Skocz do zawartości

pb

Użytkownik
 • Zawartość

  11 742
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  194

Zawartość dodana przez pb

 1. Będę tu co jakiś czas umieszczał domeny, które mam zarezerwowane, ale nie planuję opłacać (chyba że mi się odmieni). Motywacją dla mnie jest to, że ponad połowę takich domen łapią ludzie z forum (pozdrowienia dla apze, DD, MW i paru innych ;-). Dzisiaj proponuję: cenorama.pl (o 16:44:15) 21 lipca o 09:05:11 wygaśnie rezerwacja domeny kropek.pl a o 18:03:34 „ucieknie” mi czeskifilm.pl ;-) Aha, jeśli ktoś chciałby powstrzymać mnie przed puszczeniem rezerwacji („no co ty, taka super domena!”), to też może to tutaj zrobić. ;-)
 2. Uwaga na literówki!

  wewiorka.pl - aktualnie spada, domena z 2008, więc można się pomylić
 3. Po jakim czasie na aukcje?

  Dwa-trzy razy w miesiącu porządkuję i wystawiam domeny, które w tym czasie przybyły do portfolio - zwykle staram się ustalić cenę KT, chyba że nie mam pomysłu. Dzięki ustawieniu KT czasem domena się sprzeda bez negocjacji, a jeśli już ktoś chce negocjować, to przynajmniej ma jakiś punkt zaczepienia. Jeśli nie ma KT, to konkretne oferty są bardzo rzadkie, najczęściej są to zapytania o cenę, więc tak czy inaczej trzeba jakąś ustalić. Czasem zmieniam ceny, zazwyczaj w górę, ale nie robię tego regularnie. Nigdy. Kiedyś wystawiałem aukcje, ale ogólnie myślę, że to strata czasu. Licytować też nie lubię, zwykle zapominam i przegapiam. Ciekawe pytanie i nie wiem czy udałoby mi się to konkretnie ustalić, na szybko w swoich ostatnio sprzedanych znalazłem kilka 7-8-letnich.
 4. Wypłata z Escrow.com.

  Myślę że jeśli kupujący wpłaci kasę, a Ty przekażesz domenę, to nie ma przeszkód, wypłata nie jest obowiązkowa. ;-) A tak serio to nie wiem, raz tylko korzystałem z tego serwisu jako sprzedający i wypłacałem na paypal. Teraz jak się zalogowałem, to widzę że niby nie jestem zweryfikowany, więc może wtedy były inne wymagania. (Ale mimo to pozwala mi rozpocząć nową transkcję, nie próbowałem jednak przejść całego formularza, może gdzieś tam dalej by mnie zatrzymało.)
 5. Wypłata z Escrow.com.

  W Polsce IBAN ma 28 znaków, napisz żeby poprawili oprogramowanie i podaj im numer konta w mailu żeby nie czekać aż poprawią. ;-)
 6. MON przejmuje domeny

  Wygląda na to, że infiltracja NASK przez MON zaczęła się dużo wcześniej. Zapomnieli zatrzeć śladów... NAZWA DOMENY: bartlomiejmisiewicz.pl typ abonenta: organizacja serwery nazw: eomer.nask.net.pl. [193.59.201.24][2001:a10:1:ffff::2:c918] kirdan.nask.net.pl. [2001:a10:1:ffff::1:f408][195.187.244.8] utworzona: 2016.10.29 16:04:43 ostatnia modyfikacja: 2016.12.15 16:15:43 koniec okresu rozliczeniowego: nie zdefiniowano opcja: brak dnssec: brak ABONENT: firma: NAUKOWA I AKADEMICKA SIEĆ KOMPUTEROWA ulica: UL. KOLSKA 12 miasto: 01-045 WARSZAWA lokalizacja: PL telefon: +48.223808300 ostatnia modyfikacja: 2016.04.23 REJESTRATOR: NASK ul. Kolska 12 01-045 Warszawa Polska/Poland +48.22 3808300 info@dns.pl Opis komunikatów WHOIS: http://www.dns.pl/opiskomunikatow.html
 7. Zrealizowane opcje

  bardzo fajna, na pewno najlepsza na tej stronie wątku
 8. Sygnaturka (podpis) na di.pl

  No, i to jest prawdziwe forum dyskusyjne! Tak trzymać, Panowie! ;-)
 9. kaloryfer.pl

  Zdjęcie poglądowe. Produkt może nieznacznie różnić się z wyglądu od zdjęcia.
 10. kaloryfer.pl

  kaloryfer.pl pierwsze skojarzenie?
 11. kaloryfer.pl

  Nie chcę o tym mówić. Ale zapłata była sowita (KT przez home.pl, bez negocjacji), więc wynagradza straty moralne. ;-)
 12. kaloryfer.pl

  Opcja. Mi się właśnie bardziej kojarzy z kaloryferem na brzuchu (możę przez to, że l.p.), dlatego chciałem poznać zdanie szerszej publiki. ;-) Ale z domenami to jest różnie, np. jelita.pl mi się kojarzyło przede wszystkim medycznie (jelito wrażliwe itp.), a kupiła zupełnie inna branża.
 13. Rejestracja końcówek .se

