Skocz do zawartości

Bazyli

Użytkownik
 • Zawartość

  3 161
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  76

Zawartość dodana przez Bazyli

 1. Bazyli

  Przeciwbolowe.pl

  Ty i pewnie paru leczą się tam gdzie powinni ale sporo ludzi zamiast u lekarza to w necie. Wyszukują objawów, lekarstw, metod leczenia... Myśle że jakiś bardzo niskie xxxx do ugrania.
 2. Bazyli

  Stajnia.com.pl

  Stajnia.com.pl Dwie fajne końskie domeny. Idealne pod wszelkie projekty związane z szeroko rozumianą hipiką. Oferty wraz z proponowaną kwotą zakupu proszę składać : Stajnia.com.pl Kon.com.pl Zapraszam do składania ofert na inne domeny : Portfolio Kupić nie kupić, potargować można.
 3. Bazyli

  Jak byście ją zagospodarowali ???

  Docelowo myślałem o jakieś "agencji"...nie wiem. Pomysł jako taki wydaje mi się na tyle kontrowersyjny że aż ciekawy...
 4. Szczerze napisawszy chętnie poznam Wasze pomysły na zagospodarowanie dodomeny : Coparenting.pl Rózne pomysły chodzą mi po głowie. Do jednych jestem przekonany, do drugich nie. Czy wogóle jest jakikolwiek sens ją zagospodarowywać. Czy w naszym, katolickim państwie jest miejsce na tego typu kontrowersyjne ekstrawagancje. Stąd prośba o Wasze sugestie.
 5. Bazyli

  Jak byście ją zagospodarowali ???

  Gdybym wiedział to bym nie pytał tylko działał....Może coś na kształt biura matrymonialnego czy serwisu randkowego...
 6. Bazyli

  RODO

  Przygotowani na nowe ? http://joemonster.org/art/43115
 7. Bazyli

  Policja zapytanie o dane domeny

  Jesli był na niej jakis syf lub strona byla wykorzystywana niezgodnie z prawem to na Twoim miejscu ( jeśli za tym nie stoisz ) udzielił bym jak najwięcej informacji żeby sprawę wyjasnić i mieć tak zwany święty spokój. To że temat olejesz nie zwolni cie z wcześniejszego czy też póxniejszego ujawnienia tych informacji tyle że już forma "prośby" może być mniej przyjazna dla ciebie. Jesli nie ty za czyms tam stoisz to praktycznie sprawa dla ciebie zakończy sie wraz z przekazaniem tych informacji. Nikt cię po sądach ciagnąć nie powinien.
 8. Bazyli

  Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

  szkoda jej na przekierowanie...
 9. Bazyli

  Relaksik.pl

  Zapraszam do zakupu poprzez aukcję DI domeny : - Relaksik.pl Koniec aukcji : 28.05. godz. 22.00 Cena startowa 50 zł ( netto ) Przebicie 10 zł Bardzo fajna domena na serwis rozrywkowy lub nazwę imprezy itp. itd.
 10. Bazyli

  Odrzucone oferty

  LoveStory.pl - 1k
 11. Bazyli

  Ogrod.eu

  Ogrod.eu Oferty wraz z proponowaną kwotą proszę składać: https://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=3203621 Zapraszam do składania ofert na inne domeny z PORTFOLIO !!!
 12. Bazyli

  Posadzkarstwo.pl

  Posadzkarstwo.pl Sprzedam domenę z tematu w cenie 250 zł ( netto )... Pierwsza złożona oferta na tą kwotę zostanie zaakceptowana : https://www.aftermarket.pl/domena/posadzkarstwo.pl?nostat=1&test_a=0&utm_source=direct_entry Zapraszam do składania ofert na inne domeny z Portfolio
 13. Bazyli

  Jaka domena dla sklepy fizycznego?

  Wskazany skrót niekoniecznie musi być obowiązującą nazwą sklepu...Tak czy siak domena tragiczna i szkoda czasu by sobie nią głowę zawracać.... W każdym bądź razie ten post w połączeniu z tym : daje do myślenia...
 14. Bazyli

  Jaka domena dla sklepy fizycznego?

  Przecież nazwę wymienił...nie podał miasta...Sklep nosi nazwę w skrócie "Alib"... Nie szkoda ci życia na nic nie wnoszące dochodzenia?
 15. Bazyli

  Jaka domena dla sklepy fizycznego?

