Skocz do zawartości

FlashT

Użytkownik
 • Zawartość

  1 073
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez FlashT

 1. Czym sprawdzacie statystyki wejsc i zrodla ?

  Ogólnie teraz tego jest jak mrówków... W google wystarczy wpisać "visual apache log statistics github"... albo "visual apache log statistics open source" np. to: https://github.com/allinurl/goaccess
 2. Czym sprawdzacie statystyki wejsc i zrodla ?

  Ja piszę sobie skrypt, który korzysta również z fingerprintów oraz Google Webmaster Tools. Ale w sumie takie podstawowe statystyki wejść to masz w logach serwera. Wystarczy to przerobić do czytelnej formy... jest mnóstwo narzędzi do tego. Wszystko zależy od tego co w ogóle chcesz badać...
 3. Zarejestrowane serwery dns a zmiana IP

  Ok... tak obstawiałem... dzięki wielkie!
 4. Słuchajcie... jak zmienić adres IP serwerów dns? Sama zmiana na co wskazuje ns1.domena.pl i ns2.domena.pl nic nie daje. We whois nadal w nawiasie kwadratowym są stare adresy ip, a domeny nie odpowiadają... chyba już kiedyś o to pytałem, ale już tak dawno się tematem domen nie zajmowałem, że nie pamiętam... nie mogę też teraz tego znaleźć... Nie chodzi mi o konfigurację samego DNS. Chodzi o to: serwery nazw: ns1.domena.pl. [stare_ip] <--- ns2.domena.pl. [stare_ip2] <--- Mimo tego, że subdomeny ns1 i ns2 wskazują na nowe IP. W domain_info jest tylko odnotowane, że domena ma dodane takie hosty, ale nie podaje tam IP.
 5. Właśnie dzwonił do mnie koleś z Nazwa.pl, i pyta czy będę przedłużał domenę, która obecnie wygasa. Ja mu mówię, że będę ją przenosił... na co ten uparcie próbował mi wmówić, że domena o tym statusie nie może zostać przeniesiona i muszę ją przedłużyć u nich. Pech chciał, że trafił na gościa, który sam jest rejestratorem. Ale pewnie 99.9% osób by się na to nabrało. No po prostu brak słów... oszuści i wyzyskiwacze. Ewentualnie totalnie niekompetentni pracownicy. Summa summarum dla klienta wychodzi na to samo. Warto zaznaczyć, iż przedłużenie w nazwa.pl kosztuje 122 PLN. I jest to obecnie chyba najdroższa oferta na rynku.
 6. Kolejna wpadka nazwa.pl

  Jakieś pomysły gdzie można w takim razie zarejestrować domeny .fr i .de? PS. Pod koniec roku w końcu przezwyciężyłem lenistwo i udało mi się wynieść totalnie z NAZWA.PL.
 7. www.generuj.pl

  0.001 BTC
 8. Mam pewien spór z NASK i potrzebuję tego komunikatu. Niestety na moich mailach nie mogę go znaleźć. Chodzi o to, iż wydaje mi się, iż było tam napisane, iż w przypadku komendy domain:create zakończonej niepowodzeniem (że domena istnieje) nie będą pobierane środki (lub będą zwracane), jeśli wcześniej sprawdziło się dostępność domeny za pomocą domain:check ... Czy ja się mylę?
 9. A co to za grupa? A dobra... już wiem... oj... ja pasuję. Słaba ta domena... r22.pl
 10. Jako że to jest dział na każdy temat, to... Nie będę podawał, żadnych nazw ani linków, ale chodzi o firmę eleosklep z Allegro. Z góry wszystkich przyjaciół z tego forum ostrzegam przed tą firmą. Sprzedają chińską tandetę z nieprawdziwymi opisami po 10-krotnie wyższej cenie. Nie dajcie się nabrać! To zwykli oszuści są. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :-)
 11. Namejet i Backorders

