Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

No właśnie ;) Gratuluję spostrzegawczości umberto. Nikt nie zajrzał nawet do Whois-a.

Wniosek i zarazem pytanie:

Czy uważacie, że dla KK jest to obojętne jaką domenę kupuje? Na jakim rynku? Uważam, że tak. KK widzi atrakcyjną cenę i kupuje. Inni widzą co się dzieje i licytują. Fajna zabawa w "Inwestorów Domen".

Wystarczy taka aukcję First Minute pod "szyldem" Dropped wrzucić na forum i zaczyna się zabawa. Nikt nawet nie zauważy, że takich aukcji nie można promować na forum :P

Większość z nas to zauważyła dlatego zamieniam adres dropped na aftermarket ale dla kupującego jest nawet lepiej bo ma pełny okres rozliczeniowy, po za tym często na FM trafiają domeny, które co dopiero się uwolniły także nie można też szacować ich wartości tylko dlatego, że świeża rejestracja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większość z nas to zauważyła dlatego zamieniam adres dropped na aftermarket ale dla kupującego jest nawet lepiej bo ma pełny okres rozliczeniowy, po za tym często na FM trafiają domeny, które co dopiero się uwolniły także nie można też szacować ich wartości tylko dlatego, że świeża rejestracja.

hehe, obawiam się, że "ta większość", ta - być może - "domenowa elyta" - o której wspominasz nawet się nie wypowie w temacie ;)

Ale ściema!!!

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, obawiam się, że "ta większość" o której wspominasz nawet się nie wypowie w temacie ;)

Ale ściema!!!

Większość mam na myśli domainerów :P

Tylko czy muszą się wypowiadać? :)

 

Edit:

..."domenowa elyta"...

O tym właśnie napisałem, ale po co się wypowiadać w oczywistych sprawach, to lepiej niech dropped.pl umieści "brakującą" informację i będzie sprawa załatwiona, bardziej uważam to za niedopatrzenie niż celowe działanie dropped.pl

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Większość mam na myśli domainerów ;)

Tylko czy muszą się wypowiadać? :P

Nie, teraz już nie muszą oczywiście.

bardziej uważam to za niedopatrzenie niż celowe działanie dropped.pl

Nie uważam tego ani za niedopatrzenie ani za celowe działanie.

Mnie to pasuje, że tak jest ale ja jako "domainer" od 7 boleści :) zauważyłem tę sytuację dopiero teraz. Dla mnie nigdy nie miało znaczenia czy dana domena to LM, FM czy co tam jeszcze.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, nie muszą oczywiście.

Ja po prostu nie widzę sensu by dyskutować (wypowiadam się tylko w swoim imieniu) w sprawie jakiegoś niedopatrzenia, które można wykorzystać do "ukrycia" (marketingowo) jakiejś informacji, która tak na prawdę nie jest istotna z punktu widzenia kupującego.

...

Mnie to pasuje, że tak jest ale ja jako "domainer" od 7 boleści zauważyłem tę sytuację dopiero teraz.

...

Jesteś zbyt surowy dla siebie, takie niezauważenie nie oznacza, że jesteś od 7 boleści, nie takie gafy strzelają starzy wyjadacze ;)

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja po prostu nie widzę sensu by dyskutować (wypowiadam się tylko w swoim imieniu) w sprawie jakiegoś niedopatrzenia, które można wykorzystać do "ukrycia" (marketingowo) jakiejś informacji, która tak na prawdę nie jest istotna z punktu widzenia kupującego.

Oczywiście, zgadzam się z tym. Szkoda mi tylko tych co tak głośno wypowiadali się na temat sprzedaży domen rezerwowanych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, zgadzam się z tym. Szkoda mi tylko tych co tak głośno wypowiadali się na temat sprzedaży domen rezerwowanych.

Może bardziej chodzi o bezpieczeństwo transakcji - Dropped.pl gwarantuje rejestrację i przekazanie domeny kupującemu ale w innych przypadkach można zostać oszukanym.