  Sugeruje niezwykły zbieg okoliczności...
 16. Rozumiem że najpierw do nich przetransferowałeś domeny a teraz chcesz od nich wytransferować ? Ale z promocji żadnej nie korzystałeś? Poproś aby wskazali jakikolwiek punkt regulaminu na podstawie ktorego chcą od Ciebie tą kasę wtedy bedziemy mogli coś więcej zdziałać. Chyba że domeny pl. już za sam transfer do nich liczy opłaty z których zwalnia "wiernych" klientów...A jak chcesz rozwodu musisz płacić.
 17. Bazyli

  Jaka domena dla sklepy fizycznego?

  A kto Owcy zabroni skoro reklama dźwignią handlu... :)
 18. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  Kangur podał już taki przykład...NaszaBiedronka.pl Co prawda nie przestawia towaru ale przedstawia firme ( czyli TM )... Orzeczenie potwierdza to co napisalem wyżej...Jak domena została użyta. Art. 155. Zakres prawa ochronnego na znak towarowy 1. Prawo ochronne na znak towarowy nie rozciąga się na działania dotyczące towarów ze znakiem, polegające w szczególności na ich oferowaniu do sprzedaży lub dalszym wprowadzaniu do obrotu towarów oznaczonych tym znakiem, jeżeli towary te zostały uprzednio wprowadzone do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez uprawnionego lub za jego zgodą.2. Nie stanowi również naruszenia prawa ochronnego na znak towarowy import oraz inne działania, o których mowa w ust. 1, dotyczące towarów oznaczonych tym znakiem towarowym, jeżeli towary te zostały uprzednio wprowadzone do obrotu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego przez uprawnionego lub za jego zgodą. Jaśniej już chyba nie można : https://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/znaki;towarowe;innych;firm;-;czy;mozna;ich;uzywac,123,0,1347195.html
 19. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  Również po spelnieniu pewnych warunków...
 20. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  Podałem wcześniej przykład Pepsi. Najwyraźniej nie doczytałeś. Choć w tym wypadku chodziło nie o domenę a o baner. Domena podobnie jak baner może być nośnikiem reklamy w zależnosci od tego jak zostanie użyta.
 21. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  Własnie dlatego że kupione zegarki pochodzą z legalnego źródła i są wprowadzone do obrotu przez producenta ( Casio ) uważam że możesz po spełnieniu paru warunków wykorzystać tą domenę nie pytając o zgodę Casio. Ale jesli chciałbys wykorzystać ich materiały reklamowe, ich logo itp to musiałbyś posiadać ich zgodę do korzystania z ich własnosci. Poza tym temat bardzo ciekawy bo nawet sądy mają problem z okresleniem granic.
 22. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  Jak najbardziej masz rację iż jest to trochę stąpanie po kruchym lodzie bo granica jest bardzo cienka. Nie zaprzeczam. Jednak też nie wykluczam możliwości jej użycia. Domena nosi cechy odróżniające ją od TMa. Casio nie ma zarejestrowanego słownego znaku towarowego Casio-zegarki. Poza tym wiadomym jest że działajaca strona musiałaby w sposób jednoznaczny wyrażać iż nie jest w żaden sposób powiązana z firmą Casio a tylko jest sprzedawcą ich wyrobów. Nie można byłoby używać żadnych materiałów reklamowych firmy Casio a trzeba by było stworzyć własne ( zdjecia, opisy, itp ) Można byłoby używać nazwy Casio ( z jakiego tytułu napisałem wyżej ) ale loga chyba juz nie. Strona musiałaby mieć własne. No i jeszcze parę innych drobiazgów...
 23. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  . ... Zgodnie z zasadą wyczerpania praw, pierwsze legalne wprowadzenie do obrotu oznaczonego znakiem towarowym produktu przez osobę uprawnioną, tj. podmiot prawa z rejestracji albo osobę przez nią upoważnioną, powoduje wygaśnięcie uprawnienia do ponownego wprowadzania towaru do obrotu. Oznacza to, że uprawniony ze znaku towarowego nie może się sprzeciwić dalszemu wprowadzaniu do obrotu towarów oznaczonych tym znakiem, jeżeli oczywiście następuje to legalnie. W doktrynie przyjmowano również, że osoby wprowadzające towar oznaczony tym znakiem po raz kolejny do obrotu, mogą go reklamować, używając do tego celu tego znaku. Jest to bez wątpienia trafne stanowisko, jeżeli bowiem legalna jest działalność polegająca na kolejnym wprowadzaniu na rynek towarów oznaczonych znakiem, czemu uprawniony ze znaku nie może się sprzeciwić, to musi być także dopuszczona możliwość posługiwania się znakiem w celu informowania o towarze i reklamy. Wyczerpanie praw z rejestracji znaku nie ogranicza się zatem do funkcji odróżniającej znaku, ale dotyczy także jego funkcji reklamowej i informacyjnej. Bez możliwości reklamy sprzedawanego towaru przy użyciu znaku sprzedawca byłby pozbawiony prawa podawania do publicznej informacji o nim. ...
 24. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  A jak wystawisz przed sklepem potykacza z informacją a na nim Zegarki Casio i strzałkę kierującą do sklepu to już nie będzie informacji handlowaej nie będzie reklamy? Twoim zdaniem nie. Wszak to wykorzystanie TM-a w celu osiągniecia korzyści... To Twoim zdaniem czym jest reklama, czym jest informacja handlowa jak nie działaniem w celu osiągnięcia korzysci właśnie ? Zarejestruje domenę SprzedamAudi.pl a pod domeną zamieszczę ofertę sprzedaży moich aut tej marki to Twoim zdaniem mam pytać producenta? Wszak również działam dla korzyści. Ta domena może pełnić rolę takiego potykacza. Zastrzeżony znak towarowy a domena ma tyle ze sobą wspólnego co ja z papiestwem. Nie ma czegoś takiego że z mocy prawa posiadacz TM-a ma automatycznie wszelkie prawa do domeny. https://znakitowarowe-blog.pl/jak-legalnie-uzywac-cudzego-znaku-towarowego/ ...Są jednak sytuacje, w których możesz legalnie używać cudzego znaku towarowego. A właściciel traci nad nim niemal całkowicie władzę. Wyczerpanie prawa do znaku towarowego Od czego zacząć? Zauważ, że “władza absolutna” nad znakiem towarowym byłaby szkodliwa dla swobodnego obrotu towarami. Przykładowo gdybyś chciał sprzedać komuś batonika Snickers, musiałbyś wcześniej uzyskać na to zgodę właściciela znaku. Abstrakcja prawda? Na szczęście taka okoliczność została uregulowana przez ustawodawcę. Możesz legalnie używać cudzego znaku towarowego, jeżeli nastąpiło “wyczerpanie prawa“. A ma ono miejsce gdy: legalnie wprowadzono do obrotu towar ze znakiem towarowym; doszło do faktycznego wydania towaru z danym znakiem; towar został wprowadzony przez właściciela znaku (lub za jego zgodą). Przykład: Jeżeli kupiłem batonika Snickers, to mogę nim swobodnie dysponować. W celach reklamowych i informacyjnych mogę więc legalnie używać cudzego znaku towarowego. Tym samym informacja o batoniku może się pojawić na stronie www mojego sklepu, lub w drukowanych materiałach reklamowych.
 25. Bazyli

