Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Dostałem właśnie informację od premium.pl, że aukcja domeny krolik.pl zakończyła się ze śmieszną kwotą 210zł.

Nie otrzymałem emaila godzinę przed ani SMS jak to zwykle bywa. Może dlatego, że nie była to domena przechwycona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem właśnie informację od premium.pl, że aukcja domeny krolik.pl zakończyła się ze śmieszną kwotą 210zł.

Nie otrzymałem emaila godzinę przed ani SMS jak to zwykle bywa. Może dlatego, że nie była to domena przechwycona

 

Aukcja została przeze mnie zakończona przed czasem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałbym więcej. :/ Za samą opcję na tę domenę dawałem 2 razy więcej (o ile pamiętam). Obstawiam jednak, że kupującemu odpowiednio policzyłeś za wcześniejsze zakończenie tej aukcji? ;)

 

A tymczasem tu x.de - http://www.aftermark....php?id=1245830 cena już spadła o 50 tys. zł od początku aukcji. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dałbym więcej. :/ Za samą opcję na tę domenę dawałem 2 razy więcej (o ile pamiętam). Obstawiam jednak, że kupującemu odpowiednio policzyłeś za wcześniejsze zakończenie tej aukcji? ;)

 

Nie lubię ściemy więc nie będę ukrywał, że domena nie została sprzedana. Szukałem możliwości odwołania aukcji ale zostałem poinformowany, że to niemożliwe, dlatego wykorzystałem jedyną dopuszczalną przez regulamin Premium opcję na to aby zakończyć aukcję wcześniej. Poprosiłem kogoś aby tę domenę ode mnie kupił. Domena do mnie wróci.

 

Uważam, że było to jedyne etyczne rozwiązanie. Nie podbijam aukcji a nie zamierzam pozbywać się tej domeny za grosze. Tydzień temu sprzedałem domenę Mysliwski.pl. Do tej pory dostaję piany na samą myśl za ile poszła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem, czy nie zostanie z jakiegoś powodu zakończona przed czasem. Tak czy owak zaczynam odkładać na jej zakup.

Jest to chyba zgodne z regulaminem i myślę, że tak się właśnie stanie, jeśli cena spadnie poniżej minimum założonego przez Michała.

 

Powtórzę się też i napiszę, że dziwię się, że domena nie została wystawiona na aukcji Sedo, gdzie miałaby dużo większe szanse na sensowną sprzedaż. Oczywiście Sedo pobrałoby prowizję, ale ostateczny wynik chyba i tak byłby lepszy niż w przypadku sprzedaży via AM (jeśli w ogóle domenę uda się sprzedać).

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powtórzę się też i napiszę, że dziwię się, że domena nie została wystawiona na aukcji Sedo, gdzie miałaby dużo większe szanse na sensowną sprzedaż. Oczywiście Sedo pobrałoby prowizję, ale ostateczny wynik chyba i tak byłby lepszy niż w przypadku sprzedaży via AM (jeśli w ogóle domenę uda się sprzedać).

 

Mysle, ze ma to wzgledy strategiczne: Jaki sygnal bylby to dla uzytkownikow gieldy Aftermarket, gdyby jej wlasciciel wystawil swoja najlepsza domene po nieudanych probach jej sprzedazy na swojej gieldzie, na gieldzie konkurenta i tam ja sprzedal?

Efekt: Krotkoterminowo paredziesiat tysiecy pln do przodu. Dlugoterminowo nastepny krok w kierunku oddania biznesu w rece konkurencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecna cena za x.de (33 tys. euro) i brak ofert to chyba wystarczający dowód że żadna polska giełda nie nadaje się tak naprawdę do sprzedaży TOP domen na światowym poziomie. Prywatnie obstawiam że aukcja zakończy się na poziomie 60 tys. zł dla KK.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecna cena za x.de (33 tys. euro) i brak ofert to chyba wystarczający dowód że żadna polska giełda nie nadaje się tak naprawdę do sprzedaży TOP domen na światowym poziomie. Prywatnie obstawiam że aukcja zakończy się na poziomie 60 tys. zł dla KK.

 

nie zakończy się taka kwota jak dojdzie do 60k to ją kupie :) pozdrawiam ale wydaje mi sie ze jezeli Michał nie zakonczy aukcji to cena bedzie ok 100k

 

Prawda jest ze nigdy na Am nie wystawiłbym takie domeny z tld .DE i dziwie się właścicielowi mimo ze na polskim rynku jest duzo ludzi ktorzy mogli by ja pościąść za 1/2 jej realnej wartości.

Edited by Sodeko
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powtórzę się też i napiszę, że dziwię się, że domena nie została wystawiona na aukcji Sedo, gdzie miałaby dużo większe szanse na sensowną sprzedaż. Oczywiście Sedo pobrałoby prowizję, ale ostateczny wynik chyba i tak byłby lepszy niż w przypadku sprzedaży via AM (jeśli w ogóle domenę uda się sprzedać).

 

Faktycznie - jak się zastanowić to jest to nie do końca dobry pomysł z tą aukcją na AM, bo to na pewno nie będzie największa kwota, jaką można uzyskać za taką jednoliterową domenę.

PS domena x.de jest już dość długo na Sedo: http://www.sedo.co.u...&origin=parking

 

Previous offers for this domain: 18

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mnie pamięć myli czy wcześniejsza aukcja zawierała informację iż razem z domeną jest sprzedawany zarejestrowany znak towarowy x.de? Kruczek czy przypadek? W aktualnej ofercie nie widzę niczego takiego, a kupić tą domenę bez tego znaku... ;)

 

Edycja - z oferty na sedo:

 

This domain also comes with the registered trademark "X" in German Patent Office (trademark no. 307 78 257). When you buy the domain, you will receive this trademark, allowing you to freely utilize the domain.

