Jump to content
BartX

Przesiewacz.pl

Recommended Posts

Panie i Panowie ...

oto przesiewacz (wczesniej znany jako czysciciel :)).

Finalnie postanowilem udostepnic go calkowicie za darmo.

Jezeli zauwazycie jakies bledy, macie uwagi lub sugestie to bede wdzieczny za zgloszenie ich w tym temacie.

PS. Jezeli ktos uwaza, ze narzedzie jest przydatne to moze wspomoc rozwoj przesiewacza przekazujac darownizne przez paypal.

Jak to mowia, "it's up to You".

Milego przesiewania!

Bartek.

• Like 2

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Najnowsze posty na forum

• Korrekta (literowka): czyli zwrot z inwestycji mam tylko 6,8%. To bardzo daleko od zwrotu x10, wiec nie 1.000%.
    • Nie jestem skłonny do takiego ryzyka, odnośnie domen polskich, by kupować generyki za duże kwoty, to jeszcze za wcześnie, a może już za późno? Ostatnio była do wzięcia na AM kuchenka .pl za kilkaset PLN ...   Staram się badać jakie są nastroje,  są ludzie, którzy nie wierzą i wyprzedają i są napaleńcy jak @Domeniacz, który chętnie poświęci trochę kapitału na testy.   Zacytowałeś kogoś z rynku niemieckiego, który jest jednym z największych rynków domen, poza tym rynek niemieckojęzyczny jest kilkakrotnie większy i lata świetlne do przodu przed rynkami rozwijającymi się jakim realnie jest polski rynek, ale kto będzie inwestował w PL, jak są inne kraje i kontynenty bardziej atrakcyjne?   Aby lepiej pokazać różnice pomiędzy rynkiem, kulturą, warto przyjrzeć się jak w branży StartUp-ach myślą Polacy i Niemcy. Ogólnie na zachodzie Startup to firma, która funkcjonuje (sprzedaje ) i ma kapitał, ale potrzebuje inwestorów do zwiększenia sprzedaży.   W PL jak się mówi o startup-ach to raczej chodzi o Januszy, którzy mają pomysł, ale nic nie działa a pieniądze inwestora mają iść na stworzenie firmy przynoszącej jakieś zyski. W PL pokutuje wiele różnych stereotypów na temat biznesu i dlatego zamiast robić biznes innowacyjne, mówi się o innowacyjności. Myślę, że nie trzeba nawet dotykać liczb, by wiedzieć w jakim kierunku iść, moim zdaniem to tworzenie zarabiających usług z wykorzystaniem jednej wiodącej domeny i wielu uzupełniających, pozwalając na naturalne zagospodarowanie większego rynku w czasie, a to się nie kwalifikuję jako inwestycja w domenym tylko inwestycja w konkretny biznes i wtedy jak zarabia, można kupić więcej domen/biznesow, aby poszerzyć rynek.   Jak wielu tutaj na forum, jestem pasjonatem, tworzę oprogramowanie i domeny potrzebuję na projekty a przy okazji jak sie sprzeda, to jest to jakaś forma amortyzacji pozostałych. Na pewno są klienci na domeny za niskie XXX, ale tutaj by sie pryzdala sztuczna inteligencja, bo szkoda mi czasu na grzebanie w tysiacach domen i sie zastanawiac, ktorą przedłużyć czy sprzedać, może @Domeniacz zrobi coś takiego i będziemy wszyscy mu gratulowali za rok, a może nie...            
    • @Domeniacz: Niezaleznie od wszystkiego powyzej. Rada od przedsiebiorcy, ktora dostalem od miliardera: Jesli wierzysz w swoj pomysl, swoja strategie, to nie pytaj sie innych, tylko sprobuj. NIe ma sensu weryfikowac go na forum. Tylko rynek ja zweryfikuje. Bo jesli dostaniesz poklask i to sie ludziom spodoba, to nie jest to najbardziej oryginalny pomysl i do tego mozesz zbudowac sobie konkurencje. Natomiast najlepsze, najbardziej nowatorskie pomysly spotkaja sie tylko ze sceptyka i dezaprobata, nawet od ekspertow, nawet od ludzi, ktorych szanujesz, bo gdyby tak nie bylo to nie bylyby nowatorskie. Wiec nie pytaj, tylko dzialaj. Osobiscie 3mam kciuki, bo fajnie byloby zobaczyc kogokolwiek na rynku domen z ROI x10 na calym portfolio.   Obejrzyj to, zeby uslyszec to bezposrednio z ust miliardera Chrisa Larsena, ktory zbudowal kilka miliardowych firm i ktory 2 lata temu byl 5tym najbogatszym czlowiekiem swiata:  
