Jump to content
Grzegorz

20 najdroższych domen marca

Recommended Posts

Myślę, że w artykule powinno być wyraźnie zaznaczone, że wymieniasz jedynie jawne transakcje, bo brakuje jakichś 95%.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest dosyć oczywiste, ale dopiszemy jakieś zdanie.

Myślę, że w artykule powinno być wyraźnie zaznaczone, że wymieniasz jedynie jawne transakcje, bo brakuje jakichś 95%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest dosyć oczywiste, ale dopiszemy jakieś zdanie.

 

Zamiast

Przedstawiamy listę tylko ujawnionych transakcji.

 

Zróbcie

Przedstawiamy jedynie 5% ujawnionych transakcji.

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

radio.pl jest z marca (kwota nie jest jawna ale minimalną można założyć na poziomie 100k euro)

możesz przynajmniej o tym wspomnieć

 

poza tym

bezrobotny.pl czy chwiówka.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego, taki typ list nie przestawia zbyt duzej wartosci i raczej jest strata czasu.

Chodzby ze wzgledu, ze takie listy mozna znalesc w roznych miejscach.

Jakbys chcial stworzyc jakosciowa liste proponowalbym (jesli moge) zamieszczenie najdrozych sprzednaych domen do KK.

Taka lista bardziej pokazuje kondycje rynku, ile placa KK, kto co kupuje itd.

A ta obecna lista czesto pokazuje szalono-optymistycznych domainerow ktorzy placa nieraz wicej niz KK.

Czesto kupujacych pod wplywem impulsu/emocji a o prawdziwym business-ie wiedzacych tyle co swinia o gwiazdach.

ps w konwersajce z nikim sie tu nie bede wdawal, nie mam na to czasu.

Edited by jedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaryzykuję nawet dalej idące stwierdzenie - taka lista przekłada się na gorsze sprzedaże w przyszłości - bo skoro różni kk czytają że w marcu sprzedało się w całej Polsce tylko kilkanaście domen w kwocie wyższej niż 1000 zł to można sobie dopowiedzieć jak to na rynek wpływa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka lista bardziej pokazuje kondycje rynku, ile placa KK, kto co kupuje itd.

Skoro taki słaby jest Twoim zdaniem rynek, to co tu jeszcze robisz ?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaryzykuję nawet dalej idące stwierdzenie - taka lista przekłada się na gorsze sprzedaże w przyszłości - bo skoro różni kk czytają że w marcu sprzedało się w całej Polsce tylko kilkanaście domen w kwocie wyższej niż 1000 zł to można sobie dopowiedzieć jak to na rynek wpływa.

Trudno się nie zgodzić, dla całego rynku dobrze by było aby kilka pozycji co miesiąc za przynajmniej 50-100k zł się pojawiło. Panowie, śmiało, ujawnijcie coś, cokolwiek.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno się nie zgodzić, dla całego rynku dobrze by było aby kilka pozycji co miesiąc za przynajmniej 50-100k zł się pojawiło. Panowie, śmiało, ujawnijcie coś, cokolwiek.... :D

 

Za 50-100k łącznie, czy po 50-100k każda? Bo to podobna różnica jak "najwyższe transakcje" a "najwyższe transakcje podane na di.pl". ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh faktycznie słabo to wygląda i chyba nie działa na naszą korzyść. Potencjalny KK, gdy usłyszy od nas kwotę rzędu 1x xxx puknie się w czoło, bo stwierdzi, że ceny domen (najlepszych!) nie przekraczają 10K...

 

Chyba nie ma sensu robić takich zestawień, jeśli nie ma potwierdzonych jakichś dużych sprzedaży.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze twierdziłem, że takie listy i spisy są totalną pomyłką. Kompletnie to niczego nie obrazuje i do niczego się to nie przydaje poza zaspokojeniem ciekawości. Dodatkowo jak tu słusznie już w temacie zauważono - czasami może trochę popsuć.

Każda transakcja, cena, domena, okoliczności sprzedaży i klient jest inny. Wszystko zależy od wszystkiego.

Komuś się będzie spieszyło ze sprzedażą dobrej domeny bo będzie w finansowym dołku i zrobi transakcję pół darmo a w Świat pójdzie,

że jest osłabienie rynku i domeny tanio schodzą. Większy pożytek dla rynku i rokowań byłaby statystyka ilości sprzedanych domen

i miejsca transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×