Skocz do zawartości

nadobny

Użytkownik
 • Zawartość

  483
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana nadobny w Rankingu w dniu 27 Lipiec 2017

nadobny posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

36 Excellent

O nadobny

 • Tytuł
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

8741 wyświetleń profilu
 1. nadobny

  Programy partnerskie

  Niestety dla domeniarzy, dużo lepszych PP ma różne obostrzenia i z naszymi literówkami się nie łapiemy. Ze swojej strony polecam te duże, globalne, sprzedające konkretne przedmioty. Przykładowo Alieexpress, Gearbest albo Amazon, ale do tego trzeba konkretnego, dopasowanego ruchu.
 2. nadobny

  Bańka domenowa się skończyła

  Bardziej domeny potaniały. Kiedyś trzeba było iść na noże żeby coś kupić. Teraz bywa nawet, że jest się jedynym kupującym. Cały ten kryzys przełożył się w równym stopniu na możliwość stosunkowo taniego kupna właśnie takich domen.
 3. nadobny

  Bańka domenowa się skończyła

  Rzeczywiście media społecznościowe nie sprzyjają domenom, ale już widać pęknięcia. Ludzie powoli zauważają, że są na łasce i niełasce "admina". Pętla się zaciska i jak trend się utrzyma to biznes w tych mediach będą robili wyznaczeni, ci którzy dobrze zapłacą itd. Zwróćcie uwagę na Allegro. Oni też trochę popsuli biznes na naszym podwórku, ale już coś nie gra. Proszę poczytać jak sprzedawcy znoszą kolejne podwyżki. W końcu to się zawali i teraz pytanie: czy zyskają na tym domeny, czy coś nowego? Tutaj odpowiedź nie jest łatwa. Być może jest mniej chętnych na kupowanie domen, ale pytanie też o jakość. Jakość domen i jakość kupujących. Kiedyś sprzedawało się prawie wszystko. Dużo między samymi domeniarzami. Dzisiaj tych świeżych pieniędzy, które mogłyby animować ten rynek jest mniej. Jak ktoś uważa, że jest tanio to powinien zaryzykować i kupować. Tylko trzeba wiedzieć co i jak. Jak będzie drogo, jeżeli będzie, to wtedy sprzedać. I jeszcze najważniejsze. Domeny mogą się same finansować. Tutaj trzeba by zacząć od podstaw. Jak wszystko jest tańsze to domeny z ruchem też. Chyba nie muszę tego nikomu tłumaczyć. Chyba, że muszę? ;-)
 4. nadobny

  omet.pl

  Widać dobre czasy na zakupy. Ta nie jest jakaś wybitna, zła też nie i praktycznie za darmo.
 5. nadobny

  NameDrive i ParkingCrew razem

  Zauważyłem, że dużo firm stosuje teraz takie techniki bo nie chcą mieć problemów z ludźmi co nie mają doświadczenia albo z premedytacją nie będą przestrzegali regulaminu. Czasem nawet trzeba pozytywnie wypaść na rozmowie telefonicznej. Jak dopiero zaczynasz i nie zamierzasz łamać regulaminu to lepiej kłam bo jeszcze nie założą.
 6. nadobny

  Przyszłość parkowania domen

  Aktualnie ciut mniej niż 1500. Przewinęło się kilka tysięcy, ale oczywiście tylko jakaś część z nich "przeżywa" dłużej. Były sprawy o .com, ale chyba najwięcej o .fr. I o .fr też najwięcej tych "hurtowników" się upominała. Może to jest klucz. Aha... i trochę wbrew trendom nigdy nie oddałem nic po dobroci. A czy zasadnie to badał sąd albo nikt ;-)
 7. nadobny

  Przyszłość parkowania domen

  Przez całą "karierę" pewnie kilkanaście/kilkadziesiąt. Może wydaje się dużo, ale to też bez przesady bo na przestrzeni wielu lat. Niestety niektóre bardzo bolesne. Nie wiem na ile śledzisz takie poważne spady. Czasem ich ceny szybują, człowieka ponosi fantazja. Czasem warto, czasem nie. Po kilku miesiącach przychodzi pismo z sądu arbitrażowego. Szanse marne bo daleko i w obcych językach, no i to orzecznictwo o którym pisałem. Kilka też wygrałem. Głównie przez niedotrzymane terminy, braki w dokumentach, ale zawsze :p Nie zliczę za to takich pism kopiuj-wklej od hurtowników. Tego była cała masa. Na przestrzeni lat dorobiłem się protokołu postępowania i okazuje się, że jak muszą dać od siebie więcej niż zmiana nazwy domeny w piśmie to już za dużo i odpuszczają. Pewnie im się nie opłaca bo inaczej mają płacone niż ci co atakują bez ostrzeżenia. Podsumowując, może nie jest to największy problem, ale warty odnotowania bo zniechęca do licytowania ekstra domen, które stosunkowo łatwo wytypować. Gdyby nie to zagrożenie, zwróciłyby się z pewnością na przestrzeni lat.
 8. nadobny