    • Ze jak?!?!??! Prosze pokazac mi moja choc jedna wypowiedz wieszczaca upadek rynku DE! Nie wiem skad sie bierze twoja wrogosc do mnie i proby dewaluacji mojej osoby i wkladania mi do ust stwierdzen, ktorych nie zrobilem. Czyzbym zbyt czesto przylapal cie na szerzeniu bullshitu wsrod naiwnych wyznawcow religii domenowej?     Wydawalo mi sie, ze znasz niemiecki. Cytujac to mam co do tego watpliwosci. Jest ZNACZNA roznica miedzy corocznym zwrotem z wkladu z dzialalnosci na domenach (czyli ROI z CALEGO portfolio), a zyskiem ze sprzedazy domen, ktore sie sprzedalo. Nie jest ZADNYM problemem miec po 700% albo 1000%, czyli x7 albo x10, albo nawet x100 na poszczegolnych domenach. Natomiast problemem jest (nawet na rynku DE) miec x10 ROI z wkladu, czyli na calym portfolio. I ide o zaklad, ze nawet Herald go nie ma "rok po roku", bo gdyby mial, to bylby dzis najbogatszym czlowiekiem swiata, a jest chalupnikiem tak jak ty.   Mam zalozmy 1000 domen, ktore kupilem dla uproszczenia po €100, przedluzenie dla uproszczenia tez €3. Sprzedam jedna domene po €9.777. To mam podobne statystyki jak on: tzn. sredni zysk z domeny mam 877%, Srednia sprzedaz €9.777, ale co z tego? Sprzedalem TYLKO JEDNA DOMENE! Za przedluzenia zaplacilem €3.000, wiec bierzaca zyskownosc mam tylko na poziomie €6.777. Do tego zainwestowalem €100.000, czyli zwrot z inwestycji mam tylko 6,8%. To bardzo daleko od zwrotu x10, wiec nie 10.000%. Zacytowane przez niego liczby wiec nic nie mowia, tylko sprawiaja "dobre" wrazenie.   Jak widzisz trzeba czytac statystyki ze zrozumieniem a nie z naiwnoscia dziewicy. Nie wiem czy to cytujesz tutaj dlatego ze jestes tak naiwny, czy liczysz na naiwnosc innych i chcesz ich tym zmanipulowac, by brneli dalej w to bagno, ktorego ty strzezesz jak pajak.   NIech Harald napisze jakie ma ROI ze swojego portfolio w poszczegolnych latach, to pogadamy, bo ja tez na domenach robie po x10, niekiedy nawet x100 przy sprzedazy, ale dotyczy to zwrotu z poszczegolnych domen, a nie z calego portfolio.   Do tego: Ceny na rynku PL sa nizsze niz na DE, a przedluzenia sa drozsze niz na DE.   Ps. Nie musze miec najlepszych domen na kazdym rynku. Ty tez masz bardzo slabe domeny .de i nigdy cie z tego wzgledu nie dewaluowalem. Nie mierz innych swoja miara. Ja mam nieco inne ambicje. Ty slinisz sie na mysl o Haraldzie chalupniku, mnie kreca miliarderzy. Pokaz mi choc jednego miliardera, ktory dorobil sie na domenach. Powiem ci, ze takie twoje wypowiedzi odbieraja mi resztke szacunku do tego rynku, skoro ludzie, ktorzy uwazaja sie za jego liderow i promotoro sieja juz dezinformacje i oszczerstwa wobec sceptykow, wkladajac im do ust stwierdzenia, ktorych nie dokonali.    
    • Gdybyś się nie szczypał, tylko był skłonny zaakceptować oczekiwane ceny za goniec/plany/kalkulacja/listaobecnosci etc. rynek stałby się momentalnie bardziej płynny . A tak na poważnie. Myślę, że się doskonale orientujesz także w niemieckim, wtórnym rynku domen i wiesz o tym, że i tam również "niemieccy Alexis", posiadający w swoim portfolio bardzo słabe domeny, wieszczą już od dawna jego upadek, ponieważ "domeny straciły 90 % wartości". Jakie są natomiast realia, można pokazać na przykładzie Haralda H. (tego od Adomino.com). Harald zajmuje się sprzedażą domen "hauptberuflich", jego portfolio znajduje się daleko, daleko za tymi najlepszymi .de. Oto jak podsumował on nie tak dawno temu, swoją 13-letnią karierę w domenowym biznesie:   >In den letzten 13 Jahren war 2019 das 5. beste Jahr. Die Domains habe ich im Schnitt mit 668% Gewinn verkauft. Der Durchschnitt der letzten 13 Jahre ist "nur" 423%. Der durchschnittliche VK-Preis war im Jahr 2019 9.777 EUR, im 13 Jahre Schnitt 8.956 EUR/Domain.<  
    • portretowe.pl   Sprzedam domenę: portretowe.pl   Ofertę możesz złożyć przez giełdę Aftermarket: https://www.aftermarket.pl/domena/portretowe.pl/
    • brashop.pl bethouse.pl   Zapraszam na aukcje domen od 10 zł, BCM. brashop.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2481581/   bethouse.pl https://www.aftermarket.pl/aukcja/2481580/
  • Oferty sprzedaży użytkowników

• Member Statistics

• Total Members
      18503
    • Most Online
      20372

Newest Member
    nanyc