Jump to content
sensimilia

Darmowe domeny - tylko dzisiaj:)

Recommended Posts

Patrzcie przede wszystkim na to, ile płacicie za przedłużenie domeny. Mnie pierwsze dwa lata PL kosztowały 54 brutto. I to jest dobra stawka. Dla porównania w dużych firmach za przedłużenie domeny PL płaci się ponad 100 zł. I to jest lekka przesada.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artykuł nie jest naszego autorstwa, więc nie odpowiadamy za jego treść - ale polecam się w razie jakichkolwiek wątpliwości. Bez żadnego kręcenia odpwiem na pytania.

Konieczność wpłaty kaucji (zwrotnej przy rozwiązywaniu umowy) nie jest tajemnicą i każdy partner nawiązujący z nami współpracę, dzisiaj, wczoraj, rok temu czy za miesiąc do wpłaty kaucji jest zobowiązany.

 

A przedstaw mi proszę podstawy prawne pobierania tej kaucji...Bo odnoszę wrażenie iż nie jest w żaden logiczny sposób uzasadnione...no chyba że " widzi mi się " jest w tym przypadku jakimś uzasadnieniem...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaucja jest zabezpieczeniem na wykonywanie pierwszych operacji finansowych w systemie, co w praktyce oznacza, że nowy partner może za taką kwotę rejestrować/transferować/odnawiać domeny. Jest ona zwracana w momencie rozwiązywania umowy. I tak, owszem, to są nasze zasady - jest to jeden z punktów umowy współpracy partnerskiej. Nie wiem czemu miałyby mieć tu zastosowanie jakiekolwiek podstawy prawne.

Każdy kij ma dwa końce i też musimy się zabezpieczać przed osobami, które nie grają fair - a uwierz mi jest ich sporo...

Bazyli nikt nie musi się na nasze warunki zgadzać. Jeżeli komuś one nie odpowiadają - no trudno.. aczkolwiek przez cały okres mojej pracy w DM nie spotkałam się z przypadkiem, aby kaucja była kwestia problematyczną...no a poza tym do każdego staramy się podchodzić indywidualnie i zawsze można negocjować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaucja jest zabezpieczeniem na wykonywanie pierwszych operacji finansowych w systemie, co w praktyce oznacza, że nowy partner może za taką kwotę rejestrować/transferować/odnawiać domeny. Jest ona zwracana w momencie rozwiązywania umowy. I tak, owszem, to są nasze zasady - jest to jeden z punktów umowy współpracy partnerskiej. Nie wiem czemu miałyby mieć tu zastosowanie jakiekolwiek podstawy prawne.

Każdy kij ma dwa końce i też musimy się zabezpieczać przed osobami, które nie grają fair - a uwierz mi jest ich sporo...

Bazyli nikt nie musi się na nasze warunki zgadzać. Jeżeli komuś one nie odpowiadają - no trudno.. aczkolwiek przez cały okres mojej pracy w DM nie spotkałam się z przypadkiem, aby kaucja była kwestia problematyczną...no a poza tym do każdego staramy się podchodzić indywidualnie i zawsze można negocjować :)

Albo nie wiesz o czym piszesz albo nie zrozumiałaś pytania...skoro opieracie pobieranie kaucji wedle swoich zasad a nie na podstawie przepisów to pobieracie ją bezprawnie...a przepadek kaucji na Waszą rzecz również opieracie na własnych zasadach czy może na przepisach prawa ?

:)

 

Jeśli mam być szczery to niespecjalnie interesuje mnie ilość Waszych niesolidnych klientów bo to raczej Wasz nie mój biznes...bo to ryzyko istnieje w niemal każdym interesie...

Za to bardzo interesuje mnie rzetelna odpowiedź na postawione przeze mnie pytania...

:)

 

Bo to, że Wy macie takie zasady nie jest równoznaczne z tym że są one zgodne z przepisami...

Ja od jutra będę miał zasadę że kogo spotkam kopnę w d..pę...jak nie chce być kopnięty to niech nie chodzi tam gdzie ja...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo nie wiesz o czym piszesz albo nie zrozumiałaś pytania...skoro opieracie pobieranie kaucji wedle swoich zasad a nie na podstawie przepisów to pobieracie ją bezprawnie...a przepadek kaucji na Waszą rzecz również opieracie na własnych zasadach czy może na przepisach prawa ?

:)

 

Kaucja, którą pobieramy jest formą kaucji gwarancyjnej zabezpieczającej prawidłowe wykonanie umowy (tak samo jak np weksle).

Jest to całkowicie zgodne z prawem i powszechnie stosowane przy zawieraniu umów cywilnoprawnych. Jeżeli znasz jakieś przepisy zabraniające pobierania kaucji to chętnie się zapoznam :)

 

 

 

Bo to, że Wy macie takie zasady nie jest równoznaczne z tym że są one zgodne z przepisami...

