Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 728
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  190

Ostatnia wygrana pb w Rankingu w dniu 26 Listopad 2017

pb posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 792 Excellent

O pb

 • Tytuł
  konto nieaktywne

Kontakt

 • Strona WWW
  http://premium.pl

Informacje o profilu

 1. Zarejestrowane serwery dns a zmiana IP

  To, co jest w nawiasach kwadratowych, jest zapisane w EPP. Musisz zaktualizować przez <host:update> (tzn. rejestrator, u którego utrzymujesz domenę główną dla tych dnsów).
 2. Domena w trakcie wygasania a opcja...

  Nie zarejestrujesz opcji w trakcie wygasania domeny, taka opcja jest zabezpieczona i nawet jeśli minie jej termin wygaśnięcia, to będzie dalej trwała, aż do czasu spadu domeny (w takim wypadku opcja się zrealizuje) lub jej odnowienia (w takim wypadku opcja zniknie). To, że opcję można dodać do przechwycenia, to niestety nic w tym przypadku nie znaczy, AM nie da rady jej "złapać". Zresztą w ogóle nie da się założyć opcji w trakcie wygasania domeny, nawet gdyby tamta teoretycznie wygasła. Trzeba czekać na odnowienie lub ponowną rejestrację po spadzie.
 3. Opcja na domenę

  Opcja daje 100% pewności przejęcia domeny w przypadku nieprzedłużenia - pod warunkiem opłacenia w terminie rezerwacji, która powstanie z opcji po wygaśnięciu domeny.
 4. Namejet i Backorders

  Domena jeszcze nie wygasła, póki co podajesz swój minimalny bid (nie mniejszy niż $69), natomiast jak już licytacja wystartuje, to najwyższym będzie $310 (lub wyższy, jeśli ktoś w międzyczasie podbije) i od tej kwoty będzie się dalej toczyć aukcja. Wygra oczywiście ten, kto da więcej, może to być te $310, ale równie dobrze może być $30 000.
 5. Sedo - przeniesienie zakupionej domeny

  Przy transferze do premium.pl na inne dane, przeklikujesz po prostu e-cesję (mail wysyłany na dane obecnego, a następnie nowego abonenta) i domena ląduje na Twoim koncie z nowymi danymi.
 6. Nazwa zastrzeżona w domenie

  Tak, można zarejestrować. Nie zabrania tego ani nask, ani rejestrator. Ale czy można używać i do jakich celów - tu już właściciel znaku może mieć odmienne zdanie.
 7. Sedo - przeniesienie zakupionej domeny

  To zależy w największej mierze od (obecnego) rejestratora, ale w większości przypadków jest tak, że przy globalnych trzeba odczekać ~tydzień *po* potwierdzeniu transferu, że niby obecny właściciel ma jeszcze czas się rozmyślić i anulować. U niektórych rejestratorów można to przyspieszyć, ale u niektórych nie. Nie wiem czy tak właśnie jest w tyk konkretnym przypadku, musiałby to sprawdzić AZ w swoich statusach (powinno być napisane coś takiego, że transfer zainicjowany, oczekiwanie na rejestr).
 8. AfterMarket / Dropped - padł ?

  Nic nie imputuję, pomyślałem po prostu, że to może być wyjaśnienie, dlaczego nagle widzisz domeny w wytransferowanych skoro nie zlecałeś transferu, bo innego sensownego wytłumaczenia szczerze mówiąc nie widzę. Pisząc post nie zwróciłem uwagi, że domeny wróciły na twoje konto (nie zauważyłem, że jest jeszcze jedna strona postów), w przeciwnym razie nie sugerowałbym takiej możliwości.
 9. Domena dla agenta ubezpieczeniowego

  makowski.pl ubezpieczeniamiasto.pl pomocniczo makowskiubezpieczenia.pl oczywiście przykłady "hipotetyczne".
 10. AfterMarket / Dropped - padł ?

  Jesteś pewien, że to były twoje domeny? Z ciekawości zajrzałem pod ten link i widzę tam setki wytransferowanych domen, które nie były moje. Może miałem je w AM 10 lat temu, ale od tamtej pory już parę razy wygasały i/lub zmieniały właściciela. Np. transfer domeny d........pl z 2017-10-21 21:01:01 - faktycznie, widzę, że ktoś ją wtedy przeniósł do premium.pl (nie ja i nie z mojego konta AM), ale ja ją miałem ostatnio w 2010, kiedy to sprzedałem na aukcji w premium.pl i od tamtej pory miała już pięciu różnych właścicieli, a nawet w 2015 wygasła i została ponownie przechwycona... Więc może tych domen .sk też już nie miałeś, może ich nie odnowiłeś np. rok temu, potem ktoś inny zarejestrował, a teraz wytransferował?
 11. OVH Problem z transferem domeny

  Mam podobnie z domeną .gd. Twierdzą, że jest złe authinfo, obecny rejestrator twierdzi że jest ok, a kasa od dwóch miesięcy wisi.
 12. Wszystkie te domeny są własnością NASK (pełna lista + regionalne), który udostępnia je do sprzedaży subdomen. Sam możesz coś takiego zrobić z dowolną posiadaną przez siebie domeną, czy to w formie aliasów (jak .priv.pl), czy pełnego rejestru (jak .co.pl), ale weź pod uwagę, że będziesz robił to całkiem sam i cały ciężar obsługi jak i marketingu będziesz miał na sobie. Jeśli chciałbyś te subdomeny wprowadzić do oferty rejestratorów, tak jak .com.pl czy .net.pl - to z góry wiedz, że nie masz na to najmniejszych szans. Moim zdaniem nie ma to większego sensu.
 13. Uwaga na literówki!

  a nic już ;-)
 14. Jak zakwalifikować nazwę domeny ?

  domain hack https://en.wikipedia.org/wiki/Domain_hack
×