Jump to content

keyword

Użytkownik
 • Content Count

  872
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  45

keyword last won the day on February 5

keyword had the most liked content!

Community Reputation

344 Excellent

About keyword

 • Rank
  Maniak

Recent Profile Visitors

9900 profile views
 1. keyword

  grzaniec.pl

  Podsłuchałem, jak moi asystenci rozmawiali o tym, że najlepsza cena dla sprzedającego to cena upominki*pl
 2. keyword

  grzaniec.pl

  Link do Twojego portfolio nie działa. Prześlij mi proszę listę domen z cenami na PW.
 3. Lista serwisów przechwytujących i końcówki, które przechwytują: Backorder Anbieter mit .de: elitedomains.de --> .de --> Festpreis 2€ netto. nicsell.com --> .de / .at / .eu --> Auktionen ab 10€ netto. realtime.at --> .de / .at / .be / .eu / .ch catchtiger.com --> .de / .nl / .eu / .be /.uk dropcatcher.de --> .de / .pl Backorder Anbieter mit ccTLDs: catch.info --> .ch domainquadrat.com --> .at nidoma.com --> .it domainsnapper.se --> .se / .nu redsnapper.nu --> .se ukbackorder.com --> .uk domainlore.uk --> .uk dbcatch.co.uk --> .uk catchdrop.uk --> .uk dropped.uk --> .uk Backorder Anbieter internationalen Endungen: snapnames.com --> .com / .net / .org (Insgesamt 210 Endungen) namejet.com --> .com pool.com --> .com domainorder.de --> .nl / .be / .eu / .fr / .uk park.io --> .ly .to .me .io .pro .info .red .sh .ac .vc .gg .je .mn .bz .ag .lc .sc hexonet.net --> .com / .net / .org (Insgesamt 25 ccTLDs und über 250 Endungen) domainrecover.net --> Über 920 Domain Endungen park.io – Service für exotische Domainendungen, also .ly .to .me .io .pro .info .red .sh .ac .vc .gg .je .mn .bz .ag .lc und .sc Domains. namejet.com für .com Domains. snapnames.com – Backorder Service für .com Domains. pool.com Service für .com Domains. domainorder.de – Backorder für .nl .be .eu .fr und .uk Domains. domainquadrat.com – Backorder für .at Domains. nidoma.com – Backorder für .it Domains. elitedomains.de – RGP Catcher für .de Domains mit Festpreis von 2€ netto. nicsell.com – Backorder für .de / .at / .eu. Auktionen ab 10€ netto. catchtiger.com – Service für .de .nl .eu .be und .uk Domains. dropcatcher.de – Backorder .de und .pl Domain.
 4. Przypomniała mi się, zarejestrowana z palca w połowie ub.r. morelo*pl Otrzymałem już nawet ofertę kupna za 40.000 CZK, ale w moim cenniku taka cena "...to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka..."
 5. Z pewnością większość z Was zauważyła już, że zaraz po Nowym Roku fa. Google rozwinęła swój nowy Desktop-Serp-Design, gdzie domena pojawia się na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. Są już pierwsze komentarze: https://twitter.com/i/web/status/1218156697811922944
 6. Śledząc ten wątek, należałoby się poważnie zastanowić nad tym co jest tak naprawdę gorsze, funkcjonowanie w życiu codziennym jako "biznesowa miernota", pozostając jednak przy zdrowych zmysłach, czy będąc "milionerem" z paranoidalną osobowością gwiazdy ?
