Jump to content
Grzegorz

Zobaczcie tę aukcję...

Recommended Posts

Kolejne ciekawe ogłoszenie w dziale szukam domeny na AM:

klik.

Wisi to cały weekend. Czy "włodarze" AM nie wchodzą na swój portal ?

Rozumiem, że wszystkiego nie da się zobaczyć no ale bez przesady - tak mało profesjonalnie to wygląda.

Po co mają czytać ten dział skoro zyski są jedynie od naiwnych domeniarzy wierzących że ktoś kupi ich domene za sensowną cenę :)

 

Dla AM liczy się domeny Premium, gdzie jednak spory zysk już na każdej dodanej sztuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W szukam domeny na AM jest intrygujące ogłoszenie:

 

http://www.aftermarket.pl/wanted_details.php?id=51

 

Robił ktoś deal z tym userem?

Zastanawiam się co to za czort?

user ten złożył mi ofertę na domenę pozyczkiLodz.pl oraz w aukcji biuroLodz.pl + IDN również wygrała...

Pieniądze po zakończeniu aukcji od razu trafiły do mnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co wyszukiwać w sieci trademarki, jak można dać ogłoszenie i dobrze na tym zarobić ;)

 

Ewentualnie to jakiś cwany zabieg prawnika, który zaraz po otrzymaniu oferty w odpowiedzi wyśle pozew ;-p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewentualnie to jakiś cwany zabieg prawnika, który zaraz po otrzymaniu oferty w odpowiedzi wyśle pozew ;-p

Właśnie miałem to napisać. Nie wiem jak jest naprawdę ale teoretycznie może to być ogłoszenie zamieszczone przez jakąś kancelarię specjalizującą się w ochronie TM.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ewentualnie to jakiś cwany zabieg prawnika, który zaraz po otrzymaniu oferty w odpowiedzi wyśle pozew ;-p

 

No właśnie. Teraz kancelaria wysyła pismo do firmy, że ma możliwość odebrania takiej domeny (można firmę nastraszyć o możliwym działaniu na szkodę firmy) i taka nastraszona firma chętnie skorzysta z usług kancelarii. I tryby się kręcą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że przynajmniej jeden użytkownik tego forum oferował kiedyś odkupienie domen z nazwami firm. I jeszcze jeden, gdzie chodziło o domeny "trudne". Pewien nie jestem, dlatego nie przytaczam nicków, ale może ktoś potwierdzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem to napisać. Nie wiem jak jest naprawdę ale teoretycznie może to być ogłoszenie zamieszczone przez jakąś kancelarię specjalizującą się w ochronie TM.

najpierw by musieli miec konkretne zlecenie, bo tak na slepo?

 

Wydaje mi się, że przynajmniej jeden użytkownik tego forum oferował kiedyś odkupienie domen z nazwami firm. I jeszcze jeden, gdzie chodziło o domeny "trudne". Pewien nie jestem, dlatego nie przytaczam nicków, ale może ktoś potwierdzi.

tez pamiętam, były chyba 2 takie osoby na forum

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

najpierw by musieli miec konkretne zlecenie, bo tak na slepo?

Chyba największy podmiot w tej branży, czyli Mark Monitor jest obecny na Aftermarket, sam widziałem kilka aukcji TM(po przechwyceniu) w których brał udział, wątpię żeby zlecenie zbiegło się z wygaśnięciem domeny więc albo mieli stałą opiekę na ochroną prawną tych firm, albo sami zaoferowali im usługi przejęcia domen.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze jest bardzo duża firma Corporation Service Company (CSC) zajmująca się m.in. trademarkami i odzyskiwaniem domen, również mają konto na Aftermarket.pl.

 

http://cscglobal.com

 

Oni pamiętam przejęli na AM domenę Citi.pl, która zresztą zamiast kierować na CitiBank.pl nigdzie nie kieruje. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie aukcja ale może ktoś się skusi http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=1279968

 

Fajna dwuliterówka - tylko jak rozwinąć ten skrót, nic mi nie przychodzi do głowy. ;) Może Wojsko Polskie kupi? ;-)

 

A tak serio to domeny zewnętrzne to mają właśnie taką wadę - że można sobie wystawić co się chce i nie da się tego w żaden sposób z automatu zweryfikować czy ktoś ma taką domenę czy nie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś słaby ruch ma. ;-)

 

Słaba domena to i ruch słaby :P

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×