Jump to content

Liwiusz

Użytkownik
 • Content Count

  197
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Liwiusz last won the day on January 2

Liwiusz had the most liked content!

Community Reputation

88 Excellent

About Liwiusz

 • Rank
  Praktyk
 • Birthday 12/17/1978

Kontakt

 • Strona WWW
  http://remitent.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  prawo wekslowe

Recent Profile Visitors

7309 profile views
 1. Kiedy zdasz sobie sprawę, że żarty primaaprilisowe naprawdę byłyby realne do wymyślenia i wdrożenia przez eurokołchozowych biurokratów
 2. Dodam jeszcze, że sama nazwa jest odpychająca i "śmiesznotwórcza" - takie żądanie atencji nawet nie dlatego, że ktoś wychowuje dziecko, tylko dlatego, że urodził. Z postawy "urodziłam, więc mi się należy" śmieje się cały internet (vide mam horą curkę). Już nazwa "wychowuje/ę" byłaby lepsza, choć też nic nadzwyczajnego.
 3. Moja opinia. Jak czytam to, co madki wypisują w komentarzach, to jak nic pasuje to do poziomu umysłowego osób, które nie umiałyby wpisać poprawnie adresu w pasek przeglądarki
 4. Madki to jeden z największych raków w internecie. Większość z nich uzewnętrznia się na fejsie, mam wrażenie, że jakby miały wejść na domenę, to część z nich nie umiałaby tego zrobić
 5. Widocznie nie ma. Zresztą w jakim celu miałyby być, przecież to bardzo daleko by stało nawet od czegoś, co określiłeś "a'la facebook". A nawet, jakby ktoś chciał napisać, to dlaczego miałby to wystawiać na allegro? Tam kupisz skrypt za 300zł, a nie potężny projekt za milion złotych.
 6. Fora internetowe to dobry przykład (jeden z wielu). Do dziś w dziale wycena pojawiają się jakieś domeny "za 200zł", z potencjałem na forum. Tylko że obecnie ktoś, kto chce założyć forum, rzadko kiedy chce to robić na domenie. Wiadomo, że forum na social mediach ma swoje wady (ale i zalety, choć być może za 10 lat okaże się, że z dzisiejszych czasów zostaną tylko fora na domenach), ale też nie chodzi o punktowanie wad, tylko obserwację rzeczywistości. Popyt na domeny zmniejszył się w ostatnich niskich kilku latach o "wysokie XX procent". W takim kontekście można mówić o końcu domen, jako powszechnej "nieruchomości w internecie", niezbędnej do prowadzenia internetowej działalności.
 7. Nie chodzi o to, że najlepsze domeny były do kupienia 20 lat temu, tylko to, że ogólnie popyt na domeny został zmniejszony gdzieś o 90%. - część firm ma domenę tylko pro forma, dla maila, a klientów zbiera na innych kanałach internetowego kontaktu - bardzo dużo projektów, zwłaszcza tych niefirmowych, które kiedyś potrzebowały domeny, dziś już nie potrzebują Nawet top generyki nie są już niezbędne. Na przykład domena eb.pl leży sobie niewykorzystana, a piwo reklamuje się w telewizji pod domeną tymczasemeb.pl i jakoś nie widzę w tym jakiegoś błędu, zwłaszcza że jak ktoś będzie chciał nawiązać jakąś interakcję z firmą, to poszuka jej na fejsie.
 8. Ciągłe powtarzanie przykładu opon jest chyba dowodem właśnie na słabość domen, skoro przykładów jest tak mało
 9. Zgadzam się z wątkotwórcą. Tłumaczę to sobie tym, że te "10 lat temu" każdy, kto chciał zaistnieć w sieci, musiał mieć domenę. Od firm zaczynając, poprzez strony-forum klas, wspólnot, osiedli, strony poszukujących pracy specjalistów, na osobach prywatnych kończąc. 90% tego popytu na domeny jest już zaspokajane poza domenami w mediach społecznościowych. Gro firm ma domenę, bo tak wypada, i żeby był jakiś mail, ale kontakty z klientami i zyski ma: na fb, allegro, ceneo itp. Jakoś nie widzę w masowej świadomości klientów przykładów dużych firm, które opierają swój biznes i jego powodzenie na własnej domenie innej niż ich brand. W większości jest "znajdź nas na facebooku", albo nawet i nie to - klient sam wybierze, w którym serwisie społecznościowym wygodnie mu będzie nawiązać kontakt z firmą. Albo - klient ma nie szukać, to firma ma znaleźć klienta, kierując do niego reklamę w serwisach, w których ten klient przebywa.
 10. Praktycznie wygrana? Posiadacz rzuci sumę miliona, f1do kupi, myślisz, że będzie jakakolwiek szansa na odzyskanie choćby 10%? Cytując panią Bieńkowską - "tak, to by każdy chciał"
 11. Rzeczoznawca wyceny domen? No, obserwacja takiego procesu wymagać będzie dużej ilości coli i popcornu
 12. Można, bo dla właściciela strony IP nie jest daną osobową (na jej podstawie nie można określić danego użytkownika).
×