Jump to content
szdarek

Opcja na sprzedaną domenę

Recommended Posts

Witam,

 

Co myślicie o takim zachowaniu? Dochodzi do sprzedaży domeny, klientowi bardzo na tym zależy ale wiemy, że może mieć problem ( zapomnieć o płatności fv, którą dostanie ode mnie jako rejestrator domeny ) a my po sprzedaży zakładamy opcję i przy ewentualnej sytuacji jak w/w przejmujemy ją i ponownie sprzedajemy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Co myślicie o takim zachowaniu? Dochodzi do sprzedaży domeny, klientowi bardzo na tym zależy ale wiemy, że może mieć problem ( zapomnieć o płatności fv, którą dostanie ode mnie jako rejestrator domeny ) a my po sprzedaży zakładamy opcję i przy ewentualnej sytuacji jak w/w przejmujemy ją i ponownie sprzedajemy.

 

 

 

Zaprawdę powiadam Ci w te Świąteczne dni...wielu tak czyni...grzechu zachłanności, grzechu pazerności i grzechu chciwości w tym nie widząc...

Ale wiedz, że ten na górze ich grzeszne uczynki widzi i gdy nadejdzie ich czas,...przed Ostateczny Sąd Arbitrażowy postawieni zostaną przez Pana Naszego Najwyższego NASKa i za grzechy swe pokutować będą do końca Świata i jeden dzień dłużej...

:)

Cóż...

lajf jest brutal...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z domenami jest podobnie jak z kobietami.

Gdy Twoja kochanka wyjdzie za mąż za kogoś innego, to wcale nie znaczy to jeszcze, że przestała Ciebie pociągać i, że nie próbujesz jej mieć znowu dla siebie.

Więc co robisz ? Zakładasz na nią .. opcje. A nuż wpadnie znowu w Twe ramiona.

Może to i grzech ale jaki kuszący ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mam problemu z moralnością w takim zachowaniu. Trochę nie skonkretyzowałem o co mi chodzi. Czy klient, który kupił od nas domenę, nie opłacił jej, domena wróciła do nas i znowu chce ją kupić bo zakładamy, że ją bardzo chce to może pójść do sądu z związku z działem na jego szkodę skoro jesteśmy resellerem.

Nigdy tego nie stosowałem bo mi do szczęścia to nie było potrzebne ale kiedyś musi być ten pierwszy raz.

Obawiam się też, będzie miał podstawy to wygrać w sądzie cywilny skoro do sprzedaży domeny doszło poprzez fv, ale tu mogę się mylić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze możecie im wysłać przypomnienie, które będzie potwierdzenie Waszych dobrych zamiarów.

A jeśli mimo tego jej nie przedłuży i domena trafi do Was ponownie, to można albo mu ją oddać albo sprzedać.

Ew. można ja przechwycić na inną osobę, nie powiązaną bezpośrednio z Wami.

 

Niektórzy tak mają - płacą i porzucają

http://di.pl/topic/17039-poszukiwany-jakub-j/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy fair nie fair to nie powinno być nasze zmartwienie.

Ale ogólnie wolę przypomnieć i mieć udaną transakcję za sobą.

 

Ostatnio chciałem wziąć udział w aukcji jednej domeny (last minute) ale użytkownicy wywindowali cenę zbyt wysoko jak dla mnie. Po kilku dniach wpadła mi z przechwycenia za 25zł, więc zwycięzca się zagapił i nie przedłużył jej w odpowiednim czasie. Ta sytuacja wydaje się bardzo podobna do tej, którą opisujesz.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze możecie im wysłać przypomnienie, które będzie potwierdzenie Waszych dobrych zamiarów.

A jeśli mimo tego jej nie przedłuży i domena trafi do Was ponownie, to można albo mu ją oddać albo sprzedać.

Ew. można ja przechwycić na inną osobę, nie powiązaną bezpośrednio z Wami.

 

Niektórzy tak mają - płacą i porzucają

http://di.pl/topic/17039-poszukiwany-jakub-j/

Raczej jako reseller mogę postąpić zupełnie inaczej, Wysyłać proformę na miesiąc przed wygaśnięciem domeny z terminem płatności 14 dni a jak nie będzie wpłaty to w ostatni tydzień przerzucić sobie na nowo stworzonego przez siebie "klienta". Oszczędzę te kilkanaście zł na nową, może przydatną rejestrację.

