Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 717
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  189

Ostatnia wygrana pb w Rankingu w dniu 24 Październik

pb posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 786 Excellent

O pb

 • Tytuł
  konto nieaktywne

Kontakt

 • Strona WWW
  http://premium.pl

Informacje o profilu

 1. Wszystkie te domeny są własnością NASK (pełna lista + regionalne), który udostępnia je do sprzedaży subdomen. Sam możesz coś takiego zrobić z dowolną posiadaną przez siebie domeną, czy to w formie aliasów (jak .priv.pl), czy pełnego rejestru (jak .co.pl), ale weź pod uwagę, że będziesz robił to całkiem sam i cały ciężar obsługi jak i marketingu będziesz miał na sobie. Jeśli chciałbyś te subdomeny wprowadzić do oferty rejestratorów, tak jak .com.pl czy .net.pl - to z góry wiedz, że nie masz na to najmniejszych szans. Moim zdaniem nie ma to większego sensu.
 2. Uwaga na literówki!

  a nic już ;-)
 3. Jak zakwalifikować nazwę domeny ?

  domain hack https://en.wikipedia.org/wiki/Domain_hack
 4. Domana za 1mln zł - ankieta

  Gdyby tak to działało (dzieliło głos użytkownika na ilość jego ptaszków), to ta sama ilość głosów skutkowałaby różnymi procentami, a tak nie jest - po prostu każdy głos traktowany jest jako 0,7% (obecnie już 0,69%, bo zagłosowało 21 użytkowników). Jak dla mnie to bez sensu. Jeśli 6 z 20 użytkowników zagłosowało na biznes.pl, to znaczy, że na biznes.pl oddało głos 30% użytkowników, a nie 4,23%...
 5. Domana za 1mln zł - ankieta

  Ta ankieta chyba źle liczy.
 6. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  Cóż, nie ciągnąłem tematu, nie pomyślałem o screenshocie, a "obsługant" nie był zbyt pomocny. Było, minęło, mam nadzieję, że teraz jest lepiej.
 7. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  No nie powiedziałbym, kiedyś (jakoś 2009) sprzedałem domenę przez sedo za ~2k euro, wpłynęła kasa, przekazałem authinfo, po czym zaczęła się zabawa: kupujący twierdził, że authinfo jest złe i nie może przetransferować, podczas gdy ja jako rejestrator byłem na 100% pewny że authinfo jest dobre, a transfer nie był nawet zlecony. Wysłałem szczegółową instrukcję transferu .pl, ale nadal nie podjął żadnej próby - ewidentnie rozmyślił się co do zakupu i znalazł "fajny" sposób by z tego wybrnąć. Ostatecznie sedo oddało mu kasę, a mnie postraszyli, że jeszcze raz i zawieszą mi konto czy coś takiego. Więcej z ich usług "pośrednictwa" nie korzystałem.
 8. MON przejmuje domeny

  gov.pl nigdy nie była domeną funkcjonalną w takim rozumieniu jak edu.pl czy mil.pl - abonentem gov.pl była Państwowa Akademia Nauk aż do czasu przekazania zarządzania nią do NASK, ale na pewnych konkretnych warunkach. Teraz na podobnych warunkach NASK będzie zarządzała domeną mil.pl.
 9. MON przejmuje domeny

  Żadna umowa ani regulamin nie stoi ponad prawem, więc oczywiście można przedstawić sprawę do rozstrzygnięcia przez sąd.
 10. MON przejmuje domeny

  Myślę, że najistotniejszy był tu fakt, że domeny nieprzedłużone przez jednostki wojskowe mogły być potem zarejestrowane przez dowolną osobę, a co za tym idzie, mogła ona uzyskać dostęp do korespondencji kierowanej na istniejące wcześniej w tej domenie adresy. A to już jest poważna sprawa i prawdopodobny powód decyzji o wypowiedzeniu umów dla wszystkich domen .mil.pl, które nie są obecnie w rękach wojska. Oczywiście korespondencja "wojskowa" powinna być szyfrowana i nie powinno to stanowić problemu, ale jak jest faktycznie, tego nie wiem.
 11. MON przejmuje domeny

  Regulamin nazw domeny .pl 24. NASK może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej. Tyle w temacie skarg i zażaleń... Pewnie edu.pl wcześniej czy później czeka podobny los, może jedynie bez rozwiązywania dotychczas obowiązujących umów, bo nie ma tu "zagrożenia dla obronności".
 12. Zrealizowane opcje

  To teraz powinno być trochę łatwiej. ;-)
 13. dns@zenlogicjp.info spam?

  Domain Name: ZENLOGICJP.INFO Creation Date: 2017-10-11
 14. Odpisz podając oczekiwaną cenę i czekaj na odpowiedź. Sprzedajesz domenę, a nie kołdry elektryczne. Skoro się odezwali, to można założyć, że wiedzą co to jest domena i jakie korzyści płyną z jej posiadania.
×