  Przyszłość parkowania domen

  Można dodać jeszcze jeden czynnik dla którego nie opłaca się kupować zbyt drogo. Powstało trochę kancelarii, które mają dużą swobodę w wyszukiwaniu sobie spraw i są gotowi przeprowadzić całą procedurę przejęcia drobnej literówki, która jest warta ułamek ich kosztów. Orzecznictwo jest po ich stronie, a chroniona firma nie jest zorientowana, że jest wykorzystywana. Większość przejętych domen jest po czasie porzucana bo jak wiadomo nie o nie tutaj chodzi.
 9. nadobny

  Przyszłość parkowania domen

  Ruch i dochody z domen na parkingu spadają. Jednak trzeba zauważyć, że dochody spadają wolniej niż ruch, co daje nam trochę nadziei. Parkingi nieustannie coś ulepszają, ale mam wrażenie, że przegrywają rywalizację z czynnikami, które @scav wymienił w pierwszym poście i jeżeli nie wprowadzą radykalnych zmian w sposobie monetyzacji ruchu to będą powoli usychały. Domeny dla których dość łatwo można określić, że będą miały ruch osiągają nieproporcjonalne do zwrotów z parkingu ceny na aukcjach. Za to wraz z ogólnym kryzysem branży, takie mniej oczywiste domeny są tańsze. Dzięki temu jako tako da się żyć. Do tego trzeba przejść trochę z takiego pasywnego zarabiania do bardziej aktywnego - w sensie pozyskiwania nowych domen, żeby utrzymać dochody na tym samym poziomie. Niestety przy rozbudowanych portfoliach potrzebne są rozwiązania całkowicie automatyczne. Na dzień dzisiejszy nie widzę zbytnio alternatywy dla tradycyjnych parkingów.
 10. nadobny

  Jakie filmy polecacie?

  Ja polecę Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Co prawda Ameryka, ale ja taką akurat lubię :p
 11. nadobny

  ParkingCrew clawback

  W tym miesiącu u mnie niechlubny rekord. Jak u Was?
 12. nadobny

  Obstawiamy następną bańkę bitcoina

  A to nie jest tak, że jeżeli większa moc kopie BitcoinCash tym większa jego podaż, a zatem cena będzie spadała? Wszak kopią bo się bardziej pyli, ale pyli się teraz więc teraz trzeba sprzedawać ten urobek bo zaraz może to być mniej opłacalne i przekierują moce gdzie indziej, a do wzrostu ceny potrzeba nam kupujących a nie sprzedających (kopiących)? Kupiłem trochę BTC żeby nie zaglądać tutaj bez potrzeby, ale przyznam, że mącicie koledzy Wiadomo, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, ale pewne rzeczy powinny być stałe.
 13. nadobny

  ParkingCrew dziwna akcja

  Po zalogowaniu masz spory komunikat co i jak. Chyba, nie masz to czytaj: " 2017-08-14 Revenue Stats Hi Guys, You may have noticed that the most recent stats have not yet been finalized. The reason for this is that we are missing a portion of revenue data for a number of accounts for Saturday 2017-08-12 and Sunday 2017-08-13. Although we are yet to receive confirmation, we assume that this will be revised by one of our advertising partners within the next few days. While the issue has been located and fixed, revenues will not be marked as finalized until we have received an official update from our advertising partner. Thanks a lot for your understanding. We will keep you posted! Your ParkingCrew Support "
 14. Hej,

   

  chętnie bym kupił, ale bardzo by się przydała faktura. Może przez AM? Trochę szkoda prowizji

  1. css

   css

   Cześć. Zgoda. Tylko nie wiem na 100% jak to dobrze zrobić. Domeny są dodane do AM jako zewnętrzne i wystawione na tamtejszej giełdzie do kupienia. Czy wystarczy żebyś złożył ofertę,  ja ją zaakceptuję i dalej AM to przetrasferuje?

 15. nadobny

  ParkingCrew clawback

  PC ma dwa rodzaje klientów. Jednymi jesteśmy my, drugimi są firmy odbierające ruch. Jest między nami taka różnica, że nam się płaci, a inni płacą. Tutaj widać przewagę tego kto liczy kasę. Ciekawi mnie jak klienci DNXT (Tonic), Zeropark i innych podobnych (bo to raczej o zeroclick chodzi) zgłaszają te Clawback'i. Nie podają nic oprócz kwoty? No nam się nic nie mówi to pewnie oni podają tylko kwoty, które są rozdzielane miedzy nas "sprawiedliwie".
×