Jump to content
novitz

Tablica.pl zmienia nazwę na OLX.pl

Recommended Posts

Czy ktoś wie dlaczego zamiast generyka będzie trzyliterówka o wątpliwej jakości? Jakoś mi się z OLT kojarzy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

tablica.pl -> MIH Allegro B.V. -> NASPERS <- olx.com

 

Pewnie zdecydowali, że chcą mieć tylko jedną, globalną markę serwisu ogłoszeniowego i nie boją się utraty rozpoznawalności. Czas pokaże czy decyzja była właściwa, wg mnie nie jest, no ale ja mam pogląd spaczony zamiłowaniem do ładnych domen. ;-)

 

BTW, wchodzących z Polski olx.com przekierowuje już na olx.pl "dawniej tablica.pl".

Edited by pb
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że z tablicy korzystało więcej osób niż z olx...osobiście miałam z tym serwisem styczność kilka razy i wcale jakoś mnie do siebie nie przekonał.. ciekawa jestem czy ta zmiana brandu wyjdzie im na dobre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako osoba niekorzystająca zapytam - czy zmienił się tylko adres, czy cała strona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem reklamę z Pijanowskim

 

1.jpg

1.jpg

 

 

Jak dla mnie tablica lepsza, ale moj fetysz domenowy w stosunku do ładnych nazw, może wpływać na ocenę, bo przecież tam pracuje cały sztab marketingowców,

więc co taki amator jak ja, może wiedzieć.

 

Ale chociaż posiadacz olks*pl będzie miał żniwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest VULkan energii

o proszę, myslałem ze QLX , myślę, że ninja qlx.pl teraz zyska sporo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

oeliks.pl

 

ABONENT:
Domain Administrator OLX B.V.

 

Tu akurat przezornie, ale cała decyzja i tak trochę nieprzemyślana - trudna nazwa takie OLX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oeliks.pl

 

ABONENT:

Domain Administrator OLX B.V.

 

Tu akurat przezornie, ale cała decyzja i tak trochę nieprzemyślana - trudna nazwa takie OLX.

 

oelx.pl też mają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogłoszenia Lokalne X

trochę pod ero podchodzi ;-)

Tobie wszystko się z jednym kojarzy ;)

Mi z kolei X kojarzy się z Archiwum X.

 

Ma na forum Allegro swojego pracownika, to przynajmniej o literówkach im podpowiada.

Swoją drogą jest to fajny przykład domeny z tzw. niepowołanymi znakami.

 

OLX działa już w ponad 100 krajach; kiedyś ten adres przekierowywał na tablica.pl a teraz tylko zamieniono przekierowane.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana nazwy na olx, jest zwiastunem zbliżających się dobrych czasów dla lokalnych serwisów ogłoszeniowych ;-)

Te wszystkie "ogłoszeniówki" - hotelowe, noclegowe, motoryzacyjne itd.stawiane na jednym i tym samym skrypcie z allegro (za 499,-) mają szansę na zwrot kosztów z inwestycji? :P

(macie swoje 5 minut!)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem reklamę z Pijanowskim

(...)

Jak dla mnie tablica lepsza, ale moj fetysz domenowy w stosunku do ładnych nazw, może wpływać na ocenę, bo przecież tam pracuje cały sztab marketingowców,

więc co taki amator jak ja, może wiedzieć.

Też się zdziwiłem i to podwójnie.

1. Bardzo ładny brand zmieniony na małą czytelną trzyliterówkę.

2. Kampania reklamowa z Pijanowskim, który w ogóle nie kojarzy się z serwisem ogłoszeniowym, a populacji "35-minus" podejrzewam, że się w ogóle z niczym nie kojarzy, bo gdy w TV szły jego teleturnieje, czy "Jarmark" to albo oglądali "Pszczółkę Maję" albo nawet nie było ich na świecie. Tym bardziej, że przez ostatnie lata nie było go w ogóle w mediach. W ubiegłym roku byliśmy z młodszym ode mnie kolegą z pracy w jednym z hoteli, zobaczyłem tam Pijanowskiego i pokazałem koledze, to nie kojarzył kto zacz. Trochę podobna sytuacja z kampanią reklamową PZU z Rewińskim, który z brodą jest jeszcze kojarzony przez młodszych (np. "Kiler") ale bez brody był zupełnie niepodobny do siebie i w zasadzie anonimowy.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie widziałem w TV reklamę

 

I jak .... Magda pocałowała pana? ;)

 

(bo nie chce mi się oglądać)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak .... Magda pocałowała pana? ;)

 

(bo nie chce mi się oglądać)

 

Haaaa, to już będzie w kampanii reklamowej serwisu ogłoszeń ero XXX, może jakiś klon jako OLXXX.pl :lol:

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×