Jump to content

pb

Użytkownik
 • Content Count

  11903
 • Joined

 • Days Won

  228

Everything posted by pb

 1. 10 lat to już całkiem dobry wiek na reewaluację. Możesz jeszcze spróbować aukcji, może ktoś inny będzie zainteresowany przejęciem od Ciebie ciężaru przedłużeń. ;-)
 2. https://www.dns.pl/cykl_zycia_domeny_pl
 3. Domena jest w porządku, zgadzam się z Bazylem, że parę stówek mogłaby przynieść. Ale już przy przedłużaniu byłby dylemat...
 4. pb

  cc.pl

  d2d 10-20k normalna sprzedaż 100-500k
 5. https://eurid.eu/en/register-a-eu-domain/brexit-notice/
 6. Domena .eu wystartowała w 2005 roku i od samego początku domeny krajów unijnych były zablokowane do rejestracji, wśród nich greatbritain.eu, unitedkingdom.eu, england.eu, wales.eu, northernireland.eu. Inaczej niż Szkocja, która zajęła scotland.eu w styczniu 2008, Wielka Brytania oraz pozostałe jej składowe nie były zainteresowane tymi domenami. Okazuje się, że chyba z okazji brexitu przypomnieli sobie o domenach i obecnie od 18.04.2019 wszystkie pięć zarejestrowanych jest na rzecz "UK representation to the EU" z siedzibą w Brukseli. Paradoksalnie, Szkocja, inaczej niż " UK representation to the EU", może być zmuszona do scedowania swojej domeny aby nie stracić jej z okazji brexitu. Abonenci domen .eu z siedzibą w Wielkiej Brytanii będą bowiem mieli dwa miesiące od chwili brexitu aby zmienić abonenta na rezydenta Unii lub ich domeny zostaną skasowane.
 7. NAZWA DOMENY: secondhand.pl utworzona: 2002.08.02 13:00:00
 8. Miałem na myśli to, że roczny abonament za dwuliterową domenę .dev wynosi ok. $1000.
 9. Proponuję zrobić promocję na rejestrację po 1 zł i przekonać się, czy jest jakiekolwiek zainteresowanie. Osobiście uważam, że o ile sama domena jest fajna, o tyle szansa na zwrot kasy (zdaje się, że $1k rocznie za samą domenę?) przy takim zastosowaniu jest nikła. Prędzej bym na tym widział jakiś serwis freelancerski i wtedy ewentualnie darmowe subdomeny (albo strony-wizytówki*) dla partycypantów. * bo jeśli każda domena .dev musi mieć https, to taka subdomena byłaby bardziej upierdliwością niż korzyścią, a rozdając wizytówki, możesz zainstalować ssl wildcard dla wszystkich subdomen.
 10. Odświeżam na mocy pkt. IV.3 regulaminu. Oferta ważna tylko do czasu reaktywacji domen. Można negocjować. ;-)
 11. Ktoś zrobił ci przysługę, bo tak to byś dalej miał plan, żeby puścić domenę i zarejestrować za 0 zł po wygaśnięciu i obudziłbyś się z ręką w nocniku po tym, jak zostałaby przechwycona, zlicytowana i wystawiona na sprzedaż za kilka tys.
 12. Trochę może off-topic, ale jeśli zarejestruję domenę zawierającą znak towarowy i wystawię ją na aukcji celem przekazania zysku na wośp albo caritas, to czy jest to rejestracja w dobrej wierze? :-)
 13. pb

  pruderie.com

  Skoro pruderie.fr wolna, to dlaczego ktoś miałby zaczynać zakupy od .com?
 14. Cóż, widocznie coś się zmieniło, w takim razie @CzarnyElo możesz dodać swoje hosty tutaj: https://premium.pl/host/add.html Po dodaniu będziesz mógł ich użyć jako dns-ów.
 15. Chodziło mi bardziej o przykłady końcówek. pb.university jako domena premium kosztuje $85,80, ale z tego co kojarzę, wcześniej też tyle kosztowała. Niektóre końcówki mają tańsze "premiumy", a inne droższe. Ale faktem jest, że czasem są promocje, także na keywordy premium.
 16. Pytanie po ile będą odnowienia, bo jeśli rejestracja za $800, a odnowienie za $4000, to mogą się schować z taką promocją. ;-) PS. Jakieś przykłady?
 17. Hosty do systemu NASK może dodać tylko rejestrator obsługujący domenę, w której jest host, a więc aftermarket.pl Poproś więc AM o dodanie "Twoich" hostów do NASK i wtedy będzie można użyć ich jako dns-ów dla domen utrzymywanych u dowolnego rejestratora. Jeśli chodzi o pytanie z tematu, to mamy już od dawna możliwość hurtowego ustawienia rekordu A: https://premium.pl/ns/bulk.html Tym narzędziem można ustawić żądany rekord A dla wszystkich domen na koncie (dla domena.pl i www.domena.pl). Nie mamy natomiast (jeszcze) narzędzia dla hurtowego ustawiania innych rekordów, jak CNAME, które jak rozumiem też jest wymagane przez AM. Mamy w trakcie opracowywania (w zasadzie już od jakiegoś czasu, ale prace były zatrzymane) wygodny, hurtowy formularz, więc kiedyś na pewno się pojawi. Póki co jeśli jest potrzeba hurtowej zmiany, to można teoretycznie zrobić to ręcznie od strony bazy, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, z tymi dns-ami na pewno jest lepsze.
 18. Od jakichś 10 lat dane abonenta (nawet firmowego) nie są wyświetlane w whois na porcie 43. Jak sprawdzasz domenę w whois premium.pl: https://premium.pl/whois.html to jest sprawdzana przez whois 43 i są tylko podstawowe dane, bez abonenta. Teoretycznie rejestrator ma możliwość sprawdzenia danych abonenta przez whois, ale limity są tak małe, że nie ma nawet sensu tego udostępniać Klientom. Zwłaszcza że teraz strona whois.pl działa w miarę sensownie, od kiedy wdrożyli rekapcia i wystarczy kliknąć, a nie przeklepywać ledwo widoczne literki.
 19. pb

  trabki.pl

  Link nie działa? Pokazuje się tylko biała strona.
 20. d2d 100-200 zł każda kk 15-20 000 zł za ide.pl i fis.pl, 8-10 000 zł za ajt.pl
 21. elizabeth.pl monty.pl ranga.pl utnij.pl dobrygust.pl kwietniki.pl Kilka domen po 500 zł netto + przedłużenie gratis. Zapraszam do kontaktu.
 22. pb

  Sex.sb

  Jeśli wierzyć Malinowskiemu, to Melanezyjczycy radzą sobie całkiem nieźle bez pośrednictwa Internetu. Raczej celuj w kogoś, kto szuka tego keywordu z "dowolną końcówką", są tacy kolekcjonerzy. Wystawiłbym na sedo i czekał na oferty.
×