Jump to content
Alik

Az.pl oferuje nTLD

Recommended Posts

Oczywiście na ww. stronie nie ma informacji, czy podane ceny są netto czy brutto. Jak zwykle działania niezgodne z prawem. Jak zwykle AZ.pl.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma informacji to zapewne są to ceny netto

To nie ma znaczenia. KOnsument nie ma się domyślać, tylko wiedzieć. Pani jest nowa na forum di.pl, ja pisałem o tym już kilkukrotnie i podawałem linki do odpowiednich dokumentów prawnych. W Polsce JEST OBOWIĄZEK podawania cen brutto, gdy odbiorcą jest osoba fizyczna! Chyba nie ma Pani wątpliwości, że AZ.pl kieruje swoją ofertę również, a może i głównie do osób fizycznych.

 

- druga część mojej wypowiedzi:

 

teraz info na ten temat do znalezienia pod tym linkiem

Edited by umberto
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tego, że jest obowiązek podawania cen brutto to nie wiedzialam. Ale jest to też może spowodowane tym, że ja zajmuję się właściwie wyłącznie sektorem MŚP.

Człowiek się uczy całe życie :) a wiedzy nigdy za wiele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma informacji to zapewne są to ceny netto

 

Na każdej podstronie znajduje się informacja "Jeśli nie podano inaczej, prezentowane ceny są cenami netto."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na każdej podstronie znajduje się informacja "Jeśli nie podano inaczej, prezentowane ceny są cenami netto."

 

Będę się upierał przy tym, że może to być niezgodne z prawem.

 

Państwo wybaczą, ale podawanie np. tutaj na tej stronie informacji na samym dole

 

4l2e9k.png

 

to jest kpina z prawa, a przede wszystkim z konsumentów.

 

Jak pisałem, jest oboowiązek podawania cen brutto.

 

Państwo nie podajecie cen brutto, tylko podajecie, że to są ceny netto.

 

To jest duża różnica, niezgodna z prawem.

 

Dlaczego tak mi na tym zależy i po co ten szum?

 

Dlatego, że w ten sposób wysyłacie Państwo sygnał (podobnie jak inne firmy), że macie klienta w dupie, a rzetelność podawania informacji nie jest Państwa, hm, domeną. Dlaczego ja muszę sobie obliczać kwotę brutto?

 

- powinien być czytelny przełącznik netto -> brutto (tak jak na stronie Domeny.tv)

 

a przede wszystkim czytelna informacja powinna być już tutaj (patrz czerwona strzałka)

 

1w7gue.png

 

podawanie na dole małym drukiem w kolorze i formie przypominającej otaczającą grafikę jest wysoce niewłaściwe.

 

No ale jak już w innym miejscu pisałem, za małe są w tym kraju kary dla firm, za mała ochrona konsumenta i jego praw.

 

Być może nawet trzeba będzie zgłosić sprawę do odpowiednich organów, dlatego radzę stosować się państwu do przepisów prawa.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Być może nawet trzeba będzie zgłosić sprawę do odpowiednich organów, dlatego radzę stosować się państwu do przepisów prawa.

 

Jestem za! To co przedstawia AZ.pl na stronach z cenami usług to kpina z prawa nadająca się do nałożenia kary przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i niestety zgodze się z umberto. Na szczęście duż ofirm odchodzi już od takiego "ciułania" na cenach netto, klient zamowi i te kilka zł wiecej wyda. Ale takie informacje w mało widocznych miejscach przynajmniej w moich oczach od razu podkopują autorytet firmy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×