Jump to content
pb

kokos.pl

Recommended Posts

PB ceni swoje domeny i zapewne cena przekroczyła 1k euro. Może jakieś 1500 euro?

Gdyby cenił to by nie było mniej niż 20-30k za tę domenę.

Moim zdaniem PB ma tanie domeny i 1000-1200euro go satysfakcjonuje.

Ja bym nie sprzedał poniżej XX.XXX nawet pod groźbą eksmisji ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby cenił to by nie było mniej niż 20-30k za tę domenę.

Moim zdaniem PB ma tanie domeny i 1000-1200euro go satysfakcjonuje.

Ja bym nie sprzedał poniżej XX.XXX nawet pod groźbą eksmisji ;]

 

To prawda, mam tanie domeny, a raczej: ceny moich domen są realistyczne. ;-)

 

Uchylam kolejnego rąbka tajemnicy: pierwsza oferta była na poziomie $400, potem było jeszcze kilka kontrofert z obu stron. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uchylam kolejnego rąbka tajemnicy: pierwsza oferta była na poziomie $400, potem było jeszcze kilka kontrofert z obu stron. :-)

 

Ta oferta była z twojej czy z klienta strony? Domyślam się, że z klienta?

 

AR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrzac na niektore wyceny, wracam mysla do pewnego pytania ....

 

Pozwole sobie je przedstawic w tym watku, korzystajac z goscinnosci PB :)

 

Dlaczego osoby dysponujace sporym kapitalem kilka lat temu nie zarejestrowaly wszystkich domen generycznych ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta oferta była z twojej czy z klienta strony? Domyślam się, że z klienta?

 

No na sedo raczej klient pierwszy składa ofertę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Patrzac na niektore wyceny, wracam mysla do pewnego pytania, ktore od dawna za mna chodzi ....

 

Pozwole sobie je przedstawic w tym watku, korzystajac z goscinnosci PB :)

 

Dlaczego osoby dysponujace sporym kapitalem kilka lat temu nie zarejestrowaly wszystkich domen generycznych ?

 

 

Bo były zajęte lub wydawały się nieatrakcyjne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby cenił to by nie było mniej niż 20-30k za tę domenę.

Moim zdaniem PB ma tanie domeny i 1000-1200euro go satysfakcjonuje.

Ja bym nie sprzedał poniżej XX.XXX nawet pod groźbą eksmisji ;]

 

No chyba każdy ma domeny w różnych widełkach cenowych. Domena kokos nie jest nazwą za kilkadziesiąt tysięcy a powyżej 1k euro uważam cenę za taką domenę za bardzo dobrą. To że domena została tak wykorzystana nie może mieć wpływu na jej wycenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajna strona jest pod kokosem zrobiona, gdyby ktos z was taka zrobil to suma za pomysl + domena byla by gigantyczna... pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego osoby dysponujace sporym kapitalem kilka lat temu nie zarejestrowaly wszystkich domen generycznych ?

 

 

1. Dlaczego firmy deweloperskie nie wykupiły kilka lat temu wszystkich działek w tzw. miejskiej lokalizacji 1a ? .

2. Dlaczego firmy handlujące złotem/miedzią/aluminium nie wykupiły kilka lat temu na wolnym rynku całych zapasów tych surowców ?

3. Dlaczego inwestorzy giełdowi dysponujacy sporym kapitałem nie wykupili kilka lat temu wszystkich dostępnych wówczas na giełdzie akcji firmy Google Inc. ?

itd.itd

 

Zastanów się przez chwilę . Może sam na to wpadniesz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdybys nie wiedział o jej przeznaczenieu to za 5k bys sprzedał.. :)

Na pewno nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciesze sie, pb, ze rozwinales moj pomysl, sam go jutro rozwine dalej. Mysle, ze fajna zabawa.

 

Jesli chodzi o kokos.pl, to o ile zawsze zanizam wartosc domen, to za ta bez wahania dalbym od reki 2K i nie sprzedawal ponizej 1000 euro. moj typ: 1100 euro

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajna strona jest pod kokosem zrobiona, gdyby ktos z was taka zrobil to suma za pomysl + domena byla by gigantyczna... pozdro.

Pomysl nie jest nowy i polski, to takie same nasladownictwo jak z nasza klasa bylo.

 

Jesli forum czyta duzy inwestor i mysli o czyms podobnym, to zapraszam na PM.

Dobra domene pod taki serwis posiadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domena jak dla mnie b. dobra

fajna, łatwo wpadająca w ucho, krótka, prawie wszystkie literki koło siebie na klawiaturze więc szybko ją się wklepuje, różnorodność zastosowań etc ...

 

... nie sprzedałbym poniżej 2500e

Share this post


Link to post
Share on other sites
domena jak dla mnie b. dobra

fajna, łatwo wpadająca w ucho, krótka, prawie wszystkie literki koło siebie na klawiaturze więc szybko ją się wklepuje, różnorodność zastosowań etc ...

 

... nie sprzedałbym poniżej 2500e

Zgadzam sie. I tez bym ponizej 10k nie sprzedal nawet nie wiedzac o planach blue media.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podaję rozwiązanie zagadki. ;-)

 

Jak już pisałem, pierwszą ofertą byĸło $400. Na tę propozycję odpowiedziałem kwotą €1200. Po krótkich negocjacjach stanęło na $1000. Kwota 2500 zł za tę domenę jest dla mnie całkowicie satysfakcjonująca (no ok, musiałem oddać 250 zł sedo, ale już trudno). Sporo osób trafiło lub było blisko, niektórzy mocno niedoszacowali, a wycenę apze jak zwykle przyjmuję z przymrużeniem oka, tudzież jako dobrą wróżbę dla przyszłych transakcji. :-)

 

Ogólnie można chyba stwierdzić, że z wyceną nie jest tak źle, ale jeden przykład nie jest przecież reprezentatywny, więc z niecierpliwością czekam na kolejne tego typu tematy. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie bardziej interesuje pb, zebys napisal jak wszedles w jej posiadanie.

Dlugo byla wolne i zarejestrowales czy zlapales jako spad?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwota 2500 zł za tę domenę jest dla mnie całkowicie satysfakcjonująca

 

czyli trafiłem. uważam, że to dobra cena, nie jakieś tam kokosy ;-) ale na moje oko tyle właśnie warta. imho możesz być z siebie zadowolony.

 

ponadto uważam, że niektórzy "lekko" przesadzają pisząc, że nie sprzedali by jej za mniej niż xx.xxx (i piszą to przy każdej prawie wycenie dobrej domeny).

skomentowałbym to szerzej, ale mi się nie chce ;-PPP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnie bardziej interesuje pb, zebys napisal jak wszedles w jej posiadanie.

Dlugo byla wolne i zarejestrowales czy zlapales jako spad?

 

Spadła rok temu, po roku od rejestracji. Z archive.org wynika, że wcześniej też była zarejestrowana, w latach 2004-2005.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po dzisiejszym kursie $ chyba byłem najbliżej. Moja wycena 650E. 650 * 3,54 = 2301zł, natomiast Twoje 1000$ na dzień dzisiejszy w przeliczeniu na nasze złotówki to 2260 zł ;)

 

Kto był bliżej? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po dzisiejszym kursie $ chyba byłem najbliżej. Moja wycena 650E. 650 * 3,54 = 2301zł, natomiast Twoje 1000$ na dzień dzisiejszy w przeliczeniu na nasze złotówki to 2260 zł ;)

 

Ale wpłatę otrzymałem na początku stycznia. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×