Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 827
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  217

Zawartość dodana przez pb

 1. pb

  Nigdy bym się nie spodziewał

  smzszczyrzyc.com.pl bagdadagd.pl
 2. pb

  na rozluźnienie

  @przemo ten pierwszy filmik jest spod podłogi tego magazynu z drugiego filmiku. ;-)
 3. pb

  Zakup domeny z nazwa.pl

  Trochę off topic, ale kiedyś kupiłem na allegro domenę utrzymywaną u jakiegoś dzikiego operatora, zapłaciłem, ale nie byłem w stanie jej przenieść, więc założyłem opcję, a ten po prawie roku wziął i przedłużył. Na szczęście po dwóch latach trafiła już do mnie.
 4. pb

  Zakup domeny z nazwa.pl

  Nie sprzeda tam gdzie zarejestrował, bo nazwa nie ma już giełdy domen. Być może chodzi mu o to, żebyś mu zapłacił jakimś tam kanałem, a on Ci potem domenę przekaże w ramach serwisu nazwa (o ile to możliwe) albo po prostu da login do panelu. Jest to teoretycznie do zrobienia, ale weź pod uwagę, że nie masz wtedy żadnego zabezpieczenia transakcji, więc jeśli kwota jest znacząca, to nie decydowałbym się na to bez faktury albo umowy. Może zaproponuj mu finalizację przez allegro, jeśli też nie będzie chciał, to prawdopodobnie chce Cię wykiwać.
 5. pb

  Bańka domenowa się skończyła

  Jesteś w biznesie od 10 lat i dopiero założyłeś konto na di.pl?
 6. pb

  domek.pl

  Z tego co zrozumiałem, one są robione na bazie autokarów, więc założyłem że potrzeba D, ale szczerze mówiąc nie wiem. A wracając do tematu domena jest fajna i chętnie był taką pozyskał drogą opcji ale potem bym pewnie nie wiedział co z nią zrobić i jak wycenić. Nie twierdzę oczywiście, że jest wyłącznie kolekcjonerska. Mnie się najbardziej kojarzy z domkami letniskowymi, a więc dla firmy oferującej prefabrykowane domki jak najbardziej. Z tymi mobilnymi domami nie robiłbym sobie nadziei, to się w Polsce nie przyjmie, chyba że będą jakieś zabory znów.
 7. pb

  domek.pl

  Wiesz, nie każdy ma prawo jazdy kat. D. ;-) Ale ten model z garażem jest rzeczywiście całkiem fajny.
 8. Technicznie rzecz biorąc, domena to jest pl, com, net itp., a np. di(.pl) to jest nazwa domeny, ale nie sądzę aby sąd aż tak wnikał w technikalia. A co powiesz o di.com.pl - domena czy subdomena? A może jednak domena trzeciego poziomu, w skrócie domena?
 9. pb

  kartki.net

  kartki.net Sprzedam za 500 zł netto domenę kartki.net z 2001 roku - dziś wygasa, więc do kwoty należy sobie doliczyć cenę transferu z przedłużeniem do wybranego rejestratora.
 10. pb

  wp kupuje extradom.pl

  A po co im ekstradom.pl, skoro pewnie przeniosą zawartość pod *.wp.pl, domenę przekierują, a po paru latach wyrzucą?
 11. pb

  Wolne które znalazłem

  Test radiowy domeny: pupa, pupa, pupa, kropka, facet w szlafroku, kropka, o, pupa na plaży
 12. pb

  eobuwie.pl

  Poszli za twoją radą i będą ładować kasę w reklamę zamiast w fajną domenę.
 13. pb

  lista polskich domen

  Raczej tak. Generalnie jest to mirror ostatniej zawartości serwera ftp.nask.pl zanim go wyłączyli. Jeśli coś z niego wcześniej usunęli, to w mirrorze może też tego nie być.
 14. pb

  lista polskich domen

  ftp://sunsite.icm.edu.pl/sites/ftp.nask.pl/pub/hostcount/old/
 15. pb

  lista polskich domen

  Nie 10, tylko 12, ostatnia lista była udostępniona 2.09.2006 :-) ftp://sunsite.icm.edu.pl/sites/ftp.nask.pl/pub/hostcount/ pl.output.gz <- to ten plik ale od tamtej pory nie udostępniają, więc to bardziej w ramach ciekawostki ;-)
 16. pb

  Nigdy bym się nie spodziewał

  kopromed.com.pl wbrew pozorom nie jest do laboratorium diagnostyczne, jak wyżej analmed...
 17. Z moich tylko 209. :-( Poważnie się zastanawiam, czy przedłużać pozostałe, bo z opcją to prawie zawsze przedłużam. ;-)
 18. NASK obsługuje nie tylko polskie znaki diakrytyczne - dostępne są wszystkie wariacje liter alfabetu łacińskiego (a więc np. umlauty, ale też z kropkami/kreskami/daszkami nad i pod literkami, np. ė, ô), a także alfabet grecki, hebrajski oraz cyrylica. Nie można jedynie mieszać alfabetów, czyli np. nie przejdzie domena sеx.pl (xn--sx-nlc.pl) gdzie е jest znakiem z cyrylicy, otrzymamy błąd "Niepoprawna składniowo nazwa domeny" - ma to zapobiec atakom homograficznym, natomiast używanie różnych, niekoniecznie pasującycj "ozdóbek" jest już jak najbardziej ok (z technicznego punktu widzenia), np. prėmium.pl :-) Ps. Kto jeszcze pamięta? :-)
 19. Sprzedam domeny: czas.info optyk.info ulotki.info 300 zł netto za sztukę. 750 zł netto za wszystkie trzy
 20. Utwórz nowy kontakt (moje obiekty -> kontakty) i potem na liście domen zaznacz domenę i wybierz z rozwijanki "zmień abonenta". Pamiętaj też o zmianie danych do faktur (ustawienia -> dane konta).
 21. pb

  metereologia.pl

  Chodzi może o meteorologię? ;-)
 22. pb

  kup-logo.pl

  Zdecydowanie dla strony przydałaby Ci się wersja bez myślnika, z myślnikiem warta 10x mniej.
 23. pb

  AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

  Z komunikatu wynika, że pomieszałeś zestawy znaków, np. litery greckie z cyrylicą.
 24. pb

  Koniec domen?

  W następnym odcinku: skype chce zlikwidować numery telefonów.
×