Jump to content

damien

Użytkownik
 • Content Count

  624
 • Joined

 • Days Won

  15

damien last won the day on July 18

damien had the most liked content!

Community Reputation

195 Excellent

About damien

 • Rank
  Maniak

Recent Profile Visitors

8736 profile views
 1. Mnie to nie dziwi, poprawna fraza to "szkoła językowa", ewentualnie "szkoła języków obcych". Słyszałeś, aby ktoś kiedyś powiedział "zapisałem się do szkoły języków"?
 2. Czy Facebook pozwala targetować reklamy na konkretne nazwiska?
 3. Właśnie dlatego marketingowcy policzyli, ile razy musisz natknąć się na przekaz reklamowy, żeby go zapamiętać - średnio jest to osiem razy. Jeśli chodzi o prestiż, lidera któremu można ufać: podałem wyżej przykład z telekomem skierowanym do millenialsów. W tym przypadku domena generyczna wygląda wręcz jak z innej epoki i wcale nie jest "cool". Prestiż: salon Ferrari pod domeną samochody.pl czy ferrari.pl? Co wygląda bardziej prestiżowo? Kawiarnia o nazwie Kawiarnia? Przykłady można by mnożyć. Z drugiej strony na pewno łatwiej zapamiętać generyk niż jakąś nazwę, można też liczyć na wejścia z palca, jednak dobrze to mieć jako przekierowanie bądź projekt pomocniczy, a nie główny brand dużej firmy.
 4. Chociażby dlatego, że skan dowodu ma dla hakerów dużo mniejszą wartość niż 100k zł, a 300 BTC ma wartość dużo większą?
 5. Raczej nikt świadomy w biznesie online nie uzależni się całkowicie od cudzych platform. A że wiele małych firemek siedzi tylko na FB/Insta... no cóż, zapewne nie znają możliwości płynących z posiadania własnej strony, bądź znają, ale wydaje im się to nieopłacalnym kanałem marketingowym. Z drugiej strony jest też "nasze" wykrzywione podejście do sprawy, że w każdym przypadku najlepszy będzie generyk. Otóż nie. Dla firm, które mają dużo kasy na marketing, najlepsza będzie nazwa własna; można ją później skuteczniej chronić przed podszywaniem się konkurencji, zrobić pivot, czasem generyk nie pasuje do stylu marki (wyobraźmy sobie markę telekomu skierowanego do millenialsów o nazwie telefonia.pl) itd. Paradoksalnie generyki najbardziej by się przydały małym firmom, których nie stać na marketing... ale taka firma znowu też nie ma takich środków, albo nie widzi takiej potrzeby (bo nie ma w składzie nikogo ogarniętego w tematyce online).
 6. Czy wg Ciebie to dowód na jakąś zależność?
 7. Widziałem te Twoje posty, najlepiej że jak podałeś generyki i zapytałeś czy ktoś ma pomysł na jakąś ciekawą kooperację, to większość "reakcji", to był śmiech... O ile śmiech z oferty kogoś, kto zarejestrował pierwszego w życiu palucha i chce szybko zarobić 100 tysięcy, jestem w stanie zrozumieć, to drwienie z oferty, gdzie wchodzi się do nowej spółki na niewielkie udziały, wciągając aportem domenę, już nie bardzo.
 8. Linki nofollow też mają wartość: https://blog.monitorbacklinks.com/seo/nofollow-links-seo-value/ Najlepiej więc, aby każdy link na forum przechodził najpierw przez przekierowanie: https://di.pl/link.pl PS ale to nie jest temat o linkach, czy jest możliwe, aby administracja ten wątek wydzieliła?
 9. Przecież są linki w stopkach.
 10. Cześć, widząc co chwilę przewijające się sprzeczki w temacie "Najdrożej sprzedane na aukcji AM", mam propozycję: może warto ukryć ten wątek przed nowymi użytkownikami (powiedzmy do 100 postów) i przed wyszukiwarkami? A w zamian dodać w regulaminie obowiązek pisania ceny sprzedaży w poście? Myślę, że unormowałoby to sytuację i ujednoliciło wątek, sprawiając, że byłby on bardziej wartościowy.
 11. Utrzymanie dodatkowej domeny będzie kosztowało 30 zł rocznie, więc może rozważ rejestrację jednej i drugiej.
 12. Tak, aby móc zarejestrować domenę .eu, wystarczy być obywatelem Unii Europejskiej. Nikt nie zapyta o obszar Waszego działania ani Wasze aspiracje.
 13. Było już blisko do ustanowienia centralnego rejestru zakazanych stron, w którym znalazłyby się także inne nielegalne strony. https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nie-bedzie-centralnego-rejestru-domen-zakazanych Także nie wydaje się to czarnowidztwem, szczególnie jeśli w na zachodzie jest np. blokowana pornografia - do naszych rządzących argument "a w krajach zachodnich" zazwyczaj przemawia.
 14. Jakiej końcówki byś nie wybrał, nawet z jakiegoś kraju, który nie żyje dobrze z zachodnią cywilizacją, to zawsze w kraju można taką domenę zablokować na poziomie dostawców internetu - podobnie jak blokuje się "nielegalnych" bukmacherów z zagranicy.
 15. Jeśli utrzymujesz trochę więcej domen niż kilka, korzystasz z cennika hurtowego. Co prawda 40 zł to nie będzie, ale dużo mniej niż 90.
×