Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 680
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  184

Ostatnia wygrana pb w Rankingu w dniu 21 Maj

pb posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 753 Excellent

O pb

 • Tytuł
  konto nieaktywne

Kontakt

 • Strona WWW
  http://premium.pl

Informacje o profilu

 1. Taka ciekawostka. Zauważyłem, że domena rodzice.pl jest obecnie własnością osoby fizycznej, na stronie dopiero w regulaminie można znaleźć informacje o wydawcy ("firma SearchNet Artur" - raczej nie jest to prawidłowa nazwa, brak nazwiska). Tymczasem znak towarowy nadal w rękach g+j (wygasa 2021-03-15). Pewnie sprzedali domenę / serwis i udzielili licencji na nazwę, nie mówię że nie, podaję tylko jako ciekawostkę.
 2. Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

  Najlepiej podzielić kasę między kilka banków, tak żeby w żadnym nie mieć powyżej 100k euro. Pytanie czy ustawa dotyczy także rachunków firmowych, w tym przypadku może być trochę trudniej, a w każdym razie niewygodnie.
 3. Nowy wygląd forum

  Ja mam: "Babble is not connected to the node server, please contact the administrator!"
 4. Poligrafia.pl

  Przeciętną nieruchomość, typu mieszkanie - zgoda. Ale kupiłbyś "okazyjnie" za pół ceny pałac wyceniany na 40 milionów? Wyceny dóbr z górnej półki rządzą się trochę innymi prawami. Mieszkanie łatwo wycenić na podstawie sytuacji na rynku - nie ma większej różnicy czy kupisz mieszkanie przy Warszawskiej 4/10 czy identyczne przy Krakowskiej 5/15, więc najczęściej będziesz się kierował różnicą w cenie. W przypadku nieruchomości unikalnych wchodzi w grę o wiele więcej czynników i wyceny są robione bardziej z myślą o konkretnym typie klienta niż, powiedzmy, z uwzględnieniem średniej ceny metra w tej okolicy. Zresztą zgodzę się z Tobą, że nie można bezpośrednio porównywać domen do nieruchomości, a przynajmniej nie tylko - można też porównać do antyków (unikalność) czy towarów luksusowych (prestiż). W ogóle to jest głęboki temat i moim zdaniem nikt na tym forum nie potrafi dobrze wyceniać, nie wyłączając mnie. Jednak będę upierał się przy tym, że posiadacz najlepszej (czy nawet jednej z kilku najlepszych) domeny z danej branży mogę dyktować warunki i ustawić sobie cenę na wyśrubowanym poziomie, bo umówmy się, taka domena nie jest dla wszystkich, a na dobrą sprawę, to wcale przecież nie ma obowiązku jej sprzedawać. ;-)
 5. Poligrafia.pl

  To tak jakbyś wymagał od rzeczoznawcy majątkowego, żeby kupował za pół ceny każdą nieruchomość, którą wycenia. Poza tym zakup za 50% ceny kk to nie jest okazja inwestycyjna.
 6. Poligrafia.pl

  Trochę się oczekałeś, ale warto było. Przemo dobrze gada.
 7. Nowy wygląd forum

  Świetnie, dzięki! :-)
 8. Nowy wygląd forum

  To jest ten link, który wyżej wkleiłem, tylko trzeba by z niego usunąć przypięte tematy. Od wczoraj widzę że trochę się zmieniło, niektóre tematy nie są już przypięte, ale pozostałe nadal zajmują górną połowę listy. Przydałoby się coś zmienić w kodzie, aby ich nie było w ogóle, w końcu jeśli nazywa się to sortowanie od najnowszych, to powinno działać zgodnie z opisem. http://di.pl/?sortby=last_post&sortdirection=desc
 9. Nowy wygląd forum

  Temat jest z 31 marca 2010 Ok, już wiem, prawie cała pierwsza strona jest zajęta przez tematy przypięte. Nie dałoby się tego zmienić?
 10. Nowy wygląd forum

  http://di.pl/?sortby=last_real_post&sortdirection=desc to się wydaje fajną funkcją / metodą przeglądania, ale dlaczego najnowszy post jest z 8 czerwca?
 11. ripplecantor.com

  Owszem, kantor to po angielsku cantor, pod warunkiem że chodzi o kościelnego śpiewaka. ;-) Niestety, w znaczeniu placówki wymiany walut, ten wyraz nie istnieje.
 12. To raczej jakieś testy nowej wersji forum.
 13. zabawne komentarze do "ofert"

  Chyba planuje zakup ziół nasennych i spożycie na miejscu.
 14. Ja mam gdzieś na dysku ponad milion dogecoinów i widzę że też poszybowały, czy to już czas żeby zacząć sobie przypominać hasło do portfela, czy może jeszcze czekać? ;-)
 15. Domena w trakcie wygasania a opcja...

  Jeśli domena wygaśnie, to opcja się zrealizuje. Jeśli domena zostanie odnowiona po 28.05, to opcja w tej samej chwili zniknie. Między datą wygaśnięcia opcji a chwilą wygaśnięcia lub przedłużenia domeny nie będziesz mógł odnowić opcji, mimo że będzie widoczna w whois.
×