Jump to content
Sign in to follow this  
tomon

Zlecenie napisania tekstów na strone

Recommended Posts

Czy jesli zlecam napisanie tekstów do wykorzystania na mojej stronie, koniecznie musze spisać zautorem tekstów umowy o przeniesieniu praw autorskich ?

 

Jak to wogóle wygląda, od strony prawnej wspołpraca z copywriterem ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umowa nie jest konieczna aczkolwiek nigdy nie zaszkodzi. Ja zlecam sporo tekstów i takiej umowy o przeniesieniu praw jeszcze nie spisywałem, zajrzyj na textmarket lub giełdę tekstów.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawarcie umowy w formie pisemnej pod rygorem niewaznosci jest rzadko wymagane przez prawo. Napisanie artykulu to nie zakup nieruchomości ale dla zasady i wyrobienia sobie nawykow, warto takie umowy stosowac. Podobnie w odniesieniu do grafiki czy innych dziel.

To ulatwia czasem rozwiazanie problemow i dochodzenie swoich praw. Warto bowiem pamiętać, ze umowy zawiera sie po to by dochodzic swoich praw w sytuacjach konfliktowych. Gdy do niej dojdzie, wiele osob zaluje, ze nie potrafi w prosty sposob wykazac swoich praw.

 

Przeniesc nalezy majatkowe prawa autorskie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja zawsze podpisuję z przeniesieniem. Dla autora jest o tyle lepiej, że więcej wynagrodzenia dostaje "na rękę".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jesli zlecam napisanie tekstów do wykorzystania na mojej stronie, koniecznie musze spisać zautorem tekstów umowy o przeniesieniu praw autorskich ?

 

Jak to wogóle wygląda, od strony prawnej wspołpraca z copywriterem ?

 

Zależy jakie teksty zlecasz i na jakie strony. Jak będziesz korzystał z serwisów do zlecania tekstów, np. seotxt.pl, textmarket, itd. to nie musisz mieć umowy. Osoby piszące dla tych serwis zrzekają się od razu praw autorskich. Natomiast jak sam szukasz copywriterów i im zlecasz, to lepiej mieć taką umowę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×