Skocz do zawartości

FlashT

Użytkownik
 • Zawartość

  1 089
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez FlashT

 1. FlashT

  Jaka domena dla sklepy fizycznego?

  lepiej zmień nazwę na wolną taniej wyjdzie zmiana szyldu.
 2. Mam pewną domenę .fr, która ma duży ruch (z Francji oraz krajów francuskojęzycznych)... może chciałbym ją sprzedać... tylko tutaj pojawia się problem... bo prawnie rzecz biorąc domena jest zarejestrowana w moim imieniu przez AZ. Wynika to z regulaminu domen o tej końcówce (że właścicielem może być tylko osoba posiadająca francuskie obywatelstwo). Czy ktoś może spotkał się z takim problemem? Jak to działa?
 3. OVH w ogóle się nie zna na domenach PL. Od 2 lat walczę z nimi o respektowanie regulaminu NASK. Mam już dość tego, że domeny, które sprzedałem, a zostały do nich przeniesione są nadal na moich kontaktach. Nawet sam NASK nic sobie z tego nie robi mimo tego, że to niezgodne z regulaminem. Albo widzi większy zysk w trzymaniu takiego rejestratora, albo nie potrafi się dogadać z żabojadami. Zastanawia mnie jak to działa jak usunę taki kontakt z mojej listy kontaktów jako rejestrator. Ale też nie chcę być chamem w stosunku do klientów, którzy domeny kupili.
 4. Hmm... może to niegłupie, ale jednak głupie, ale może nie do końca... Chyba nie ma obecnie stron, które by nie używały skryptów po stronie serwera... choć... jeśli CMS jest dobry... to może wystarczy odpowiednia integracja. Jeśli w ogóle jest to możliwe z Waszej strony.
 5. Orientuje się ktoś jak to teraz działa? A co w przypadku domeny, która będzie zwracać inne wyniki niż poprzednio? Od razu są nadpisywane jak tylko robot przejedzie? A jeśli strona będzie zwracała błąd?
 6. FlashT

  Odzyskanie wygasłej domen

  Może jeszcze możesz ją reaktywować. Ale jeśli nie, i domena była jakaś sensowna, to będziesz musiał ją odkupić od nowego właściciela. Jeśli była do niczego, to prawdopodobnie i tak zostanie zarezerwowana i dopiero po okresie rezerwacji może się zwolni.
 7. FlashT

  Handel domenami przed 18?

  Ja tam handlowałem domenami od 14 roku życia. Inna sprawa, że miałem NIP.
 8. FlashT

  Weryfikacja prawa do domeny.

  Każda moja większa sprzedaż szła przez escrow. Przy tych rzędu do kilku tysięcy po prostu ustawiałem serwery DNS na podane przez klienta zanim wpłacił pieniądze.
 9. Za coś takiego chyba łatwo beknąć...
 10. FlashT

  Skandaliczne praktyki nazwy.pl

  W sumie dobre pytanie
 11. FlashT

  5p.pl

  Ja tam wyceniam na 100 000 PLN. Ale jak za tyle pójdzie, to poproszę 10%
 12. FlashT

  Kolejna wpadka nazwa.pl

  Według regulaminu NASK, muszą udostępnić Ci kod authinfo niezależnie od promocji. Ale czy to nie niesie ze sobą konsekwencji prawnych typu niedotrzymania zawartej umowy względem Nazwa.pl, nie wiem...
 13. Właśnie dzwonił do mnie koleś z Nazwa.pl, i pyta czy będę przedłużał domenę, która obecnie wygasa. Ja mu mówię, że będę ją przenosił... na co ten uparcie próbował mi wmówić, że domena o tym statusie nie może zostać przeniesiona i muszę ją przedłużyć u nich. Pech chciał, że trafił na gościa, który sam jest rejestratorem. Ale pewnie 99.9% osób by się na to nabrało. No po prostu brak słów... oszuści i wyzyskiwacze. Ewentualnie totalnie niekompetentni pracownicy. Summa summarum dla klienta wychodzi na to samo. Warto zaznaczyć, iż przedłużenie w nazwa.pl kosztuje 122 PLN. I jest to obecnie chyba najdroższa oferta na rynku.
 14. FlashT

