Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 789
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  202

Zawartość dodana przez pb

 1. pb

  Zrealizowane opcje

  Z tej samej ręki wypadła jeszcze perkusja.pl ;-)
 2. pb

  Odrzucone oferty

  Być może chodziło o coś tak prostego, jak złożenie kontroferty albo napisanie jakiegoś komentarza do odrzuconej propozycji. Niektórzy łatwo się obrażają, a im niższe składają oferty, tym łatwiej. ;-)
 3. Czy ktoś z Was dostał mail od di.pl z informacją o tym, w jakim zakresie przetwarza jego dane osobowe, takie jak nick, IP, mail? Wszystkie z tych rzeczy (i jeszcze wiele innych) można chyba podciągnąć pod "identyfikator internetowy"?
 4. pb

  Celowa literówka w nazwie strony

  Tak. Jeśli chcesz, zarejestruj, zaparkuj i liczy zyski, ale też licz się z tym, że domenę będziesz musiał w przyszłości skasować (wersja mini) oraz zwrócić cały zarobek (wersja midi) plus odszkodowanie (wersja maxi). Jeśli domena dużo zarobi, to może warto ryzykować, ale jeśli ledwo uzbierasz na przedłużenie, to nie ma sensu.
 5. pb

  Jak wykorzystano Twoją domenę?

  http://www.joker.com.pl/
 6. pb

  Jakie filmy polecacie?

  Wszystkie fora umierają, ludziom się już nie chce pisać, teraz każdy tylko konsumuje treści na smartfonach. Ze swojej strony polecam wprawdzie nie film, ale serial: Dumb (oryg. Metumtemet). Trochę świeżej egzotyki po amerykańskiej papce i skandynawskich kryminałach. ;-)
 7. pb

  Wygasanie domen .cz .sk

  https://www.nic.cz/files/nic/PravidlaCZAJ.pdf If a Domain Name registration is not renewed before the Day of Expiration (Article 5), then on the day after the Day of Expiration the Domain Name enters a protection period of 60 days. (...) If the Domain Name is not renewed in the first 30 days of the protection period, the CZ.NIC Association is entitled to terminate the Delegation of the Domain Name. (...) The registration of a Domain Name expires when the protection period has elapsed unless the Domain Name registration is renewed during the protection period Czyli wygasa 60 dni, z czego przez pierwsze 30 dni jest jeszcze aktywna delegacja domeny.
 8. pb

  premium.pl - uwagi i sugestie

  Póki jest aktywny link do wgrania, to zdążyłeś. ;-)
 9. pb

  premium.pl - uwagi i sugestie

  Nawet lepiej, jak klikniesz szczegóły, to jest "Wgraj dokument do .05.2018" ;-) Ustawowy termin to 15 dni po zakończeniu miesiąca, w którym nastąpiła sprzedaż (art. 106i. 1.). Ale im wcześniej wgrasz, tym lepiej dla naszych księgowych. :-)
 10. A czy przypadkiem transferując domeny do nich nie korzystałeś z "jakiejś tam" promocji, która miała "jakiś tam" regulamin z "jakimiś tam" zapisami w temacie wytransferowywania domen? ;-)
 11. poland.gov.pl -> poland.pl thefacebook.com -> facebook.com + potem jeszcze dokupili fb.com jako skrót Może nie na krótszą, ale zdecydowanie łatwiejszą: twttr.com -> twitter.com
 12. pb

  premium.pl - uwagi i sugestie

  Akurat tędy przechodziłem. ;-)
 13. pb

  premium.pl - uwagi i sugestie

  Czasem może się zdarzyć, że ktoś złoży zamówienie w home.pl, a w chwili gdy dociera płatność, po stronie premium.pl oferta nie jest już dostępna albo jest w wyższej cenie - wtedy oczywiście takie zamówienie nie może być sfinalizowane. Co do odświeżania, to pełne odświeżenie jest bodajże 2x dziennie, natomiast indywidualna oferta jest odświeżana (sprawdzana jej aktualność) także w chwili zakupu, więc w tym konkretnym przypadku nie powinno być możliwości zamówienia jej w "starej" cenie. [edit] wydaje mi się, że cena się zgadza - nie wiem jaka była wcześniej, ale obecnie jest ok. nic nie klikałem! ;-)
 14. pb

  Jak wykorzystano Twoją domenę?

  http://slodkachwila.pl/ a IDN leży i się kurzy...
 15. pb

  Weryfikacja prawa do domeny.

