Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 719
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  189

Zawartość dodana przez pb

 1. AfterMarket / Dropped - padł ?

  Jesteś pewien, że to były twoje domeny? Z ciekawości zajrzałem pod ten link i widzę tam setki wytransferowanych domen, które nie były moje. Może miałem je w AM 10 lat temu, ale od tamtej pory już parę razy wygasały i/lub zmieniały właściciela. Np. transfer domeny d........pl z 2017-10-21 21:01:01 - faktycznie, widzę, że ktoś ją wtedy przeniósł do premium.pl (nie ja i nie z mojego konta AM), ale ja ją miałem ostatnio w 2010, kiedy to sprzedałem na aukcji w premium.pl i od tamtej pory miała już pięciu różnych właścicieli, a nawet w 2015 wygasła i została ponownie przechwycona... Więc może tych domen .sk też już nie miałeś, może ich nie odnowiłeś np. rok temu, potem ktoś inny zarejestrował, a teraz wytransferował?
 2. OVH Problem z transferem domeny

  Mam podobnie z domeną .gd. Twierdzą, że jest złe authinfo, obecny rejestrator twierdzi że jest ok, a kasa od dwóch miesięcy wisi.
 3. Będę tu co jakiś czas umieszczał domeny, które mam zarezerwowane, ale nie planuję opłacać (chyba że mi się odmieni). Motywacją dla mnie jest to, że ponad połowę takich domen łapią ludzie z forum (pozdrowienia dla apze, DD, MW i paru innych ;-). Dzisiaj proponuję: cenorama.pl (o 16:44:15) 21 lipca o 09:05:11 wygaśnie rezerwacja domeny kropek.pl a o 18:03:34 „ucieknie” mi czeskifilm.pl ;-) Aha, jeśli ktoś chciałby powstrzymać mnie przed puszczeniem rezerwacji („no co ty, taka super domena!”), to też może to tutaj zrobić. ;-)
 4. Wszystkie te domeny są własnością NASK (pełna lista + regionalne), który udostępnia je do sprzedaży subdomen. Sam możesz coś takiego zrobić z dowolną posiadaną przez siebie domeną, czy to w formie aliasów (jak .priv.pl), czy pełnego rejestru (jak .co.pl), ale weź pod uwagę, że będziesz robił to całkiem sam i cały ciężar obsługi jak i marketingu będziesz miał na sobie. Jeśli chciałbyś te subdomeny wprowadzić do oferty rejestratorów, tak jak .com.pl czy .net.pl - to z góry wiedz, że nie masz na to najmniejszych szans. Moim zdaniem nie ma to większego sensu.
 5. Uwaga na literówki!

  a nic już ;-)
 6. Jak zakwalifikować nazwę domeny ?

  domain hack https://en.wikipedia.org/wiki/Domain_hack
 7. Domana za 1mln zł - ankieta

  Gdyby tak to działało (dzieliło głos użytkownika na ilość jego ptaszków), to ta sama ilość głosów skutkowałaby różnymi procentami, a tak nie jest - po prostu każdy głos traktowany jest jako 0,7% (obecnie już 0,69%, bo zagłosowało 21 użytkowników). Jak dla mnie to bez sensu. Jeśli 6 z 20 użytkowników zagłosowało na biznes.pl, to znaczy, że na biznes.pl oddało głos 30% użytkowników, a nie 4,23%...
 8. Domana za 1mln zł - ankieta

  Ta ankieta chyba źle liczy.
 9. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  Cóż, nie ciągnąłem tematu, nie pomyślałem o screenshocie, a "obsługant" nie był zbyt pomocny. Było, minęło, mam nadzieję, że teraz jest lepiej.
 10. Sedo - Problem z wypłatą pieniędzy

  No nie powiedziałbym, kiedyś (jakoś 2009) sprzedałem domenę przez sedo za ~2k euro, wpłynęła kasa, przekazałem authinfo, po czym zaczęła się zabawa: kupujący twierdził, że authinfo jest złe i nie może przetransferować, podczas gdy ja jako rejestrator byłem na 100% pewny że authinfo jest dobre, a transfer nie był nawet zlecony. Wysłałem szczegółową instrukcję transferu .pl, ale nadal nie podjął żadnej próby - ewidentnie rozmyślił się co do zakupu i znalazł "fajny" sposób by z tego wybrnąć. Ostatecznie sedo oddało mu kasę, a mnie postraszyli, że jeszcze raz i zawieszą mi konto czy coś takiego. Więcej z ich usług "pośrednictwa" nie korzystałem.
 11. MON przejmuje domeny

  gov.pl nigdy nie była domeną funkcjonalną w takim rozumieniu jak edu.pl czy mil.pl - abonentem gov.pl była Państwowa Akademia Nauk aż do czasu przekazania zarządzania nią do NASK, ale na pewnych konkretnych warunkach. Teraz na podobnych warunkach NASK będzie zarządzała domeną mil.pl.
 12. MON przejmuje domeny