  Domeny sex.pl i tak nie kupisz :-)
 12. Uwaga: ranking alexa (jeśli jest w rankingu) w momencie wygasania za dodatkową opłatą 50 PLN. Bez dodatkowej opłaty dla stałych klientów (roczna opłata abonamentowa).
 13. Dane WHOIS wszystkich wygasających obecnie domen dostarczane raz na tydzień, emailem. Jak wiadomo limit zapytań jest bardzo niewielki. Mało kto ma możliwość ściągania takich danych na bieżąco. Miesięczna subskrypcja: 350 PLN. Roczna subskrypcja: 3500 PLN. Dane do użytku własnego, a cena obejmuje opłaty infrastruktury. PS. Dla niezorientowanych - takie dane zawierają dokładną datę oraz godzinę wygaśnięcia domeny, czy ma założoną opcję i inne. Domen jest około 4 000 do 5 000 dziennie!
 14. Walka z dronem?

  Tak swoją drogą to na taki problem polecam gdzieś blisko okna rozstawić sieć ornitologiczną, ewentualnie cienką rybacką z dość rzadkimi oczkami. Dron tego nie zauważy i się po prostu w to zaplącze.
 15. Walka z dronem?

  Nie odzywa się bo zamordował właściciela drona...
 16. skarbonka.pl

  Nie chcę się kłócić, ale sam raz napisałem prawdziwą kwotę jaką mi zaproponowano za jedną z moich domen (ofertę odrzuciłem) i wszyscy zaczęli po mnie jechać, iż kłamię... rynek domen jest piękny w swojej nieprzewidywalności. Dla jednego diament to tylko węgiel, dla drugiego szlachetny kamień. Domena jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zaoferować. Nic więcej, nic mniej. A jak ktoś ma dobry powód dlaczego jest dla niego wartościowa to i tak zarobi na takiej transakcji krocie.
 17. active24.pl (domenytanio.pl) = domeny.pl ?

  Ok, tak jak powiedziałem... z tego co pamiętam :-) Zatem proszę wybaczyć wprowadzenie w błąd.
 18. Kolejna wpadka nazwa.pl

  Ja osobiście polecam Michała (Aftermarket) ... właściciel firmy jest po prostu fair. I żeby nie było - nie mam żadnych korzyści z tego.
 19. ksiegarnia.online

  Z biznesowego punktu widzenia trochę lipa moim zdaniem.
 20. Co dalej Polska.pl?

  Polska! BiałoCzerwoni!
 21. Po jakim czasie na aukcje?

  Z mojego doświadczenia wynika, że warto trzymać na SEDO. Ceny sprzedaży są tam znacznie wyższe... Nie wiem czy wynika to z tego, iż kupują tam osoby z zagranicy (wątpię), czy po prostu ceny w EUR wyglądają na mniejsze... bo co łatwiej wydać? 2000 EUR czy 10000 PLN? :-) Tak czy siak dodatkowo masz jeszcze teoretycznie szansę na pewne zarobki z reklam. PS. Nie jestem pewien co do innych tego typu serwisów jak NameDrive, Parking Crew itp. SEDO jednak jest jednym ze starszych i pewnie przez to trochę bardziej znanych. Co ma swoje dobre i złe strony. Dobre - większe zaufanie potencjalnego klienta, złe - prawdopodobnie mniejsza klikalność, bo jednak może występować już efekt "O nie! Znowu strona SEDO? Nic nie klikam!". PPS. Można również parkować na SEDO przez AfterMarket... nie wiem jak to działa, nie wiem jakie są z tego faktu bonusy... nie korzystałem.
 22. active24.pl (domenytanio.pl) = domeny.pl ?

  Z tego co pamiętam to zawsze była ta sama firma.
 23. Po jakim czasie na aukcje?

  Ale gdzie je trzymasz czekając na oferty?
 24. Oczywiście oferta dotyczy domen .pl
 25. Dodam jeszcze, że obecny limit odpytań bazy whois na dobę to zaledwie 100, a klasy IP są grupowane po kilkuset odpytaniach, i liczone jako jedno IP. Odpowiadając również na pytania: istnieje możliwość wykupu na wyłączność - nikt inny tych danych już ode mnie wtedy nie dostanie.
×