  Skoro się nie nadymałeś, to dlaczego wyedytowałeś treści 3/4 posta? ;-) Nawet jeśli ktoś się pomylił, czy coś źle zrozumiał, to można zwrócić uwagę bez zbędnych emocji.
 16. pb

  Weryfikacja prawa do domeny.

  Bazyli, nie nadymaj się tak, bo nie masz racji. Przesłał im ten sam link, który Ty wkleiłeś w pierwszym poście. Ale zanim odpisali, aukcja była już usunięta, więc (jak się domyślam) zaczęli szukać po giełdzie i znaleźli jedynie domenę koło.pl, więc w tym duchu odpisali.
 17. pb

  Weryfikacja prawa do domeny.

  Nie napisałem firma-krzak, tylko "wirtualna firma z Cypru", czyli taka, która ma na Cyprze tylko adres, a całą infrastrukturę (chyba) w Polsce.
 18. pb

  Weryfikacja prawa do domeny.

  Tak, ale takie rozwiązanie jak w AM było dla nas niedopuszczalne. AM jako wirtualna firma z Cypru może sobie na to pozwolić, nie przejmując się tym, że sprzedaż, a nawet samo oferowanie takiej domeny rodzi konsekwencje prawne. Tak czy inaczej, Bazyli pytał o "serwisy giełdowe", więc napisałem jak to jest w premium.pl.
 19. pb

  Weryfikacja prawa do domeny.

  https://pomoc.premium.pl/1370/domeny-z-zewnatrz/ "Wystawienie na sprzedaż domeny zewnętrznej poprzedzone jest weryfikacją jej własności, czyli potwierdzeniem, że masz prawo do dysponowania daną domeną. W tym celu niezbędne jest ustawienie rekordu CNAME (alias do innego hosta), który jest unikalny dla Twojego konta i zostanie wyświetlony w pierwszym kroku kreatora sprzedaży domeny."
 20. pb

  MON przejmuje domeny

  A co, teraz się za literówki nazwisk byłych ministrów wzięli?
 21. pb

  Domena .eu, a Brexit

  Z nowymi rejestracjami to wiadomo, ale z przedłużeniami to trochę słabo. Rejestratorzy zarobią na "kontaktach proxy"... Z drugiej strony, Brytyjczycy też nie pozwalają nam regnąć .uk bez lokalnego kontaktu admina, więc wcale mi ich nie żal.
 22. pb

  Kiepski-Deweloper.pl Benalu.pl NiceService.pl

  Na stronie niceservice.pl, w orzeczeniu niceserwis.pl... W pismach i pozwach takie kwiatki są ciągle, ale przynajmniej sąd powinien ogarniać...
 23. pb

  Sprzedaż domeny a podatki VAT

  Po pierwsze, prowizja za escrow w AM to 5%, a w premium.pl 2% - jak to ująłeś, "czysta kalkukacja". ;-) Po drugie, z tym vatem nie bardzo wiem o co Ci chodzi - "sprzedajac domene domainerowi z polski nie place vatu" - przecież sprzedający nigdy nie płaci vat. ;-) Może chodzi Ci o to, że nie dostajesz vat, to wtedy tak - jak sprzedajesz przez cypryjski AM za 1000 zł, to dostajesz 950 zł i nic ponad to. Jak sprzedajesz przez escrow premium.pl za 1000 zł, to dostajesz 980 zł + VAT. W obu przypadkach nie ma znaczenia kto jest kupującym i ile płaci. Przy czym os.fiz. zawsze zapłaci netto+vat, niezależnie czy w AM czy premium.pl.
 24. pb

  Sprzedaż domeny a podatki VAT

  Nie ma dla Ciebie znaczenia, zawsze dostaniesz kwotę z vat, nawet jak ją kupi szejk z Abu Zabi. ;-)
 25. pb

  Sprzedaż domeny a podatki VAT

  Nawet nie trzeba w tym przypadku mieć VAT-EU, przecież sprzedaż jest między polskimi firmami. :-) Rozliczenie z kupującym jest już w gestii premium.pl i na pewno sobie poradzimy. ;-)
×