Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 692
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  186

Ostatnia wygrana pb w Rankingu w dniu 13 Wrzesień

pb posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 767 Excellent

O pb

 • Tytuł
  konto nieaktywne

Kontakt

 • Strona WWW
  http://premium.pl

Informacje o profilu

 1. ebielizna.pl

  Nie twierdzę, że nie. Kilka e-domen sprzedałem, kilka kupiłem, kilka jeszcze mam. Ale nie wszędzie to "e" tak samo dobrze pasuje. Tutaj nie jest tragicznie, ale też (moim zdaniem) bez rewelacji.
 2. ebielizna.pl

  Tylko u nas, e-bielizna ze specjalnym czipem, otrzymuj powiadomienia sms kiedy partner/partnerka zdejmie majtki poza domem. Moim zdaniem słabo, ale ci z myślnikiem może dadzą się namówić, albo konkurencja na przekierowanie.
 3. To nie tak. Cena jest 8,53 jeśli płacisz przy odnowieniu, a 8,03 jeśli płacisz z wcześniej zasilonego salda. To taka "odwrócona opłata za płatność", bo przy zasileniu też pobierają prowizję kilka procent.
 4. Premium.pl - padł???

  Tak i nie. Awaria miała miejsce kilka dni temu, została szybko naprawiona, ale wczoraj zdarzyła się kolejna, chodzi o problem sprzętowy serwera i technicy obecnie pracują nad jego rozwiązaniem.
 5. Dla mnie szokujące jest, że europejski urząd patentowy zarejestrował znak towarowy okazje.pl mimo braku praw zgłaszającego do domeny. Wprawdzie jest to znak graficzny, a nie słowny, ale mimo wszystko nie powinno zostać przyznane prawo ochronne w tej sytuacji. Ewidentnie rejestracja była zgłoszona "pod arbitraż", na szczęście bez oczekiwanego efektu.
 6. Pytania dotyczące serwisu

  https://www.money.pl/banki/elixir/ Z doświadczenia wiem, choć to zależy od banków, że zazwyczaj przelew wysłany wieczorem dnia poprzedniego wchodzi między 11:00 a 14:00, zaś przelew wysłany rano ma szansę wejść jeszcze wieczorną sesją, ale nie jest to regułą. Generalnie należy założyć minimum dzień roboczy jeśli chcesz np. bezpiecznie przedłużyć domeny, a jeśli zostało mniej czasu, to raczej na "zwykłych" przelewach nie polegać.
 7. Wywiad z prezesem sądu polubownego ds. domen

  Inna ciekawostka z wywiadu: "[seminarium] które odbyło się 17 maja b.r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (...) dotyczyło problemu rejestracji domen regionalnych. Uczestnicy seminarium, odpowiadając na potrzeby różnych podmiotów, analizowali problem zawarty w pytaniu – czy rejestracja nazwy domeny internetowej .pl zawierającej nazwę miasta, regionu, jednostki administracyjnej narusza prawo, czy osoba fizyczna może zarejestrować nazwę domeny internetowej np. olsztyn.pl?" Niestety brak w tekście odpowiedzi na pytanie, nie znalazłem też żadnych materiałów z seminarium prócz newsa i agendy: http://archiwum.piit.org.pl//documents/10181/5705142/V Seminarium_Agenda.pdf - czy może ktoś z Was był i może się podzielić wiedzą? :-) Podobno "[d]yskusja panelowa pozwoliła odpowiedzieć m.in. na pytanie – czy zawarcie umowy o utrzymanie nazwy domeny internetowej np. Warszawa.pl, Wolsztyn.pl narusza prawa podmiotów, które nazwy te wykorzystują w swojej działalności", więc warto wiedzieć...
 8. Do ostatniego raportu NASK załączony został wywiad z prezesem sądu polubownego ds. domen internetowych przy PIIT. Okazją do wywiadu jest fakt, że arbitrzy rozpatrzyli już ponad 1000 spraw domenowych - szkoda, że tylko w nielicznych przypadkach wyniki postępowań ujrzały światło dzienne, na szczęście wywiad rzuca (minimalnie) więcej światła na kilka aspektów, myślę że warto poczytać. https://www.dns.pl/NASK_Q2_2017_RAPORT.pdf Ciekawy fragment na zachętę: "W większości spraw Arbitrzy uznawali, że nie dochodzi do naruszenia prawa ochronnego na znak towarowy w sytuacji, w której strona internetowa opatrzona sporną nazwą domeny internetowej nie jest aktywna."
 9. Geniusze z urzędu