  Casio-Zegarki.pl

  Właśnie pokazujesz swoją ignorancję w tym zakresie. Zapewniam cie ze parę ich jednak jest. Np: wyczerpanie prawa ochronnego na znak towarowy. Mechanizm ten pozwala na dalszą sprzedaż towarów, opatrzonych logiem lub innym znakiem towarowym, które objęte są ochroną. Zgodnie przepisami prawa własności przemysłowej: Podobne regulacje znajdziemy w unijnych przepisach. Zgodnie z art. 13 rozporządzenia o wspólnotowym znaku towarowym: „właściciel unijnego znaku towarowego nie jest uprawniony do zakazania jego używania w odniesieniu do towarów, które zostały wprowadzone do obrotu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod tym znakiem towarowym przez właściciela lub za jego zgodą”. Co to oznacza w praktyce? Jeśli dana osoba nabywa towar oznaczony logo danego producenta, który został wcześniej wprowadzony do obrotu na terenie EOG, to może zgodnie z prawem sprzedawać towar dalej oraz posługiwać się tym logo w celach reklamowych i informacyjnych, np. umieszczać produkt w gazetkach promocyjnych A jest jeszcze parę. Jak zaczniesz uzupełniac swoją wiedzę w tym kierunku to porozmawiamy bo na razie nie za bardzo mamy o czym.
×