Jump to content
Geekboy68k

Sprzedaż domen - dylematy z rozliczaniem PIT

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kangur napisał:

Chodzi o sprzedaż prowadzoną w sposób zorganizowany i ciągły.

A jak ktoś poprzez AM sprzeda w roku kilka domen za drobne pieniądze to rozumiem, że nie jest to sprzedaż prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minut temu, cannot napisał:

A jak ktoś poprzez AM sprzeda w roku kilka domen za drobne pieniądze to rozumiem, że nie jest to sprzedaż prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły.

Nie jest ważne jak Ty to rozumiesz. Liczy się się interpretacja fiskusa. A ich wyroki są niezbadane...

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Kangur napisał:

Nie jest ważne jak Ty to rozumiesz. Liczy się się interpretacja fiskusa. A ich wyroki są niezbadane...

Wydaje mi się, że takimi płotkami jak ja, nie będą zainteresowani ;) Co innego jak ktoś w roku sprzedaje kilka-kilkaset domen ale za duże pieniądze

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, cannot napisał:

Wydaje mi się, że takimi płotkami jak ja, nie będą zainteresowani ;) Co innego jak ktoś w roku sprzedaje kilka-kilkaset domen ale za duże pieniądze

 

 

Setce się upiecze, a jednego skoszą. Oficjalnie jeśli inwestujesz w coś pieniądze żeby to później sprzedać więcej niż raz, już prawnie pojawia się pole do uznania ciągłości i mnóstwo przykładów takich interpretacji znajdziesz w sieci. Zatem odpowiedzialną rzeczą jest wskazanie w tego typu wątkach na "cienki lód" i uzmysłowienie pytającemu, że podejmuje ryzyko, mniejsze lub większe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, a jak ktoś jeszcze pyta o koszty i ich odlicznie to już igra z ogniem... Sprzedałeś kilka, siedź cicho, zapłać podatek a nie jeszcze kombinowanie jak dodatkowo zmniejszyć opodatkowanie... to proszenie się o kłopoty...

Edited by Maku Maku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×