 7. Gdybyś się nie szczypał, tylko był skłonny zaakceptować oczekiwane ceny za goniec/plany/kalkulacja/listaobecnosci etc. rynek stałby się momentalnie bardziej płynny . A tak na poważnie. Myślę, że się doskonale orientujesz także w niemieckim, wtórnym rynku domen i wiesz o tym, że i tam również "niemieccy Alexis", posiadający w swoim portfolio bardzo słabe domeny, wieszczą już od dawna jego upadek, ponieważ "domeny straciły 90 % wartości". Jakie są natomiast realia, można pokazać na przykładzie Haralda H. (tego od Adomino.com). Harald zajmuje się sprzedażą domen "hauptberuflich", jego portfolio znajduje się daleko, daleko za tymi najlepszymi .de. Oto jak podsumował on nie tak dawno temu, swoją 13-letnią karierę w domenowym biznesie: >In den letzten 13 Jahren war 2019 das 5. beste Jahr. Die Domains habe ich im Schnitt mit 668% Gewinn verkauft. Der Durchschnitt der letzten 13 Jahre ist "nur" 423%. Der durchschnittliche VK-Preis war im Jahr 2019 9.777 EUR, im 13 Jahre Schnitt 8.956 EUR/Domain.<
 8. Domena stricte produktowa, masz więc spore szanse na jej sprzedaż, również za sensowne pieniądze. To co funkcjonuje już od lat na zachodzie Europy, było dotychczas w Polsce raczej rzadko stosowane, tzn. duża firma (shop online ?) nabywała domenę generyczną tylko po to, aby ją przekierować (np. 301) na swoją stronę główną lub podstronę produktową. Sporadycznie zdarzało się to również i u nas (kabanosy*pl, ryby*pl, minsk*pl etc.), jednak w chwili obecnej mam takich zapytań/sprzedaży naprawdę sporo.
 9. Dla zainteresowanych, w miarę przejrzyste zestawienie statystyk przeróżnych końcówek: https://domain-recht.de/domain-statistik
 10. https://www.justice.gov/usao-ndia/pr/social-media-influencer-sentenced-14-years-federal-prison-after-plotting-hijack
 11. Trochę więcej empatii. Gość ma zryty beret i sobie z tym nie radzi.
 12. Omawiany problem jest o wiele bardziej złożony. Firma Google co raz bardziej przypomina "Walled Garden". Ci z was, którzy zawodowo zajmują się pozycjonowaniem, z pewnością już wiedzą, że wspomniany koncern od września (w Azji i USA) a w chwili obecnej w Europie Zachodniej, testuje sposób wyświetlania wyników swojej wyszukiwarki bez udostępniania URL. Ma to oczywiście na celu spowodowanie, aby jak największa grupa userów, zamiast wchodzić bezpośrednio na adres internetowy, wchodziła tam za pośrednictwem wyszukiwarki, po to by ich jeszcze bardziej uzależnić od "googlowego kosmosu" i maksymalnie zwiększyć ilość ruchu unikalnego, który mógłby tam trafić. To, że google robi wszystko, ażeby domeny stały się obsolet, my domeniarze wiemy już od bardzo dawna. Jednak w chwili obecnej (jeśli dać wiarę temu co piszą specjaliści), wprowadzone zmiany algorytmu mogą spowodować, że domeny opisowe (generyczne) staną się jeszcze bardziej wartościowe. Upraszczając, może to wyglądać w sposób następujący. Duże firmy, posiadające duży budżet reklamowy i wydające sporo na reklamę w wyszukiwarce G, utrzymają swoje pozycje w rankingu. Te mniejsze, mniej zamożne, jeśli nie wykupią reklam w G, nie będą miały szans na to aby ich adresy się w ogóle pojawiły w wynikach wyszukiwania. Do tej pory wystarczało zarejestrować "z palca" jakąś tam fantazyjną blabla-gym.pl lub blabla-fit.pl a user (nie pamiętając adresu) wpisywał to co mu się kojarzyło i adres/domena się w wyszukiwarce wyświetlała. Co będzie jednak w wypadku, jeśli G przestanie udostępniać/wyświetlać adresy www ? Wtedy może się okazać, że korzystanie z łatwej do zapamiętania domeny silownia.pl będzie znaczącym atutem.
 13. To jest bardzo prawdopodobne. Ale się kilofek ucieszy. I będzie następna 6-cyfrowa sprzedaż
 14. Dużo, dużo więcej takich sprzedaży i Daniel mógłby sobie wreszcie kupić jakąś fajną domenę, taką jak np. tube*pl
 15. keyword

  opcje

  Od pewnego czasu, na wiele moich domen (nie tylko generycznych) zakładane są opcje (od kilku do kilkunastu opcji tygodniowo). Jest coś o czym nie wiem ?
×