Skocz do zawartości

kreatiff

Użytkownik
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana kreatiff w Rankingu w dniu 19 Październik 2017

kreatiff posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

10 Good

O kreatiff

 • Tytuł
  Nowy

Ostatnie wizyty

2 346 wyświetleń profilu
 1. kreatiff

  Rezygnacja z transferu domeny.

  Dziękuję @vul, @pb Czyli ktoś mi gdzieś nadal w kulki leci, bo nowy transfer (do rejestratora C) nie jest możliwy, mimo tego, że rejestrator B w moim przykładzie twierdzi, że stary transfer został anulowany.
 2. kreatiff

  Rezygnacja z transferu domeny.

  A jeszcze jedno, można ten okres 5 dni skrócić poprzez anulowanie transferu (czyli, że rejestrator docelowy na prośbę abonenta anuluje transfer) i wówczas od ręki jest możliwy kolejny transfer do zupełnie innego rejestratora? Czy nie ma takiej opcji i raz zainicjowany, ale niezrealizowany transfer oznacza 5 dni przerwy w jakichkolwiek transferach (poza tym jednym, który został zainicjowany)?
 3. kreatiff

  Rezygnacja z transferu domeny.

  Pytanie dodatkowe, czy rejestrator może sobie inicjację transferu wznawiać sam z siebie zaraz po wygaśnięciu pierwotnego terminu 5 dni?
 4. Ile czasu musi minąć po zainicjowaniu transferu domeny od rejestratora A do rejestratora B, by inicjacja tego transferu została anulowana i można było zainicjować nowy transfer od rejestratora A do rejestratora C? Czyli nie klikam w link potwierdzający transfer domeny wysłany automatem z NASK. Czy w takim wypadku (zainicjowany, ale jednak zaniechany transfer domeny) następuje resetowanie kodu authinfo na jakiś inny?
 5. kreatiff

  skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

  @nolimits wiele serwisów archiwizuje dane, które zbiera na przestrzeni lat. Z tym się już nic nie zrobi. Trzeba zapobiegać, by dane przez nie zebrane nie miały powiązań już od samego początku. Wówczas ich nie sparują ze sobą. Nie bez powodu mawia się, że cokolwiek co trafia do internetu zostaje już tutaj na amen.
 6. kreatiff

  skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

  @nolimits Słyszałem o ich wpadkach, owszem. Ja mam u nich mało wartościowe strony i to bez żadnych formularzy, które wymagają podawania wrażliwych danych. Ale już niejednokrotnie natrafiłem na znane serwisy, które działają w oparciu o ich rozwiązania. 1. Nie. IP nie jest dla Ciebie na wyłączność, jest współdzielone przez wiele serwisów. 2. Nie znam sposobu na powiązanie tego, jeśli są na osobnych hostach i nie ma powiązań między nimi w kodzie strony (np. reklamy z tym samym ID) i wpisach WHOIS. 3. Nie kojarzę, ale coś się pewnie znajdzie. Lata temu natrafiłem na afraid.org (?) czy jakoś tak, też coś z DNSami związane. Ale już nie pamiętam co to było.
 7. kreatiff

  skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

  Nie mogę potwierdzić, bo nie znam seospy. Na pewno jeśli włączysz proxy Cloudflare (czyli „chmurka” będzie aktywna) to strony będą się pokazywały na ich różnych IP (może się pewnie trafić, że kilka będzie na tym samym, albo bardzo zbliżonych, ale będą tam też inne strony innych użytkowników). Jeśli WHOIS jest jawny, to każde narzędzie, które go sczytuje powiąże domeny z właścicielem.
 8. kreatiff

  skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

  @nolimits Co od DNSów to w zasadzie nie gra roli. Można trzymać te rejestratora i kierować ruch na IP hostingu w rekordach A. Im większe zróżnicowanie, tym potencjalnie więcej trudu by to wszystko powiązać z jednym użytkownikiem. Im większy rejestrator czy hosting, tym więcej domen ma jego DNS, czyli to lepiej, gdy chcemy się ukryć z domenami. Cloudflare jest fajne, ale darmowa opcja potrafi czasem lekko zamulać i strona wyświetla się nieco później, niż jakby ruch nie szedł przez ich proxy. Ale z kolei mają tysiące IP, więc też powiązanie ze sobą czegokolwiek co używa Cloudflare jest znacznie utrudnione. Z seohostingów nie korzystam, ale nie mają one dobrych opinii (IP zaspamowane, słaba wydajność). Ale prawda taka, że jeśli chcemy się ukryć przed jakimś Google, to nikt nie we jakie oni mają możliwości szpiegowania i co potrafią ze sobą powiązać. A potrafią na pewno niemało.
 9. kreatiff