  Domen .se jest 1,4 miliona, więc może te wolne nie są wcale takie ciekawe? W Szwecji są też popularne domeny .nu (nu = po szwedzku "teraz"), które są również zarządzane przez szwedzki rejestr - a ich jest kolejne 300 tys. Dla porównania domen .pl (drugiego poziomu) jest niecałe 2 mln, a .com.pl niecałe 400 tys. Gdy zestawisz to z populacją (PL = 38 mln, SE = 10 mln), okaże się, że w Szwecji jest zajętych relatywnie więcej domen niż u nas. Wracając do początku, zastanowiłbym się jeszcze, czy te wolne aby na pewno są takie atrakcyjne. No chyba że chodzi o domeny typu obejrzyj.se, posłuchaj.se itp. ;-)
 14. Odrzucone oferty

  Takich "propozycji" za kilka-kilkadziesiąt złotych wszyscydostajemy po kilka w tygodniu, serio jest sens je przytaczać? W takim razie proszę: pb.biz - 4 zł, 10 zł, 25 zł Najlepszym użytkownikiem tego wątku jest moim zdaniem keyword, który podaje odrzucone oferty tylko jeśli domena została ostatecznie sprzedana. Bo tak naprawdę co to wnosi do tematu, że ktoś odrzucił ofertę za 10, 100, 1000, 10 000 czy 100 000 zł, skoro nie doprowadziło to do sprzedaży? Ok, ktoś może zobaczyć - on odrzucił ofertę 5k za ekstracośtam.pl to ja za swoją extracośtam.pl też będę odrzucał - ale czy z samego odrzucania coś wynika? Prócz tego, że to nadal my, a nie ktoś inny płaci za przedłużenie? Na wartość domeny nie ma to żadnego wpływu, co najwyżej na samopoczucie, ale to też chwilowe ("jestę hardkorę" może się z czasem zamienić "kurde, trzeba było brać forsę i w nogi" :P). No ale to tylko moje zdanie/narzekanie, nikomu oczywiście nie zabraniam klikać co ślina na klawiaturę przyniesie. ;-)
 15. Odrzucone oferty

  Nazwa sugeruje, że 24 to minimum.
 16. Opcja na domenę

  Usługi takie jak opcja czy (kiedyś) testy muszą być aktywowane w EPP, więc jeśli ktoś nie podpisał porozumienia w tym zakresie, to po prostu nie ma do takich funkcji dostępu. Usługi takie jak transfer z vinask czy rejestracja book_blocked są deklaratywne, ale myślę że jeśli "oznaczony" rejestrator odmówiłby klientowi takiej usługi, to mógłby mieć nieprzyjemności. ;-) Co do IPv6 i DNSSEC, to nie wiem jak to wygląda od strony formalnej.
 17. Opcja na domenę

  https://www.dns.pl/porozumienie/partner.html ctrl+f opcja ;-)
 18. Zarejestrowane serwery dns a zmiana IP

  To, co jest w nawiasach kwadratowych, jest zapisane w EPP. Musisz zaktualizować przez <host:update> (tzn. rejestrator, u którego utrzymujesz domenę główną dla tych dnsów).
 19. Domena w trakcie wygasania a opcja...

  Nie zarejestrujesz opcji w trakcie wygasania domeny, taka opcja jest zabezpieczona i nawet jeśli minie jej termin wygaśnięcia, to będzie dalej trwała, aż do czasu spadu domeny (w takim wypadku opcja się zrealizuje) lub jej odnowienia (w takim wypadku opcja zniknie). To, że opcję można dodać do przechwycenia, to niestety nic w tym przypadku nie znaczy, AM nie da rady jej "złapać". Zresztą w ogóle nie da się założyć opcji w trakcie wygasania domeny, nawet gdyby tamta teoretycznie wygasła. Trzeba czekać na odnowienie lub ponowną rejestrację po spadzie.
 20. Tu najlepiej umieszczać pytania i opisywać problemy związane z funkcjonowaniem serwisu Złapane.pl. Można je także wysyłać na mail: info@zlapane.pl
 21. Opcja na domenę

  Opcja daje 100% pewności przejęcia domeny w przypadku nieprzedłużenia - pod warunkiem opłacenia w terminie rezerwacji, która powstanie z opcji po wygaśnięciu domeny.
 22. Namejet i Backorders

  Domena jeszcze nie wygasła, póki co podajesz swój minimalny bid (nie mniejszy niż $69), natomiast jak już licytacja wystartuje, to najwyższym będzie $310 (lub wyższy, jeśli ktoś w międzyczasie podbije) i od tej kwoty będzie się dalej toczyć aukcja. Wygra oczywiście ten, kto da więcej, może to być te $310, ale równie dobrze może być $30 000.
 23. Sedo - przeniesienie zakupionej domeny

  Przy transferze do premium.pl na inne dane, przeklikujesz po prostu e-cesję (mail wysyłany na dane obecnego, a następnie nowego abonenta) i domena ląduje na Twoim koncie z nowymi danymi.
 24. Nazwa zastrzeżona w domenie

  Tak, można zarejestrować. Nie zabrania tego ani nask, ani rejestrator. Ale czy można używać i do jakich celów - tu już właściciel znaku może mieć odmienne zdanie.
×