Skocz do zawartości

kreatiff

Użytkownik
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana kreatiff w Rankingu w dniu 19 Październik

kreatiff posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Neutral

O kreatiff

 • Tytuł
  Nowy

Ostatnie wizyty

2 113 wyświetleń profilu
 1. skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

  @nolimits Nie obronisz się za bardzo. Nawet sam Bing umożliwia szukanie domen po adresie IP. Wrzucanie wszystkiego na dedykowany adres to jeszcze większe ułatwianie namierzenia wszystkich Twoich serwisów. Żeby uniknąć namierzania po IP to albo serwisy wrzucasz na hostingi współdzielone (chowasz je w tłumie innych), albo 1 serwis = 1 IP. A WHOIS domen ukrywasz, albo rejestrujesz jako osoba fizyczna (jak to są .pl). Możesz też vanity DNS do tego dołożyć, by ukryć serwery nazw, albo puścić ruch przez mp. Cloudflare (przy czym tam też dostajesz zawsze te same 2 DNSy dla wszystkich domen, które są na koncie, ale już IP będą ich, a na nich tysiące innych domen).
 2. Darmowy hosting - gdzie zysk?

  Ale oni nie potrzbują petabajtów miejsca dla użytkowników, bo limit nie oznacza, że wszyscy go wykorzystują w 100%. Z resztą ważniejsze są limity CPU niż miejsce na dysku. A i to co darmowe oznacza brak gwarancji czegokolwiek. Nawet nie trzeba się tłumaczyć gdy strona wyparuje. Bo wszystko jest w regulaminie. Na ogół firmom zależy na daniu czegoś na "10 odwiedzin dziennie" co będzie działało i będzie darmowe, ale na ryzyko użytkownika. Taka zachęta do przetestowania, marketing. A jak zacznie wchodzić "20 osób dziennie", to usługa będzie coraz częściej padać, a użytkownik dostanie propozycję przejścia na plan płatny. Przy dalszym wzroście obciążenia konta pojawi się "propozycja nie do odrzucenia". I zapewne część z niej korzysta. No a ci co płacą utrzymują też tych darmowych i kółko się zamyka.
 3. Przekierowanie subdomeny

  Można też np. w pliku index zrobić przekierowanie. W php służy do tego nagłówek (header). W komentarzach gotowe przykłady zależnie od typu przekierowania. Można też w nagłówku dokumentu html za pomocą meta refresh, ale to nie jest już zalecane. No i jeszcze w javascript też można. A i pewnie w samym panelu hostingu można przekierować, no i korzystając z wpisów DNS też jeśli przekierowanie na samą domenę wystarczy.
 4. Punkt 2, akapit drugi: https://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html
 5. Dział "Kupię"

  Piszesz jako osoba szukająca domen, czy je sprzedająca? Bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie popieram spamu, ale zdecydowanie przeciwny jestem wprowadzaniu barier w pisaniu. Myślę, że o ewentualne ograniczenia należałoby w pierwszej kolejności przepytać tych, którzy domen tutaj szukali. Nie tych, którzy wypisują propozycje.
 6. Co jest z tym ruchem?

  A może domena była w indeksie G i wyleciała z tego indeksu/została wyrzucona daleko w wynikach jak się bot skapował, że to już inna strona/parking? A sam ruch był po prostu z wyszukiwarki.
 7. Zakoduj.pl - usługi programistyczne

  Drugi akapit z "O mnie" do wywalenia. Wiemy o co chodzi, ale widząc takie kwiatki, niejednokrotnie odechciewa się podejmowania dyskusji nawet przez osoby, których tekst nie dotyczy. Firmie (gdzie dane?) tak nie przystoi pisać. Agentów od loga "za 10zł" spławiasz indywidualnie ceną, nie takimi wzmiankami. I to nijak się ma do informacji o Tobie. I literówka:W ciągu pierwszego roku dzięki aplikacji przesionao ponad 10 milionów domen. Tylko co to znaczy ten przesiew? (ja wiem, inni z tego wątku wiedzą, ale reszcie to nic nie mówi). Wiem, to ma fajnie wyglądać, ale nadal jest to niezrozumiałe. Tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Niewiele jest do oceniania bo treść na stronie uboga, szablon gotowiec. Domena fajna. Dość krytycznie, no ale cóż, chciałeś to masz Powodzenia w rozwijaniu działalności.
 8. Polskie znaki w domenie - problem

  Co masz na myśli pisząc, że następuje przekierowanie? Domyślam się, że to tylko przeglądarka internetowa zamienia adres podany w punycode (xn--przykad-rjb.pl) na unicode (przykład.pl). I tak to działa właśnie (choć nie każda przeglądarka to zamienia automatycznie). I nie jest to też żadne przekierowanie, a jedynie przekonwertowanie punycode na unicode dla łatwiejszego odczytu przez człowieka. DNSy nadal używają tylko adresu z xn-- na początku.
 9. Domenos.pl - nowy przechwytywacz

  Niestety ceny odnowień domen to jest jakiś matrix. 69 zł za regionalkę IDN? A szkoda, bo myślę, że atrakcyjne mogłyby przyciągnąć potencjalnych łapaczy domen, a na pewno przyczyniłyby się do wypromowania serwisu. Zdaję sobie sprawę, że to tylko dodatek do serwisu, ale mnie na dzień dobry skutecznie odepchnął. A po zdziadzieniu az.pl, podwyżkach na AM cały czas szukam jakiegoś bezpiecznego przyczółka. Na niższej rozdziałce ekranu przycisk menu po jego otwarciu najeżdża na wpisy w tymże menu. Co by nie było, konkurencji nigdy nie za wiele. Powodzenia.
 10. zmiana hostingu

  Dla rekordu A to działa i na współdzielonym IP. Grunt, by miał domenę dodaną w swojego panelu. Czy dla reszty rekordów tez, nie sprawdzałem nigdy.
 11. Źródło ruchu na domenie - jak zbadać

  Podłączasz na hosting i ślesz logi z Apache, ewentualnie stawiasz awstats i masz wszystko jak na tacy bez żadnych pośredników jak Google, itp.
 12. Masz taki bardzo podstawowy z wykorzystaniem php <?php $adresy = array('adres.pl','strona.pl','witryna.pl'); $przedrostki = array('super','mega','hiper'); foreach ( $adresy as $adres ) { foreach ( $przedrostki as $przedrostek ) { echo $przedrostek . $adres . '<br>'; } } ?>
 13. premium.pl - uwagi i sugestie

  Właśnie jestem pewien na 100%, że nigdy. Z prostej przyczyny - z premium nie korzystam w ogóle. Zarejestrowałem się tam tylko dla 1 domeny (i to ona tam mi wisi w obserwowanych).
 14. premium.pl - uwagi i sugestie

  Dostałem maila, że jakaś domena, którą rzekomo obserwuję jest do przechwycenia. Jednak nigdy jej nie obserwowałem. To jest jakiś błąd? ed. niestety nie trafiłem w dobry temat, proszę przenieść do pytań.
 15. Problematyczne wydanie kodu authinfo...

  Ja zrobiłem sobie skan z samym podpisem i wypisałem resztę w GIMPie. Miałem na uwadze właśnie ewentualne bajki o nieczytelności wniosku, więc zapobiegawczo zrobiłem to tak, by mogli odczytać bez najmniejszego problemu.
×