Jump to content

Liwiusz

Użytkownik
 • Content Count

  219
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Liwiusz last won the day on January 2 2019

Liwiusz had the most liked content!

Community Reputation

98 Excellent

About Liwiusz

 • Rank
  Praktyk
 • Birthday 12/17/1978

Kontakt

 • Strona WWW
  http://remitent.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  prawo wekslowe

Recent Profile Visitors

7646 profile views
 1. Nadal nie widzę związku. Ba, nawet ostatnio FB dokonał "deanonimizacji" (cokolwiek to znaczy) administratorów profili Samo wskazanie, jakim pseudonimem się ktoś posługuje nie jest moim zdaniem zakazane.
 2. Nie wnikając w sensowność bicia piany domeniacza - do w kwestii RODO ma rację, choćby dlatego, że nie dotyczy przetwarzania danych w celach osobistych - a tutaj domeniacz opisuje tylko swoje prywatne opinie o pewnej firmie i jej właścicielu.
 3. 1. Już działa 2. Jak nie działało, to strona vipower.pl też nie działała 3. A tym samym mail do bok też nie działał.
 4. Mam hosting na vipower.pl i nie działają mi strony na dns ns1.vipower.pl (tak jakby nie istniały), maile nie dochodzą, nawet nie mogą być do mnie wysłane, sama strona vipower.pl też nie działa. Czy ktoś wie, co się stało? Czy to ma związek z komunikatem na stronie whois.pl: " Informujemy, że w dniu 30 listopada 2019 w godz. 00:00 - 04:00 będą prowadzone prace utrzymaniowe w sieci NASK. W związku z tym może dojść do przerw w dostępności serwisu www.dns.pl. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. "
 5. Liwiusz

  pożyczka.pl

  Bardzo dobry przykład Początkowo przeczytałem bez "nie", że niby polecasz. Więc wszedłem na domeny.pl. Oczywiście promocja "pierwszy rok za 0zł" od razu zapala lampkę ostrzegawczą i informuje, że jest drożej. Ale próbowałem znaleźć cennik - bez rezultatu
 6. Liwiusz

  pożyczka.pl

  To, że domeny nie mają znaczenia, to nadinterpretacja. Mają, ale nie takie, jak jeszcze się wydawało kilka lat temu. Kiedyś internet "domenami stał". Chciałeś zaistnieć w internecie, musiałeś mieć domenę. Byle forum osiedlowe musiało mieć swoją domenę. Teraz już nie. Kilka dni temu byłem w osiedlowym pubie. Pytam się, kiedy będą najbliższe koncerty, w odpowiedzi dostaję, że repretuar jest na fejsbukowym profilu. Dopytuję - "no i na stronie internetowej, tak?". Właściciel odpowiada, że ostatnio stronę zaniedbał, bo fejsbuk "robi mu całą robotę" (darujcie sobie argumenty, a co będzie jak fb zablokuje, to nie działa Potem sprawdzam, i okazuje się, że strony (domeny) już dawno nie ma - ktoś inny jakieś zaplecze na niej postawił, a pierwotny właściciel nawet chyba tego nie zauważył. Strzelam, że takie skurczenie rynku może sięgać rzędu 80 procent. Dla większości firm, które jeszcze kilka lat temu musiały działać na domenie, i były chociaż podstawy teoretyczne do tego, aby ta domena wyglądała "ładnie", teraz obejdą się albo bez swojej domeny w ogóle, albo na jakiejkolwiek domenie, byleby tylko formalnie postawić jakąś stronę-wizytówkę i maila, bo wszelkie działania marketingowe opierają na innych mediach internetowych.
 7. Liwiusz

  pożyczka.pl

  A bank.pl to idealne miejsce, gdzie możesz założyć konto bankowe lub wziąć pożyczkę. Tylko co z tego W finansach mało kto lubi noname'y, stąd jak chcę sprzedać mieszkanie, to pójdę do Home Brokera (na przykład, bo kolega sprzedawał i poleca), i to nie tyle do firmy, co do konkretnego agenta, a nie do agentnieruchomosci.pl, jak będę miał problem z żyłami, to pójdę do profesora przez kogoś polecanego, a nie do chirurgnaczyniowy.pl, w końcu jak będę chciał pożyczkę, to pójdę do instytucji, do której mam zaufanie, a nie na losową stronę, gdzie potem okaże się, że wyląduję w jakimś podejrzanym parabanku lub amber gold bis. Oczywiście może się okazać, że polecany agent ma stronę agentnieruchomosci.pl, lekarz chirurgnaczyniowy.pl, a dobry pożyczkodawca pożyczki.pl (akurat nic w tym przypadku się nie sprawdza), niemniej jednak zasadniczo zależność jest taka, że wybieramy nie wg domeny.
 8. Liwiusz

  pożyczka.pl

  Takie rozwiązanie cały czas istnieje i nie trzeba niczego wypracowywać - właściciele IDN i nIDN mogą przecież zawierać takie porozumienia.
 9. Liwiusz

  pożyczka.pl

  Nie przeceniałbym domeny pożyczki. Porównałbym ją do domeny bank.pl - niby taki generyk, ale nikt potencjalnie zainteresowany nie jest zainteresowany.
 10. Liwiusz

  pożyczka.pl

  Jeszcze co do samej branży - KK mogą być banki lub firmy pożyczkowe. Banki działają na własnych domenach. Firmy pożyczkowe od lat są trzebione przepisami rugającymi małych graczy, wymagane są duże kapitały własne spółek wykaszające konkurencję, w dodatku rynek jest regulowany często nieżyciowymi przepisami. W efekcie legalnie działa tylko kilka dużych firm, które używają, podobnie jak banki, tylko swoich własnych domen.
 11. Liwiusz

  pożyczka.pl

  IDNy rzeczywiście się nigdy nie przyjęły. A już serwis wyłącznie na IDN to chyba powstał dosłownie może z jeden. Wartość tej domeny można określać wyłącznie w tandemie z nIDN.
 12. A i tak w celu rezerwacji noclegu wchodzi się do aplikacji booking lub trivago
 13. Apple vs dodzwonienia. CCc vs nanogi. Velvet vs dodupy. No jakoś nie znam brandu, który by powstał w tej konwencji.
 14. Co wg ciebie jest tym fundamentem?
 15. To nie jest kapelusz vs czapka. To jest kapelusz vs "na głowę"
×