  Spieniężanie literówek z ruchem

  Kiedyś zarabiałem na literówkach google dość pokaźne sumy... dopóki google mnie nie pozwało. Ale w wyniku ugody i tak odkupili te literówki za niezłą kasę Mimo wszystko od tamtej pory trzymam się od tego z daleka... bo drugi raz to z pewnością nie przejdzie. Dobrze, że to nie był Microsoft... zorientowani w temacie zrozumieją o co mi chodzi.
 15. FlashT

  Skandaliczne praktyki nazwy.pl

  Też mi nowość Nazwa.pl to oszuści i złodzieje... wystarczy przejrzeć moje wątki na ten temat na forum. Np: czy czy inne, których obecnie nie potrafię znaleźć i nie mam na to czasu Szkoda słów.
 16. FlashT

  Transfer domeny

  Konta? Pytanie jest dość niejasne. Konta OVH na który masz serwer? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
 17. Ale ja właśnie nie chcę się ich pozbywać
 18. FlashT

  Czym sprawdzacie statystyki wejsc i zrodla ?

  Ogólnie teraz tego jest jak mrówków... W google wystarczy wpisać "visual apache log statistics github"... albo "visual apache log statistics open source" np. to: https://github.com/allinurl/goaccess
 19. FlashT

  Czym sprawdzacie statystyki wejsc i zrodla ?

  Ja piszę sobie skrypt, który korzysta również z fingerprintów oraz Google Webmaster Tools. Ale w sumie takie podstawowe statystyki wejść to masz w logach serwera. Wystarczy to przerobić do czytelnej formy... jest mnóstwo narzędzi do tego. Wszystko zależy od tego co w ogóle chcesz badać...
 20. FlashT

  Zarejestrowane serwery dns a zmiana IP

  Ok... tak obstawiałem... dzięki wielkie!
 21. Słuchajcie... jak zmienić adres IP serwerów dns? Sama zmiana na co wskazuje ns1.domena.pl i ns2.domena.pl nic nie daje. We whois nadal w nawiasie kwadratowym są stare adresy ip, a domeny nie odpowiadają... chyba już kiedyś o to pytałem, ale już tak dawno się tematem domen nie zajmowałem, że nie pamiętam... nie mogę też teraz tego znaleźć... Nie chodzi mi o konfigurację samego DNS. Chodzi o to: serwery nazw: ns1.domena.pl. [stare_ip] <--- ns2.domena.pl. [stare_ip2] <--- Mimo tego, że subdomeny ns1 i ns2 wskazują na nowe IP. W domain_info jest tylko odnotowane, że domena ma dodane takie hosty, ale nie podaje tam IP.
 22. FlashT

  Kolejna wpadka nazwa.pl

  Jakieś pomysły gdzie można w takim razie zarejestrować domeny .fr i .de? PS. Pod koniec roku w końcu przezwyciężyłem lenistwo i udało mi się wynieść totalnie z NAZWA.PL.
 23. FlashT

  www.generuj.pl

  0.001 BTC
 24. Mam pewien spór z NASK i potrzebuję tego komunikatu. Niestety na moich mailach nie mogę go znaleźć. Chodzi o to, iż wydaje mi się, iż było tam napisane, iż w przypadku komendy domain:create zakończonej niepowodzeniem (że domena istnieje) nie będą pobierane środki (lub będą zwracane), jeśli wcześniej sprawdziło się dostępność domeny za pomocą domain:check ... Czy ja się mylę?
 25. A co to za grupa? A dobra... już wiem... oj... ja pasuję. Słaba ta domena... r22.pl
×