Jump to content
Sign in to follow this  
thomaso

bingo.pl

Recommended Posts

Nie sprzedała się za 14k na Allegro. Po aukcji kontaktowałem się z firmą, która była abonentem tej domeny, ale bez skutku. Zero odpowiedzi.

 

Gratuluję thomaso! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprzedała się za 14k na Allegro.

 

Nie pamiętam aukcji z Allegro, ale na AZ.pl można znaleźć jeszcze ofertę sprzedaży domeny bingo.pl i oczekiwaną ceną było 69000 zł brutto - http://domeny.az.pl/gielda-domen-transakcja_cmd_buy_domain_bingo.pl.html

 

Sam około rok temu negocjowałem zakup tej domeny bingo.pl (jakoś, gdy tylko dowiedziałem się, że jest "wyprzedaż" tej domeny przez spółkę opuszczającą Polskę czyli kdc.pl / Weltbild) i zaoferowałem za nią 3000 zł netto, na co otrzymałem odpowiedź, że moja oferta jest totalnie nie do przyjęcia. Pytając o to, skąd wynika wysoka wycena tej domeny otrzymałem też ciekawą rzecz czyli wycenę tej domeny zleconą w domeny.pl. Wycenę z domeny.pl (wycena wynosi 10 tys. euro), zamieszczam w załączniku, można ją sobie skonfrontować z wycenami z wątku czy innymi. Osobiście uważam, że w niej jest tyle banałów czy nawet bzdur, że można ją traktować najwyżej jako ciekawostkę (sam za taką wycenę na pewno bym nie zapłacił - szkoda według mnie pieniędzy). Niemniej wysokość wyceny z domeny.pl wezmę za dobrą monetę i taniej nie zamierzam się pozbywać w ogóle tej domeny czyli jakieś aukcje czy coś.

wycena.pdf

Edited by thomaso
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

... otrzymałem też ciekawą rzecz czyli wycenę tej domeny zleconą w domeny.pl. Wycenę z domeny.pl (wycena wynosi 10 tys. euro), zamieszczam w załączniku, można ją sobie skonfrontować z wycenami z wątku czy innymi. Osobiście uważam, że w niej jest tyle banałów czy nawet bzdur, że można ją traktować najwyżej jako ciekawostkę (sam za taką wycenę na pewno bym nie zapłacił - szkoda według mnie pieniędzy). Niemniej wysokość wyceny z domeny.pl wezmę za dobrą monetę i taniej nie zamierzam się pozbywać w ogóle tej domeny czyli jakieś aukcje czy coś.

Pomijając sam "dokument" myślę, że wycena dość optymalna. Dzięki za załącznik - zaraz zobaczymy jak się wycenia domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

energetyka.pl blonnik.pl bingo.pl (tylko te najbardziej znane)

jak Ty to robisz?

gratulacje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzwoni po ludziach :)

 

"Dzień dobry, zauważyłem że pana opcja niedugo wygasa. Przedłużenie opcji to dodatkowy, zbędny koszt, skoro się do tej pory nie zrealizowała, więc w razie czego mogę ją od Pana zabrać za pięć złotych, oszczędzi Pan kasy na przedłużenie i jeszcze będzie na dwa piwa."

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dzień dobry, zauważyłem że pana opcja niedugo wygasa. Przedłużenie opcji to dodatkowy, zbędny koszt, skoro się do tej pory nie zrealizowała, więc w razie czego mogę ją od Pana zabrać za pięć złotych, oszczędzi Pan kasy na przedłużenie i jeszcze będzie na dwa piwa."

 

Też to nagrywałeś? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pomyśleć, że miesiąc lub dwa temu gdy pytałem właściciela o cenę podał bodajże 58.000 ... Aż płakać się chce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janowisz trenuje po szopach, a Thomaso dzwoni po ludziach. ;)

 

Janowicz

 

I pomyśleć, że miesiąc lub dwa temu gdy pytałem właściciela o cenę podał bodajże 58.000 ... Aż płakać się chce

dlaczego Ty masz płakać???

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

energetyka.pl blonnik.pl bingo.pl (tylko te najbardziej znane)

jak Ty to robisz?

Tomek jest przykładem osoby, która mimo, iż nie zaczęła przygody z domenami w początkowym okresie, to jednak dzięki swym decyzjom, potrafi znaleźć swoje miejsce na rynku i trochę zarobić na tym.

Nie jest to co prawda jeszcze TOP domen w Polsce ale stopniowe, rozsądne i cierpliwe budowanie portfolio.

Ktoś powie, że ma też trochę szczęścia. Może i tak ale szczęście sprzyja dobrym (ludziom).

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Janowicz

 

dlaczego Ty masz płakać???

 

Dlatego, że człowiek jest gotowy wydać kilkanaście tysi za domenę a właściciel ja traci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widać podstawową regułą dotyczącą realizacji opcji jest brak reguł, mam nadzieję że kolejny post odnośnie tej domeny będzie w dziale sprzedane.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×