Skocz do zawartości

damien

Użytkownik
 • Zawartość

  542
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana damien w Rankingu w dniu 28 Lipiec

damien posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

127 Excellent

O damien

 • Tytuł
  Maniak

Ostatnie wizyty

7 480 wyświetleń profilu
 1. Zablokowanie zapytań dla oferty

  Masz dużo racji w tym co piszesz, dlatego chciałbym dla słabszych domen mieć ustawione KT, a dla mocnych to o czym mówię - formularz z wiążącą ofertą.
 2. Zablokowanie zapytań dla oferty

  A mi się zdarzyło, dlatego pytam. Oczywiście nie jest to idealna strategia przy sprzedaży każdej domeny, ale tak jak mówisz, w przypadku najlepszych, które mogą mieć różną wartość w zależności od tego, kto wyraża chęć zakupu. Dokładnie, jest to problem i wszyscy na tym tracimy, ale domeny to nie domy, dla których można przeliczyć metraż, cenę za lokalizację, rok budowy czy użyte materiały, porównać z PODOBNYMI i jest mniej więcej cena, którą możemy niedoszacować/przeszacować maksymalnie o 50%. A każda domena jest inna, ich ceny zależą od tego, jak bogata jest branża, ilu jest na nią chętnych, od popularności frazy, od końcówki, czy oznacza coś jeszcze innego, a nawet czy dobrze brzmi i wygląda. Zbyt wiele zmiennych a rynek zbyt płytki, żeby móc wyciągać z niego rzetelne wyceny.
 3. Zablokowanie zapytań dla oferty

  Z drugiej strony, jeśli wymagasz od klienta by pierwszy zaproponował cenę, jego pierwsza oferta może zdecydowanie przekraczać Twoje oczekiwania. A w obecnej sytuacji nie da się wymóc od klienta pierwszej oferty. Bo na pytanie o cenę domeny, odpowiedź w stylu "A ile pan da?" nie brzmi zbyt profesjonalnie. Poza tym dochodzi konieczność odpisywania na zapytania od ludzi, którzy jak się później okazuje, myślą że domeny kosztują złotówkę i są w stanie zaoferować maksymalnie 50 zł... Nie narzucam nikomu strategii sprzedaży, pytam jedynie o możliwości, by każdy mógł sprzedawać po swojemu.
 4. Zablokowanie zapytań dla oferty

  Nie pomaga mi to w żaden sposób. Chciałbym wymusić na zainteresowanych wychodzenie z ofertą, zamiast dostawać od nich pytania o cenę domeny.
 5. Czy da się zablokować możliwość wysyłania zapytań dla konkretnej oferty domeny? Chciałbym, aby na stronie oferty była tylko możliwość składania propozycji cenowych.
 6. Solitaire.pl

  Kosmos, gratulacje!
 7. trimare.pl

  Jest na forum specjalny dział "Wycena" do takich tematów - i tam go pewnie znajdziesz przy następnej wizycie. Nic, ale to znaczy tylko tyle, że ktoś inny, a nie Ty, zarejestrował odpowiednią domenę z potencjałem międzynarodowym. "Osobiście bardzo lubisz", więc postaw bloga na jakiejkolwiek domenie. Dobry kontent się obroni. Jeśli zamierzasz poruszać się w temacie domen komercyjnych, musisz myśleć o tym co lubią potencjalni klienci, a nie co lubisz Ty. Co również oznacza, że .club i .online nie wydały się warte zachodu nikomu.
 8. trimare.pl

  Wydaje mi się, że tylko z trojmorze.eu + trójmorze.eu coś może być. Reszta szkoda hajsu na regfee.
 9. Firma regionalna, a domena

  Jeśli chodzi o wyniki w wyszukiwarce, domeny regionalne nia miały i nie mają żadnego znaczenia. Przez jakiś czas opłacało się posiadać w nazwie domeny nazwę miejscowości, ale ten czynnik Google też zmarginalizowało. Jeśli chodzi o prestiż, najlepiej jest posiadać domenę generyczną, czyli w Twoim przypadku Stolarz.pl, Zaklad(-)Stolarski.pl, Pracownia(-)Stolarska.pl, a jeśli chodzi o stronę praktyczną, patrz na to, żeby dało się tę domenę łatwo zapamiętać czy podyktować komuś innemu, czyli powstałe wg schematów, które większość ludzi zna, czyli te podane wyżej, bądź w gorszym, lecz bardziej przystępnym cenowo wariancie: StolarzWarszawa.pl, Stolarz.waw.pl itp.
 10. hhc.pl

  Trzyliterówka jakich wiele. Od ręki sprzedasz za parę stówek, a jak się przyfarci to do klienta końcowego za kilka tys. Rozwinięcie bardzo średnie, biorąc pod uwagę że Google nie pokazuje ani jednej takiej frazy. BTW widzę że w Czechach pod takim akronimem jest strona Head Hunting Company. Chyba lepsze rozwinięcie.
 11. Jak zagospodarować domeny

  Z części by się cieszył, część pewnie byłaby mu obojętna. Pewnikiem jest, że za żadną z nich Ci nie zapłaci. To nie są żadne mocne domeny, żeby o nie zabiegać. Będąc na Twoim miejscu cieszyłbym się, gdyby te dwie, o których mówimy, się sprzedały i pokryły rejestracje czy zakupy tego całego stadka. Poczytaj trochę forum, zobacz tematy, gdzie nowi użytkownicy próbowali przekonywać do swoich racji w podobny sposób jak teraz Ty i na koniec sprawdź, jakie stany te domeny mają teraz. Przykład, który najbardziej utkwił mi w głowie:
 12. Ataki hakerskie - czy wyłączą rejestr .pl?

  @umberto nadawałbyś się do pisania baitów w naTemat.
 13. Szok, w jakim popier***nym kraju żyjemy

  Może to jest sedno problemu... Ogólnie nie mam nic przeciwko egzaminom sprawdzającym co jakiś czas. Np. badających stan zdrowia lub znajomość zasad ruchu drogowego. Ale nie co rok... Przecież będzie trzeba za to zapłacić... Znowu wychodzi, że lepiej jest za granicą - a przecież można na europejskim prawku jeździć w Polsce.
 14. Jak zagospodarować domeny

  Z tym masz rację, dlatego tylko termometr.pl i termometry.pl to dobre domeny - reszta bardzo słabe. Jeśli zapłaciłeś dużo za .com, to kasa w błoto, tak jak pozostałe rejestracje. Dotrze to do Ciebie, gdy trzeba będzie je odnawiać. A jeśli nie dotrze, to przemyśl zakup na raty tych samych domen z sufiksem "24". Pozdrawiam
×