  skrypt pokazujący inne domeny tego samego podmiotu

  @nolimits Nie obronisz się za bardzo. Nawet sam Bing umożliwia szukanie domen po adresie IP. Wrzucanie wszystkiego na dedykowany adres to jeszcze większe ułatwianie namierzenia wszystkich Twoich serwisów. Żeby uniknąć namierzania po IP to albo serwisy wrzucasz na hostingi współdzielone (chowasz je w tłumie innych), albo 1 serwis = 1 IP. A WHOIS domen ukrywasz, albo rejestrujesz jako osoba fizyczna (jak to są .pl). Możesz też vanity DNS do tego dołożyć, by ukryć serwery nazw, albo puścić ruch przez mp. Cloudflare (przy czym tam też dostajesz zawsze te same 2 DNSy dla wszystkich domen, które są na koncie, ale już IP będą ich, a na nich tysiące innych domen).
 10. kreatiff

  Darmowy hosting - gdzie zysk?

  Ale oni nie potrzbują petabajtów miejsca dla użytkowników, bo limit nie oznacza, że wszyscy go wykorzystują w 100%. Z resztą ważniejsze są limity CPU niż miejsce na dysku. A i to co darmowe oznacza brak gwarancji czegokolwiek. Nawet nie trzeba się tłumaczyć gdy strona wyparuje. Bo wszystko jest w regulaminie. Na ogół firmom zależy na daniu czegoś na "10 odwiedzin dziennie" co będzie działało i będzie darmowe, ale na ryzyko użytkownika. Taka zachęta do przetestowania, marketing. A jak zacznie wchodzić "20 osób dziennie", to usługa będzie coraz częściej padać, a użytkownik dostanie propozycję przejścia na plan płatny. Przy dalszym wzroście obciążenia konta pojawi się "propozycja nie do odrzucenia". I zapewne część z niej korzysta. No a ci co płacą utrzymują też tych darmowych i kółko się zamyka.
 11. kreatiff

  Przekierowanie subdomeny

  Można też np. w pliku index zrobić przekierowanie. W php służy do tego nagłówek (header). W komentarzach gotowe przykłady zależnie od typu przekierowania. Można też w nagłówku dokumentu html za pomocą meta refresh, ale to nie jest już zalecane. No i jeszcze w javascript też można. A i pewnie w samym panelu hostingu można przekierować, no i korzystając z wpisów DNS też jeśli przekierowanie na samą domenę wystarczy.
 12. Punkt 2, akapit drugi: https://www.dns.pl/porozumienie/transfer.html
 13. kreatiff

  Dział "Kupię"

  Piszesz jako osoba szukająca domen, czy je sprzedająca? Bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie popieram spamu, ale zdecydowanie przeciwny jestem wprowadzaniu barier w pisaniu. Myślę, że o ewentualne ograniczenia należałoby w pierwszej kolejności przepytać tych, którzy domen tutaj szukali. Nie tych, którzy wypisują propozycje.
 14. kreatiff

  Co jest z tym ruchem?

  A może domena była w indeksie G i wyleciała z tego indeksu/została wyrzucona daleko w wynikach jak się bot skapował, że to już inna strona/parking? A sam ruch był po prostu z wyszukiwarki.
 15. kreatiff

  Zakoduj.pl - usługi programistyczne

  Drugi akapit z "O mnie" do wywalenia. Wiemy o co chodzi, ale widząc takie kwiatki, niejednokrotnie odechciewa się podejmowania dyskusji nawet przez osoby, których tekst nie dotyczy. Firmie (gdzie dane?) tak nie przystoi pisać. Agentów od loga "za 10zł" spławiasz indywidualnie ceną, nie takimi wzmiankami. I to nijak się ma do informacji o Tobie. I literówka:W ciągu pierwszego roku dzięki aplikacji przesionao ponad 10 milionów domen. Tylko co to znaczy ten przesiew? (ja wiem, inni z tego wątku wiedzą, ale reszcie to nic nie mówi). Wiem, to ma fajnie wyglądać, ale nadal jest to niezrozumiałe. Tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Niewiele jest do oceniania bo treść na stronie uboga, szablon gotowiec. Domena fajna. Dość krytycznie, no ale cóż, chciałeś to masz Powodzenia w rozwijaniu działalności.
×