 

Pytanie czy na AM także kupujesz niemiecki TM "X"?

Edited by vardess

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faktycznie - jak się zastanowić to jest to nie do końca dobry pomysł z tą aukcją na AM, bo to na pewno nie będzie największa kwota, jaką można uzyskać za taką jednoliterową domenę.

PS domena x.de jest już dość długo na Sedo: http://www.sedo.co.u...&origin=parking

 

Liczba wyświetleń tej aukcji mimo promowania jej na głównej stronie AM mówi sama za siebie...

 

 

Odwiedziny strony w ciągu ostatnich 30 dni: 6342

Wyświetlenia tej oferty w ciągu ostatnich 30 dni: 367

 

Swoją drogą dziwię się też, że nie ustawili przekierowania domeny na stronę aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli nie odwołają aukcji to moim zdaniem na 100% będzie można powiedzieć że kupujący zrobił dobry interes. Zazdroszę tym samym domainerom, którzy posiadają obecnie zapas gotówki, który pozwala na realne myślenie nad wciśnięciem Kup Teraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości, to jakie widzicie komercyjne zastosowanie dla domeny x.de? Wyłożyć na krótki adres 100k PLN (pojawiają się tutaj takie głosy, że taka kwota to okazja) i co dalej? Czy nie będzie taki jak na z 2-literówkami .pl które nie zyskują na wartości (można kupić za 10k PLN a czasami na wyprzedażach jeszcze taniej)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mnie pamięć myli czy wcześniejsza aukcja zawierała informację iż razem z domeną jest sprzedawany zarejestrowany znak towarowy x.de? Kruczek czy przypadek? W aktualnej ofercie nie widzę niczego takiego, a kupić tą domenę bez tego znaku... ;)

 

Edycja - z oferty na sedo:

 

 

 

Pytanie czy na AM także kupujesz niemiecki TM "X"?

 

Wszedłem na forum, ponieważ dokładnie o to chciałem zapytać, gdyż też dziś sobie o tym przypomniałem.

 

Zważywszy na sytuację z postępowaniem w sprawie domeny premium.pl i znajomości tematyki TM przez sprzedawcę pojawia się pewny niepokój.

 

Mimo, że "x" i "x.de" to nie to samo, posiadanie TM "x" stwarza pewne podstawy do...

...a z doświadczenia wiadomo, że w tym temacie różnie bywa i orzeczenia nie zawsze są zgodne z naszymi przekonaniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mnie pamięć myli czy wcześniejsza aukcja zawierała informację iż razem z domeną jest sprzedawany zarejestrowany znak towarowy x.de? Kruczek czy przypadek? W aktualnej ofercie nie widzę niczego takiego, a kupić tą domenę bez tego znaku... ;)

 

Edycja - z oferty na sedo:

 

 

 

Pytanie czy na AM także kupujesz niemiecki TM "X"?

 

dobre pytanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakładając nawet czyste intencje am jeśli domenę sprzedadzą bez znaku to teoretycznie mogą go sprzedać osobie trzeciej która jak najbardziej może być zainteresowana później "ochroną" swojego znaku poprzez odebranie domeny. A że i patent i domena niemieckie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale aukcja domeny x.de, gdy była cena minimalna, zakończyła się na sporo wyższym poziomie niż jest teraz. Ciekawe czy było to powodem informacji nazwijmy poufnych czy może brak wzmianki o ochronie patentowej robi aż taką róźnicę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale aukcja domeny x.de, gdy była cena minimalna, zakończyła się na sporo wyższym poziomie niż jest teraz. Ciekawe czy było to powodem informacji nazwijmy poufnych czy może brak wzmianki o ochronie patentowej robi aż taką róźnicę...

 

Jak nie trzeba płacić, to można licytować wysoko. ;-) Już nawet aukcja w złotówkach zakończyła się niżej niż ta w euro, bo każdy bał się dobić do minimalnej. Dlatego ceny osiągane na aukcjach z ceną minimalną nie mają wiele wspólnego z tym, ile ktoś faktycznie chciałby zapłacić za domenę.

 

Aukcji w euro już nie ma w archiwum, ale jeśli dobrze pamiętam, to stanęła na ~133k zł, obaj najwyżej licytujący użytkownicy są tu na forum. Zaś aukcja w zł stanęła na 99000 zł, bo minimalna była ******: http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1227071

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę i cena x.de zejdzie do poziomu d2d, kk sie na tej aukcji chyba nie znajdzie... jak jakimś cudem spadnie do 20k - kupuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze trochę i cena x.de zejdzie do poziomu d2d, kk sie na tej aukcji chyba nie znajdzie... jak jakimś cudem spadnie do 20k - kupuje :)

poziom d2d jest od samego początku aukcji :) teraz to już coś dziwnego :) ale pewnie spowodowane tym, że w aukcji nie jest napisane nic o przynależnym do domeny TM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale moim zdaniem nie. Zdecydowanie wyżej cenię topowe generyki niż jednoliterowe. Za ile chciałbyś znaleźć na to KK aby mieć przyzwoite roi? Gdyby o wysoką sprzedaż było tak łatwo to pewnie już dawno została by sprzedana, a nawet teraz wolałbym wrócić do dawnych ofert od KK niż sprzedawać za takie pieniądze na aukcji - widocznie takowych sensownych nie było. 200k to w mojej ocenie może dobra cena dla kk ale nie dla domainera. Ale mam już pomysł nawet komu by można zaproponować tą domenę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×