Jump to content

pb

Użytkownik
 • Content Count

  11926
 • Joined

 • Days Won

  236

pb last won the day on September 2

pb had the most liked content!

Community Reputation

2060 Excellent

2 Followers

About pb

 • Rank
  konto nieaktywne

Kontakt

 • Strona WWW
  https://premium.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pb

  #SilniRazem

  Ale w jaki sposób to w ogóle działa? "Poszukaj nas pod #HydraulikStefan"? Mam wrażenie, że te hashtagi są dobre do jakichś chwilowych akcji w socjał mediach, jak #metoo, a potem znikają. Plus w charakterze "normalnych" tagów - do grupowania wiadomości/wypowiedzi związanych z jakimś tematem czy miejscem, np. #domeny, #Wielkanoc czy #Szczecin. W szerokim Internecie poza paroma serwisami (twitter, facebook) w zasadzie nie istnieją. Poza tym, czy próbowałeś kiedyś realnie korzystać z hashtaga aby coś znaleźć? Czy tylko zapoznać się i ew. włączyć w "strumień świadomości" płynący wspólnym korytem? Raz czy dwa kliknąłem taki tag i widziałem jedynie bełkot. Jakieś spam-posty korzystające z popularności taga przeplatane z postami narzekającymi na spam-posty, żadnej wartościowej wypowiedzi. Nie wyobrażam sobie żadnego sensownego (a zwłaszcza biznesowego) zastosowania hashtagów "społecznościowych".
 2. pb

  #SilniRazem

  Ale te hasztagi chyba nie istnieją w próżni, więc jest to po prostu część szeroko pojętych socjał mediów.
 3. Myślałem, że DD wyprzedaje domeny, bo zbiera na dd.pl. ;-)
 4. pb

  opcje

  Mam to samo, to jest chyba jakaś większa akcja. U mnie zwłaszcza trzyliterówki cieszą się powodzeniem. Łącznie ~300 opcji na moich domenach, z tego ponad 100 na 3l.
 5. Oraz wszystkie domeny przechwycone (i opłacone).
 6. Na kaca też można coś wypić. ;-)
 7. Gdyby się nie udało, to zapraszam po wypij.pl ;-)
 8. pb

  Roa.pl

  Roa – rodzaj morskich ryb z rodziny chetonikowatych. Hodowane w akwariach morskich. ;-)
 9. pb

  nur.com

  Może jakimś nurkom się przyda? Na pewno nie wystawiaj na aukcję, dodaj do sedo (z ceną "buy now" albo po prostu jako "make offer") i aktywuj MLS aby oferta pokazywała się u współpracujących rejestratorów, w ten sposób powinieneś dotrzeć do wielu potencjalnych zainteresowanych. Jeśli nie spieszysz się ze spieniężeniem, to poniżej 100k (euro) nie sprzedawaj. Chyba że jesteś z frakcji "domeny się kończą, będzie tylko gugle i fejsbuk". ;-) # nur.pl
 10. Pomysł spóźniony o jakieś 20 lat.
 11. pb

  Joe30330.com

  Nie powinno być Joe24336?
 12. Coś w tym jednak jest ;-)
 13. Pisz pierwszy, chętnie się zapoznam. :-)
 14. W sumie masz rację, ceny są sztywne i podane w cenniku. :-) Ale żeby nie zbaczać zbytnio z tematu, to wrócę jeszcze do poruszonej przez Ciebie kwestii: "Dla rozwoju rynku potrzebny jest niski cennik detaliczny, by zachęcić nowych" - przecież rejestracja domeny .pl kosztuje 10 zł, a większość domen rejestrowana przez "nowych" nie nadaje się do przedłużania, więc na jakiej podstawie twierdzisz, że ceny przedłużeń mają w tym przypadku znaczenie? Jeśli ktoś ma 1-2-3 domeny, to cena utrzymania 100 zł rocznie nie jest żadnym istotnym kosztem, a jeśli ktoś na poważnie wchodzi w rynek (a wbrew pozorom są tacy ludzie, nawet czasem odsyłam ich na forum po więcej informacji, ale jakoś nie widuję ich tu potem), to bez problemu osiąga (przez rejestrację, łapanie lub zakupy) 25-50-100 domen zanim jeszcze przyjdzie pierwsze powiadomienie o przedłużeniu. Ja zaczynałem inwestycje w domeny gdy szczytem marzeń było przedłużenie po 79 zł w AZ, a rejestracja kosztowała niewiele mniej - i też dało się wyjść na swoje. Jasne, też bym wolał żeby cena rejestracji/odnowienia wynosiła 20/20 zł, ale przesadą jest twierdzenie, że to właśnie ceny odnowień nie pozwalają nowym graczom na wejście na rynek wtórny.
 15. Nie wiem, nie korzystam z fb. ;-) Tak, ustabilizował się. Tak samo jak ilość bitcoinów rosła, rosła, rosła, a teraz praktycznie stoi i tylko cena rośnie. Albo miasto - na początku grunt jest tani, więc szybko rośnie, potem w centrum już jest drogo, ale na przedmieściach tanio, więc się rozrasta, ale po pewnym czasie osiąga stabilność, liczba ludności stoi i tylko ceny rosną. Tak samo jest z domenami - 10-15 lat temu było mnóstwo domen możliwych do rejestracji lub taniego odkupienia, więc ilość szybko rosła i rynek był prężny, teraz ilość jest stabilna i tylko ceny (dobrych) domen rosną. Nie sądzę, aby domainerzy byli kiedykolwiek grupą docelową dla home.pl czy nazwy.pl, co nadal moim zdaniem nie dowodzi zarzucanej przez Ciebie wrogości. ;-) Teraz Unia wyrównała vat (dla konsumentów) i dlatego premium.pl jest w każdym cenniku hurtowym tańsze od dropped. Absolutnie nie musi. Może napisać do supportu i poprosić o ręczne włączenie cennika 25+. Nawet mając jedną domenę może napisać i poprosić o kupon na przedłużenie. Bo dlaczego nie? Do odważnych świat należy. ;-)
×