Jump to content

pb

Użytkownik
 • Content Count

  11,883
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  223

Everything posted by pb

 1. pb

  Sex.sb

  Jeśli wierzyć Malinowskiemu, to Melanezyjczycy radzą sobie całkiem nieźle bez pośrednictwa Internetu. Raczej celuj w kogoś, kto szuka tego keywordu z "dowolną końcówką", są tacy kolekcjonerzy. Wystawiłbym na sedo i czekał na oferty.
 2. W zasadzie grób to jest ta część pod ziemią (albo np. w ścianie), a nagrobek jest na grobie. Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś groby czyścił, nie licząc oczywiście hien cmentarnych, ale to już rzadkość w dzisiejszych czasach.
 3. Chyba mamy inną alexę, bo u mnie AM ma 81,867 https://www.alexa.com/siteinfo/aftermarket.pl
 4. Pod względem ilości utrzymywanych domen .pl premium.pl jest 3x mniejsze, można to sprawdzić w raportach NASK. :-) Jeśli chodzi o popularność strony to nie wiem, mówisz o wskaźniku alexa, czy czymś innym? Alexa 3x wyższa, ale to jest ranking, nie liczby bezwzględne, więc trudno porównywać. Nie można powiedzieć że miejsce pierwsze w alexa jest 2x lepsze od miejsca drugiego, jeśli np. pierwszy ma miliard uu, a drugi ma 900 milionów. ;-)
 5. Co konkretnie rozumiesz przez brak zainteresowania? Porównywałem sobie ostatnio statystyki i w zasadzie wszystko układa się proporcjonalnie w stosunku do ilości utrzymywanych domen w AM vs premium.pl - tj. ilość ofert, sprzedaży, zamówień przechwycenia itd. Zresztą sam Michał zamieszczał kiedyś podobne porównanie, poszukam link i dodam jeśli znajdę. Ma to pewnie znaczenie na aukcjach domen, ale ja sam nie jestem fanem aukcji (ani wystawiania, ani brania udziału), więc nie mam nic przeciwko aby aukcje odbywały się na AM ;-) - natomiast dla ilości ofert i zakupów KT/negocjacje - nie uważam żeby premium.pl było w czymś gorsze tylko dlatego, że jest nieco mniejsze.
 6. @Rerek Ciekawa interpretacja. FYI od początku marca odnotowaliśmy 4701 transferów z dropped vs 748 do dropped. Promocję przygotowaliśmy już w styczniu, z myślą o Dniu Domeny. Zbieżność wydarzeń jest przypadkowa. ;-) Nie przeczę jednak, że jest to dość szczęśliwy zbieg okoliczności. ;-)
 7. Czy powiedziałem Dzień Domeny? Miałem na myśli Rok Domeny! ;-) Od dziś przez okrągły rok ceny odnowień dla wszystkich utrzymujących 100+ domen w premium.pl to: .pl - 40 zł netto funkcjonalne .pl - 30 zł netto regionalne .pl - 10 zł netto IDN .pl - 10 zł netto IDN funkcjonalne .pl - 8 zł netto IDN regionalne .pl - 3 zł netto Zapraszam do korzystania z promocji. :-) Regulamin (standardowy, bez haczyków): https://epremium.pl/assets1544507809/docs/rules/2019/Regulamin-Promocji-Rok-Domeny-190315.pdf Promocja aktywuje się automatycznie na wszystkich kontach, na których znajduje się minimum 100 domen, teraz lub w czasie trwania promocji. Przypominam też, że 100 domen to próg dostępu do przechwytywania w trybie light. :-) Przy tej okazji życzę wszystkim Inwestorom Domenowym jak najlepszych zakupów oraz sprzedaży w Roku Domeny!
 8. pb

  parkur.pl

  parkur.pl Proszę o opinię o domenie.
 9. pb

  Dzierżawa

  Moim zdaniem 1% to dość standardowa kwota za dzierżawę i uważam, że warto. Prędzej dzierżawca będzie chciał wykupić domenę niż znajdzie się inny chętny, więc to nie przeszkadza.
 10. Bazyli na LoveStory.pl odrzucał takie kwoty, o których my możemy tylko śnić przy naszych marnych portfoliach.
 11. Od 15 grudnia 2014. ;-) https://www.dns.pl/newsy/item/588
 12. Zobaczymy. Póki co to nas wszystkich "karze" NASK, bo zbiera większość kasy z przechwytywania (przez co ceny są jakie są). BTW koszt rejestracji to jest mniejsza część kosztu przechwycenia.
 13. Większość "przechwytywania" .com to domeny przejmowane na bazie umów z rejestratorami, bez ich kasowania. Po prostu jeśli nie odnowisz domeny, to rejestrator może ją przejąć. Niezależnie od tego, aby zlecić przechwycenie, musisz podpiąć kartę i/lub wpłacić kaucję, to też jest jakieś wyjście. Jeden łapacz wymaga nawet przesłania skanu dowodu jeśli chcesz licytować.
 14. Gdybym miał pewność, że przechwycona dla Klienta domena będzie opłacona, tobym ją od razu rejestrował. Tak niestety nie jest, trafia się wielu nieuczciwych "klientów", którzy zamawiają przechwycenie, a potem go nie opłacają, więc rezerwacja pozwala zaoszczędzić przynajmniej te 10 zł. Jeśli rezerwacje znikną, to będziemy od razu rejestrować, nie jest to żadna wielka filozofia, najwyżej podniesiemy ceny żeby skompensować większe straty.
 15. grono.net było fajne, podpytaj, może jeszcze gdzieś mają skrypt. ;-)
 16. Sprawdź lepiej jaki ma status, a dopiero potem oglądaj daty. Jeśli ma pendingDelete, to znaczy że 4.02 została skasowana i 9.02 spadnie. Szanse na rejestrację masz plus minus zerowe, ale możesz dodać gdzieś do przechwycenia. Chyba że to jakaś słaba domena, to za miesiąc-dwa, jak ją już testerzy wymacają, może wrócić do puli.
 17. https://www.dns.pl/whois Na dole masz opis poszczególnych stanów domeny.
 18. nie no, jest parę: xm.co 4500 sportswear.co 400 fm.co PASS
 19. Jest wiele sposobów na rozwiązanie tego i doliczanie opłaty za rejestrację do ceny opcji jest najgorszym.
 20. Dla mnie ok, ale pod warunkiem że opcja będzie się realizować pod razu po założeniu. ;-)
 21. Oczywiście że mogą poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem, jak już będzie wszystko ustalone i NASK powie - możemy informować. Na tę chwilę nic nie jest ustalone prócz jakiegoś ogólnego zarysu i otwarcia dyskusji. Ale niektórzy lubią wychodzić przed szereg, jak widać. ;-)
 22. Nie wiem jak inni rejestratorzy, ale ja czytałem umowę partnerską przed podpisaniem i wiem, że za ujawnianie takich informacji są przewidziane bardzo konkretne konsekwencje. PS. Zmieni ktoś ten clickbaitowy tytuł? :-P
 23. Chyba ci się usługi pomyliły. Opcje nie są częścią "cyklu życia domeny".
×