Edited by mdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taką ciekawostkę znalazłam na allegro - nowy sposób zarabiania na domenach, tylko ludzie się jakoś nie poznali i nie kupili :P cóż, w każdym razie można powiedziec - powstała konkurencja dla funduszu domen Daniela Dryzka ;)http://allegro.pl/zarabianie-na-domenach-i1197536781.html

 

z zestawu najbardziej podoba mi się AskALawyers.com z ceną kup teraz 3000 euro :P

Edited by efro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taką ciekawostkę znalazłam na allegro - nowy sposób zarabiania na domenach, tylko ludzie się jakoś nie poznali i nie kupili :P cóż, w każdym razie można powiedziec - powstała konkurencja dla funduszu domen Daniela Dryzka ;)http://allegro.pl/zarabianie-na-domenach-i1197536781.html

 

z zestawu najbardziej podoba mi się AskALawyers.com z ceną kup teraz 3000$ :P

Podziwiam takich majsterkowiczów, co dla jednej aukcji Allegro wymyslą sobie cały system, napiszą te bzdety, zrobią stronę internetową. Że też nie szkoda im czasu, bo jakby przeliczyć godziny spędzone na tym dłubaniu, to czas ten przerósłby wartością sprzedawany szmelc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wtedy oni będą tak myśleć o domenach tak, jak my myślimy o domenach, które my dzisiaj kupujemy.

 

Majstersztyk ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wtedy oni będą tak myśleć o domenach tak, jak my myślimy o domenach, które my dzisiaj kupujemy.

 

Majstersztyk :P

"Wznowienia nowych domen" też są dobre. ;-)

Same złote myśli. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja doczytałem, że "zarejestrowanie domeny wymaga dzisiaj wymyślenia około 400 domen. Inaczej mówiąc - jeśli wymyślisz 400 domen - to jedna z nich jest wolna ( pozostałe 399 są już zajęte)" ;)

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja doczytałem, że "zarejestrowanie domeny wymaga dzisiaj wymyślenia około 400 domen. Inaczej mówiąc - jeśli wymyślisz 400 domen - to jedna z nich jest wolna ( pozostałe 399 są już zajęte)" ;)

 

Coś w tym jest :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podziwiam takich majsterkowiczów, co dla jednej aukcji Allegro wymyslą sobie cały system, napiszą te bzdety, zrobią stronę internetową. Że też nie szkoda im czasu, bo jakby przeliczyć godziny spędzone na tym dłubaniu, to czas ten przerósłby wartością sprzedawany szmelc.

 

Myślę,że nakarmione ego jest dla niektórych cenniejsze. A tu musi byc ono spore,wiara w siebie, ten system i domeny ogromna, bo co on np. powie tym ludziom, jak domeny się nie sprzedadzą? będzie ich zmuszał do przedłużania?

 

Nie przeglądałam specjalnie tych domen, ale pewnie dostarczyłyby mi jeszcze wrażeń, i jeśli kolesiowi udałoby się sprzedac te udziały (wszak podobno sprzedał już 7), to i tak byłby do przodu, a jeszcze domeny by mu ludzie utrzymywali ;) sprytnie pomyślane.

 

Ciekawi mnie tylko skąd on wziął te statystyki przy poszczególnych domenach. sprawdziłam sobie ze dwa keywordy,bo wydały mi się dziwnie wysokie i liczba wyszukiwan różni się zdecydowanie, nawet bez cudzysłowia rzeczywista jest znacznie niższa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy aby takie twory jak ten: "keywordsingoogle.com" nie są z automatu kandydatami do odbierania przez google ? :P

I ta cena minimalna za nią: "MINIMUM OFFER:: 1 000 000 EURO" dodatkowo może przyspieszyć ten proces ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na zdjęciu jest kura znosząca złote jajka? Czy też może kogut?

to na pewno kogut, pewnie ma zlote jajka ;)

to jakis nowy symbol sukcesu? hmm... nie znalem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na zdjęciu jest kura znosząca złote jajka? Czy też może kogut?

Dobrze, że nie łoś ;)

Wtedy odzwierciedlałby tych, którzy by skorzystali z aukcji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się,że autor aukcji miał już swój występ na di.pl, bo fragment treści aukcji wydaje mi się dziwnie znajomy- jakby żywcem wyjęty z jednego posta. Może więc autor się tu wypowie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko 10? a dlaczego nie 150k ;)

 

Może zalicytował nie 10k, a od razu 150k, tego nie możesz wiedzieć jak nie przebijesz. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×