Edited by szdarek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie widzę różnicy pomiędzy:

opcją na sprzedaną domenę,

a

opcją na domenę.

 

To jeden punkt widzenia, a drugi... - postępowanie niegodne obywatela Państwa Chrześcijańskiego, gdyż łamie 10. punkt dekalogu :P

ale zawsze możesz skorzystać z "usługi spowiedzi".

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej jako reseller mogę postąpić zupełnie inaczej, Wysyłać proformę na miesiąc przed wygaśnięciem domeny z terminem płatności 14 dni a jak nie będzie wpłaty to w ostatni tydzień przerzucić sobie na nowo stworzonego przez siebie "klienta". Oszczędzę te kilkanaście zł na nową, może przydatną rejestrację.

Jeżeli twierdzisz, że możesz zabrać klientowi domenę przed jej wygaśnięciem, to lepiej od razu podaj nazwę Waszej firmy abym z niej nigdy nie zechciał skorzystać.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli twierdzisz, że możesz zabrać klientowi domenę na kilkanaście dni przed jej wygaśnięciem, to lepiej od razu podaj mi nazwę Waszej firmy abym z niej nigdy nie zechciał skorzystać.

Po 1 przeczytałeś co wyżej napisałem. Minął termin płatności. Więc konto może zniknąć a z tym domena.

Po 2 całe szczęście nie rejestruje domen dla klientów z zew. Mam tylko taki jeden przypadek i nie ukrywam, że chciałbym się go pozbyć.

 

Wydaje kod authinfo i dalej się już nie martwię. Wręcz nalegam aby klient przeniósł domenę do swojego operatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To powiedz mu wprost, że kończysz świadczyć te usługi i poproś aby przeniósł swoją domenę w inne miejsce a nie kombinuj jakby mu ją zabrać?

A jeżeli uważasz, że możesz sobie wystawić termin płatności krótszy niż okres wygasania, to najlepiej wystaw mu fakturę od razu z terminem płatności następnego dnia.

Skutek będzie podobny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprowadzasz temat do złego postrzegania przez innych i przeze mnie samego tego tematu.

Zacząłem od normalnego pytania czyli opcji a potem zeszliśmy na kombinacje.

Widzisz ja piszę o prostym 2 tygodniowym terminie płatności a Ty sprowadzasz temat do jednego dnia. Nikt nie mówi o zabieraniu nikomu domeny bo chce ją od razu ponownie sprzedać. Mówimy o ewentualnościach takiego rozwiązania tylko.

Ale dzięki za udział w dyskusji, tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nie będę zakładał opcji na sprzedaną domenę. Niech się dzieje z nią potem co chce a jeden ewentualny problem mniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt nie mówi o zabieraniu nikomu domeny bo chce ją od razu ponownie sprzedać.

Odebrałem Twoją odpowiedź jako takie zakusy. Domena jest opłacona do samego końca czyli włącznie z całym okresem wygasania a Ty sugerowałeś, że możesz ją zabrać wcześniej.

 

jak nie będzie wpłaty to w ostatni tydzień przerzucić sobie na nowo stworzonego przez siebie "klienta".

Share this post


Link to post
Share on other sites

to w ostatni tydzień przerzucić sobie na nowo stworzonego przez siebie "klienta".

 

O, to można tak "przerzucić"? Ciekawe.

Powiedz, czytałeś kiedyś ten dokument zanim zacząłeś handlować domenami?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, to można tak "przerzucić"? Ciekawe.

Powiedz, czytałeś kiedyś ten dokument zanim zacząłeś handlować domenami?

bezsensownie łapiesz za słówka jeśli wiesz o czym pisaliśmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę w takim zachowaniu (opisanym w pierwszym poście) nic zdrożnego. Jest taka opcja, to się ją wykorzystuje. Co innego, gdyby doradzać klientowi w ramach konsultingu nt. strategii domenowej itp. Wtedy należy wspomnieć o innych opcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×