Ja od jutra będę miał zasadę że kogo spotkam kopnę w d..pę...jak nie chce być kopnięty to niech nie chodzi tam gdzie ja...

 

Twoje porównanie pobierania kaucji do kopania w d.... akurat jest nietrafione bo kopanie w d... podega już pod naruszenie nietykalności cielesnej czyli 217 KK :)

Edited by Ola_DM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaucja, którą pobieramy jest formą kaucji gwarancyjnej zabezpieczającej prawidłowe wykonanie umowy (tak samo jak np weksle).

Jest to całkowicie zgodne z prawem i powszechnie stosowane przy zawieraniu umów cywilnoprawnych. Jeżeli znasz jakieś przepisy zabraniające pobierania kaucji to chętnie się zapoznam :)

 

Umowa to jedno a coś narzuconego to drugie...Bo jak słusznie zauważyłaś kaucja jest elementem UMÓW cywilnoprawnych....zatem nie tylko powinna być uzasadniona ale również jasno określony jej zwrot ( termin, odsetki, itp ) a u Was tego nie ma...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do zasadności pobierania kaucji - nie chciałabym się kolejny raz powtarzać... Zwrot kaucji następuje w momencie rozwiązania umowy (też już chyba o tym wspomniałam?). W zakresie nieuregulowanym umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do zasadności pobierania kaucji - nie chciałabym się kolejny raz powtarzać... Zwrot kaucji następuje w momencie rozwiązania umowy (też już chyba o tym wspomniałam?). W zakresie nieuregulowanym umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego :)

Czyli wnioskuję iż...pobieracie nieoprocentowaną kaucję od klientów i wpłacacie je na oprocentowane konto firmowe...czy tak ?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazylku a czy ja Ci zaglądam do portfela? ;) To na co zarząd firmy przeznacza dochód to juz nie moja sprawa ale nie jest to oprocentowane konto...działając w takiej branży jak ta niestety trzeba bardzo dużo inwestować w infrastrukturę i prepaidy w poszczególnych Registry :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazylku a czy ja Ci zaglądam do portfela? ;) To na co zarząd firmy przeznacza dochód to juz nie moja sprawa ale nie jest to oprocentowane konto...działając w takiej branży jak ta niestety trzeba bardzo dużo inwestować w infrastrukturę i prepaidy w poszczególnych Registry :)

I tu się chyba mylisz...bo każde niemal konto jest oprocentowane...bardziej lub mniej...

:)

Ale z tego co napisałaś wynika iż obracacie m.in. kasą Waszych klientów przy czym Oni nie mają z tego nic ( nieoprocentowany zwrot kaucji )...fajny sposób na tani kredyt...

:)

Na szczęście nie jestem i nie będę Waszym klientem...

Miłego

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po to się biznes prowadzi, żeby na nim zarabiać. To nie jest żadna tajemnica. Mnie nie interesuje co Ty robisz ze swoimi pieniędzmi, gdzie je trzymasz i w jaki sposób nimi obracasz i w drugą stronę też powinno to działać. Nic natomiast nie znika w próżni. Kaucja jest pierwotnym limitem kredytowym i za taką kwotę partner może wykonać pierwsze operacje. A poza tym żeby móc te operacje wykonać my musimy mieć działające oprogramowanie o które ktoś musi ciągle dbać, rozwijać je, musi ono chodzić na sprawnym serwerze, muszą być zasilone konta w Registry i masa innych dodatkowych czynników...niestety nic za darmo nie ma i nie działa to tak, że bierzemy pieniądze, wkładamy do skarpety a wszystko dzieje się samo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

W hekko nadal masz w pierwszym roku za 70 zł hosting 100 GB + domenę PL. Później za przedłużenie domeny płaci się 54 zlote, czyli patrząc na ceny rynkowe - grosze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dji u nas wygląda to troche inaczej. Nie oferujemy typowego rozwiązania Hosting Reseller ale sprzedaż predefiniowanych pakietów hostingowych, czyli partner oferuje klientom osobne pakiety hostingowe a nie wydzielone miejsce ze swojej maszyny - to się tyczy hostingu. Do tego dajemy możliwość rejestracji 2 darmowych domen (.pl + .eu) - cenowo wygląda na to że w pierwszym roku jest bardzo podobnie, ceny odnowień ustalamy indywidualnie bo zależy to od bardzo wielu czynników.

Co tyczy się domen ceny odnowień zależą od ich ilości obsługiwanych przez nasz system.

Ceny jeżeli Cię interesują zapraszam na PW

Share this post


Link to post
Share on other sites

To trochę usługa skierowana nie do mnie. Za mały gracz - trzymam na hostingu własne stronki. Zresztą z tej usługi, którą aktualnie mam jestem zadowolony - nie widzę takiej potrzeby, żeby cokolwiek w tym zakresie zmieniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×