  Żadna umowa ani regulamin nie stoi ponad prawem, więc oczywiście można przedstawić sprawę do rozstrzygnięcia przez sąd.
 13. MON przejmuje domeny

  Myślę, że najistotniejszy był tu fakt, że domeny nieprzedłużone przez jednostki wojskowe mogły być potem zarejestrowane przez dowolną osobę, a co za tym idzie, mogła ona uzyskać dostęp do korespondencji kierowanej na istniejące wcześniej w tej domenie adresy. A to już jest poważna sprawa i prawdopodobny powód decyzji o wypowiedzeniu umów dla wszystkich domen .mil.pl, które nie są obecnie w rękach wojska. Oczywiście korespondencja "wojskowa" powinna być szyfrowana i nie powinno to stanowić problemu, ale jak jest faktycznie, tego nie wiem.
 14. MON przejmuje domeny

  Regulamin nazw domeny .pl 24. NASK może wypowiedzieć Umowę z zachowaniem trzymiesięcznego terminu wypowiedzenia oraz formy pisemnej. Tyle w temacie skarg i zażaleń... Pewnie edu.pl wcześniej czy później czeka podobny los, może jedynie bez rozwiązywania dotychczas obowiązujących umów, bo nie ma tu "zagrożenia dla obronności".
 15. Zrealizowane opcje

  To teraz powinno być trochę łatwiej. ;-)
 16. dns@zenlogicjp.info spam?

  Domain Name: ZENLOGICJP.INFO Creation Date: 2017-10-11
 17. Odpisz podając oczekiwaną cenę i czekaj na odpowiedź. Sprzedajesz domenę, a nie kołdry elektryczne. Skoro się odezwali, to można założyć, że wiedzą co to jest domena i jakie korzyści płyną z jej posiadania.
 18. To warto by o tym napisać, bo z mojego zestawienia widać, że np. ostatnie 30 dni (10.09-10.10) sytuacja wygląda zupełnie inaczej (premium.pl 56,5%, dropped 39,1%). Kolejne 30 dni znów będą wyglądały inacze itd. Skoro dane są sprzed dwóch miesięcy i w żaden sposób nie odzwierciedlają stanu obecnego, to zamieszczenie takiej informacji jest wymogiem rzetelności dziennikarskiej.
 19. Post opublikowany 9.10, więc zakładam, że "badanie" dotyczy ostatnich 34 przechwyconych domen - jeśli tak, to wyniki nie odzwierciedlają rzeczywistości; poniżej zestawienie z ostatniego miesiąca (37 domen trzyliterowych bez qxvz). Przy "badaniu" brak informacji o metodologii, więc trudno powiedzieć skąd rozbieżność, niemjniej ilustracja powinna rozwiać wątpliwości.
 20. W redemption period reaktywacja domeny globalnej zawsze kosztuje, nie wiem jakie dokładnie kwoty pobierają rejestry, ale u różnych rejestratorów widziałem kwoty od $50 do $300. Od nas Tucows (którego premium.pl jest resellerem) pobiera $80. "Spokojnie przedłużyć" możesz w grace period.
 21. maile z dns.pl - awaria w NASK?

  To może napisz do rejestratora i podaj konkretne operacje, dla których nie doszły maile, a rejestrator zgłosi żeby te konkretne maile sprawdzili? Jeśli odbiły się przez rbl, to powinni to mieć w skrzynce albo logach.
 22. maile z dns.pl - awaria w NASK?

  Myślę ze powinieneś skontaktować się z firmą obsługującą pocztę, aby sprawdzili czy nie wycinają tego IP: 195.187.242.198, może jeszcze nie zsynchronizowali RBL-i, a może problem jest zupełnie inny. Może warto też napisać do NASK?
 23. maile z dns.pl - awaria w NASK?

  Podobno IP nasku trafiło czarną listę, więc hosty korzystające z RBL-ów mogły te maile odrzucać. W tej chwili sprawdziłem w multi-rbl i nie widzę tego IP, więc albo już zostało usunięte, albo jest w jakichś egzotycznych, w każdym razie warto próbować ponawiać wiadomości.
 24. maile z dns.pl - awaria w NASK?

  Wiem że w ostatnich dniach były z tym problemy (zgłoszenia od Klientów, przestoje w transferach z łaparek), ale w tej chwili sprawdziłem dla trzech domen i wszystkie maile doszły. Jeśli chodzi o maile z potwiwerdzeniami transferu, to można zlecić ponownie z poziomu panelu. Innych (potwierdzenia rejestracji) nie da się niestety ponowić.
×