  Nieraz firmy/urzędy/instytucje wysyłają takie zapytania do wybranych/wylosowanych partnerów z listy na dns.pl, czasem chodzi (im) o to żeby firma była z tego samego miasta co instytucja.
 10. cwicz.pl

  Fajna. Ostatnio Polakom chce się ruszać, więc stawiaj szybko serwis zanim znów zgnuśnieją. ;-)
 11. Zobaczcie tę aukcję...

  opcja utworzona: 2010.05.13 23:41:43 opcja wygasa: 2019.05.13 23:41:43
 12. Dzbanek.pl

  Cena dobra dla sprzedającego, ciekawe czy byłaby podobna bez opowiadań o dobijających się drzwiami i oknami zainteresowanych, którzy nie chcą zakładać konta na AM. Teraz czekamy na sprzedaż tajemniczemu KK. ;-)
 13. Jak rejestrator się zwinie, to domena nam nie przepadnie, odzyskamy ją z nasku (na przykładzie .pl, ale pewnie w innych końcówkach jest podobnie), stracimy jedynie trochę czasu i nerwów. Jeśli jednak zwinie się serwis, w którym miałem swój wirtualny portfel, to pa pa pieniążki. Rozumiem, że kryptowaluty są z założenia zdecentralizowane, więc taki sam mechanizm nie może tu działać, ale przydałoby się jednak jakieś systemowe zabezpieczenie takich sytuacji. Mnie osobiście zniechęca stopień skompliowania całego procesu. Mam gdzieś tam odłożone trochę dogecoinów, które kupiłem za ~500 zł, myślałem żeby spieniężyć niedawno jak były warte $4000, ale najpierw musiałem się naszukać pliku portfela, a potem i tak się okazało że nie pamiętam do niego hasła. Bez sensu taka robota, domeny jednak mają w sobie jakąś logikę, są inherentnie bezpieczne - nawet jak ktoś Ci ukradnie domenę i ją sprzeda, to możesz ją odzyskać, wszak rejestr ma wszystkie dane i historię zmian. Kruptowaluty niby są jeszcze bardziej przejrzyste, bo każdy może zajrzeć w blockchain, a jednak jak dla mnie ich bezpieczeństwo jest niemal zerowe. Nie wiem czy coś wniosłem, jeśli nie to przepraszam. ;-)
 14. To kolejny, ciekawy aspekt niezabezpieczenia domeny z nazwą swojej firmy. Okazuje się, że może ją zająć nie tylko firma o podobnej nazwie, konkurencja, albo krwiożerczy domeniarze, ale też zwykli oszuści...
 15. NAZWA DOMENY: rumia.pl po rozwiązaniu umowy utworzona: 1998.02.24 12:00:00 ostatnia modyfikacja: 2017.08.02 12:01:55 wygasa: 2017.08.07 12:01:55 Zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny Wygląda na to, że domena rumia.pl została przejęta po sporze. Domena niemal 20-letnia, należała do przedsiębiorstwa spod Wejherowa. Wg archive.org, ostatnio były na niej jedynie linki do oficjalnych stron miejskich: http://web.archive.org/web/20170629023747/http://rumia.pl http://web.archive.org/web/20160331095405/http://rumia.pl - tu trochę więcej linków, ale też związanych z Rumią; w tym wiele stron na subdomenach domeny rumia.pl Co o tym myślicie? Macie jakieś domeny z nazwami miejscowości? Ja kilka mam i szczerze mówiąc nie bardzo mi się to podoba, mam nadzieję, że poznamy szczegóły sprawy. Może abonent obsługiwał domenę na zlecenie miasta (wskazywałyby na to subdomeny bip.rumia.pl i um.rumia.pl), ale zarejestrował na siebie i potem nie chciał przekazać gdy miasto chciało poszukać nowego wykonawcy? A może po prostu nie odpowiedział na pozew i stracił domenę z automatu? A może ktoś z Was zna kulisy sprawy?
×